مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

soorena

کاربر سایت
Nov 9, 2009
2,678
نام
علی
دوستان من هارد اکسترنالم خراب شد بردم واسه تعمیر گفتن باید بردش عوض بشه و حدود 100 تومن خرج داره.میخواستم بدونم برد هارد اکسترنال 1 ترابایت قیمتش چقدره؟سرم کلاه نره یوقت:d

jack988

کاربر سایت
May 11, 2010
343
CPU:INTEL Core I5 4690
RAM:CORSAIR 2*4GB DDR3 1600
M/B:ASUS B85-PRO GAMER
VGA:Geforce GTX 970 4GB DDR5
HDD:Seagate 7200.12 1 TB
ODD:SAMSUNG 24X SATA
POWER:700W COOLER MASTER
CASE:COOLER MASTER CM 690 II

همون حدودی میشه که شما می خوای.

ممنون بابت جواب یه چند تا سوال دیگه هم داشتم
من میخاستم لب تاب بگیرم مخصوص بازی اما گفتم یه مدل جدید G751JT-CH71 رو بگیرم و اگه نیاز بود
یه کیسم جم کنم الان به نظر شما من لب تاب مدل بالا رو بگیرم و این کیس رو جمع کنم یا مدل یکم
بهتر همون لب تابG751JY-DH71 یا GT72 DOMINATOR GT72 رو ؟ چون لب تاب رو برای مسافرت میخام و یه 3 یا 4 ماهی مسافرتم و میخام بازی کنم
این کیس قدرتش بالاتر از لب تابه G751JT-CH71 یا GT72 DOMINATOR GT72 هست ؟ و تفاوتشون زیاده یا نه
توی گرافیک این گیگی که مینویسن جقدر مهمه 4 گیگ یا 8 گیگ دقیق چیکار میکنه و تفاوت GTX970M 3GB GDDR5 و GTX980M with 8GB GDDR5 دقیقا چی هست ایا تفاوت خیلی زیاده یا نه
لینکه لب تابهایی که گفتم تو سایت امازون :
Amazon.com : ASUS ROG G751JT-CH71 17.3-Inch Laptop (Black) : Computers & Accessories
Amazon.com : ASUS ROG G751JY-DH71 17.3-inch Gaming Laptop, GeForce GTX 980M Graphics : Electronics
http://www.amazon.com/MSI-GT72-DOMI...s&ie=UTF8&qid=1415907833&sr=1-1&keywords=gt72

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
دوستان من هارد اکسترنالم خراب شد بردم واسه تعمیر گفتن باید بردش عوض بشه و حدود 100 تومن خرج داره.میخواستم بدونم برد هارد اکسترنال 1 ترابایت قیمتش چقدره؟سرم کلاه نره یوقت:d

دیگه از قیمت بردش خبری ندارم، خودش که 210 تومن به بالا هست.

ممنون بابت جواب یه چند تا سوال دیگه هم داشتم
من میخاستم لب تاب بگیرم مخصوص بازی اما گفتم یه مدل جدید G751JT-CH71 رو بگیرم و اگه نیاز بود
یه کیسم جم کنم الان به نظر شما من لب تاب مدل بالا رو بگیرم و این کیس رو جمع کنم یا مدل یکم
بهتر همون لب تابG751JY-DH71 یا GT72 DOMINATOR GT72 رو ؟ چون لب تاب رو برای مسافرت میخام و یه 3 یا 4 ماهی مسافرتم و میخام بازی کنم
این کیس قدرتش بالاتر از لب تابه G751JT-CH71 یا GT72 DOMINATOR GT72 هست ؟ و تفاوتشون زیاده یا نه
توی گرافیک این گیگی که مینویسن جقدر مهمه 4 گیگ یا 8 گیگ دقیق چیکار میکنه و تفاوت GTX970M 3GB GDDR5 و GTX980M with 8GB GDDR5 دقیقا چی هست ایا تفاوت خیلی زیاده یا نه
لینکه لب تابهایی که گفتم تو سایت امازون :
Amazon.com : ASUS ROG G751JT-CH71 17.3-Inch Laptop (Black) : Computers & Accessories
Amazon.com : ASUS ROG G751JY-DH71 17.3-inch Gaming Laptop, GeForce GTX 980M Graphics : Electronics
http://www.amazon.com/MSI-GT72-DOMI...s&ie=UTF8&qid=1415907833&sr=1-1&keywords=gt72

ما آخر نفهمیدیم می خوای چیکار کنی!

مدلهای لپتاپی که گفتی تو خود لپ تاپها جزء بهترین ها هستند اما نباید با یه مدل قدرتمند PC مقایسه بشن!

دیگه برای لپ تاپ قویتر از 980M که نداریم، این خودش از GTX 970 توی PC هم ضعیفتر هست! در مورد پردازنده هم همینطور. بنابراین PC یی که معرفی شد از هر مدل لپ تاپی قویتر هست، مگر مدلهایی که گرافیک 880/980 SLI دارند.

برای گرافیک های قدرتمند امروزی که برای بافتها استفاده میشه همون 4 گیگ کفایت می کنه.

دوستان سلام

یه همچین سیستمی برای بازی چطوره ؟

هم این نسل هم نسل اینده

لطفا کامل توضیح بدید تشکر

core i7 hasswel

gtx 850m OR 860m

ram 8G

متوسط در کل و خوب توی لپ تاپها محسوب میشه، بازیها رو ممکنه بتونه با تنظیمات متوسط اجرا کنه.

نکته ی مهم اینه که سازنده ها ممکنه برای برخی بازیها سازگاری با گرافیکهای لپ تاپی رو در نظر نگیرند و بازی در ابتدای عرضه روی این قبیل گرافیکهای موبایلی اجرا نشه.

jack988

کاربر سایت
May 11, 2010
343
ما آخر نفهمیدیم می خوای چیکار کنی!

مدلهای لپتاپی که گفتی تو خود لپ تاپها جزء بهترین ها هستند اما نباید با یه مدل قدرتمند PC مقایسه بشن!

دیگه برای لپ تاپ قویتر از 980M که نداریم، این خودش از GTX 970 توی PC هم ضعیفتر هست! در مورد پردازنده هم همینطور. بنابراین PC یی که معرفی شد از هر مدل لپ تاپی قویتر هست، مگر مدلهایی که گرافیک 880/980 SLI دارند.

برای گرافیک های قدرتمند امروزی که برای بافتها استفاده میشه همون 4 گیگ کفایت می کنه.

من میخاستم یه لب تاب 2500 دلازی بخرم بعد گفتم 1500دلاز یه لب تاب میگیرم 1000 دلاز مابقی رو یه کیس میبندم برای همین سوال کردم
شما میگید کیسی که گفتید از اون سه مدل لب تابی که گفتم بهتر هست خب من لب تاب رو میگیرم تا 4 ماهی که مسافرتم رو باهاش بگزرونم
و اگه تو بازی ها مشکل داشت میام کیس رو میبندم در نتیجه زرری نمیکنم فقط به سوالم جواب ندادید فرق اون گیگی که تو کارتهای گرافیکی هست چی هست
یعنی چه کاری انجام میده دقیقا ؟ برای این میپرسم که تو خرید لب تاب بتونم انتخاب کنم اگر زیاد فرقی نمیکنه هزینه ی زیادی نکنم چون لب تابی که میخام بگیرم
گرافیکه GTX970M 3GB GDDR5 رو داره و اگه خیلی ضعیف هست اون مدل رو نگیرم در کل هم لب تاب میخام هم کیس

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
من میخاستم یه لب تاب 2500 دلازی بخرم بعد گفتم 1500دلاز یه لب تاب میگیرم 1000 دلاز مابقی رو یه کیس میبندم برای همین سوال کردم
شما میگید کیسی که گفتید از اون سه مدل لب تابی که گفتم بهتر هست خب من لب تاب رو میگیرم تا 4 ماهی که مسافرتم رو باهاش بگزرونم
و اگه تو بازی ها مشکل داشت میام کیس رو میبندم در نتیجه زرری نمیکنم فقط به سوالم جواب ندادید فرق اون گیگی که تو کارتهای گرافیکی هست چی هست
یعنی چه کاری انجام میده دقیقا ؟ برای این میپرسم که تو خرید لب تاب بتونم انتخاب کنم اگر زیاد فرقی نمیکنه هزینه ی زیادی نکنم چون لب تابی که میخام بگیرم
گرافیکه GTX970M 3GB GDDR5 رو داره و اگه خیلی ضعیف هست اون مدل رو نگیرم در کل هم لب تاب میخام هم کیس

"برای گرافیک های قدرتمند امروزی که برای بافتها استفاده میشه همون 4 گیگ کفایت می کنه."

همونطور که گفتم برای لپ تاپ همون 4 گیگی کفایت می کنه،
گرافیک های 980 هم 3 گیگی ندارن، همه یا 4 گیگی هستن یا 8 گیگی. اما 970 مدل 3 و 6 گیگی داره، اگر 970 می خرید مدل 6 گیگی رو بردارید.

اگه می خوای قویترین مدل لپتاپی باشه همون 980 رو بگیر.

محمد رضا mr

کاربر سایت
Jun 9, 2009
1,744
نام
محمدرضا
یکی از دوستانم یک کیس می خواد با قیمت 1600000(یک میلیون و ششصد هزار) تومن.
برای بازی و کارهای معمولی با کامپیوتر، فتوشاپ و... می خواد.
خواهشا از این قیمت گرونتر نشه مگه نهایتا 10-20 تومن.
ممنون.

Breaking Rules

کاربر سایت
Feb 4, 2011
486
من یه حساب سرانگشتی کردم اگه قرار بشه یه سیستم جدید بگیرم که حداقل تا 4 سال دیگه کم نیاره باید نزدیک 6 تومن خرج کنم . اگه یک چهارم این پول را بدم می تونم یه کنسول بگیرم که تا آخر نسل جواب میده . میخواستم بدونم واقعا اینقدر تفاوت گرافیک بازیهای PC و کنسول زیاده که ارزششو داشته باشه واسه یه سیستم این همه خرج کنم؟

x-x

کاربر سایت
Sep 19, 2009
668
نام
رضا
من یه حساب سرانگشتی کردم اگه قرار بشه یه سیستم جدید بگیرم که حداقل تا 4 سال دیگه کم نیاره باید نزدیک 6 تومن خرج کنم . اگه یک چهارم این پول را بدم می تونم یه کنسول بگیرم که تا آخر نسل جواب میده . میخواستم بدونم واقعا اینقدر تفاوت گرافیک بازیهای PC و کنسول زیاده که ارزششو داشته باشه واسه یه سیستم این همه خرج کنم؟
سلام.با اجازه دوستان من به سوال شما جواب میدم.
ببینید یه سری از بازی های pc واقعا سنگین هستند مثل crysis که واقعا بالاترین کارت های گرافیک با قیمت معقول مثل 970 یا 980 بین 40 تا 50 فریم بیشتر نمیدن ولی یه سوال پیش میاد که خوب آیا این یعنی ضعف و کم آوردن pc؟باید در جواب بگم اصلا این طور نیست بازی مثل crysis ابدا نمیتونه رو کنسول های این نسل 40 -50 فریم اجرا شه یعنی با این کیفیت اجرایی pc هرگز و به مراتب در سطح پایین تری است.به نظر من یه پی سیه 3.5 تومنی تا آخر این نسل جواب گوی شما با گرافیک بسیار بالاتر از کنسول ها هست وتا آخر نسل خیالت جمع باشه که همیشه از
کنسولا بازی رو بهتر اجرا میکنه ولی اگه بخوای تمام بازی های پی سی رو روی آخرین تنظیمات بازی کنی باید 2 سال یه بار ارتقا بدی که معمولا افراد زیادی نیستند که این کارو می کنند چون از عملکرد سیستم رضایت دارن.
در کل پی سی هم قیمت کنسول نمیشه بست که عملکردش از کنسول بهتر باشه و اگر بودجه ی شما 1.5 هست کنسول بهترین گزینه هست
ولی خوب قیمت بازی هارو هم در نظر بگیر که پول همین پی سی راحت با خریدن بازی اورج کنسول برات در میاد که اگه رو پی سی اورج بازی نمی کنی که کلا نرو طرف کنسول.
این نسل با نسل قبل یه ذره تفاوت داشته اونم سرعت رشد معماری تراشه هاست به همراه تکنیک های گرافیکی زیاد که روی پی سی عملی شده نه اینکه کنسولا ضعیف طراحی شدن ابدا ولی خوب پی سی این نسل جولوتره

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
یکی از دوستانم یک کیس می خواد با قیمت 1600000(یک میلیون و ششصد هزار) تومن.
برای بازی و کارهای معمولی با کامپیوتر، فتوشاپ و... می خواد.
خواهشا از این قیمت گرونتر نشه مگه نهایتا 10-20 تومن.
ممنون.

برای بازی کمترین سیستم اینه:

CPU:Core i3 4130
RAM:2*4GB 1333 DDR3
M/B:ASUS H81-PLUS
VGA:ASUS GTX 750Ti 2GB GDDR5
HDD:SEAGATE 1TB
DVD/RW:SAMSUNG 24X
POWER:GREEN 600w
CASE:GREEN X1

که حدود 2 تومن میشه و بازیها رو با تنظیمات پایین یا متوسط هم جواب میده.

قیمت مهم باشه برات می تونی گرافیک رو حذف کنی که حدود 1550 میشه جمع کل سیستم، بدون کارکرد بازی.

بعضی وقتا تفاوت زیاده، بعضی وقتا تفاوت کم، اصل بر اینه که تفاوت قدرت PC با کنسول برای سیستمهای رده بالا خیلی زیاد هست.

تفاوتشون اینه که PC برای همه کاری جوابگو هست ولی کنسول فقط برای بازی. بعضی بازیها هم روی PC تجربه ی بهتری دارند.

Breaking Rules

کاربر سایت
Feb 4, 2011
486
بعضی وقتا تفاوت زیاده، بعضی وقتا تفاوت کم، اصل بر اینه که تفاوت قدرت PC با کنسول برای سیستمهای رده بالا خیلی زیاد هست.

تفاوتشون اینه که PC برای همه کاری جوابگو هست ولی کنسول فقط برای بازی. بعضی بازیها هم روی PC تجربه ی بهتری دارند.
شما خودتون بهتر میدونید واسه گیم الان حداقل یه CPU باید بگیری که 4 تا Core داشته باشه پس بهتره یه i7 بگیری . بقیه قطعات را هم که بر اساس همین CPU بگیری بین 6-5 باید خرج کنی . میخوام ببینم ارزششو داره یا نه اگه قرار باشه این همه خرج کنی و تفاوت بازیهای کنسول با PC کمتر از 10% باشه خیلی منطقی نیست . خود شما که استادید اگه بخواهید یه PC بگیرید که چهار سال دیگه واسه گیم اکی باشه به نظرتون چقدر خرج می خواد سیستمش؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
شما خودتون بهتر میدونید واسه گیم الان حداقل یه CPU باید بگیری که 4 تا Core داشته باشه پس بهتره یه i7 بگیری . بقیه قطعات را هم که بر اساس همین CPU بگیری بین 6-5 باید خرج کنی . میخوام ببینم ارزششو داره یا نه اگه قرار باشه این همه خرج کنی و تفاوت بازیهای کنسول با PC کمتر از 10% باشه خیلی منطقی نیست . خود شما که استادید اگه بخواهید یه PC بگیرید که چهار سال دیگه واسه گیم اکی باشه به نظرتون چقدر خرج می خواد سیستمش؟

اگه من می دونم که در واقع انتخاب پردازنده به بودجه هم بستگی داره. یعنی برای بودجه ی 2 تومنی سیستم Core i3 توصیه میشه و برای بودجه ی 4 تومنی هم Core i5 ، فقط برای بودجه های خیلی بالا هست که خرید Core i7 منطقی هست و اولویت سیستم گیمینگ با کارت گرافیکی قوی هست.

سیستم PC هم چرخه ی حیات 4 ساله نداره و الان قویترین سیستم رو هم بگیرید باید 2 یا 3 سال دیگه دست کم کارت گرافیکش رو ارتقا بدید

به نظر من عمر سیستم گیمینگ رو باید دو سال در نظر گرفت و بودجه برای یه سیستم قوی و مناسب هم بین 3 تا 4 تومن هست.

amin_sh

کاربر سایت
Nov 13, 2009
663
نام
امین
دوستان نظرتون در خصوص پردازندهایamdچی هست ؟چون اکثراپیشنهاد اینتل هست !حدود 5'3 میلیون سیستم Amdچی پیشنهاد میدید؟ ممنون

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
دوستان نظرتون در خصوص پردازندهایamdچی هست ؟چون اکثراپیشنهاد اینتل هست !حدود 5'3 میلیون سیستم Amdچی پیشنهاد میدید؟ ممنون

در مورد پردازنده های AMD فعلا هیچ گزینه ی قابل قبولی در مقابل پردازنده های اینتل وجود نداره که بخوایم توصیه کنیم، اصولا توصیه های ما کارشناسی هست و برای هیچ قطعه ای بر اساس برند نیست.

mr_bahram

کاربر سایت
Aug 31, 2011
63
نام
Bahram Khan
سلا آقا فرشید ، نظرت در مورد سیستم پایین چیه ؟تغییرات میخواد ؟ گرافیکشو فقط نمیگرم تا gtx970 تویه بازار متعادل بشه
4790
Asus h97pro
Corsaire 2*4G 1600
Hdd seagate 1T
Odd asus 24
Green 750zs
Green X1
Monitor asus vx238h
قیمت کل 3100

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر