مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

|Night|

کاربر سایت
Aug 14, 2014
93
سلام و خسته نباشید...دوستان عزیز لطفا یه سیستم نهایتا تا 3000 معرفی کنید که جوابگوی گیم و کارهای روزمره باشد فقط کیس(کیسش هم شیک باشه:) ) خنک کنندگی مناسب هم داشته باشه...نهایتش 100 تا 200 بالا پایین شه

آخرین ویرایش:

Morgoth

کاربر سایت
Jan 15, 2009
1,656
نام
پوريا
سلام
یه مشاوره می خواستم برای آپگرید کردن سیستم.
من فعلا قطعات زیر رو دارم
ASUS 770 2GB
ASUS Z87 DELUXE
Core i7 4670k
case X6 challenger

یه چند تا مشکل با سیستمم دارم. یک وضع خنک کنندگی و تهویه فنم اصلا جالب نیست. فقط فن های بالا و پشت کیس رو موقع اسمبل کرد قرار دادن، الان فن بالا یا نمی چرخه، یا آروم می چرخه، اگه هم بچرخه با سر و صدای خیلی زیاد می چرخه. بالای کیسم هم به شدت داغ می کنه. کیس جای بازی هست و از نظر محیطی مشکلی نداره، ولی خب یه مدت خیلی زیادیه که کیس رو برای تمیز کردن بازی نکردم و گرد و خاک هم وحشتناک داره.
چند وقت پیش هم سر ACU، دمای CPU بیش از جد بالا رفت و PC خاموش روشن شد. ممکنه CPU مشکلی داشته باشه؟
2gb بودن حافظه کارت هم توی بازی های جدید داره اذیت می کنه برای همین می خوام عوض کنم VGA رو

حالا من می خوام بدونم اگه تا سقف 3m یا 3.5 بخوام این سیستم رو آپگرید کنم (که بخشیش می ره برای cooling) دقیقا چه قطعاتی رو آپگرید کنم؟
اگه رو همین سیستم یه 980 بذارم گلوگاه نمی شه؟ مشکلی نداره با core i5 4670؟ می صرفه اصلا؟ یا صبر کنم قیمتش پایین تر بیاد؟ حدودا قیمتش روی چند فیکس می شه 980؟
یا نه یه 970 و یه core i7 4790 بگیرم؟
برای کولینگ هم چه قطعانی پیشنهاد می دین؟

ممنون

Doom IV

کاربر سایت
Oct 20, 2011
170
DDR4 فعلا مزیت خاصی برای PC هی گیمینگ محسوب نمیشه، سرعت بالاتر حافظه اصولا برای PC های قدیمیتر هم گلوگاه نیست. اما برای PC های تولید محتوا به تدریج افزایش راندمان رو دربرخواهد داشت.
DX12 هم در خوشبینانه ترین حالت از 9 ماه تا یک سال آینده به بعد قابل استفاده ی واقعی در بازیها خواهد بود، تازه در اون زمان هم بعیده که بازیها انحصارا روی DX12 اجرا بشن و روی DX11 کار نکنن! گزینه ی میانی DX 11.3 برای همین هست.

بنابراین نظریه ی شما برای صبر کردن بخاطر این موارد رد میشه. اما از منظر دیگه شما تا ابد هم صبر کنی همیشه قطعات سریعتر و با قیمت کمتر عرضه خواهند شد، به شرطی که فاکتور زمان و گذشتن عمر رو لحاظ نکنی!!

در مورد سوال دوم هم قطعات فعلی شما شرایط لازم برای خرید کارت جدیدتر رو ندارن و ضعیف شدن، بجز گرافیک باید بقیه ی قطعات رو هم عوض کنین.
ممنون از راهنماییتون . پس سیستم جدید می گیرم به نظر شما چقدر هزینه کنم ؟ و چه سیستمی یشنهاد میدید؟

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
پس تنها راهم اینه که برم 300 تومن پول مودم بدم ؟:( سرعتاش مثل سرعت رو گوشی هست دیگه ؟ و همینطور پینگش ؟

راه دیگه ای که می مونه اکتفا کردن به همون سرعت 3G مودم های معمولی هست.
مودم های مذکور با مودمهای مشابه در گوشیهای 3G و 4G هیچ تفاوت سرعت و راندمانی ندارند.

سلام و خسته نباشید...دوستان عزیز لطفا یه سیستم نهایتا تا 3000 معرفی کنید که جوابگوی گیم و کارهای روزمره باشد فقط کیس(کیسش هم شیک باشه:) ) خنک کنندگی مناسب هم داشته باشه...نهایتش 100 تا 200 بالا پایین شه

CPU:Core i3 4160
RAM:2*4GB 1600 DDR3
M/B:ASUS B85-GAMER
VGA:ASUS R9 280X 3GB
HDD:SEAGATE 1TB
DVD/RW:SAMSUNG 24X
POWER:GREEN 600w
CASE:GREEN X1

سلام
یه مشاوره می خواستم برای آپگرید کردن سیستم.
من فعلا قطعات زیر رو دارم
ASUS 770 2GB
ASUS Z87 DELUXE
Core i7 4670k
case X6 challenger

یه چند تا مشکل با سیستمم دارم. یک وضع خنک کنندگی و تهویه فنم اصلا جالب نیست. فقط فن های بالا و پشت کیس رو موقع اسمبل کرد قرار دادن، الان فن بالا یا نمی چرخه، یا آروم می چرخه، اگه هم بچرخه با سر و صدای خیلی زیاد می چرخه. بالای کیسم هم به شدت داغ می کنه. کیس جای بازی هست و از نظر محیطی مشکلی نداره، ولی خب یه مدت خیلی زیادیه که کیس رو برای تمیز کردن بازی نکردم و گرد و خاک هم وحشتناک داره.
چند وقت پیش هم سر ACU، دمای CPU بیش از جد بالا رفت و PC خاموش روشن شد. ممکنه CPU مشکلی داشته باشه؟
2gb بودن حافظه کارت هم توی بازی های جدید داره اذیت می کنه برای همین می خوام عوض کنم VGA رو

حالا من می خوام بدونم اگه تا سقف 3m یا 3.5 بخوام این سیستم رو آپگرید کنم (که بخشیش می ره برای cooling) دقیقا چه قطعاتی رو آپگرید کنم؟
اگه رو همین سیستم یه 980 بذارم گلوگاه نمی شه؟ مشکلی نداره با core i5 4670؟ می صرفه اصلا؟ یا صبر کنم قیمتش پایین تر بیاد؟ حدودا قیمتش روی چند فیکس می شه 980؟
یا نه یه 970 و یه core i7 4790 بگیرم؟
برای کولینگ هم چه قطعانی پیشنهاد می دین؟

ممنون

مشکلات تهویه ی کیس شما رو باید تکنسین مجرب بررسی و برطرف کنه، اینو نمیشه نظر داد. احتمال اینکه مشکلی در اسمبلش باشه هست.

قطعاتی که نیاز به ارتقا دارن اول از همه کارت گرافیک هست، بقیه ی قطعات نیازی به ارتقا ندارن مگر اینکه صرفا داشتن قویترین مدل رو در نظر داشته باشید که می تونید Core i7 4970K رو هم بخرید.

کارت پیشنهادی با این بودجه فقط GTX 980 هست و پردازنده ی فعلی هم گلوگاه نخواهد شد.
ارتقا به ترکیب 4970 و 970 در رقابت با گزینه اول منطقی نیست.

برای کولینگ هم یکی از خنک کننده های Thermalright یا Noctua که بالای 100 تومن قیمت دارند.

ممنون از راهنماییتون . پس سیستم جدید می گیرم به نظر شما چقدر هزینه کنم ؟ و چه سیستمی یشنهاد میدید؟

بستگی به اولویت شما داره، از 3 تا 10 تومن میشه هزینه کرد، نرمالش هم 4 تومن هست.

|Night|

کاربر سایت
Aug 14, 2014
93
CPU:Core i3 4160
RAM:2*4GB 1600 DDR3
M/B:ASUS B85-GAMER
VGA:ASUS R9 280X 3GB
HDD:SEAGATE 1TB
DVD/RW:SAMSUNG 24X
POWER:GREEN 600w
CASE:GREEN X1
ممنون سپاس ولی به نظر شما core i3 یه خورده دیگه خیلی پایین نیست؟؟ میشه یه i5 معرفی کنید حداقل که به سیستم بخوره؟ حالا یه خورده بالاتر شه یه کاریش میکنیم

bob_omniscient

کاربر سایت
Apr 23, 2010
174
نام
babak
سلام دوستان.من قصد دارم یه همچین سیستمی ببندم،لطف کنید و در مورد سازگاری قطعات و همینطور قیمت حدودی سیستم راهنماییم کنید.
cpu= i7 4770
mb= 297k asus
ram=8gb 1600 corsair
power=green 700w
vga=asus gforce 750
hd=1tb wd 64mb
dvdrw=asus 24x
case= perfect
با این سخت افزار سیستم چه نوعی به حساب می آد؟متوسط-بالای متوسط-قوی؟
ممنون

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
پس یه لطف کنید دو تا سیستم بهم معرفی کنید
1- 4تا 4.5 تومن
2- 6 تا 6.5 تومن

CPU:INTEL Core I7 4790
RAM:CORSAIR 2*4GB DDR3 1600
M/B:ASUS B85-PRO GAMER
VGA:Geforce GTX 970 4GB DDR5
HDD:Seagate 7200.12 1 TB
ODD:SAMSUNG 24X SATA
POWER:700W GREEN
CASE:GREEN X7
این میشه 4550

CPU:INTEL Core I7 4790K
RAM:CORSAIR 2*4GB DDR3 2133
M/B:ASUS Z97-HERO
VGA:Geforce GTX 980 4GB DDR5
HDD:Seagate 7200.12 1 TB
SSD:SAMSUNG 840 PRO
ODD:SAMSUNG 24X SATA
POWER:750W GREEN
CASE:GREEN X7

اینم میشه 6390

ممنون سپاس ولی به نظر شما core i3 یه خورده دیگه خیلی پایین نیست؟؟ میشه یه i5 معرفی کنید حداقل که به سیستم بخوره؟ حالا یه خورده بالاتر شه یه کاریش میکنیم

اگه چیزی پایین بود یا همخوانی نداشت توصیه نمیشد!
این سیستم با بودجه ی شما هماهنگ شده و سیستم متوسط هست، پردازندش هم متوسط هست. Core i5 4690 رو جایگزین کنید حدود 300 تومن اضافه میشه.

سلام دوستان.من قصد دارم یه همچین سیستمی ببندم،لطف کنید و در مورد سازگاری قطعات و همینطور قیمت حدودی سیستم راهنماییم کنید.
cpu= i7 4770
mb= 297k asus
ram=8gb 1600 corsair
power=green 700w
vga=asus gforce 750
hd=1tb wd 64mb
dvdrw=asus 24x
case= perfect
با این سخت افزار سیستم چه نوعی به حساب می آد؟متوسط-بالای متوسط-قوی؟
ممنون

اول از همه سیستم با چه اولویتی انتخاب شده؟!
دوم هم اینکه بودجه چقدر بوده؟

پردازنده ی لیست بالا بسیار قوی و گرافیک بسیار ضعیف هست، تعادل نداره!

mmf66

کاربر سایت
Jul 22, 2010
146
بین این سه مادربرد کدام بهتره و چرا بهتره

Asus H97 Pro Gamer: 490,000 -
Gigabyte GA-H97-Gaming 3: 470,000 -
MSI H97 Gaming 3: 430,000 -

بین ایسوس و گیگا یکی رو انتخاب کن بستگی به علاقت به برند و قیافش چون واقعا هر دوشون خوبن و هیچی از هم دیگه کم نمیارن
ام اس ای هم که نوشتی اصلا به پای اون دو تا نمیرسه وللش

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
فرشید جان بهترین پاور نهایتا تا 600 تومن چیه ؟
واتش هم 850 و نهایتا 1000 باشه

می تونی 850 واتی از EnerMax یا CORSAIR انتخاب کنی، شرکت GREEN که فعلا از سری OC و مدل 750 وات به بالا نداره.

اگه MHZ رم بیشتر از MHZ پشتیبانی شده توسط مادربرد باشه چه اتفاقی میوفته؟

اتفاقی نمی افته، رم فقط با حداکثر سرعتی که مادربرد یا پردازنده پشتیبانی می کنه کار خواهد کرد. مثلا ماجول 2133 رو مادربردی که نهایتا 1866 رو ساپورت می کنه همون 1866 کار خواهد کرد.

MAKAV3LI

کاربر سایت
Sep 30, 2011
1,928
نام
آن مرد !
می تونی 850 واتی از EnerMax یا CORSAIR انتخاب کنی، شرکت GREEN که فعلا از سری OC و مدل 750 وات به بالا نداره.
پاور های گرین که اصلا خبری و نقد و بررسی و چیزی ازشون نیست واقعا پاور های خوبی هستن ؟ اگه گیر اومد 1000 گلد انتخاب بهتری نسبت یه اون دوتا 850 هست ؟

best2best

کاربر سایت
Jul 25, 2013
101
نام
محسن
با سلام
اقا فرشید چند تا سوال داشتم
دیروزرفته بودم سیستم رو بگیرم فروشنده یک چیزی گفت می خواستم بدونم شما این حرف رو قبول دارید یا نه
core i3 4150
ram 2x4 gig
asus h81m-c
750ti
فروشنده می گه این مادر برد بدرد این سیستم نمی خوره و یک جورایی با کارت گرافیک گلوهگاه می شه و مادربرد b85-plus رو گفت بردارم شما این حرف رو قبول دارید؟
اگه ابن حرف رو فبول داربد یک مادربرد که به اندازه این سیستم باشه و ارزون تر از مادر برد b85-plus باشه و جواب سیستم من رو بده

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر