مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,771
نام
فرشید
سلام اقا فرشید میگم پردازنده منو که یک سالی میشه خریدمو چقد ازم میخرن?
cpu: core i3 2100
بعد اینکه این مادربورم واسه اینکه core i5 ببندم مشکلی پیش نمیاد.اهل sli اینچیزا نیستم.
p61 usb3 b3
برا بازی هم میخوام cpu رو ارتقا بدم.
البته بگم گرافیم تو فکرشم که بگیرم ولی همین الان بازی مثل watch dogs حداقل cpu چهار هسته ای میخواد واسه همینم میخوام ارتقا بدم.

مشکلی نیست، ولی شاید مادربردت برای شناسایی پردازنده های جدیدتر نیاز به آپدیت بایوس داشته باشه
قبل از هر کاری بایوس مادربرد رو از طریق برنامه ی ASUS Update توی ویندوز ارتقا بده و بعد پردازنده ی جدیدتر رو بخر.

سلام
راستش من قصد ارتقا گرافیک رو داشتم و شمام لطف کردین پاسخ دادین،اما دیدم یه مقدار بیشتر میتونم هزینه کنم،رو این حساب گفتم بتونم یه ارتقا کوچیکی بدم اما میخواستم این سیستم رو ببندم،البته میدونم پایینه ولی چون بعدا پول دستم بیاد میخوام اضافش بکنم و دیگه نمیخوام قطعاتی مثل مادربورد یا CPU رو فعلا عوض کنم،این سیستمی بود که با توجه به بودجم که حدود 1 تومن میشه بستم،البته رم و هارد و پاور و کیس رو دارم
motherboard : Asus B85-E
CPU : Intel core i3 4310
GPU: Sapphire HD7790
Power : Green 485A
Case: Green Zest
حالا میخواستم ببینم با همین بودجه زیر 1 تومن این ترکیب خوبه ؟
کلا واسم مادربورد و CPU مهم نیست و فقط سیستم رو واسه بازی میخوام،البته میدونم CPU ضعیفه ولی خوب بعدا گرافیک رو عوض میکنم،البته من بتونم بازی های آینده رو روی High تا 30 فریمم بگیرم واسم کافیه.
حالا باز شما نظری دارین بگین،یا اگه این خوب نیست بیام فقط یه گرافیک نسبتا خوب بگیرم ببندم تا بعد.
خلاصه میخوام یه طوری باشه که بعدا اگه خواستم قطعه ای رو عوض کنم،زیاد بهم فشار نیاره،
چون الان مادربوردم 775 هست و گرافیکمم 240 هست که دیگه اوته،
بازم ممنون

با بودجه شما انتخاب خوبی هست، تغییر دیگه ای نمیشه داد.

masoud_5april

کاربر سایت
May 13, 2013
573
نام
مسعود
مشکلی نیست، ولی شاید مادربردت برای شناسایی پردازنده های جدیدتر نیاز به آپدیت بایوس داشته باشه
قبل از هر کاری بایوس مادربرد رو از طریق برنامه ی ASUS Update توی ویندوز ارتقا بده و بعد پردازنده ی جدیدتر رو بخر.

با بودجه شما انتخاب خوبی هست، تغییر دیگه ای نمیشه داد.

پس یعنی میگین اینکار رو بکنم بهتره تا اینکه مثلا بیام گرافیک رو یه مدل خوب بگیرم و بعدا به سراغ بقیش بیام درسته ؟
چون اگه بخوام گرافیک بگیرم حداقل یه 650ti boost یا 660 میشه گرفت.

kratosrazor

کاربر سایت
Sep 23, 2013
42

خیلی ممنون.این کار رو قبلا انجام دادم.مادربوردم giga هست . وقتی اپدیت کردم شد ultra durable 4 درسته دیگه ؟
ببخشید ولی نگفتید cpu رو چقد بفروشم خوبه؟

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,771
نام
فرشید
پس یعنی میگین اینکار رو بکنم بهتره تا اینکه مثلا بیام گرافیک رو یه مدل خوب بگیرم و بعدا به سراغ بقیش بیام درسته ؟
چون اگه بخوام گرافیک بگیرم حداقل یه 650ti boost یا 660 میشه گرفت.

پردازنده رو که نمی تونی از این پایینتر برداری،از کجا می خوای گرافیک رو بالاتر ببری؟
من توصیه می کنم زیر کارت 660 یا حتی 660Ti که حدود 900 تومن هست اصلا نخری. دو برابر 650 قدرت داره.

خیلی ممنون.این کار رو قبلا انجام دادم.مادربوردم giga هست . وقتی اپدیت کردم شد ultra durable 4 درسته دیگه ؟
ببخشید ولی نگفتید cpu رو چقد بفروشم خوبه؟

آخرین ورژن بایوس شما نمی دونم چیه،
پردازنده رو هم 270 تومن می تونی قیمت بزاری.

دوستان اگه میشه یه خورده در مورد کارتهای گرافیک رفرنس و غیر رفرنس توضیح بدید که جریانش چیه و چه فرقهایی با هم دارن .ممنون

گرافیک رفرنس از طراحی مدارات ، برد و خنک کننده ی مرجع AMD یا NVIDIA استفاده می کنه، قطعاتش در حد معمولی و خنک کنندگی با فن توربینی و معمولا دارای صدای قابل توجه هست( بجز مدلهای رفرنس کارتهای گرانقیمتی مثل 770/780 یا 690 که مدل رفرنسشون هم کیفیت بسیار بالایی داره)

گرافیک غیر رفرنس دارای طراحی اختصاصی برند، قطعات روی برد با کیفیت تر و با دوامتر، سیستم خنک کننده ی قویتر و کم صداتر و قابلیت بهینه سازی بیشتر فرکانس کاری گرافیک برای سرعت بالاتر هستن که ارزش خرید اونا رو بالاتر می بره.

بین این مانیتور ها کدوم واسه Game بهتره !؟
Asus VX238H
Asus VN247H
Asus VX239H
Samsung 23B375

برای بازی آخری بهتره. اما سومی کیفیت تصویری بالاتری داره.

masoud_5april

کاربر سایت
May 13, 2013
573
نام
مسعود
پردازنده رو که نمی تونی از این پایینتر برداری،از کجا می خوای گرافیک رو بالاتر ببری؟
من توصیه می کنم زیر کارت 660 یا حتی 660Ti که حدود 900 تومن هست اصلا نخری. دو برابر 650 قدرت داره.
نه منظور من این بود که مثلا بیام با همین پول یه گرافیک مثلا همین 660 رو بگیرم،سال دیگه بیام CPU و main رو عوض کنم بهتره،
یا اینکه نه،فعلا بیام همین main و CPU و گرافیک نسبتا متوسط رو بگیرم و بعدا بیام گرافیک رو عوض کنم،
میخوام ببینم با همین بودجه 1 تومن کدوم به صرف تره در حال حاضر واسه من ؟
بعد سیستم الانم رو )این سه تا)چقدر رو هم بر میدارن ؟
cpu core2duo e7500
motherboard asus p5p41tle
gpu gt 240
ممنون

mostafaamiri

کاربر سایت
Feb 3, 2012
793
نام
مصطفی
سلام
core i5 3470
GTX 760 oc
p61 3s(gigabyte)
2*4G ddr3 1333
من با این سیستم تو یه سری از بازیها افت فریم شدیدی دارم .مثلا تو crysis 3 حی تو تنظیمات نرمال. کلا در حددی که تو بنچمارکها میبینم فریم نمیگیرم.
به نظر شما بخاطر باس رمه؟یا قدیمی بودن چیپ مادر بورد(1155)
البته وظعیت دمای کیسم زیاد خوب نیست و خنک کننده هم ندارم.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,771
نام
فرشید
میتونم بپرسم چرا آخری بهتره ؟ آخه من خودم Asus رو ترجیح میدم ولی از لحاظ فنی نتونستم بفهمم کدوم بهتره آخر سر ؟

چون پنل TN داره و 2 میلی ثانیه هست( مد Gaming داره برای کمتر کردن شبح تصاویر سریع)
اما ایسوس پنل با کیفیتتر و دارای رنگ بهتر IPS داره که ذاتا سرعت پاسخگویی کمتری دارن.

سلام
core i5 3470
GTX 760 oc
p61 3s(gigabyte)
2*4G ddr3 1333
من با این سیستم تو یه سری از بازیها افت فریم شدیدی دارم .مثلا تو crysis 3 حی تو تنظیمات نرمال. کلا در حددی که تو بنچمارکها میبینم فریم نمیگیرم.
به نظر شما بخاطر باس رمه؟یا قدیمی بودن چیپ مادر بورد(1155)
البته وظعیت دمای کیسم زیاد خوب نیست و خنک کننده هم ندارم.

بستگی داره افت فریم کجا بوده باشه و اینکه شما اونو با لگ بازی موقع لود مراحل یا تغییر محیط بازی اشتباه نگرفته باشی، کلا Crysis 3 باگ کم نداره و بهینه هم نیست.
من مشکلی توی سخت افزار نمی بینم، مگر اینکه تنظیمات سخت افزاری یا نرم افزاری بهینه نباشه.

با 3DMARK 2013 تست بگیرید، بهتر مشخص خواهد شد.

Reza_RS

کاربر سایت
Jun 18, 2012
11
سلام می خواستم بدونم کدوم یکی از این سیستمها برا گیم بهتره و بیشتر جواب میده ، بعد این شایعاتی که هست که AMD عمر کمتری داره درسته ؟ ممنون میشم راهنماییم کنید

vga : gtx 760
cpu : i5 4670
ram : 1600, 8
main: ASUSH87PLUS
/////////////////////////////
cpu amd: 8350 , 4gh . 8m
ram: 8g 1600
main : asus sabertooth 990 fx

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,771
نام
فرشید
سلام به همه
پاور های corsair چطور پاور هایی هستن؟(جریان و صدا مخصوصا)کسی تجربه استفاده داشته؟؟؟

بیشتر سریها و مدلها، مخصوصا سری HX و TXو بعد GM عالی هستن. نویزشون هم نرمال هست .

سلام می خواستم بدونم کدوم یکی از این سیستمها برا گیم بهتره و بیشتر جواب میده ، بعد این شایعاتی که هست که AMD عمر کمتری داره درسته ؟ ممنون میشم راهنماییم کنید

cpu : i5 4670
ram : 1600, 8
main: ASUSH87PLUS
/////////////////////////////
cpu amd: 8350 , 4gh . 8m
ram: 8g 1600
main : asus sabertooth 990 fx

مشخصا اولی، چون پردازنده ی قویتری داره.
AMD عمر کمتری داره؟ خیر، همچین چیزی نیست، پردازنده های AMD مشکل کیفیتی ندارن اما حرارت بالاتری دارن و فن استوکشون هم پرصداتر هست.

Reza_RS

کاربر سایت
Jun 18, 2012
11
بیشتر سریها و مدلها، مخصوصا سری HX و TXو بعد GM عالی هستن. نویزشون هم نرمال هست .

مشخصا اولی، چون پردازنده ی قویتری داره.
AMD عمر کمتری داره؟ خیر، همچین چیزی نیست، پردازنده های AMD مشکل کیفیتی ندارن اما حرارت بالاتری دارن و فن استوکشون هم پرصداتر هست.

مرسی ، فقط برام جای سواله که چطور i5 از 8350 که 4 گیگاهرتزه و 8 مگ کش داره قویتره ؟ مادربورد اینتل به نظرتون تو این رنج قیمت خوبه ؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر