مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

WarezMaster

کاربر سایت
Apr 21, 2014
43
یخ می سوزه یا کباب، اصلا توصیه نمیشه، اگر پردازنده رو Core i3 برداری حدود 300 تومن کمتر درمیاد.
برای 300 تومن بیشتر هم فقط باید روی کارت گرافیک هزینه کنی، یه مدل مثل R9 280X یا GTX 770
اگه CPU رو core i7 بردارم چي فرشيدجان؟ آخه حدود 200-25 فك كنم از اين core i5 گرونتر باشه.پرفورمنس فرقي نميكنه!؟
چون ماكزيمم بودجم 3200 هست براي كيس و نميخوام توي انتخاب قطعات اشتباه كنم.

ldghn

کاربر سایت
Oct 20, 2005
2,576
نام
Milad
این ترکیب توصیه میشه:

CPU:INTEL Core I7 4770K
RAM:CORSAIR 2*4GB DDR3 1600
M/B:ASUS Z87
VGA:Geforce GTX 650 DDR5
HDD:Seagate 7200.12 1 TB
SSD:SAMSUNG 840 PRO
ODD:SAMSUNG 24X SATA
POWER:650W GREEN
CASE:GREEN X4

حدود 3895 تومن میشه.

سپاس
اقا سبکتر چی پیشنهاد میدی. اون تری دی مکس رو‌فاکتور بگیریم. مانیتورم این وسط احتیاجه

فکرم نکنم به گرافیکه این چنینی نیاز باشه واقعا. فقط واسه کارای معماریو پلاتو این حرفا. هیچ انالیز انچنانیم قرار نیست انجام بشه که cpu خیلی بالایی بخواد
الان این ssd ظرفیت ۲۵۶ بسه فکر کنم

پی اس4

کاربر سایت
Sep 28, 2013
494
نام
مهدی
فرشید جان سلام متشکرم جواب سوالام دادی فقط دو سه تا سوال دیگه برام پیش اومد لطفا جواب بده
1- نمیتونم یک سی پی یوcorei73770 یا اون مدل دیگش که پسوند k داره استفاده کنم چون می خوام تا سه سال از این بابت خیالم راحت باشه
2- برای من سی پی یو ای که پسوند کی داره بهتره یا اونی که نداره و ایا این پسوند کی که نشانه اورکلاک هست باعث نمیشه سیستم مشکل پیدا کنه
3-الان می خوام ببینم کارت گرافیکr9270x می تونه بازی هارو تاسه سال دیگه درحد نسل هشت نشون بده و بهترین برند این کارت با قیمتش رو لطفا بگو
4- ویندوز7 تا چند سال دیگه ساپورت می شه
5- فروشنده گفت پاور 380 من رو 70 یا80 تومن ور می داره خوبه
6- اون دوتا سی پی یوای که تو پست قبل گفتی نوشون گیر نمیاد و ایا توقف تولید شدن یا خیر
7- ببخشید حالا یک سوال دیگه هم برام بوجود اومد تو توی پست قبل گفتی باید کارت گرافیک از همه ی قطعات زودتر ارتقا بدم پس درنتیجه ایا من با خرید یکgtx760یا770 بجای r9270x می تونم تا سه سال دیگه بازی هارو با کیفیت متوسط به بالا اجرا کنم و گرافیک رو همگام با قطعات دیگه ارتقا بدم
8- میشه لطفا بهترین مارک از هر کدوم از گرافیک های770و760 رو بگی با قیمت
9- بینr9280x و 770 کدوم بهتره و لطفا قیمتr9280x هم بگو
10-بینr9280xو 770 و760 کدوم از لحاظ قیمت و قدرت و ساپورت و مچ شدن با بازی ها بهتره

11-اگه ویندوز7 رو هنوز نصب نکرده بود بهش بگم8.1 نصب کنه
12- من بازی های اسنایپر الایت2 و نارنیا2 و قلعه2و3 و چند تا بازی ایرانی دارم می خوام ببینم ویندوز8.1و8 بدون لزوم پچ یا نرم افزار های خاصی پشتیبانی می کنه
13- باتوجه به اینکه می خوام یک گرافیک خوب نصب کنم می ارزه برای ارتقا گرافیک تا اومدن نسل بعدی گرافیک ها صبرکنم
14-باید کیس رو هم تغییر بدم یانه فقط می دونم که روش نوشته next

15- پس سسیستمم شد ram: 4g kingmax x2
cpu:?
m/b:?
gpu:?
وپاور600وات گرین بودجه یک میلیون ونیم و قیمت فروش قطعات دسته دو روهم حساب کن برای مادربرد وسی پی یو وگرافیک می خوام مادربرد هم عوض کنم که برای انتخاب به ایوی بریج محدود نشم و برای نسل بعد هسول هم یعنی broad well و همه ی امکانات رو داشته باشه و ازpcie3 نیز پشتیبانی کنه و گرافیک رو هم بهترین رو بگو و یک سی پی یو تمام عیار از نسل هسول که تا دو سه سال مشکل نداشته باشه

ببخشید فشار از طرف من زیاد هست ولی لطفا جواب بده

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
اگه CPU رو core i7 بردارم چي فرشيدجان؟ آخه حدود 200-25 فك كنم از اين core i5 گرونتر باشه.پرفورمنس فرقي نميكنه!؟
چون ماكزيمم بودجم 3200 هست براي كيس و نميخوام توي انتخاب قطعات اشتباه كنم.

برای بازی خیر، تفاوت ناچیز هست، اولویت همون بود که گفتم.

سپاس
اقا سبکتر چی پیشنهاد میدی. اون تری دی مکس رو‌فاکتور بگیریم. مانیتورم این وسط احتیاجه

فکرم نکنم به گرافیکه این چنینی نیاز باشه واقعا. فقط واسه کارای معماریو پلاتو این حرفا. هیچ انالیز انچنانیم قرار نیست انجام بشه که cpu خیلی بالایی بخواد
الان این ssd ظرفیت ۲۵۶ بسه فکر کنم

خب به نظر میاد شما بهتر می دونی، دیگه چرا سوال می کنی پس؟!
گرافیک اینچنینی کدومه؟ اصلا شما می دونی چرا این رده کارت انتخاب شده؟

CPU:INTEL Core I5 4670
M/B:ASUS B85-PLUS
VGA:Geforce GT640 DDR5
CASE:GREEN X1
MONITOR:SAMSUNG S20B315

حدود 2845 میشه.
SSD هم 128 گیگی بود که به بودجه و سیستم جدید نمی خوره. اگر بخواید هم به تنهایی حدود 450 تومن درمیاد.

ببخشید فشار از طرف من زیاد هست ولی لطفا جواب بده

قضیه ی فشار چیه اصن؟ شما گروه از بچه های فشار هستی؟!

من یه سیستم با بهترین قطعات به شما پیشنهاد دادم، بعد از اون هم چند بار راجع به قطعات اصلی صحبت کردیم، نیازی به توضیح مکرر نمی بینم.

ldghn

کاربر سایت
Oct 20, 2005
2,576
نام
Milad
برای بازی خیر، تفاوت ناچیز هست، اولویت همون بود که گفتم.

خب به نظر میاد شما بهتر می دونی، دیگه چرا سوال می کنی پس؟!
گرافیک اینچنینی کدومه؟ اصلا شما می دونی چرا این رده کارت انتخاب شده؟

CPU:INTEL Core I5 4670
M/B:ASUS B85-PLUS
VGA:Geforce GT640 DDR5
CASE:GREEN X1
MONITOR:SAMSUNG S20B315

حدود 2845 میشه.
SSD هم 128 گیگی بود که به بودجه و سیستم جدید نمی خوره. اگر بخواید هم به تنهایی حدود 450 تومن درمیاد.
.

اقا فرشید عزیز با سپاس فراوان بابت وقتی که اینجا میزاری . قصد جسارت نداشتم. فقط گفتم شاید شما با نرم افزارها اشنا نباشی از اون جهت گفتم که محاسبات سنگینی انجام نمیشه.
راجع به گرافیکم با توجه به قیمت تمام شده نظر دادم که احتمالا باید گرافیک بالایی باشه.

من خیلی وقته که کیس ارتقا ندادم و خریداری نکردم. ولی به‌نظرم میرسه که فاصله لپتاپ و کیس معمول به لحاظ قیمتی کمی‌کاهش پیدا کرده. درسته این قضیه؟؟
یعنی نظرتون چیه بخوایم جای کیس و‌مانیتور لپتاپ خریداری کنیم

Firesword

کاربر سایت
Jan 20, 2013
881
نام
Barbarian
خب کارت گرافیک که دیگه نمیشه عوض نکرد چون الان همه بازی ها DX 11 میخوان .
ارزون ترین حده کارت گرافیک که از DX11 پشتیبانی کنه و از این کارتی که دارم قوی تر باشه چیه ؟ ( حتی 0.1 قوی تر )

OMG

کاربر سایت
Sep 17, 2012
4,223
نام
امیرحسین
ارزون ترین حده کارت گرافیک که از DX11 پشتیبانی کنه و از این کارتی که دارم قوی تر باشه چیه ؟ ( حتی 0.1 قوی تر )
از این قویتر؟
بهت نمی دم تا دلت بسوزه
فک نکنم باشه والا:D
بی شوخی:
630 از این قویتره، ولی به نظرم ارزش نداره 300-400 تومن پول بدی 4 ماه بعدش مجبور شی دوباره پول بدی! پول جمع کن یه کارت درست حسابی بگیر.

Uzumaki Naruto

کاربر سایت
Sep 5, 2010
1,124
نام
Rahman
سلام ببخشید دوباره مزاحم میشم

یکی از دوستان ما یه کیس میخواد بگیره برای مغازه تا 700 800 تومن بهترین حالت چی میتونه ببنده ؟ اصلا تو این حدود میشه کاری کرد ؟

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
اقا فرشید عزیز با سپاس فراوان بابت وقتی که اینجا میزاری . قصد جسارت نداشتم. فقط گفتم شاید شما با نرم افزارها اشنا نباشی از اون جهت گفتم که محاسبات سنگینی انجام نمیشه.
راجع به گرافیکم با توجه به قیمت تمام شده نظر دادم که احتمالا باید گرافیک بالایی باشه.

من خیلی وقته که کیس ارتقا ندادم و خریداری نکردم. ولی به‌نظرم میرسه که فاصله لپتاپ و کیس معمول به لحاظ قیمتی کمی‌کاهش پیدا کرده. درسته این قضیه؟؟
یعنی نظرتون چیه بخوایم جای کیس و‌مانیتور لپتاپ خریداری کنیم

من با هر نرم افزاری که شما اشاره کنی و شیوه ی کارکردش می تونم سخت افزار مناسبش رو توصیه کنم، اگه اینجور نبود که مشاوره معنی نداشت.
در حال حاضر برای سیستم دوم هم پردازنده ضعیف شده و هم کارت گرافیک، این گرافیک هم رده پایین محسوب میشه و برای کا رندر 3DMAX که بعدا از گزینه ها حذف شد می بایست بالاتر هم می بود.

لپ تاپ با اینکه قیمتش به PC نزدیک هست اما با در نظر گرفتن رده قیمتی مشابه، دستگاه لپ تاپ سرعت و قدرتی نصف همون PC با قیمت مشابه خواهد شد که با توجه به کار شما اصلا توصیه نمیشه.

شما یه کارت گرافیک قوی بخر که بعدا بتونی روی سیستم آینده هم ازش استفاده کنی، خرید کارتی که کمی از کارت شما قویتر و در عین حال باز هم ضعیف باشه فقط پول دور ریختن هست.

سلام ببخشید دوباره مزاحم میشم

یکی از دوستان ما یه کیس میخواد بگیره برای مغازه تا 700 800 تومن بهترین حالت چی میتونه ببنده ؟ اصلا تو این حدود میشه کاری کرد ؟

CPU:Core i3 4310
RAM:2*4GB 1333 DDR3
M/B:ASUS H81-PLUS
HDD:SEAGATE 1TB
DVD/RW:SAMSUNG 24X
POWER:GREEN 480w
CASE:GREEN PARS

این سیستم حدود 1500 میشه، گرافیکش هم آنبرد هست و کمتر از این هم برای کار شما توصیه نمیشه، وگرنه خیلی ضعیف و ناکارآمد خواهد شد.

LAMBERT

کاربر سایت
Apr 26, 2009
510
نام
آریو
دوستان من یه سیستم قوی برای رندر های سنگین میخوام و این که به راحتی بتونه بازی های جدید رو هم اجرا کنه. هزینه ای هم که میخوام خرج کنم یه چیزی بین 5-5.5 ملیون هستش.

Emad47

کاربر سایت
Oct 22, 2011
1,234
من میخوام رم سیستم رو ارتقا بدم،در حال حاضر دو عدد رم 2 گیگ DDR3 نصبه ، میخوام یه 4گیگ هم بگیرم بشه 8 ، این که مارکش با اون دوتای قبلی فرق داشته باشه مشکلی ایجاد نمیکنه؟؟

Pro.Gamer

کاربر سایت
Oct 11, 2013
133
آقا فرشید عزیز cpu مدل 3570 با 4670 برابرند ؟ چقد تفاوت دارند ؟
در ضمن هنوز 3570 موجود هست تو بازار ؟ قیمتش چنده ؟

دو تا سوال دیگه هم دارم اگه زحمتی نیست پاسخ بدید
1- من از کجا باید بفهمم پاورم چند واته ؟ روی خودش وقتی کیس رو باز کردم فقط تونستم اینو پیدا کنم که نوشته بود model:opt-650
2- از کجا میشه فهمید که کارت گرافیکی که میخوام برای کیسم بندازم تو کیسم جا میشه ؟؟

آخرین ویرایش:

ldghn

کاربر سایت
Oct 20, 2005
2,576
نام
Milad
اقا شما میتونی واسه لپتاپم تا ۴ تومن به من پیشنهاد بدی؟؟ بازی اخرین کاریه که قراره بکنم.
و احتمالا نیاز داشته باشم دو تا ویندوزم روش نصب کنم

پی اس4

کاربر سایت
Sep 28, 2013
494
نام
مهدی
سلام اینم سوال های اخرم لطفا جواب بدید
1- سی پی یو الانم تا سال دیگه یا حداکثر دوسال دیگه بازی هارو روی کیفیت متوسط به بالا جواب می ده جواب می ده یانه سی پی یو منcorei32120
2-یک دسته خوب برای همی بازی ها در حد50 تومن می خواستم اگه وایرلس بباشه بهتر
3- زمانی که من رزلوشن بازی هارو می برم بالاتر توی بازی ها مقدار کمتری از صفحه بازی رو نشون می ده ولی بزرگنمایی بیشتر میشه عادیه مانیتورم 22 اینچ ایکس ویژن مدل سال 2012 هست

4- پردازنده
Intel Core i3-3220 از پردازنده من قوی تره ایا هنوز از این مدل تولید میشه و قیمتش چنده
5- گرافیکم شد r9270x تا دوسال دیگه بازی های روز رو با کیفیت متوسط به بالا جواب می ده یانه و بهترین مارکش باقیمتش رو بگو لطفا
6- الان سیستم من از ps4 قوی تره یانه
7 - میشه بگی الان زمان خوبی برای ارتقا گرافیک یانه
8- چند تا بنچمارک از گرافیک وسی پی یوم توی بازی ها می زاری
9- گرافیکم با سی پی یو ام گلو گاه ایجاد نمیکنه

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر