مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

reallife0002

کاربر سایت
Oct 9, 2005
130
نام
amin
با عرض سلام خدمت اساتید عزیز...

راستش بنده با توجه به بازار اومدن بازی های نسل جدید میخواستم سیستمم رو ارتقاء بدم...

در حال حاضر سیستم بنده :

Cpu : core i5 3470
ram 2*4gig
gpu : gigabyte gtx 770

قصد دارم یک کارت گرافیک 970 بگیرم..ولی فکر میکنم با CPU فعلی خصوصا برای بازیهای جهان باز نظیر فار کرای 4 به مشکل برمیخورم و گلوگاه میشه...به نظرتون CPU رو به Core i7 3770 ارتقاء ندم؟؟ (مین برد رو فعلا نمیخام ارتقا بدم تا نسل های بهدی اینتل) یا همین CPU فعلی یعنی 3470 بخوبی کارت گرافیک جدیدم رو ساپورت میکنه؟؟ ممنون میشم راهنمایی کنید...در ضمن از نظر صدای فن و نویز 3770 چجوریاست؟؟ چون کامپیوتر من در اتاق خوابم هست و خیلی صدا واسم اهمیت داره....

M4JiD

کاربر سایت
Feb 8, 2008
2,610
نام
defective pixel
پاور های گرین که اصلا خبری و نقد و بررسی و چیزی ازشون نیست واقعا پاور های خوبی هستن ؟ اگه گیر اومد 1000 گلد انتخاب بهتری نسبت یه اون دوتا 850 هست ؟
پاور های گرین همون پاور های خارجی ان که به نام برند گرین وارد ایران میشن .
شما با ۶۰۰ تومن یا یه EVGA 850 G2 Gold بردار یا Corsair RM850 . جفتش گلد و جفتش هم فول ماژٰولاره .
فقط اولی با گارانتی شرکتی تو ایران هست. ولی دومی گارانتی تخت جمشیده .

Good Guy Greg

کاربر سایت
Jan 13, 2011
4,407
نام
حمید ؟ تبرکه !
با سلام خدمت دوستان و فعالان بخش سخت افزار .

میخواستم بپرسم الان بهترین و مقرون به صرفه ترین هارد دیسک هیبریدی که توی بازار چی هست و از کجا میتونم تهیه کنم ؟ با تشکر .
آخه قیمتش بین 70 دلار تا 200 دلار میچرخه بسته به ظرفیتش ولی توی چند تا سایت یه دونه یک ترابایتش بالای 1 میلیون تومن هست که وافعا ناامید کننده هست .

این رو هم میبینم زورم در میاد )x: شماره 1 شماره 2

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,769
نام
فرشید
پاور های گرین که اصلا خبری و نقد و بررسی و چیزی ازشون نیست واقعا پاور های خوبی هستن ؟ اگه گیر اومد 1000 گلد انتخاب بهتری نسبت یه اون دوتا 850 هست ؟

پاور های گرین همون پاور های خارجی ان که به نام برند گرین وارد ایران میشن .
شما با ۶۰۰ تومن یا یه EVGA 850 G2 Gold بردار یا Corsair RM850 . جفتش گلد و جفتش هم فول ماژٰولاره .
فقط اولی با گارانتی شرکتی تو ایران هست. ولی دومی گارانتی تخت جمشیده .

تایید میشه،
پاورهای سری GREEN OC GOLD خیلی با کیفیت بودن و شخصا تست های اختصاصی این پاورها رو با دستگاههای صنعتی توی بخش آزمایشگاه خود شرکت گرین بررسی کردم.

مدل 1000 واتی فقط توان بیشتری داره که بعیده استفاده ای داشته باشه، همین مدلهای 850 واتی انتخاب بهتری هستن، هر چند که گارانتی گرین مطمئن تر هست.

با سلام
اقا فرشید چند تا سوال داشتم
دیروزرفته بودم سیستم رو بگیرم فروشنده یک چیزی گفت می خواستم بدونم شما این حرف رو قبول دارید یا نه
core i3 4150
ram 2x4 gig
asus h81m-c
750ti
فروشنده می گه این مادر برد بدرد این سیستم نمی خوره و یک جورایی با کارت گرافیک گلوهگاه می شه و مادربرد b85-plus رو گفت بردارم شما این حرف رو قبول دارید؟
اگه ابن حرف رو فبول داربد یک مادربرد که به اندازه این سیستم باشه و ارزون تر از مادر برد b85-plus باشه و جواب سیستم من رو بده

گلوگاه نمیشه، ایشون یه مطلبی رو در مورد PCI-E مدل H81 می دونسته که بر اساس اون نظر داده، اما واقعیت و بررسی ها موئید اینه که PCI-E 2.0 هنوز هم برای کارتهای گرافیکی قوی گلوگاه نیست، چه برسه به مدلهای ضعیف مثل 750Ti، بنابراین جای نگرانی نیست. برای اطمینان می تونی همون B85-PRO GAMER رو برداری.

با عرض سلام خدمت اساتید عزیز...

راستش بنده با توجه به بازار اومدن بازی های نسل جدید میخواستم سیستمم رو ارتقاء بدم...

در حال حاضر سیستم بنده :

Cpu : core i5 3470
ram 2*4gig
gpu : gigabyte gtx 770

قصد دارم یک کارت گرافیک 970 بگیرم..ولی فکر میکنم با CPU فعلی خصوصا برای بازیهای جهان باز نظیر فار کرای 4 به مشکل برمیخورم و گلوگاه میشه...به نظرتون CPU رو به Core i7 3770 ارتقاء ندم؟؟ (مین برد رو فعلا نمیخام ارتقا بدم تا نسل های بهدی اینتل) یا همین CPU فعلی یعنی 3470 بخوبی کارت گرافیک جدیدم رو ساپورت میکنه؟؟ ممنون میشم راهنمایی کنید...در ضمن از نظر صدای فن و نویز 3770 چجوریاست؟؟ چون کامپیوتر من در اتاق خوابم هست و خیلی صدا واسم اهمیت داره....

خیر، پردازنده ی شما هنوز در 95 درصد موارد گلوگاه نیست و نیازی به ارتقا به 3770 نیست. بهتره صبر کنید نسل بعدی پردازنده و مادربرد رو یکجا ارتقا بدید.
نویز فن باکس 3770 هم با مدل فعلی شما فرق کمی داره، اصولا کسانی مثل خودم که به صدا حساسیت دارن هرگز ار فن باکس پردازنده استفاده نمی کنن.

با سلام خدمت دوستان و فعالان بخش سخت افزار .

میخواستم بپرسم الان بهترین و مقرون به صرفه ترین هارد دیسک هیبریدی که توی بازار چی هست و از کجا میتونم تهیه کنم ؟ با تشکر .
آخه قیمتش بین 70 دلار تا 200 دلار میچرخه بسته به ظرفیتش ولی توی چند تا سایت یه دونه یک ترابایتش بالای 1 میلیون تومن هست که وافعا ناامید کننده هست .

این رو هم میبینم زورم در میاد )x: شماره 1 شماره 2

مدل هیبریدی بگیری که چه اتفاقی بیوفته؟!
این رده هاردها هنوز هم راندمانشون نسبت به SSD ها بسیار پایینتر هست و توصیه نمیشن، یه SSD نسل جدید پر سرعت 120 گیگی + هارد 2 ترابایتی 7200 دور بگیری خیلی بهتر از یه مدل هیبریدی هست.
استفاده ی خاص هیبریدی ها می تونه لپ تاپها و AIO ها باشه، نه PC.

titaniom

کاربر سایت
Sep 6, 2006
240
سلام
یک سوال داشتم آقا فرشید
من رم سیستمم 4Gb هست میخوام یک 4Gb دیگه هم بهش اضافه کنم
اگر دقیقا همون مارک و همون رم رو نگیرم یک رم 4 دیگه با باس برابر بگیرم درست عمل میکنه و دوال چنل میشه ؟ ممنون

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,769
نام
فرشید
سلام
یک سوال داشتم آقا فرشید
من رم سیستمم 4Gb هست میخوام یک 4Gb دیگه هم بهش اضافه کنم
اگر دقیقا همون مارک و همون رم رو نگیرم یک رم 4 دیگه با باس برابر بگیرم درست عمل میکنه و دوال چنل میشه ؟ ممنون
بهتره همون مدل و برند رو بگیرید وگرنه اگرم کار کنه ممکنه راندمانش بهینه نباشه
اگرم پیدا نکردید موجود فعلی رو بفروشید و دو تا ماجول یکسان بخرید.

best2best

کاربر سایت
Jul 25, 2013
101
نام
محسن
ببخشید اینقدر سوال می کنم چون می خوام مطمئن شم
پس این مادربرد h81m-c می تونه کارت گرافیک gtx 750ti ورم 8گیگ رو ساپورت کنه و مشکلی پیش نمی یاد در سرعت و کارایی قطعات ؟

nathan mckane

کاربر سایت
Jul 14, 2009
979
نام
عباس
دوستان من میخواستم ی پاور بگیرم ک حداقل تا پنج سال اینده کار کنه و با اپگرید های بعدی سخت افزار هم نخوام تغییرش بدم. اما بعد از کمی تحقیق متوجه شدم سری بعدی پردازنده های اینتل ملقب به skylake ممکنه نوع جدیدی از پاور رو لازم داشته باشن. یا همین الان معماری hasswell از اینترنت نوع خاصی از پاور رو میطلبه!

کمی راهنمایی میکنید?

woooo

کاربر سایت
Jun 15, 2014
63
سلام می خواستم بدونم میتونم از دوتا واتر کولر 120mm برای یه cpu استفاده کنم هر دو از یک مدل اینطور که یکی از شلنگ های واتر کولر هارو به cpu ودیگری از cpu به واتر کولر مشابه واز ان دوباره به کولر دیگری ؟:-/:-/:-/

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,769
نام
فرشید
ببخشید اینقدر سوال می کنم چون می خوام مطمئن شم
پس این مادربرد h81m-c می تونه کارت گرافیک gtx 750ti ورم 8گیگ رو ساپورت کنه و مشکلی پیش نمی یاد در سرعت و کارایی قطعات ؟

یه بار گفتم کارت شما ضعیفه و با این مادربرد هم مشکلی نخواهد داشت، حتی با کارتهای قویتر هم مشکلی نداره اما برا اطمینان و راحتی ارتقا در آینده می تونید همون B85-PLUS رو انتخاب کنید.
برای قطعاتی که خودشون ضعیف و با محدودیت بودجه ای هستن دیگه اینهمه وسواس معنی نداره.

دوستان من میخواستم ی پاور بگیرم ک حداقل تا پنج سال اینده کار کنه و با اپگرید های بعدی سخت افزار هم نخوام تغییرش بدم. اما بعد از کمی تحقیق متوجه شدم سری بعدی پردازنده های اینتل ملقب به skylake ممکنه نوع جدیدی از پاور رو لازم داشته باشن. یا همین الان معماری hasswell از اینترنت نوع خاصی از پاور رو میطلبه!

کمی راهنمایی میکنید?

اینجور که فکر می کنید نیست و نسل های جدیدتر فقط استانداردهای بهینه سازی در مصرف برق رو بهتر پشتیبانی خواهند کرد. این به این معنی نیست که مثلا پردازنده های سری 5000 یا 6000 اینتل دیگه با پاورهای فعلی یا سالهای گذشته کار نکنه.
سری کنونی 4000 هم با پاورهای عهد بوق هم کار می کنن! فقط یه امکان Power State C6/C7 دارن که فقط با پاورهای جدیدتر همخوانی داره و مصرف برق رو در این حالت خاص خیلی کمتر می کنه.

سلام می خواستم بدونم میتونم از دوتا واتر کولر 120mm برای یه cpu استفاده کنم هر دو از یک مدل اینطور که یکی از شلنگ های واتر کولر هارو به cpu ودیگری از cpu به واتر کولر مشابه واز ان دوباره به کولر دیگری ؟:-/:-/:-/

دوست عزیز نحوه ی تغییر کارکرد خنک کننده ها با هم فرق می کنه و بستگی به مدل داره، کاری که شما می خوای انجام بدی رو تایید نمی کنم و از چند و چون قطعات و دلیل اینکار شما هم بی اطلاعم، بنابراین هیچ کمکی هم در این مورد نمی تونم بکنم.

Meysam Raz

کاربر سایت
Jun 3, 2012
379
سلام خدمت آقا فرشید گل :x
لطفا یک کیس + مانیتور با قیمت 1700-1800 برای کار فتوشاپ و طراحی معرفی کنید
میدونم بودجه خوب نیست اما خوب طرف توقع بالایی هم نداره و مثلا نمیخواد مانیتور 23 اینچ بگیره
در کل هرجوری خودتون صلاح میدونید ، قطعات رو بچینید
به نظرتون برای این کار میشه روی یک لپتاپ حساب باز کرد یا خرید PC پیشنهاد میشه ؟
مرسی

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,769
نام
فرشید
سلام خدمت آقا فرشید گل :x
لطفا یک کیس + مانیتور با قیمت 1700-1800 برای کار فتوشاپ و طراحی معرفی کنید
میدونم بودجه خوب نیست اما خوب طرف توقع بالایی هم نداره و مثلا نمیخواد مانیتور 23 اینچ بگیره
در کل هرجوری خودتون صلاح میدونید ، قطعات رو بچینید
به نظرتون برای این کار میشه روی یک لپتاپ حساب باز کرد یا خرید PC پیشنهاد میشه ؟
مرسی

اصولا این بودجه فقط مناسب وبگردی و کار اداری هست، برای کار طراحی و فتوشاپ باید بیشتر هزینه کرد:

CPU:Core i3 41630
RAM:2*4GB 1333 DDR3
M/B:ASUS H81-PLUS
HDD:SEAGATE 1TB
DVD/RW:SAMSUNG 24X
POWER:GREEN 600w
CASE:GREEN X1
MONITOR:SAMSUNG S20B315

لپ تاپی با این بودجه هم از این PC ضعیفتر میشه و بازم برای کار مدنظر شما مناسب نیست.

سلام دوستان
نظرتون در مورد لاجیتک G13 چیه برای بازی های اول شخص؟ ارگونومیش خوبه؟

مدل اختصاصی گیمینگ با طراحی خاص خودش هست ولی من کمتر دیدم از این مدل برای بازی استفاده کنن، معمولا از خود کیبوردهای سری گیمینگ لاجیتک مثل G15/G19 بیشتر استقبال میشه.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,769
نام
فرشید
سلام
لطفا یک کیس + مانیتور با قیمت 2700 برای گیم معرفی کنید
refresh rate مانیتور حداقل 120hz باشه چون واسه Cs go میخوام ممنون :x

دوست عزیز با این بودجه چطوری می خوای مانیتور 120 هرتزی بخری؟! چیزی واسه سیستم نمی مونه که! مانیتور 120 هرتزی حداقل 1400 قیمتشه.

CPU:Core i3 4160
RAM:2*4GB 1600 DDR3
M/B:ASUS B85-PLUS
VGA:ASUS GTX 760 OC 2GB GDDR5
این کیس فقط خودش 2700 میشه و تازه واسه بازی متوسط و خوب محسوب میشه.

CPU:Core i3 4160
RAM:2*4GB 1600 DDR3
M/B:ASUS B85-PLUS
VGA:ASUS GTX 750Ti OC 2GB GDDR5
MONITOR:SAMSUNG S20B315

اینم با مانیتور حدود 2860 میشه.

اگه واقعا فقط واسه Counter بخوای و بازی دیگه ای اجرا نکنی هم می تونی مانیتور 120 هرتزی بخری و هم یه کیس رده پایین که فقط بدرد همون کانتر می خوره و نه چیز دیگه!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر