مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

hossein4494

کاربر سایت
Jun 26, 2012
15
بله، به تعدادی که پورت SATA روی مادربرد داشته باشید می تونید هارد به سیستم اضافه کنید، معمولا 5 یا 6 پورت روی هر مدلی پیدا میشه.
هم می تونی هاردها رو همزمان استفاده کنی و هم در کنار هم ، فرقی نمی کنه.

خیلی ممنون من هارد جدیدی رو که خریدم وصل کردم(قبلی رو در آوردم)ولی ویندوز بالا نمیومد
هارد جدید رو که وصل میکنم ویندوز بالا نمیاد
چه کنم؟

victor hogo

کاربر سایت
Dec 20, 2011
3,756
نام
علی
سلام و درود خدمت دوستان عزیز!
پس از مدتها کش و قوس در مورد خرید گرافیک به مرحله ی فینال رسیدم و الان هم فقط در یک دو راهی قرار گرفتم که از بین این دو راهی باید یک راه رو انتخب کنم! و تا 19-20 که می رم تهران برا خرید بدونم چی می خرم!
اما دو گزینه :
GIGABYTE GTX 780 Ti OC WF 3X 3GB GDDR5
ASUS R9 290X OC DCII 4GB GDDR5
قیمت اولی 2850 هست و قیمت دومی 2450 ! البته از برخی دوستان کمک گرفتم که لطف کردن و جواب دادن باز هم اگه کسی میتونه کمک کنه که بین این 2 بالاخره سمت کدوم برم!
البته یک تغییر دیگه هم در سیستمم دارم ایجاد میکنم! 2 تا رم 4 گیگ اپیسر قرمز دارم که خواستم 2 تا 4 گیگ دیگه بندازم تنگش ولی رنگ قرمز موجود نبود ولی رنگ طلایی هست همین برند و همین فرکانس با هم همخوانی دارن یا نه؟! مشکلی ایجاد نمیشه؟!
اگه 2 تا 4 گیگ رو بدم بره و به جاش 2 تا 8 گیگ ببندم بهتر نیست؟! 2 تا 8 بهتر از 4 تا 4 هست؟!
با تشکر!

esemech

کاربر سایت
Jan 27, 2011
731
نام
مهدی
سلام اساتید فن،اوضاع سخت افزار چه طوره؟ کارت R9 270 وارد بازار شده؟با توجه به قیمت دویست دولاریش فک کنم باید حدود شیش صد تومن باشه اگه اومده باشه.
اوضاع دیگر قطعات مثل سی پی یو چه طوره؟ core i3 های نسل جدید(هوس ول!) اومدن؟ در کل ممنون میشم راهنمایی کنید با تشکر :)

Jupiter Gamer

کاربر سایت
Dec 5, 2011
1,024
نام
Hamed
سلام و درود خدمت دوستان عزیز!
پس از مدتها کش و قوس در مورد خرید گرافیک به مرحله ی فینال رسیدم و الان هم فقط در یک دو راهی قرار گرفتم که از بین این دو راهی باید یک راه رو انتخب کنم! و تا 19-20 که می رم تهران برا خرید بدونم چی می خرم!
اما دو گزینه :
GIGABYTE GTX 780 Ti OC WF 3X 3GB GDDR5
ASUS R9 290X OC DCII 4GB GDDR5
قیمت اولی 2850 هست و قیمت دومی 2450 ! البته از برخی دوستان کمک گرفتم که لطف کردن و جواب دادن باز هم اگه کسی میتونه کمک کنه که بین این 2 بالاخره سمت کدوم برم!
البته یک تغییر دیگه هم در سیستمم دارم ایجاد میکنم! 2 تا رم 4 گیگ اپیسر قرمز دارم که خواستم 2 تا 4 گیگ دیگه بندازم تنگش ولی رنگ قرمز موجود نبود ولی رنگ طلایی هست همین برند و همین فرکانس با هم همخوانی دارن یا نه؟! مشکلی ایجاد نمیشه؟!
اگه 2 تا 4 گیگ رو بدم بره و به جاش 2 تا 8 گیگ ببندم بهتر نیست؟! 2 تا 8 بهتر از 4 تا 4 هست؟!
با تشکر!
فک کنم این تکلیفتو روشن کنه :d

GTX-780-TI-GB-51.jpg

Jupiter Gamer

کاربر سایت
Dec 5, 2011
1,024
نام
Hamed
منتل بیاد چی؟!:-?
همونطور که دوستمون گفتن منتل رو پردازنده های قوی زیاد تاثیری نداره و همه بازی ها رو هم پشتیبانی نمیکنه . الان فقط BF4 رو ساپورت میکنه و دوما با این اختلافی که من تو بنچمارک میبینم منتل هم نمیتونه کاری کنه جلوی 780 Ti !

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,772
نام
فرشید
کسی میدونه کجا میتونم کابل Display port واسه مانیتور پیدا کنم ؟ تهران هستم

از بازار کامپیوتر تهران و فروشگاههای لوازم جانبی
سلام اساتید فن،اوضاع سخت افزار چه طوره؟ کارت R9 270 وارد بازار شده؟با توجه به قیمت دویست دولاریش فک کنم باید حدود شیش صد تومن باشه اگه اومده باشه.
اوضاع دیگر قطعات مثل سی پی یو چه طوره؟ core i3 های نسل جدید(هوس ول!) اومدن؟ در کل ممنون میشم راهنمایی کنید با تشکر :)

کارت 270 هم از یه برند موجود هست، اما چون قیمتش نسبتا بالاست توان رقابت با همرده ی GTX 760 خودش رو نداره، از 600 تومن هم خبری نیست، حدود 1020 هست!!
Core i3 های هاسول هم اومدن که از همرده ی نسل قبلی خودشون بطور محسوسی قویترن.

Last edited by a moderator:

Jupiter Gamer

کاربر سایت
Dec 5, 2011
1,024
نام
Hamed
از بازار کامپیوتر تهران و فروشگاههای لوازم جانبی
من از چند جا پرسیدم هیچ کدوم کابل Display port to display port نداشتن .
شما جایی دقیق میشناسید ؟ اگه آره لطف میکنی شماره تلفن یا آدرس رو واسم پ.خ کنی , ممنون میشم

victor hogo

کاربر سایت
Dec 20, 2011
3,756
نام
علی
همونطور که دوستمون گفتن منتل رو پردازنده های قوی زیاد تاثیری نداره و همه بازی ها رو هم پشتیبانی نمیکنه . الان فقط BF4 رو ساپورت میکنه و دوما با این اختلافی که من تو بنچمارک میبینم منتل هم نمیتونه کاری کنه جلوی 780 Ti !
با تشکر از شما و omg !
پس
GIGABYTE GTX 780 Ti OC WF 3X 3GB GDDR5 رو تصویب کنم بره ؟! :d
سوال دومم رو هم جواب بدید ممنون میشم که از دو بخش تشکیل شده!
2 تا رم اپیسر 4 گیگ قرمز با فرکانس 1600 با 2 تا رم باز هم اپیسر و همین فرکانس 1600 ولی طلایی رنگ مچ هستن و مشکلی ایجاد نمیشه و در کارایی و بازده تاصیر منفی نداره؟!
و اینکه 2 تا 8 گیگ بهتره یا 4 تا 4 گیگ؟!

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
با تشکر از شما و omg !
پس
2 تا رم اپیسر 4 گیگ قرمز با فرکانس 1600 با 2 تا رم باز هم اپیسر و همین فرکانس 1600 ولی طلایی رنگ مچ هستن و مشکلی ایجاد نمیشه و در کارایی و بازده تاصیر منفی نداره؟!

البته دوستمون یادش رفت بگه روی پردازنده قوی 6 هسته ای اینتل فریم از 78 رفته به 116. بعد هم باز یادش رفت بگه Thief از منتل. پشتیبانی می کنه، حدود 10 15 بازی دیگه هم وقتی بیان همینطور.

Kiti Neko

тесн теαм
کاربر سایت
Jun 1, 2011
1,602
نام
αмιг
سلام دوستان؛
یکی از آشناها میخواد واسه پسر 4 ساله ش که به شدت وحشیه:| یه PC بخره. میگه یه چیزی باشه که اگه زد نابودش کرد دلشون نسوزه! با قیمت حدودا 600، 700 چه سیستمی میشه برداشت؟ اصلا با همچین قیمتی امکان خرید هست؟ ممنون میشم جواب بدید.

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
سلام دوستان؛
یکی از آشناها میخواد واسه پسر 4 ساله ش که به شدت وحشیه:| یه PC بخره. میگه یه چیزی باشه که اگه زد نابودش کرد دلشون نسوزه! با قیمت حدودا 600، 700 چه سیستمی میشه برداشت؟ اصلا با همچین قیمتی امکان خرید هست؟ ممنون میشم جواب بدید.
یعنی واسش مهم نیست 700 تومن بره به فنا؟! اگر هم بشه بست یه چیزی میشه که به درد کار خاصی نمی خوره مگر بازی های قدیمی.

Jupiter Gamer

کاربر سایت
Dec 5, 2011
1,024
نام
Hamed
البته دوستمون یادش رفت بگه روی پردازنده قوی 6 هسته ای اینتل فریم از 78 رفته به 116. بعد هم باز یادش رفت بگه Thief از منتل. پشتیبانی می کنه، حدود 10 15 بازی دیگه هم وقتی بیان همینطور.

اونم دلیل داره ! چون روی حالت Crossfire و بالاترین تنظیمات فشار سنگین میاره به CPU واسه همین اونجا تاثیر داره ولی روی حالت تک GPU و تنظیمات بالا تاثیر در حد 7 درصد هست .
بزارید تست سایت های دیگه بیاد اون موقع میفهمید ! این تستی که DICE داده بیشتر تبلیغاتیه تا تاثیر عملی منتل.

- - -ویرایش - - -

با تشکر از شما و omg !
پس

والا سوال دوم رو نمیدونم جوابشو ولی یه سری عدد رو رم ها میزنه اگه اون ها به هم نخونه مشکل دار میشه .
سوال دوم رو هم بر اساس این منبع که خوندم میگند که زیاد فرقی نمیکنه ولی اگه میخواید بخرید 2 تا 8 گیگ بهتره ولی اگه 4 تا 4 گیگ دارید نرید الکی عوض کنید چون اصلا فرقی مشاهده نمیشه شاید 1 درصد مثلا !

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر