مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

OMG

کاربر سایت
Sep 17, 2012
4,223
نام
امیرحسین
هشت هسته ای هر کدام دو راه ورودی داره که میشه 16 .
راه ورودی (!) که نه، منظور Threadـه اینجا. که یعنی هر هسته در هر Hertz، میتونه 2 تا کار انجام بده به جای یک کار. که البته همه جا جواب نمیده و باید بازی از فناوری Hyper Threading پشتیبانی کنه.

mojtaba2600

کاربر سایت
Nov 13, 2012
62
تا 1.5 -1 تومن .

Intel 4th Gen Core i7-4790K
مدل 1130تومن

- - -ویرایش - - -

راه ورودی (!) که نه، منظور Threadـه اینجا. که یعنی هر هسته در هر Hertz، میتونه 2 تا کار انجام بده به جای یک کار. که البته همه جا جواب نمیده و باید بازی از فناوری Hyper Threading پشتیبانی کنه.

ممنونم که دقیق توضیح دادی نمیدونستم

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام یه مودم به من معرفی کنید که قابلیت برنامه ریزی دانلود داشته باشه و بشه بهش هارد وصل کرد و بدون نیاز به PC کار دانلود رو انجام بده

باید دنبال مدلهای ASUS با قابلیت Download Master باشید که تا اونجایی که من خاطرم هست مدلهای RT-N16 و DSL-N55/N66U این امکانات رو دارن، اگه مدل دیگه ای هم باشه باید از سایت ایسوس چک کنید.

سلام دوستان نظرتون در مورد موس استیل سریز Sensei چیه؟ برا FPS میخوام. اینکه حسگرش لیزری هست مشکل داره؟(نسبت به حسگر اپتیک ضعیف تر هست؟)
SteelSeries - Gaming Mice - SteelSeries Sensei: MLG Edition

خب مدلیه که برای بازی بهینه شده و قاعدتا مشکلی نداره، اما اینکه در رده ی بودجه ای شما بهترین گزینه هست یا خیر باید محدوده ی بودجه رو بگید.

درود یه ssd 120 برای بازی میخواستم بهم معرفی کنید

اگر بهترین مدل رو بخواید که SAMSUNG 850 PRO که حدود 600 تومنه
پایینتر هم 840 PRO که 470 تومنه
پایینتر هم 840 EVO که رده میانی محسوب میشه اما هنوز هم عالیه
معمولترینش هم مدل CORSAIR FORCE GS هست که البته با تراشه ی Sandforce در جایگاه میانی قرار داره اما بازم خوبه.

تا 1.5 -1 تومن .

بهترین برای بازی و سیستم PC همین 4790 هست که دوستان گفتن، پردازنده های 5820/5930/5960X برای سیستمهای فوق حرفه ای و تولید محتوا هستن.

فرشید جان Portable Speaker تا حدود 400 چی پبشنهاد می دی؟

Logitech Wireless BoomBox قیمتش همین حدود هست و کیفیتش عالیه اما قویترین مدل نیست.

270809-logitech-wireless-boombox-angle.jpg

قویترین و معروفترین مدل پرتبل مدل Bose Soundlink هست که در بازار داخلی موجود نیست و البته 100 دلار هم گرونتره!

Isildur

Rise and Shine Mr. Freeman
کاربر سایت
Dec 10, 2006
9,250
نام
امیرحسین
Logitech Wireless BoomBox قیمتش همین حدود هست و کیفیتش عالیه اما قویترین مدل نیست.

270809-logitech-wireless-boombox-angle.jpg

قویترین و معروفترین مدل پرتبل مدل Bose Soundlink هست که در بازار داخلی موجود نیست و البته 100 دلار هم گرونتره!

ممنون
در مقایسه با JBL Flip II Portable Bluetooth Speaker کدوم رو پیشنهاد میدی؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
ممنون
در مقایسه با JBL Flip II Portable Bluetooth Speaker کدوم رو پیشنهاد میدی؟

این مدل هم صدای خیلی خوب و شفافی داره اما به قدرت مدل Logitech نیست، دوام باطری هم مقداری کمتر هست و حملش هم راحتتر. با NFC و بلوتوث هم با وسایل دیگه سینک میشه اما ظاهرا پورت USB برای فلش دیسک نداره و فقط پورت شارژ داره.

Isildur

Rise and Shine Mr. Freeman
کاربر سایت
Dec 10, 2006
9,250
نام
امیرحسین
این مدل هم صدای خیلی خوب و شفافی داره اما به قدرت مدل Logitech نیست، دوام باطری هم مقداری کمتر هست و حملش هم راحتتر. با NFC و بلوتوث هم با وسایل دیگه سینک میشه اما ظاهرا پورت USB برای فلش دیسک نداره و فقط پورت شارژ داره.
مدل Logitech با Device های اندرویدی هم کار می کنه دیگه ؟

mkh-n71

کاربر سایت
Jul 16, 2009
570
نام
محمد
خب مدلیه که برای بازی بهینه شده و قاعدتا مشکلی نداره، اما اینکه در رده ی بودجه ای شما بهترین گزینه هست یا خیر باید محدوده ی بودجه رو بگید.
ممنون فرشید جون حدود 400 بودجه دارم! از وایرلس هم متنفرم!

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
مدل Logitech با Device های اندرویدی هم کار می کنه دیگه ؟

بله، با هر نوع دستگاهی کار میکنه.

ممنون فرشید جون حدود 400 بودجه دارم! از وایرلس هم متنفرم!

خب می خواستم یه مدل استثنایی معرفی کنم!
از RAZER می تونید Ouroboros رو انتخاب کنید که اتفاقا از معدود مدلهای حرفه ای و بدون ایرادات مختص مدلهای وایرلس هست:

razer-ouroboros_qu4v.320.jpg

هم وایرلس کار می کنه و هم کابلی.

A-L-I

El amor es la fuerza más poderosa del mundo, amant
کاربر سایت
Jul 18, 2010
6,286
عذر میخوام یه کولینگ خوب میخوام برای سی پی یو
سیستم توی امضا هست
الان با فن استوک و بدون اورکلاک توی بازی تا 92 درجه هم میره و بیشتر روی 85 هست
قیمت تا 350 تومن
و کیفیت خوب که بتونه تا 20 درجه کاهش دما رو حد اقل داشته باشه (Water یا Air فرقی نمیکنه و مهم کارایی هست)
همچنین نویز کمی داشته باشه
بعد یه سوال توی Water Cooling ها ، اون مایع ـش رو باید عوض کرد هر از چند گاهی ؟ اگه بله ، دردسر داره و سخته ؟
(چقدر خواسته داشتمااا:d)

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
عذر میخوام یه کولینگ خوب میخوام برای سی پی یو
سیستم توی امضا هست
الان با فن استوک و بدون اورکلاک توی بازی تا 92 درجه هم میره و بیشتر روی 85 هست
قیمت تا 350 تومن
و کیفیت خوب که بتونه تا 20 درجه کاهش دما رو حد اقل داشته باشه (Water یا Air فرقی نمیکنه و مهم کارایی هست)
همچنین نویز کمی داشته باشه
بعد یه سوال توی Water Cooling ها ، اون مایع ـش رو باید عوض کرد هر از چند گاهی ؟ اگه بله ، دردسر داره و سخته ؟
(چقدر خواسته داشتمااا:d)

خب بهترین مدل کولینگ دنیا Noctua NH-D15 هست که قیمتش حدود 380 تومن هست
بعد هم مدل Thermalright Silver Arrow SB-E هست که حدود 300 تومنه

توی واتر کولینگ ها هم اگر مدلی می خوای که راندمانش برابر یا بهتر از کولینگ های نامبرده شده باشه باید Corsair H80i و بالاتر رو انتخاب کنی. وگرنه ارزش خرید نداره.

در مورد کیفیت کار واتر کولینگ های موجود هم باید گفت که همگی Closed Loop هستند، یعنی نیازی به سرویس و تعویض چیزی ندارن و می تونن تا مدتها کارشون رو درست انجام بدن. تنها مدلهای اختصاصی و سفارش مثل پکیج XSPC هست که نیاز به سرویس دوره ای داره که اونم معمولا بخاطر سختی استفاده کسی سراغش نمیره.

A-L-I

El amor es la fuerza más poderosa del mundo, amant
کاربر سایت
Jul 18, 2010
6,286
خب بهترین مدل کولینگ دنیا Noctua NH-D15 هست که قیمتش حدود 380 تومن هست
بعد هم مدل Thermalright Silver Arrow SB-E هست که حدود 300 تومنه

توی واتر کولینگ ها هم اگر مدلی می خوای که راندمانش برابر یا بهتر از کولینگ های نامبرده شده باشه باید Corsair H80i و بالاتر رو انتخاب کنی. وگرنه ارزش خرید نداره.

در مورد کیفیت کار واتر کولینگ های موجود هم باید گفت که همگی Closed Loop هستند، یعنی نیازی به سرویس و تعویض چیزی ندارن و می تونن تا مدتها کارشون رو درست انجام بدن. تنها مدلهای اختصاصی و سفارش مثل پکیج XSPC هست که نیاز به سرویس دوره ای داره که اونم معمولا بخاطر سختی استفاده کسی سراغش نمیره.

ممنون بابت پاسخ گوبی
فقط دو سوال : ؟
مدل Noctua NH-D15 که گفتین نویز کمی داره ؟ تو لود اذیت میکنه ؟
همچنین با مدل H80i مثلا تا 2 سال نیازی به سرویس ـش هست یا خیر ؟
خودتون واترکولینگ رو پیشنهاد میکنید یا Air رو ؟ (اتاق من دمای نرماله اما کیس ـم توی فضای آزاد نیست)
ممنونم .

آخرین ویرایش:

aminda

کاربر سایت
Dec 18, 2011
225
سلام دوستان
این سیتمه من cpu : q9550 ram :4gig و vga :gtx 285 می خواستم کارت گرافیکی بگیرم که بشه فیفا 15 رو به راحتی اجرا کنم . رم هم 4 گیگ دیگه میگرم که مشکلی از لحاظ رم نباشه. چه گرافیکی بگیرم که سی پی یو گلوگاه نشه
با تشکر

mkh-n71

کاربر سایت
Jul 16, 2009
570
نام
محمد
بله، با هر نوع دستگاهی کار میکنه.

خب می خواستم یه مدل استثنایی معرفی کنم!
از RAZER می تونید Ouroboros رو انتخاب کنید که اتفاقا از معدود مدلهای حرفه ای و بدون ایرادات مختص مدلهای وایرلس هست:

razer-ouroboros_qu4v.320.jpg

هم وایرلس کار می کنه و هم کابلی.
فرشید جون راستش الان اوروبوروس دارم اصلا ازش راضی نیستم! خیلی بد دسته و سنگین و البته مشکلات بسیار زیاد نرم افزاری و سخت افزاری! از جیر جیر غلطکش بگیر تا قاطی کردن گاه و بیگاه سیناپس!
کلا از ریزر میخوام بکشم بیرون!
ممنون

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر