مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Edric

کاربر سایت
Jan 7, 2013
279
من یک سوالی داشتم
این pc ایی که فرشید جان اشاره کرد بالا بگیرم یا لپ تاپ
Alien ware 18
با:
Conquer without compromise. With dual graphics, tons of processing power and an
18.4-inch full HD display, the Alienware 18 is our ultimate gaming notebook.
icon_processor_green.png
4th Gen Intel[SUP]®[/SUP] Core™ i7 processors

icon_OS_green.png
Windows[SUP]®[/SUP] 7 Home Premium (64bit)

icon_graphics_green.png
Optional Dual NVIDIA[SUP]®[/SUP] GeForce[SUP]®[/SUP] GTX 780Ms
with 4GB GDDR5

icon_benchmark_green.png
Enthusiast desktop-class gaming performance
from an 18.4-inch laptop
بگیرم؟

erfan_021

کاربر سایت
Aug 26, 2010
353
نام
مـحـمـد
فرشید جان 4670k بگیرم بهتر نیست ؟ بعدها شاید اورکلاک کردم
اگه احیانا نشد رم بگیرم میتونم از همین رم 4 گیگ خودم فعلا استفاده کنم ؟

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
من یک سوالی داشتم
این pc ایی که فرشید جان اشاره کرد بالا بگیرم یا لپ تاپ
Alien ware 18
با:
Conquer without compromise. With dual graphics, tons of processing power and an
18.4-inch full HD display, the Alienware 18 is our ultimate gaming notebook.
icon_processor_green.png
4th Gen Intel[SUP]®[/SUP] Core™ i7 processors

icon_OS_green.png
Windows[SUP]®[/SUP] 7 Home Premium (64bit)

icon_graphics_green.png
Optional Dual NVIDIA[SUP]®[/SUP] GeForce[SUP]®[/SUP] GTX 780Ms
with 4GB GDDR5

icon_benchmark_green.png
Enthusiast desktop-class gaming performance
from an 18.4-inch laptop
بگیرم؟

اگه مدل لپ تاپی با ترکیب GTX 780M SLI که دو کارت رو داره بگیری تازه راندمانش برابر با تک کارت GTX 780 روی PC خواهد شد! با در نظر گرفتن اینکه قیمت اون لپ تاپ چقدر بالاتر از این PC درخواهد آمد فکر نمی کنم که بشه بجز در مورد معیار سرعت این دوتا رو با هم مقایسه کرد.

فرشید جان 4670k بگیرم بهتر نیست ؟ بعدها شاید اورکلاک کردم
اگه احیانا نشد رم بگیرم میتونم از همین رم 4 گیگ خودم فعلا استفاده کنم ؟

بهتر که هست، اما مادربردت هم باید عوض بشه که حداقل 200 تومن گرونتر درمیاد.
رم تک ماجول 4 گیگی روی این سیستم در حکم ترمز عمل خواهد کرد. باید دوکاناله کار کنن، اما میشه موقتی استفاده کرد.

سلام دوستان ،پر سرعت ترین و کم سر و صدا ترین هارد ۵۰۰ گیگی که میشه از بازار تهیه کرد رو به من معرفی کنید فقط حتما میخوام ۵۰۰ گیگ باشه
نظرتون در مورد SLIکردن دو تا کارت ۶۶۰ چیه ایا کارایی خوبی داره.کاراییش در چه حدودیه..ممنون

مدلای 500 گیگی تک پلاتر از برند SEAGATE سریعترین مدل بازار هستن، با توجه به اختلاف قیمت ناچیز با مدل 1 ترابایتی به نظرم 100 درصد بهتره که مدل 1 ترابایتی 64 مگ بافر رو بخرید.
در مورد SLI هم اگر خرید کارت دوم براتون به صرفه باشه، مادربردتون هم SLI باشه و پاورتون هم جوابگو باشه میشه توصیش کرد. کارایی در حد 770 خواهد شد.

Ashlly

کاربر سایت
Jan 22, 2007
136
پاور که مناسبه، مگر اینکه خراب باشه،
اون گزینه رو هم نباید خاموش می کردید،اون خیلیهایی که می گید با ASUS مشکل داشتن رو من ندیدم یا احتمالا سیستم رو سهل انگارانه مونتاژ کردن! اگر سیستم مشکل الکتریکی و یا اتصال کوتاه با بدنه ی کیس نداشته باشه بعیده که پیغام بده یا اذیت کنه، مشاهدات شما از ولتاژها هم طبیعی هست.
ممنون از راهنماییتون. خلی شک داشتم که پاور ضعیفی باشه.
در مورد anti surge هم با سرچ Power supply surge موردهای مشابه زیادی پیدا کردم و جالبه که ظاهرا خود پشتیبانی Asus هم گفته خاموشش کنید که اصلا منطقی به نظر نمیاد!

i decided to turn off anti-surge protection in the BIOS. this had come recommended as a fix in a variety of different threads + asus support also suggest this if the software is giving you problems

Seems like strange advice by Asus, suggesting you turn off one of their programs that is supposed to help protect your system
That's like Norton saying to turn off anti-virus because you keep getting virus warnings

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
یعنی نمیشه روی این مادربرد اور کرد ؟

خیر، نمیشه
فقط تراشه های Z87 این قابلیت رو دارند.

ممنون از راهنماییتون. خلی شک داشتم که پاور ضعیفی باشه.
در مورد anti surge هم با سرچ Power supply surge موردهای مشابه زیادی پیدا کردم و جالبه که ظاهرا خود پشتیبانی Asus هم گفته خاموشش کنید که اصلا منطقی به نظر نمیاد!

تنها توجیه منطقی می تونه ناسازگاری پاور با مادربرد باشه که معمولا در مورد مدلهای قدیمی رخ می ده، وگرنه پاور شما هم معتبر هست و هم کافی، مگر اینکه مشکل سخت افزاری داشته باشه که احتمالش کم هست.

un

کاربر سایت
Apr 24, 2006
165
نام
fsdfsdfasfzxc
سلام
بچه ها من کارت گرافیکم عالیه Geforce 8800 GTS هست که 320 بیت ریت هست
CPU و مادر بوردم دیگه قدیمیه میخواستم بدونم یه CPU و مادربورد و 8 گیگ رم تووپ چقدر در میاد واسه گیم میخوام ، راحت بتونم بتل رو اجرا کنم و اینا

با تشکر

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
سلام
CPU و مادر بوردم دیگه قدیمیه میخواستم بدونم یه CPU و مادربورد و 8 گیگ رم تووپ چقدر در میاد واسه گیم میخوام ، راحت بتونم بتل رو اجرا کنم و اینا

با تشکر

الان من احساس میکنم این پست کاملا جنبه ترول کردن داره...این شکلی رو دیگه ندیده بودیم که به لطف شما دیدیم!

Edric

کاربر سایت
Jan 7, 2013
279
اگه مدل لپ تاپی با ترکیب GTX 780M SLI که دو کارت رو داره بگیری تازه راندمانش برابر با تک کارت GTX 780 روی PC خواهد شد! با در نظر گرفتن اینکه قیمت اون لپ تاپ چقدر بالاتر از این PC درخواهد آمد فکر نمی کنم که بشه بجز در مورد معیار سرعت این دوتا رو با هم مقایسه کرد.

اگر از قیمت صرف نظر کنیم
شما کدوم رو پیشنهاد میدید؟
alien ware 18
یا سیستمی که معرفی کردید؟

Katsura

کاربر سایت
May 25, 2011
1,111
نام
پرهام
سلام

با تشکر
کارت گرافیکتون متاسفانه ماله زمانه اصحاب کهف هست ! اگه منظورتون بتل 4 باشه فکر نمی کنم با این کارت بتونین راحت اجراش کنید !

siamak_mu

کاربر سایت
Jun 29, 2006
274
سلام.

من این سیستم رو گرفتم برای کسی:

H87-PLUS
4GB ram corsair
i3 4130
Green 430
بدون VGA

ولی وقتی نصب کردم دیدم روشن نمیشه. برق CPU روی مادربورد 8 پین هست و من با یه پاور 4 پین قدیمی دیگه تست کردم سیستم بالا اومد. پاور 430 رو بردم گارانتی گرین تست کرد ولی سالم بود و کار کرد! ازش پرسیدم چرا مگه میشه اونجا کار نکنه اینجا کار کنه؟ گفت شاید به خاطر اینه که این پاور برق PCI-E قوی واسه کارت گرافیک داره باید حتماً به یه VGA وصل بشه تا کار کنه! همچین چیزی امکان داره؟! شنیده بودیم پاور کم بیاره ولی نشنیده بودیم زیاد بیاره! به هر حال گفت برای من فرقی نداره میخوای یه نو بهت بدم. یه نو ازش گرفتم. به نظرتون بازش کنم و تست کنم یا حالا که آکبنده برم با یه پاور دیگه عوض کنم؟ اگه عوض کنم چه مدلی از چه مارکی 100% روی این سیستم جواب میده؟

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
سلام.

H87-PLUS
4GB ram corsair
i3 4130
Green 430
بدون VGA

ولی وقتی نصب کردم دیدم روشن نمیشه. برق CPU روی مادربورد 8 پین هست و من با یه پاور 4 پین قدیمی دیگه تست کردم سیستم بالا اومد. پاور 430 رو بردم گارانتی گرین تست کرد ولی سالم بود و کار کرد! ازش پرسیدم چرا مگه میشه اونجا کار نکنه اینجا کار کنه؟ گفت شاید به خاطر اینه که این پاور برق PCI-E قوی واسه کارت گرافیک داره باید حتماً به یه VGA وصل بشه تا کار کنه! همچین چیزی امکان داره؟! شنیده بودیم پاور کم بیاره ولی نشنیده بودیم زیاد بیاره! به هر حال گفت برای من فرقی نداره میخوای یه نو بهت بدم. یه نو ازش گرفتم. به نظرتون بازش کنم و تست کنم یا حالا که آکبنده برم با یه پاور دیگه عوض کنم؟ اگه عوض کنم چه مدلی از چه مارکی 100% روی این سیستم جواب میده؟

الان شما میگی بدون کارت گرافیک سیستم بالا اومد؟؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام

با تشکر

مشکل شما کارت گرافیکت هست، بقیه رو هم که نگفتی چی هستن بماند!

اگر از قیمت صرف نظر کنیم
شما کدوم رو پیشنهاد میدید؟
alien ware 18
یا سیستمی که معرفی کردید؟

سیستمی که معرفی کردم،
لپ تاپ محدودیتهای خودش رو داره، مزیتش هم راحتی جابجایی هست.

سلام بچه ها بین CPU CORI5 2500و CPU CORI5 3330 با قیمت برابر کدومو پیشنهاد می کنید فکر کنم اولی فرکانس توربوش بیشتر باشه و ایا این دو تا سی پی یو با مادربورد GIGA P61 USB3 B3 که مشکلی ندارند..لطفا منو راهنمایی کنید..ممنون

بهتره 3330 بگیر، فرکانسش کمتره اما تفاوت کارکردی نداره
هر دو هم با اون مادربرد کار می کنن.

سلام.

H87-PLUS
4GB ram corsair
i3 4130
Green 430
بدون VGA

بعید می دونم اینجوری باشه اما امکانش هست، اگرم اینطوری باشه ضعف اون مدل پاور هست.
اگه بتونی با یه پاور 500 وات CoolerMaster عوض کنی و تست کنی میشه نتیجه گرفت که مدل 430 وات اون مشکل رو داره یا نه!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر