مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

perseus

کاربر سایت
Aug 29, 2009
76
نام
مجيد
سلامميخواستم بدونم كه اين سيستم خوبي ميشه ؟vga :asus gtx 660 ti dc II 2gb gddr5cpu: intel core i5 4670mb: asus H81 plusram : 2x4 gb ddr3من خودم يه هارد 500 وسترن و يه دي وي دي رايتر asus دارم ميخواستم بدونم كه اگر اين سيستم خوبه چه پاوري براش مناسب تره ؟ اگر هم كه قطعات ديگه اي رو صلاح ميبينيد اونارو بگيد البته تو همين رنج قيمت باشه كمتر هم شد كه چه بهتر. :d

paradaimix

Dancing for Dessert Studio
کاربر فعال
Oct 7, 2012
2,251
کارت گرافیک سفیر 7850hd با رم2 دست دو چند میارزه؟
حدود 500 تومن.
سلامميخواستم بدونم كه اين سيستم خوبي ميشه ؟vga :asus gtx 660 ti dc II 2gb gddr5cpu: intel core i5 4670mb: asus H81 plusram : 2x4 gb ddr3من خودم يه هارد 500 وسترن و يه دي وي دي رايتر asus دارم ميخواستم بدونم كه اگر اين سيستم خوبه چه پاوري براش مناسب تره ؟ اگر هم كه قطعات ديگه اي رو صلاح ميبينيد اونارو بگيد البته تو همين رنج قيمت باشه كمتر هم شد كه چه بهتر. :d
یه پاور 600 وات کفایت میکنه.
GREEN 600A

iTerrorisTi

کاربر سایت
Mar 6, 2014
19
نام
آرمین
سلام
بانظر دوستان عزیز تو این فروم یه Core i 5 4670 برای کارهای محاسباتی گرفتم. حالا که با برنامه های محاسباتی کار میکنم. میبینم دمای پردازنده رو لود به حدود 90 میرسه. سیستم باید چندین روز تو همین حالت روشن بمونه. دما طبیعی هست و مشکلی پیش نمیاره هست؟
فن پردازنده هم فن خودشه هست.

آخرین ویرایش:

EDRIS.FIGHTER

کاربر سایت
Nov 22, 2013
218
نام
ادریس
سلام به دوستان عزیز
قصد بستن یه سیستم حداقلی رو دارم که فقط بتونه dota 2 رو حتما 60+ فریم و با اخرین حد کیفیت و جزییات تو 1920 در 1080 اجرا بکنه
به چند گیگ Ram نیاز دارم؟ 4 گیگ بسه؟Gpu رو 7750، 7770 و یا 640، 650 بردارم کافیه؟ Cpu رو i3 ببندم جواب میده؟ MB رو چی بگیرم؟من حدود 1.5 میل رو نظر گرفتم ولی اگه بیشتر نیاز باشه هم مشکلی ندارم فقط توجه بکنید بنده در خال خرید یه ps4 هستم پس به اجرای بقیه بازی ها کاری ندارم ، همین dota رو به صورت 60+ فریم و با اخرین حد جزییات اجرا بکنم کافیه واسم
خواهشا بنده رو راهنمایی بکنید ، امروز عصر باید برم سیستمه رو بخرم
سپاسگذارم

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
یعنی gtx اینقدر از سری GT سر تره؟

بله، برخی مدلها گاهی اوقات دو برابر نسبت به مدل قبلی توی همون رده سریعتر هستند، مخصوصا برای گرافیکهای لپ تاپی.

بابت پاسخ هات ممنون.یک مادربورد معرفی میکنی که اون سی پی یو 4770 و کارت گرافیک ASUS GTX 760 OC رو بتونه پشتیبانی کنه و قیمتش چنده؟؟و یک پاور که متناسب با این سیستمی که میخوام ببندم اگه معرفی کنید ممنون میشم....

M/B: ASUS B85-PLUS
حدود 340 تومن هست

پاور 600وات از گرین هم کفایت می کنه.

سلام
بانظر دوستان عزیز تو این فروم یه Core i 5 4670 برای کارهای محاسباتی گرفتم. حالا که با برنامه های محاسباتی کار میکنم. میبینم دمای پردازنده رو لود به حدود 90 میرسه. سیستم باید چندین روز تو همین حالت روشن بمونه. دما طبیعی هست و مشکلی پیش نمیاره هست؟
فن پردازنده هم فن خودشه هست.

حرارت نباید اینقدر بالا باشه، فن رو چک کنید که درست نصب شده باشه و تهویه ی کیس مناسب باشه، اگر طولانی مدت سیستم روشن هست که فن استوک پردازنده کافی نیست و باید یه فن خنک تر و کم صداتر با بودجه ی حدود 100 تومن تهیه و نصب کنید.

سلام به دوستان عزیز
قصد بستن یه سیستم حداقلی رو دارم که فقط بتونه dota 2 رو حتما 60+ فریم و با اخرین حد کیفیت و جزییات تو 1920 در 1080 اجرا بکنه
به چند گیگ Ram نیاز دارم؟ 4 گیگ بسه؟Gpu رو 7750، 7770 و یا 640، 650 بردارم کافیه؟ Cpu رو i3 ببندم جواب میده؟ MB رو چی بگیرم؟من حدود 1.5 میل رو نظر گرفتم ولی اگه بیشتر نیاز باشه هم مشکلی ندارم فقط توجه بکنید بنده در خال خرید یه ps4 هستم پس به اجرای بقیه بازی ها کاری ندارم ، همین dota رو به صورت 60+ فریم و با اخرین حد جزییات اجرا بکنم کافیه واسم
خواهشا بنده رو راهنمایی بکنید ، امروز عصر باید برم سیستمه رو بخرم
سپاسگذارم

حداقل سیستم پیشنهادی برای DOTA 2 روی رزولوشن FHD:

CPU:Core i3 4310
RAM:2*4GB 1600 DDR3
M/B:ASUS B85-PLUS
VGA:GIGA GTX 650Ti GDDR5
HDD:SEAGATE 1TB
DVD/RW:SAMSUNG 24X
POWER:GREEN 600w
CASE:X1

این سیستم حدود 1640 تومن درمیاد، با 4 گیگ هم مشکلی نداره اما این ترکیب با 8 گیگ رم خیلی بهتر خواهد بود.

sefroyek2007

کاربر سایت
Feb 25, 2008
362
نام
مهدی
سلام
دی وی دی رایتر لپ تاپم مشکل پیدا کرده. فقط سی دی میخونه. Dvd ها رو به زور بعضی ها هم اصلا. میگن از اپتیکشه و راهی جز تعویض نیست. در صورتی که خیلی کم استفاده شده. در حد یه ویندوز و چند تا نرم افزار و فیلم. سر جمع شاید ۲۰ بار استفاده شده باشه.
حالا میخوام بدونم این مدل های اکسترنال کیفیتشون چجوریه؟ ماندگاریشون از اینترنال لپ تاپ بیشتره؟ میترسم اینترنال بگیرم دوباره زود خراب بشه.
خلاصه اگه اکسترنال بهتره یه مدل خوب معرفی کنید.

EDRIS.FIGHTER

کاربر سایت
Nov 22, 2013
218
نام
ادریس
حداقل سیستم پیشنهادی برای DOTA 2 روی رزولوشن FHD:

CPU:Core i3 4310
RAM:2*4GB 1600 DDR3
M/B:ASUS B85-PLUS
VGA:GIGA GTX 650Ti GDDR5
HDD:SEAGATE 1TB
DVD/RW:SAMSUNG 24X
POWER:GREEN 600w
CASE:X1

این سیستم حدود 1640 تومن درمیاد، با 4 گیگ هم مشکلی نداره اما این ترکیب با 8 گیگ رم خیلی بهتر خواهد بود.
قیمتش که عالیه، اره 8 گیگ رو میگیرم
60 فریم رو به راحتی میده دیگه؟دوست ندارم حالا که فقط واسه 60 فریم بودن این بازی سیستمم رو میبندم ، افت فریم داشته باشم و فریم بیاد زیر 60
قیمت قطعات رو حدودی میتونی بهم بگی؟مخصوصا گرافیک، اگه بشه با کمی افزایش قیمت یه مدل بهتر گرفت هم عالیه
و اینکه هارد 1 ترا همین برند بهتره یا وسترن؟
رایتر هم همین طور، سامی یا ایسوس یا سونی یا لایتون؟
من تا 1700 هم جا دارم واسه افزایش قیمت پس اگه از هر کدوم از این قطعات کمی بهترشون رو هم بگیرم عالیه
..................
این سیستم تمام کار های روزمره و عادی رو به راحتی جواب میده؟مثل کار با فتوشاپ و افیس و اتوکد؟
مخصوصا Cpu , این i3 چهار هسته ای هستش دیگه اره؟ یعنی 2 تا واقعی و 2 تا مجازی؟ درست میگم؟ قدرتش خوبه؟
من با چند تا برنامه رشته مهندسی شیمی مثل هایسیس و متلب به شدت کار میکنم ، چند تا برنامه هم مخصوص رشته های مهندسی عمران و مهندسی محیط زیست هست که برادر هام باهاش کار میکنن
به هیچ مشکلی با این سیستم برنمیخورم؟
اگر میخورم بی تعارف بگو که یکم دیگه هم افزایش بودجه بدم

آخرین ویرایش:

Inanc

DaYanc
کاربر سایت
Mar 28, 2014
356
نام
Alp
داداش یه چند تا سوال دیگه برای این سیستمی که میخوام ببندم{core i7 4770K-GTX 760 2GB DDR5- و مادر بورد
M/B: ASUS B85-PLUS و پاور 660 وات گرین} چه رمی پیشنهاد میشه میخوام تا یکی دو سال اینده تو هیچ بازی کم نیاره و بود جه ام هم برای رم تا 500000 تومن هست و هارد دیسکم مطابق با این سیستم چقدر باشه خوبه؟؟؟ممنون که پاسخ میدید. و یک سوال دیگه این قطعات رو که پایین نوشتم چقدر بر میدارن؟؟؟
CPU:INTEL CELERON 430@ 1.8 GHz
VGA:ATI RADEON HD 5400 SERIES 2GB
MAIN BOARD:G41M-ES2L
MEMORY:DDR2 3GB
HDD:1 TB

paradaimix

کاربر فعال
Oct 7, 2012
2,251
داداش یه چند تا سوال دیگه برای این سیستمی که میخوام ببندم{core i7 4770K-GTX 760 2GB DDR5- و مادر بورد
M/B: ASUS B85-PLUS و پاور 660 وات گرین} چه رمی پیشنهاد میشه میخوام تا یکی دو سال اینده تو هیچ بازی کم نیاره و بود جه ام هم برای رم تا 500000 تومن هست و هارد دیسکم مطابق با این سیستم چقدر باشه خوبه؟؟؟ممنون که پاسخ میدید. و یک سوال دیگه این قطعات رو که پایین نوشتم چقدر بر میدارن؟؟؟
CPU:INTEL CELERON 430@ 1.8 GHz
VGA:ATI RADEON HD 5400 SERIES 2GB
MAIN BOARD:G41M-ES2L
MEMORY:DDR2 3GB
HDD:1 TB

250 تا 300 تومن با هارد.
نیازی نیست برای رم هزینه زیادی بکنید و 2 ماژول 4 گیگ با باس 1600 مناسبه. به جاش گرافیک رو بهبود بدید.

Inanc

DaYanc
کاربر سایت
Mar 28, 2014
356
نام
Alp
250 تا 300 تومن با هارد.
نیازی نیست برای رم هزینه زیادی بکنید و 2 ماژول 4 گیگ با باس 1600 مناسبه. به جاش گرافیک رو بهبود بدید.
مگه کارتی که میخوام بگیرم ضعیف هستش شما چه چیزی پیشنهاد میکنید؟؟؟وقیمتش چنده؟؟؟هارد چند ترا باشه خوبه ؟؟به نظرتون رمی که گفتید یکم ضعیف نیست و بازی واچ داگ به 8 گیگ رم نیاز داره و منظورتون از ماژول چی هست؟؟

EDRIS.FIGHTER

کاربر سایت
Nov 22, 2013
218
نام
ادریس
دوستان عزیز من کلا چند ساعت بیشتر مهلت ندارم و امشب باید برم سیستمم رو بخرم
اون سیستم پیشنهادی چند پست بالاتر رو با توجه به نیازهام جواب گو میبینید؟
شاید بتونم 200 این طرفا دیگه هزینه بکنم ایا میتونم گرافیک و cpu بهتری بگیرم؟
ببینید کل نیاز من برای گیم ، گیم های dota 2 , wow با اخرین حد کیفیت و جزییات به صورت اولترا تو 1920 در 1080 فریم بالای 60 رو به راحتی بده ، فریم 120 نیاز نیست حدود 80، 90 هم باشه که نره زیر 60 کافیمه و اصلا سراغ بازی های دیگه نمیرم
مابقی نیاز هام ، میخوام سیستمم هنگ نکنه و روون باشه تو کار با برنامه های افیس و فتوشاپ و اتوکد و متلب و هایسیس و ای جی اس و ... و چند تا دیگر از برنامه های مهندسی شیمی و عمران و محیط زیست
ایا i3 کاملا جوابگو هستش؟بخوام i5 ببندم چه قدر باید روش بزارم؟گرافیک چی؟ کمی از این بهتر هم میشه؟ فرقی نداره از NVIDIA باشه یا AMD

آخرین ویرایش:

paradaimix

کاربر فعال
Oct 7, 2012
2,251
مگه کارتی که میخوام بگیرم ضعیف هستش شما چه چیزی پیشنهاد میکنید؟؟؟وقیمتش چنده؟؟؟هارد چند ترا باشه خوبه ؟؟به نظرتون رمی که گفتید یکم ضعیف نیست و بازی واچ داگ به 8 گیگ رم نیاز داره و منظورتون از ماژول چی هست؟؟
من چنین حرفی نزدم. شما گفتی با بودجه 1 تومن تا 1 و 100 کارت معرفی کنید که آقا فرشید هم
GTX 760 OC 2GB DDR5 رو گفتن که کارت خیلی خوبی هم هست.​
با 200 تا 250 تومن بیشتر به جای خرید رم این رو میتونید تهیه کنید.​
ASUS GTX 770 OC DCII 2GB
ظرفیت هارد به میزان استفاده شما بستگی داره. هارد هم میتونید از سری Seagate Barracuda یا WD Blue تهیه کنید.
هر تراشه جداگانه رم رو بهش میگن ماژول.
دوستان عزیز من کلا چند ساعت بیشتر مهلت ندارم و امشب باید برم سیستمم رو بخرم
اون سیستم پیشنهادی چند پست بالاتر رو با توجه به نیازهام جواب گو میبینید؟
شاید بتونم 200 این طرفا دیگه هزینه بکنم ایا میتونم گرافیک و cpu بهتری بگیرم؟
ببینید کل نیاز من برای گیم ، گیم های dota 2 , wow با اخرین حد کیفیت و جزییات به صورت اولترا تو 1920 در 1080 فریم بالای 60 رو به راحتی بده ، فریم 120 نیاز نیست حدود 80، 90 هم باشه که نره زیر 60 کافیمه و اصلا سراغ بازی های دیگه نمیرم
مابقی نیاز هام ، میخوام سیستمم هنگ نکنه و روون باشه تو کار با برنامه های افیس و فتوشاپ و اتوکد و متلب و هایسیس و ای جی اس و ... و چند تا دیگر از برنامه های مهندسی شیمی و عمران و محیط زیست
ایا i3 کاملا جوابگو هستش؟بخوام i5 ببندم چه قدر باید روش بزارم؟گرافیک چی؟ کمی از این بهتر هم میشه؟ فرقی نداره از NVIDIA باشه یا AMD
من فکر می کنم شما درک درستی از قدرت Core i 3 , Core i 5 تو نسل های متفاوت ندارید ولی با این حال با 250 بیشتر اینو می تونید تهیه کنید.
Core i5 4440

kingmammad110

کاربر سایت
Dec 30, 2010
288
نام
محمد
دوستان سلام میخواستم یه سیستم ببندم برای مولتی بتل 4 که روی اخرین رزو لیشن جواب بده و مناسب در بیاد لطفا راهنمایی کنید و مشخصات دقیق بدین با تشکر فقط قیمت کیس خالی رو بدین

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
    or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر