مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

A-L-I

El amor es la fuerza más poderosa del mundo, amant
کاربر سایت
Jul 18, 2010
6,286
سلام .
من الان یه r9 290x dc2oc asus 4g خریدم و فردا میخوام سی پی یو و مادربورد و رم رو عوض کنم
اینارو میخوام بخرم
آیا خوبه :‌؟
i7 4790k
2x8gig corsair 2400 pro vengance
maximus vii hero new dog
ssd 128 corsair
همشون خوب هستند ؟
bottleneck نمیشه اصلا‌؟
درضمن چیزی بهتر هست یا همینا خیلی خوبن ؟
چند سال میتونم باهاشون تو بازی ها تو بهترین تنظیمات لذت ببرم ؟
ممنون

آخرین ویرایش:

8030

کاربر سایت
Dec 10, 2010
2,445
نام
mohammad
سلام .
من الان یه r9 290x dc2oc asus 4g خریدم و فردا میخوام سی پی یو و مادربورد و رم رو عوض کنم
اینارو میخوام بخرم
i7 4790k
maximus vii hero new dog
ssd 128 corsair
همشون خوب هستند ؟
bottleneck نمیشه اصلا‌؟
ممنون

همه چیز عالیه.
ولی ای کاش بجای r9 290x
از 980gtx استفاده کرده بودی.البته بحث سلیقه هم هست ولی 980 هم کمی قویتر بود و یک سری ویژگیهای جدید گرافیکی هم داشت.

A-L-I

کاربر سایت
Jul 18, 2010
6,286
همه چیز عالیه.
ولی ای کاش بجای r9 290x
از 980gtx استفاده کرده بودی.البته بحث سلیقه هم هست ولی 980 هم کمی قویتر بود و یک سری ویژگیهای جدید گرافیکی هم داشت.
اره تو فکرم هست متاسفانه روزی که خریدم ۹۸۰ نیومده بود تو بازار
اما اگه شد میگیرم نشد هم این قویه فکر نمیکنم مشکلی باشه باهاش . درسته ؟

8030

کاربر سایت
Dec 10, 2010
2,445
نام
mohammad
اره تو فکرم هست متاسفانه روزی که خریدم ۹۸۰ نیومده بود تو بازار
اما اگه شد میگیرم نشد هم این قویه فکر نمیکنم مشکلی باشه باهاش . درسته ؟

از نظر قدرت 1080 کامل و با تنظیمات اخر همه بازیها رو میکشه 60 فریم خیالت راحت.

سلام دوستان
برای گرافیک R9 290 پاور ۶۰۰ وات گرین کافیه یا باید عوضش کنم
ممنون
باید پاور بالاتر بگیری.

A-L-I

کاربر سایت
Jul 18, 2010
6,286
از نظر قدرت 1080 کامل و با تنظیمات اخر همه بازیها رو میکشه 60 فریم خیالت راحت.

باید پاور بالاتر بگیری.
ممنون
پس همينو نگه ميداريم ديگه ، ممنونم
راستى گلوگاه كه نميشه چي؟
پاورمم gp885 green real هست، مشكلى نداره؟

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
درود,
لطفا یک مانیتور با رزولوشن 1920x1080 و response time 1ms تا 1300 معرفی کنید.

مانیتور 750 تومنی ASUS هم با مدل 238H این مشخصات رو داره، دیگه 1300 رو باید به خرید مدل سه بعدیش اختصاص داد.

سلام .
اینارو میخوام بخرم
i7 4790k
maximus vii hero new dog
ssd 128 corsair
همشون خوب هستند ؟
bottleneck نمیشه اصلا‌؟
ممنون

چیز بهتری نداریم الا همون گرافیک که دوستمون گفت.

سلام دوستان
برای گرافیک R9 290 پاور ۶۰۰ وات گرین کافیه یا باید عوضش کنم
ممنون

بله، کافیه.

Breaking Rules

کاربر سایت
Feb 4, 2011
486
چند روز پیش گرافیک سیستمم خراب شد با توجه به اینکه سیستمم واسه 5-6 سال پیشه، بعد هم کنسول خریدم دیگه نیاز نشد به سیستم جدید. الان میخوام یه هزینه کلی بکنم سیستم های اند جدید بگیرم . یه جستجویی که تو نت کردم دو تا نکته به چشمم خورد یکی اومدن رم های DDR4 بود که مادربورد و CPU هایی که ساپورتشون می کنن تازه دارن وارد بازار میشن . نکته دیگه هم DX12 بود که مطمئنا گرافیکایی که بعد از عرضه اش بیان ساپورت بهتری دارن . فکر میکنم اگه یه شش ماهی صبر کنم مادربوردهای با ساپورت DDR4 یکم استیبل تر بشن و سری جدید گرافیکا بیاد با یه هزینه ی مشابه واسه سیستم خیلی پرفرمنس بهتری بتونم بگیرم.
دو تا سوال دارم
به نظرتون صبر کنم تاشش ماه دیگه یا الان سیستم بگیرم ؟
سوال دوم هم اینه اگه بخوام با همین سیستم یه 6 ماه دیگه صبر کنم چه گرافیکی بگیرم که زیاد ضرر نکنم ؟ فعلا فقط Starcraft 2 بازی میکنم ." سیستم الان من یه Asus p5qc با 8GB RAM و CPU core 2quad "

masoud200

کاربر سایت
Sep 12, 2009
311
این برای کیس:

CPU:INTEL Core I7 4790
RAM:CORSAIR 2*4GB DDR3 1600
M/B:ASUS B85-PRO GAMER
VGA:Geforce GTX 970 4GB DDR5
HDD:Seagate 7200.12 1 TB
SSD:SAMSUNG 840 EVO 120GB
ODD:SAMSUNG 24X SATA
POWER:700W GREEN
CASE:GREEN X7

مانیتور:

ASUS VG248QE

که حدود 1400 هست

KEY: LOGITECH G510
MOUSE: LOGITECH G700S
SPEAKER: LOGITECH 5.1[/QUOTE]

داداش فقط این سیستم که گفتی همه بازبهای جدید رو روی آخرین تنطیمات میکشه دیگه ؟ مثل فارکرای 4 و اساسین کرید یونیتی .

dude

کاربر سایت
Jun 19, 2011
1,927
نام
امیرعلی
سلام یه مودم 4g خوب با قیمت بین 100 تا 250 اینا چی میتونید پیشنهاد بدین ؟ میخوام سیم کارت ایرانسل بخرم به مودم وصل کنم و با مودم به کامپیوتر وصل بشم و از اینترنت استفاده کنم
از اون مودمای که خود ایرانسل گفته نگین که خیلی گرونه :(

8030

کاربر سایت
Dec 10, 2010
2,445
نام
mohammad
سلام
Gigabyte GTX 980 G1 Gaming مدار رگولاتور چند فاز داره؟

The PCB is sparse in places but the power circuitry forms what appears to be a 6+2 phase power system, an upgrade from the reference 4+1

gig980g1-10s.jpg

6+2
ولی همیشه تعداد فاز بالاتر مشخصه مرغوبیت رگلاژ ولتاژ نیست.عوامل زیادی وجود داره مثل خود ماسفتها و خود چک و خازنهاو طراحی.
ولی در کل یکی از بهترین مدارهای رگلاژ از نظر من مال همین گیگابایت هست .
لامصب هر چی دنبال این 980 گیگابایت گشتم پیدا نکردم مجبور شدم یه برند دیگه سفارش بدم.

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
چند روز پیش گرافیک سیستمم خراب شد با توجه به اینکه سیستمم واسه 5-6 سال پیشه، بعد هم کنسول خریدم دیگه نیاز نشد به سیستم جدید. الان میخوام یه هزینه کلی بکنم سیستم های اند جدید بگیرم . یه جستجویی که تو نت کردم دو تا نکته به چشمم خورد یکی اومدن رم های DDR4 بود که مادربورد و CPU هایی که ساپورتشون می کنن تازه دارن وارد بازار میشن . نکته دیگه هم DX12 بود که مطمئنا گرافیکایی که بعد از عرضه اش بیان ساپورت بهتری دارن . فکر میکنم اگه یه شش ماهی صبر کنم مادربوردهای با ساپورت DDR4 یکم استیبل تر بشن و سری جدید گرافیکا بیاد با یه هزینه ی مشابه واسه سیستم خیلی پرفرمنس بهتری بتونم بگیرم.
دو تا سوال دارم
به نظرتون صبر کنم تاشش ماه دیگه یا الان سیستم بگیرم ؟
سوال دوم هم اینه اگه بخوام با همین سیستم یه 6 ماه دیگه صبر کنم چه گرافیکی بگیرم که زیاد ضرر نکنم ؟ فعلا فقط Starcraft 2 بازی میکنم ." سیستم الان من یه Asus p5qc با 8GB RAM و CPU core 2quad "

DDR4 فعلا مزیت خاصی برای PC هی گیمینگ محسوب نمیشه، سرعت بالاتر حافظه اصولا برای PC های قدیمیتر هم گلوگاه نیست. اما برای PC های تولید محتوا به تدریج افزایش راندمان رو دربرخواهد داشت.
DX12 هم در خوشبینانه ترین حالت از 9 ماه تا یک سال آینده به بعد قابل استفاده ی واقعی در بازیها خواهد بود، تازه در اون زمان هم بعیده که بازیها انحصارا روی DX12 اجرا بشن و روی DX11 کار نکنن! گزینه ی میانی DX 11.3 برای همین هست.

بنابراین نظریه ی شما برای صبر کردن بخاطر این موارد رد میشه. اما از منظر دیگه شما تا ابد هم صبر کنی همیشه قطعات سریعتر و با قیمت کمتر عرضه خواهند شد، به شرطی که فاکتور زمان و گذشتن عمر رو لحاظ نکنی!!

در مورد سوال دوم هم قطعات فعلی شما شرایط لازم برای خرید کارت جدیدتر رو ندارن و ضعیف شدن، بجز گرافیک باید بقیه ی قطعات رو هم عوض کنین.

این برای کیس:

CPU:INTEL Core I7 4790
RAM:CORSAIR 2*4GB DDR3 1600
M/B:ASUS B85-PRO GAMER
VGA:Geforce GTX 970 4GB DDR5
HDD:Seagate 7200.12 1 TB
SSD:SAMSUNG 840 EVO 120GB
ODD:SAMSUNG 24X SATA
POWER:700W GREEN
CASE:GREEN X7

مانیتور:

ASUS VG248QE

که حدود 1400 هست

KEY: LOGITECH G510
MOUSE: LOGITECH G700S
SPEAKER: LOGITECH 5.1

داداش فقط این سیستم که گفتی همه بازبهای جدید رو روی آخرین تنطیمات میکشه دیگه ؟ مثل فارکرای 4 و اساسین کرید یونیتی .[/QUOTE]

بله، بهتر از این مدلها که نداریم( بجز کارت 980 که هنوز گرونه)
بازیهای نام برده رو هم در بالاترین تنظیمات جواب می دن، اما افت فریمهایی دارن که مربوط به بهینه نبودن خود بازی هست و نه مشکل توانایی سیستم، یعنی با 980 هم همین موارد وجود خواهد داشت تا زمانی که آپدیت های مناسب عرضه بشن.

سلام یه مودم 4g خوب با قیمت بین 100 تا 250 اینا چی میتونید پیشنهاد بدین ؟ میخوام سیم کارت ایرانسل بخرم به مودم وصل کنم و با مودم به کامپیوتر وصل بشم و از اینترنت استفاده کنم
از اون مودمای که خود ایرانسل گفته نگین که خیلی گرونه :(

مودم 4G رو فقط خود ایرانسل به طور انحصاری می فروشه و در بازار موجود نیست
مدلهای عرضه شده در سایتش هم حداقل دو برابر قیمت تمام شده عرضه میشن که در نبود رقیب جدی برای نسل 4 خدمات پرسرعت، هدف ایرانسل فقط کسب سود هر چه بیشتر و کمک بیشتر به دولت از نظر بودجه خواهد بود! کاری که سالیان سال هست انجام شده و مردم با کمال میل استقبال کردند!

سلام
Gigabyte GTX 980 G1 Gaming مدار رگولاتور چند فاز داره؟

تعداد فازهای بیشتر از طرح رفرنس لزوما مشخصه ی کیفی کارت نیست و حتی تاثیر قابل توجهی در نتیجه ی اورکلاک کارت نسبت به کارتهای مشابه از برندهای مشابه نخواهد داشت.
به زبان دیگر قبل از اینکه توان VRM ها برای ولتاژ بالاتر و اعمال فرکانس بیشتر دچار محدودیت بشه خود سیلیکون GPU و استعدادش برای کار با فرکانس بیشتر و در واقع ASIC Qulity اون هست که می تونه روی میزان اورکلاکش تاثیر بزاره.

dude

کاربر سایت
Jun 19, 2011
1,927
نام
امیرعلی
DDR4
مودم 4G رو فقط خود ایرانسل به طور انحصاری می فروشه و در بازار موجود نیست
مدلهای عرضه شده در سایتش هم حداقل دو برابر قیمت تمام شده عرضه میشن که در نبود رقیب جدی برای نسل 4 خدمات پرسرعت، هدف ایرانسل فقط کسب سود هر چه بیشتر و کمک بیشتر به دولت از نظر بودجه خواهد بود! کاری که سالیان سال هست انجام شده و مردم با کمال میل استقبال کردند!
پس تنها راهم اینه که برم 300 تومن پول مودم بدم ؟:( سرعتاش مثل سرعت رو گوشی هست دیگه ؟ و همینطور پینگش ؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر