مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Uzumaki Naruto

کاربر سایت
Sep 5, 2010
1,124
نام
Rahman
سلام
اگر ممکنه هارد 1 ترابایت با قیمت 200 - 300 ت معرفی کنید هارد خودم هم 1 ترا TOSHIBA 1TB SATA 3 هست؟ایا استفاده از چند هارد به صورت همزمان مشکلی پیش میاد یا نه؟

Seagate Barracuda 1TB 7200Rpm 64MB Buff HDD حدود 185 تومان

Seagate Barracuda 2TB 64MB 7200Rpm SATA3 حدود 275 تومان

در مورد سوالت هم تا جایی که میدونم پاور خوبی داشته باشی برق بهش درست و به اندازه برسه مشکلی پیش نمیاد

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید

خب شما در تمام موارد بهترین گزینه ها رو داری، اما کارت گرافیک شما با اینکه بسیار قوی هست فکر نمی کنم توی سرعت فریم به این زودیها کم بیاره، حتی از کارت 780Ti هم راندمان بهتری داره، اما خب مزیت 780 اینه که تک هسته ای هست و خودش رو بعدا میشه با یه کارت دیگه هم SLI کرد.

در مورد رم هم نمی تونه 3 تا ماجول باشه، به 4 تا ماجول تغییرش بدید.

سلام
اگر ممکنه هارد 1 ترابایت با قیمت 200 - 300 ت معرفی کنید هارد خودم هم 1 ترا TOSHIBA 1TB SATA 3 هست؟ایا استفاده از چند هارد به صورت همزمان مشکلی پیش میاد یا نه؟

Seagate Barracuda 1TB 7200Rpm 64MB Buff HDD حدود 185 تومان

Seagate Barracuda 2TB 64MB 7200Rpm SATA3 حدود 275 تومان

در مورد سوالت هم تا جایی که میدونم پاور خوبی داشته باشی برق بهش درست و به اندازه برسه مشکلی پیش نمیاد

همین مدلها توصیه میشه.

پی اس4

کاربر سایت
Sep 28, 2013
494
نام
مهدی
سلام فرشید جان دیروز سیستمم رو برای ارتقا بردم گفتم چون یک ماژول 4گیگ رم دارم یکی دیگه کنارش بزارن و ویندوز رو7 کنن و برای گرافیک هم گفتن فردا پس فردا برم حالا چند تا سوال
1- دیدم حالا که دارم سیستم رو اساسی ارتقا می دم فقط سی پی یو ضعیف می مونهحالا می خوام سی پی یو رو هم ارتقا بدم یک سی پی یو خوب تو قیمت500 تا950تومن می خوام که با هاش بتونم حداقل 3سال بازی های روز رو روی کیفیت متوسط به بالا بازی کنم لطفا چند تا سی پی یو توی رنج قیمت مختلف با ذکر مشخصات لطفا نام ببرم
2-بین دو تا کارت گرافیکr9270xوgtx750ti موندم کدوم بهتره اخه درسته که مدل اولی قوی تره ولی تااوپن جی ال4.3 پشتیبانی میکنه درصورتی که کارت دومی تاز4.4 پشتیبانبی می کنه این یعنی اینکه این کارنت گرافیک اولی از نسل های بعد دایرکت ایکس و اوپن جی ال پشتیبانی نمیکنه یا نه وکدوم کارت بهتره
3- لطفا بهترین مارک از کارت گرافیک های بالا رو با ذکر قیمت و مشخصات بگو
4- بین کارت گرافیک هایی که بالا گفتمr9270x از چه جهاتی بهتره وایا از جهات دیگر برابری میکنه یانه
5-ایا الان زمان خوبی برای ارتقا هست یا نه چون داره نسل های جدید میاد واز لحاظ قیمتی
6- این دوکارت گرافیک بالا تا سه سال می تونند بازی هارو باکیفیت متوسط به بالا اجرا کنند
7- پاور من380 هست به چه پاوری و باچه مارک و مشخصات و قیمتی باید ارتقابدم ودرضمن فروشنده گفت پاورم رو70 یا80تومن ورمیداره خوبه لطفا برای هزینه پاور قیمت پاور قدیمی رو کم کن
8-ویندوز7 تاچند سال دیگه ساپورت میشه و فروشنده گفتویندوز8.1 ایراد داره بجاش 8 می ریزه و گفت ویندوز 8 سبک تره اما کارباهاش سخت تره برای همین گفتم 7 بریزه راست گفته یانه
9-سی پی یو ای که الان دارم منظورمcorei32120 چند می خرن
10- ایا بااین ارتقا های سیستم میشه تاسه سال دیگه بازی های روز رو با کیفیت متوسط به بالا بازی کرد مثلا واچ داگز وکالاف وبتل و فارکرای و...
11- گفت برای ماژول 4 گیگی که می خواد بزاره 120 تومن می گیره و باس ماژول هم 1333 مدل کینگ مکس لطفا زود تر جواب بدید واجبه ممنون

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام فرشید جان دیروز سیستمم رو برای ارتقا بردم گفتم چون یک ماژول 4گیگ رم دارم یکی دیگه کنارش بزارن و ویندوز رو7 کنن و برای گرافیک هم گفتن فردا پس فردا برم حالا چند تا سوال
1- دیدم حالا که دارم سیستم رو اساسی ارتقا می دم فقط سی پی یو ضعیف می مونهحالا می خوام سی پی یو رو هم ارتقا بدم یک سی پی یو خوب تو قیمت500 تا950تومن می خوام که با هاش بتونم حداقل 3سال بازی های روز رو روی کیفیت متوسط به بالا بازی کنم لطفا چند تا سی پی یو توی رنج قیمت مختلف با ذکر مشخصات لطفا نام ببرم
2-بین دو تا کارت گرافیکr9270xوgtx750ti موندم کدوم بهتره اخه درسته که مدل اولی قوی تره ولی تااوپن جی ال4.3 پشتیبانی میکنه درصورتی که کارت دومی تاز4.4 پشتیبانبی می کنه این یعنی اینکه این کارنت گرافیک اولی از نسل های بعد دایرکت ایکس و اوپن جی ال پشتیبانی نمیکنه یا نه وکدوم کارت بهتره
3- لطفا بهترین مارک از کارت گرافیک های بالا رو با ذکر قیمت و مشخصات بگو
4- بین کارت گرافیک هایی که بالا گفتمr9270x از چه جهاتی بهتره وایا از جهات دیگر برابری میکنه یانه
5-ایا الان زمان خوبی برای ارتقا هست یا نه چون داره نسل های جدید میاد واز لحاظ قیمتی
6- این دوکارت گرافیک بالا تا سه سال می تونند بازی هارو باکیفیت متوسط به بالا اجرا کنند
7- پاور من380 هست به چه پاوری و باچه مارک و مشخصات و قیمتی باید ارتقابدم ودرضمن فروشنده گفت پاورم رو70 یا80تومن ورمیداره خوبه لطفا برای هزینه پاور قیمت پاور قدیمی رو کم کن
8-ویندوز7 تاچند سال دیگه ساپورت میشه و فروشنده گفتویندوز8.1 ایراد داره بجاش 8 می ریزه و گفت ویندوز 8 سبک تره اما کارباهاش سخت تره برای همین گفتم 7 بریزه راست گفته یانه
9-سی پی یو ای که الان دارم منظورمcorei32120 چند می خرن
10- ایا بااین ارتقا های سیستم میشه تاسه سال دیگه بازی های روز رو با کیفیت متوسط به بالا بازی کرد مثلا واچ داگز وکالاف وبتل و فارکرای و...
11- گفت برای ماژول 4 گیگی که می خواد بزاره 120 تومن می گیره و باس ماژول هم 1333 مدل کینگ مکس لطفا زود تر جواب بدید واجبه ممنون

یکم منصف باش آخه، من چقدر می تونم وقت بزارم بابت اینهمه سوال؟! :|

1- فقط می تونی 3570/3570K رو برداری، یا 2500K/2600K که همگی دست دوم هستن و قیمتشون خیلی مشخص نیست.
2- فقط 270X، ساپورت Open GL اصلا مهم نیست!
3- از ASUS و MSI و البته EVGA که فقط Nvidia Geforce می زنه.
4-تکراری!
5- کدوم نسل جدید؟! ، نسل بعدی قراره ابتدای 2015 بیاد، سوکت 2011 هم که ربطی به بحث ما نداره.
6- هیچ کدوم، کارت دو برابر قدرت این هم نمیشه بعد از 3 سال روی راندمانش نظری داد
7- پاور 600 وات گرین کفایت می کنه،
8- فروشنده بیخود گفت، این رو 3 بار پاسخ دادم، فقط ویندوز 8.1 !!!
9- حدود 100 یا 150 تومن
10- برای کل سیستم بله، اما کارت گرافیک ممکنه زدوتر نیاز به ارتقا داشته باشه، برای تنظیمات متوسط جای نگرانی نیست.
11- ماجولها باید دو یا 4 تا و هم مدل و هم برند باشن.

آخرین ویرایش:

Firesword

کاربر سایت
Jan 20, 2013
881
نام
Barbarian
دوستان من یه بودجه کم 1.3 دارم میخوام کله بندو بساط کیسو عوض کنم ( میدونم همچین سیستم شاخی نمیشه ولی هرچی باشه از اینی که الان بهتر میشه)
کلا فقط میخوام کارت گرافیک از GT 630 قوی تر باشه و رمم هم 8 گیگ باشه بقیه اجزا هم که چی انتخاب کنم با شما استادان.

WarezMaster

کاربر سایت
Apr 21, 2014
43
اين سيستم چطوره؟ باهم مچ هستن قطعات؟ كارت گرافيك خوبيه؟ ايرادي اگه هست راهنمايي كنين و قيمت كلش رو هم بيان كنين.

CPU:INTEL Core i5 4670
RAM:CORSAIR 2*4GB DDR3 1600
M/B:ASUS B85-PLUS
VGA:Asus ATI R9 270x
HDD:Seagate 1 TB
ODD:SAMSUNG 24X SATA
POWER:650W GREEN
CASE:GREEN X1

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
دوستان من یه بودجه کم 1.3 دارم میخوام کله بندو بساط کیسو عوض کنم ( میدونم همچین سیستم شاخی نمیشه ولی هرچی باشه از اینی که الان بهتر میشه)
کلا فقط میخوام کارت گرافیک از GT 630 قوی تر باشه و رمم هم 8 گیگ باشه بقیه اجزا هم که چی انتخاب کنم با شما استادان.

قطعات فعلی رو بگو اول ببینیم چه تغییراتی میشه انجام داد.

اين سيستم چطوره؟ باهم مچ هستن قطعات؟ كارت گرافيك خوبيه؟ ايرادي اگه هست راهنمايي كنين و قيمت كلش رو هم بيان كنين.

CPU:INTEL Core i5 4670
M/B:ASUS B85-PLUS
VGA:Asus ATI R9 270x
HDD:Seagate 1 TB
CASE:GREEN X1

لیست خودم رو دوباره تایید کنم؟!
خب خوبه دیگه، مشکلی نداره.

کارت گرافیک رو هم هر چقدر بیشتر هزینه بزاری می تونی کارت قویتری بخری.

پی اس4

کاربر سایت
Sep 28, 2013
494
نام
مهدی
فرشید جان سلام متشکرم جواب سوالام دادی فقط دو سه تا سوال دیگه برام پیش اومد لطفا جواب بده
1- نمیتونم یک سی پی یوcorei73770 یا اون مدل دیگش که پسوند k داره استفاده کنم چون می خوام تا سه سال از این بابت خیالم راحت باشه
2- برای من سی پی یو ای که پسوند کی داره بهتره یا اونی که نداره و ایا این پسوند کی که نشانه اورکلاک هست باعث نمیشه سیستم مشکل پیدا کنه
3-الان می خوام ببینم کارت گرافیکr9270x می تونه بازی هارو تاسه سال دیگه درحد نسل هشت نشون بده و بهترین برند این کارت با قیمتش رو لطفا بگو
4- ویندوز7 تا چند سال دیگه ساپورت می شه
5- فروشنده گفت پاور 380 من رو 70 یا80 تومن ور می داره خوبه
6- اون دوتا سی پی یوای که تو پست قبل گفتی نوشون گیر نمیاد و ایا توقف تولید شدن یا خیر
7- ببخشید حالا یک سوال دیگه هم برام بوجود اومد تو توی پست قبل گفتی باید کارت گرافیک از همه ی قطعات زودتر ارتقا بدم پس درنتیجه ایا من با خرید یکgtx760یا770 بجای r9270x می تونم تا سه سال دیگه بازی هارو با کیفیت متوسط به بالا اجرا کنم و گرافیک رو همگام با قطعات دیگه ارتقا بدم
8- میشه لطفا بهترین مارک از هر کدوم از گرافیک های770و760 رو بگی با قیمت
9- بینr9280x و 770 کدوم بهتره و لطفا قیمتr9280x هم بگو
10-بینr9280xو 770 و760 کدوم از لحاظ قیمت و قدرت و ساپورت و مچ شدن با بازی ها بهتره

11-اگه ویندوز7 رو هنوز نصب نکرده بود بهش بگم8.1 نصب کنه
12- من بازی های اسنایپر الایت2 و نارنیا2 و قلعه2و3 و چند تا بازی ایرانی دارم می خوام ببینم ویندوز8.1و8 بدون لزوم پچ یا نرم افزار های خاصی پشتیبانی می کنه
13- باتوجه به اینکه می خوام یک گرافیک خوب نصب کنم می ارزه برای ارتقا گرافیک تا اومدن نسل بعدی گرافیک ها صبرکنم
14-باید کیس رو هم تغییر بدم یانه فقط می دونم که روش نوشته next

15- پس سسیستمم شد ram: 4g kingmax x2
cpu:?
m/b:?
gpu:?
وپاور600وات گرین بودجه یک میلیون ونیم و قیمت فروش قطعات دسته دو روهم حساب کن برای مادربرد وسی پی یو وگرافیک می خوام مادربرد هم عوض کنم که برای انتخاب به ایوی بریج محدود نشم و برای نسل بعد هسول هم یعنی broad well و همه ی امکانات رو داشته باشه و ازpcie3 نیز پشتیبانی کنه و گرافیک رو هم بهترین رو بگو و یک سی پی یو تمام عیار از نسل هسول که تا دو سه سال مشکل نداشته باشه

آخرین ویرایش:

Pro.Gamer

کاربر سایت
Oct 11, 2013
133
سلام
بهترین کارت گرافیک تا قیمت 1.200 چیه ؟! قیمت هم بگید
و همینطور بهترین cpu برای 1155 در بین core i5 ها چیه ؟ قیمتش هم بگید لطفا

آخرین ویرایش:

OMG

کاربر سایت
Sep 17, 2012
4,223
نام
امیرحسین
سلام
بهترین کارت گرافیک تا قیمت 1.200 چیه ؟! قیمت هم بگید
و همینطور بهترین cpu برای 1155 در بین core i5 ها چیه ؟ قیمتش هم بگید لطفا
GTX 760 یک میلیون و دویست هزار تومان!
I5 3570K که فکر نکنم نوش باشه تو بازار، 500/600

Pro.Gamer

کاربر سایت
Oct 11, 2013
133
آقا فرشید عزیز با توجه به مادبرد و رم زیر و تا بودجه 3.200 چه کارت گرافیک و رم و cpu و مانیتوری رو معرفی میکنید ؟

motherboard : gigabyte z68-ds3
ram : 4gb kingston 1333

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
در ضمن قطعات و مانیتور زیر رو چند میتونم بفروشم کمتر از یکساله که کار کرده
gpu:gt 630 2gb
cpu:intel g 2020
monitor:samsung s19g315n

ldghn

کاربر سایت
Oct 20, 2005
2,576
نام
Milad
من دو سه تا سیستم برای دفتر طراحی ساختمان میخوام جمع کنم.
برنامه های پر کاربردشم اتوکد هستش و گاها 3D-Max.

چه قطعاتی مناسب کار من هستش و هاردهای SSD چقدر تو سرعت استفاده از این نرم افزارها میتونه موثر باشه

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
قطعات فعلی از رده خارجه .
graphic:9500 gt
ram 2 gb kingston
cpu E2180 duel core 2GHZ

CPU:Core i3 4310
RAM:2*4GB 1333 DDR3
M/B:ASUS H81-PLUS
POWER:GREEN 600w

اینا به تنهایی حدود 1250 میشن و دیگه پول به گرافیک نمیرسه!

یه راه هم اینه که هیچ قطعه ای بجز گرافیک رو نمی تونی دست نزنی، هیچ هزینه ای هم برای قطعات دیگه منطقی نیست.
کارت گرافیک رو هم ارتقا بدی روی اون سیستم اصلا کارایی مناسبی نخواهد داشت. خلاصه من نتونستم یه راه مناسب برای این بودجه پیدا کنم بجز همین که گرافیک رو بعدا ارتقا بدی.

قيمت كلش رو هم بيان كنين. يه سوال ديگه اينكه اگه بخوام حدود 200-300 كمتر هزينه كنم از چه قطعه اي بزنم كه نه سيخ بسوزه نه كباب!؟ اگه بخوام 200-300 بيشتر هزينه كنم روي چي هزينه كنم كه اثرش ملموس باشه؟

قیمت کل حدود 2940 میشه
کمتر از این بودجه هر کاری کنی یا سیخ می سوزه یا کباب، اصلا توصیه نمیشه، اگر پردازنده رو Core i3 برداری حدود 300 تومن کمتر درمیاد.
برای 300 تومن بیشتر هم فقط باید روی کارت گرافیک هزینه کنی، یه مدل مثل R9 280X یا GTX 770

آقا فرشید عزیز با توجه به مادبرد و رم زیر و تا بودجه 3.200 چه کارت گرافیک و رم و cpu و مانیتوری رو معرفی میکنید ؟

motherboard : gigabyte z68-ds3
ram : 4gb kingston 1333

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
در ضمن قطعات و مانیتور زیر رو چند میتونم بفروشم کمتر از یکساله که کار کرده
gpu:gt 630 2gb
cpu:intel g 2020
monitor:samsung s19g315n

قطعات شما رو میشه 470 قیمت گذاری کرد سرجمع

برای مادربرد و رم شما هم هیچ ترکیبی توصیه نمیشه، اونا رو هم بفروشید! قبلا هم پرسیدید دیگه تکرار نکنیم بهتره

این کاربر PS4 و شما انگار یک ترکیب همسان توی سوالاتتون دارید!

من دو سه تا سیستم برای دفتر طراحی ساختمان میخوام جمع کنم.
برنامه های پر کاربردشم اتوکد هستش و گاها 3D-Max.

چه قطعاتی مناسب کار من هستش و هاردهای SSD چقدر تو سرعت استفاده از این نرم افزارها میتونه موثر باشه

دیسک SSD برای نرم افزارهای شما که کولاک می کنه و تفاوت سرعت بسیار زیاد هست.

این ترکیب توصیه میشه:

CPU:INTEL Core I7 4770K
M/B:ASUS Z87
VGA:Geforce GTX 650 DDR5
HDD:Seagate 7200.12 1 TB
SSD:SAMSUNG 840 PRO
CASE:GREEN X4

حدود 3895 تومن میشه.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند