مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

S H 4 H 4 i3

کاربر سایت
Jun 20, 2012
219
WD از نظر External بهترین هست.
هر مدلی خواستین میتونین انتخاب کنین;)

- - -ویرایش - - -

فقط اینها که مهم نیست
اگه مهم بود FX 9590 میشد برترین CPU جهان 4.7Ghz 8core....

منظورم فقط تو اینتل بود

Sent from my HUAWEI Y300-0000 using Tapatalk 4 Beta

sajad021

کاربر سایت
Nov 29, 2012
524
نام
❤Sajad♛B!zar❤
سلام به دوستان گلم مخصوصا فرشید عزیز.
دوستان من میخام یه سیستم جمع کنمبرای یکی ازدوستان تا 1میلیون میتونه طرف هزینه کنه.با مانیتور
یه سیستم خوب با 1 میلیون میتونیذ معرفی کنید بهم.
قیمت حدودی هر قطعه هم کنارش بگید

Am.gl

کاربر سایت
Oct 29, 2010
313
نام
امیرعلی
X99 ROG که فقط برای گیم هست کی میاد؟ مثل Hero و نظرتون درباره Gaming 5چیه؟(MSI OR GIGA?)و فرقش با Gaming 9-7
Rampage بخاطر overclock حرفه اییش زیادی گرونه:d

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام فرشید جان
یه هارد اکسترنال 2 ترابایت میخوام ، ترجیحا حدود 300 ت
ممنون میشم نظرت رو در مورد مدلی که میخوام بگیرم بدونم
Western Digital My Book External Hard Drive - 2TB
و اگر تو همین حدود قیمت، مدل دیگه و بهتری پیشنهاد داری هم ممنون میشم بگی

پ.ن :مدل های پاسپورتی غیر از قابل حمل بودن، تفاوتی تو کیفیت ساخت و کارایی که ندارن ؟!
قصد جا به جا کردن هارد رو ندارم و فقط برای آرشیو و بکاپه. ولی میخوام مدلی باشه که کمترین مشکل (احتمالی) و خرابی رو داشته باشه.
پیشاپیش از راهنماییت ممنونم

من WD Mypassport ULTRA رو پیشنهاد می دم،

مدلهای پاسپورتی مزیتشون عدم نیاز به منبع تغذیه یا آداپتور جداگانه هست، عیبشون هم سرعت پایینتر نسبت به مدلهای آداپتوری رومیزی هست.
اگر جابجایی نداری همون مدل رومیزی رو بخرید، مثل مدلی که ذکر کردید.

حالا این نسل جدید یا همون 980 گفتن تو این ماه عرضه میشه مدل ti 980 کی میخواد بیاد کلا هرچی بخوای بخری یه مدل دیگه تو راه :|

تازه قراره تا آخر شهریور معرفی بشه، حدود دو ماه هم طول می کشه که بشه توی بازار پیداش کرد

980Ti هم همانند نسل فعلی معمولا 6 تا 1 سال بعد از معرفی تراشه های سری X80/X70 معرفی میشه و بر اساس تراشه ی GM 210 خواهد بود. تراشه های GTX980/970 بر اساس تراشه ی ضعیفتر GM 204 هستند.

دوستان تو مقایسه پردازنده ها به کلاک تو حالت توربو نگاه کنیم یا حالت معمول؟
در صورت اورکلاک به کلاک پایدار و تست شده ،مشکلی بوجود میاد؟

حالت معمول و فرکانس پایه مهمتر هست زیرا حالت توربو تحت شرایطی خاص مثل تک رشته ای بودن پردازش و بار کاری فقط روی یک هسته و یا مصرف و حرارت پایین اعمال خواهد شد و دائمی نیست.
اگر اورکلاک کاملا پایدار و تست شده باشه هیچ مشکلی حتی در دراز مدت نخواهید داشت. این امر مستلزم حرارت کنترل شده و هماهنگی ولتاژ با بخشهای مختلف پردازنده و حتی کنترلر رم هم هست.

سلام دوستان میخواستم بدونم کدوم یک از این گرافیکا بهترن
Nvidia geforce gtx850m 4gb ddr3

Nvidia geforce gtx 760m 2gb gddr5

اگه لپ تاپ شما رزولوشن 1920*1080 باشه که GTX 760M بهتر هست، اگر رزولوشن 1366*768 باشه که GTX 850M کمی بهتر عمل می کنه.

سلام به دوستان گلم مخصوصا فرشید عزیز.
دوستان من میخام یه سیستم جمع کنمبرای یکی ازدوستان تا 1میلیون میتونه طرف هزینه کنه.با مانیتور
یه سیستم خوب با 1 میلیون میتونیذ معرفی کنید بهم.
قیمت حدودی هر قطعه هم کنارش بگید

اصلا با یک تومن نمیشه سیستم کامل بست، دیگه خوب و بدش بماند!

CPU:Core i3 4330
RAM:4GB 1333 DDR3
M/B:ASUS H81-PLUS
HDD:SEAGATE 1TB
DVD/RW:SAMSUNG 24X
POWER:GREEN 380W
CASE:GREEN X1
MONITOR:SAMSUNG S20B315

این حدود 1580 میشه.

X99 ROG که فقط برای گیم هست کی میاد؟ مثل Hero و نظرتون درباره Gaming 5چیه؟(MSI OR GIGA?)و فرقش با Gaming 9-7
Rampage بخاطر overclock حرفه اییش زیادی گرونه:d

فقط برای گیم هست، اما اون پلاتفرم اصولا برای گیم زیاده و هزینه ی بسیار بالایی رو می طلبه که بیشتر تبلیغات و بازاریابی هست و بهتره برای کارت گرافیک هزینه بشه.
تمام اینایی که گفتی امکانات مختص گیمرها مثل کارت شبکه ی INTEL ، کارت صدای با کیفیت و طرح و رنگ مخصوص گیمر ها رو دارا هستن و اورکلاک همشون هم معمولا در یک سطح هست. چون پردازنده قبل از مادربرد به سقف فرکانسی خواهد رسید.

سلام فرشید جان
داداش تا 2000000 تومان مادربورد رم سی پی یو چی پیشنهاد میکنی؟

CPU:INTEL Core I7 4790
RAM:GSKILL 2*4GB DDR3 1600
M/B:ASUS B85-PRO

اینا حدود 1970 میشن.

S H 4 H 4 i3

کاربر سایت
Jun 20, 2012
219
تو رندر گیری عکس گویا تعداد هسته بالا خوبه،سرعتم خب جای خود،احتمالا با سرعت پایه انجام میشه و توربو نمیره؟

OMG

کاربر سایت
Sep 17, 2012
4,223
نام
امیرحسین
اگه لپ تاپ شما رزولوشن 1920*1080 باشه که GTX 760M بهتر هست، اگر رزولوشن 1366*768 باشه که GTX 850M کمی بهتر عمل می کنه.
برعکس نگفتی؟ چون رم 850 بیشتره و تو رزولوشن بالاتر کم نمیاره:D

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
تو رندر گیری عکس گویا تعداد هسته بالا خوبه،سرعتم خب جای خود،احتمالا با سرعت پایه انجام میشه و توربو نمیره؟

برای برنامه های تولید محتوا، چه مدیا و چه رندر و گرافیک تعداد هسته های بیشتر همیشه راندمان بهتری تولید می کنند و فرکانس هم بعلت بار زیاد پردازنده در حالت توربو نخواهد بود، اما در بازیها این قضیه معتبر نیست.
البته اگر پردازنده اورکلاک شده باشه تمام هسته ها و در تمام شرایط، با آخرین فرکانس تعیین شده بر اساس ضریب Multiplier عمل خواهند کرد و فقط در حالت بیکار می تونن فرکانس رو کاهش بدن.

برعکس نگفتی؟ چون رم 850 بیشتره و تو رزولوشن بالاتر کم نمیاره:D

خیر، درست گفتم
به خاطر اینکه رم مدل GTX 760M که DDR5 هست نسبت به رم گرافیکی 850M که معمولا DDR3 استفاده میشه پهنای باند بیشتری داره و در رزلوشن های بالا افت فریم کمتر خواهد بود.( با احتساب اینکه Bus هر کدوم چند بیتی هست)
اون که بازیهای جدید در رزولوشن بالا به حافظه ی بیشتری برای بافتها نیاز دارند بحث دیگری است.

ممنون فقط میخواستم بدونم پاور 680 گرین کفایت میکنه در ضمن گرافیکم 760 هستش

بله، کفایت می کنه و مشکلی نیست.

MOSTAFA VI

کاربر سایت
Oct 24, 2007
1,131
فرشیدجان برای این سیستم بالاترین کارت گرافیکی (انویدیا) که بشه از تمام تواناییش استفاده کرد چی هست؟ (با فرض اینکه تمام کارتای سری 600 و 700 تو بازار موجود باشن):

CPU: Athlon X2 270 3.4 gb
M.B: Gigabyte 78LMT-S2PT
VGA: ZOTAC GTX 650 1gb
Ram: 4gb 2*2gb 1333 Transcend
PSU: Corsair VS550​

metal2006

کاربر سایت
Oct 8, 2009
319
نام
هادی
سلام دوستان من این قطعاتی رو که لیست می کنم خریدم می خواستم نظرتون رو در موردشون بدونم قیمت رو هم کنارشون زدم فعلا کارت گرافیک رو نخریدم در مورد سی پی یو هم مدل سی پس یو یادم نیست ولی حدود 1.110 واسه سی پی یو هزینه کردم در کل می خواهم بدونم ایا با خرید سری rog اشتباه کردم یا نه ؟؟
360=CORSAIR Vengeance 8GB - 2133

820=ASUS - MAXIMUS VII RANGER (دوسال گارانتی)

360=Corsair CS650M

S H 4 H 4 i3

کاربر سایت
Jun 20, 2012
219
برای برنامه های تولید محتوا، چه مدیا و چه رندر و گرافیک تعداد هسته های بیشتر همیشه راندمان بهتری تولید می کنند و فرکانس هم بعلت بار زیاد پردازنده در حالت توربو نخواهد بود، اما در بازیها این قضیه معتبر نیست.
البته اگر پردازنده اورکلاک شده باشه تمام هسته ها و در تمام شرایط، با آخرین فرکانس تعیین شده بر اساس ضریب Multiplier عمل خواهند کرد و فقط در حالت بیکار می تونن فرکانس رو کاهش بدن.

پردازنده 4700mq رو میشه کاری کرد که تو رندر بره رو توربو (نه بیشتر)؟ تو یه دسگاه کت و کلفت که جاش بازتره با کول پد و نیم ساعت فقط تو رندگیری،بقیه مواقع استفاده معمولی میشه

شما که سیستم خودتونو اوور کردین کار خاصی واسه خنک کردن کردین یا همون کولر فابریک پردازنده و ... کافیه؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
فرشیدجان برای این سیستم بالاترین کارت گرافیکی (انویدیا) که بشه از تمام تواناییش استفاده کرد چی هست؟ (با فرض اینکه تمام کارتای سری 600 و 700 تو بازار موجود باشن):

CPU: Athlon X2 270 3.4 gb
M.B: Gigabyte 78LMT-S2PT
VGA: ZOTAC GTX 650 1gb
Ram: 4gb 2*2gb 1333 Transcend
PSU: Corsair VS550​

خب این سیستم و پردازندش خیلی ضعیف هستن و بهترین کارت گرافیکی که با بقیه ی سیستم همخونی داشته باشه همونی هست که الان روش نصب هست.
من هیچ مدل بالاتری رو توصیه نمی کنم، ممکنه در برخی بازیها بتونید با کارت قویتر فریم بهتری بگیرید اما به جهت ضعف زیاد سیستم افت فریم و عدم استفاده از تمام توان گرافیک قطعی خواهد بود.

کارت 780ti برند ایسوس مدل رفرنس چند ماه هنوز گارانتی تعویضش مونده چند میشه فروخت؟

آکبندش که حدود 2550 هست، 10 یا 15 درصدی از قیمت کم کنید و برای فروش بزاریدش.

سلام دوستان من این قطعاتی رو که لیست می کنم خریدم می خواستم نظرتون رو در موردشون بدونم قیمت رو هم کنارشون زدم فعلا کارت گرافیک رو نخریدم در مورد سی پی یو هم مدل سی پس یو یادم نیست ولی حدود 1.110 واسه سی پی یو هزینه کردم در کل می خواهم بدونم ایا با خرید سری rog اشتباه کردم یا نه ؟؟
360=CORSAIR Vengeance 8GB - 2133

820=ASUS - MAXIMUS VII RANGER (دوسال گارانتی)

360=Corsair CS650M

انتخاب شما همگی عالی بودن و بهترینها هستن!
پردازنده ی شما هم 4790K هست.

کارت گرافیک دوستی که بالا پست دادن بهترین گزینه برای سیستم شماست!

پردازنده 4700mq رو میشه کاری کرد که تو رندر بره رو توربو (نه بیشتر)؟ تو یه دسگاه کت و کلفت که جاش بازتره با کول پد و نیم ساعت فقط تو رندگیری،بقیه مواقع استفاده معمولی میشه

شما که سیستم خودتونو اوور کردین کار خاصی واسه خنک کردن کردین یا همون کولر فابریک پردازنده و ... کافیه؟

نه عزیز، تمام توضیحات داده شده برای پردازنده ی PC هست، با پردازنده ی لپ تاپ نه تنها نمیشه و نباید این کارها رو کرد، بلکه در حالت عادی هم توان پردازنده ی لپ تاپی خیلی کمتر از مدل همرده ی PC هست.
نمی دونم چه اصراری دارید از گزینه ی اشتباه برای کار خودتون استفاده کنید!

اورکلاک PC در رده های بالا حتما نیاز به خنک کننده ی مجزا و قوی داره که با فن استوک اصلا امکان پذیر نیست.
خودم از ThermalRight Macho-H02 استفاده می کنم.

GRANDTA13

کاربر سایت
Jun 1, 2011
27
نام
عرفان
سلام من میخوام یه کارت گرافیک 500 هزار تومانی بگیرم انتخابم فعلا اینه:
r7 260x 2gb gddr5
میخواستم بدونم که میتوتنم هم قیمت این گرافیک یه چیز بهتر بگیرم؟
و این که من یه لپ تاپ Mac Book Pro mid 2010 دارم و گرافیک اش Gt 330m 256 هست یه روز رفتم و اوور کلاک اش کردم با MSI After Burner و core clock و ... رو به اون چیری که تو راهنمایی اور کلاک این کارت نوشته بود تغییر دادم ولی از اون موقع هر وقت Google Chrome رو باز میکنم یا بازی ای چیزی رو صفحه سیاه میشه و مینویسه Display Driver Stopped Working And Succesfully Recovered حتی دیگه core clock و .. رو به Stock بر میگیردونم بازم اینجوری میشه. میشه درستش کرد یا باید عوض شه ؟

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر