مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Firesword

کاربر سایت
Jan 20, 2013
881
نام
Barbarian
همونقدر که کارت 770 فریم میده!
دقت کنید که ما در این مقایسه ی سیستم 3 تومنی و 4 تومنی قضیه رو برای فهم بهتر ساده سازی کردیم، وگرنه سیستم 3 تومنی پردازنده ی ضعیفتری داره و سیستم 4 تومنی پردازنده ای قوی، ولی این بنچمارکها همگی روی یک سیستم قوی گرفته شدن و فقط کارتها تعویض شده! بنابراین نباید فکر کنید که تفاوت بین این دو سیستم همیشه همین قدر هست.

قرار نیست هر ترکیب رمی روی هر مادربردی جواب بده! احتمالا ماجول قبلی شما فرق داره و با ماجول جدید ناسازگار هست.
هر دو تا Kingston HyperX هستند 800 HRTZ

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,765
نام
فرشید
آقایون لطفا یک راهنمایی بکنید. سیستم من اینه:

Main: Asus P8H61
CPU: Intel G630
VGA: GT 440
Ram: 4

الان برای اجرای بازی های نسل جدید با حدود 1 تومن چه تغییراتی میشه در ترکیب سیستم داد. کارت گرافیک رو فقط عوض کنم خوبه یا سی پی یو هم باید عوض شه؟ پیشاپیش تشکر

پردازنده و کارت گرافیک باید همزمان ارتقا داده بشن، پردازنده بیسار ضعیف هست. رم رو هم بعدا یه 4 گیگی دیگه می تونید اضافه کنید، برخی بازیهای جدید الان بطور رسمی 6 گیگ رم بعنوان حداقل ملزومات لازم دارند.

CPU:Core i3 3220
VGA:GTX 650Ti Boost

هر دو تا Kingston HyperX هستند 800 HRTZ

مدل دقیق مادربرد و رم رو ذکر کنید.

homayoon k2

کاربر سایت
Oct 14, 2012
1,711
سلام. در نهایت تونستم این مانیتور رو گیر بیارم .
که در کمال تعجب به خاطر کمبود به هر نمایندگی ده تا داده بودن! که ما هم روهوا زدیم.
می خوام ببینم دوستان در موردش نظری دارن؟ گاف نداده باشیم یه دفعه:d
LG IPS 23EA63V
"23
در ضمن قیمت و کیفیت این هدست چطوره؟
ASUS Orion gaming headset

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,765
نام
فرشید
حداکثر تا 5 تومن میشه سیستمی بست که 60 فریم بده

CPU:INTEL Core I5 4670
RAM:CORSAIR 2*4GB DDR3 1600
M/B:ASUS B85-PLUS
VGA:Geforce GTX 780 3GB DDR5
HDD:Seagate 7200.12 1 TB
ODD:SAMSUNG 24X SATA
POWER:650W GREEN
CASE:GREEN X7

حدود 5150 میشه، اما فریمش رو توی بتل 4 از همون بنچمارک پست قبلی ببینید.

سلام. در نهایت تونستم این مانیتور رو گیر بیارم .
که در کمال تعجب به خاطر کمبود به هر نمایندگی ده تا داده بودن! که ما هم روهوا زدیم.
می خوام ببینم دوستان در موردش نظری دارن؟ گاف نداده باشیم یه دفعه:d
LG IPS 23EA63V
"23
در ضمن قیمت و کیفیت این هدست چطوره؟
ASUS Orion gaming headset

در مورد مانیتور هنوز اطلاعاتی آزمایشگاهی در دسترس نیست اما پنل با کیفیتی داره و رنگهای طبیعی

در مورد هدست هم مدل PRO بیشتر توصیه میشه تا معمولی، هر چند که کیفیت خوبی دارن ولی بهترین هم نیستن.

Firesword

کاربر سایت
Jan 20, 2013
881
نام
Barbarian
پردازنده و کارت گرافیک باید همزمان ارتقا داده بشن، پردازنده بیسار ضعیف هست. رم رو هم بعدا یه 4 گیگی دیگه می تونید اضافه کنید، برخی بازیهای جدید الان بطور رسمی 6 گیگ رم بعنوان حداقل ملزومات لازم دارند.

مدل دقیق مادربرد و رم رو ذکر کنید.
مادر بورد : 945PL-S3 ( خیلی قدیمی )
همه ی رم های دیگه ای که نصب دارم هم با همین سرعت و مارک هستند حتی برچسبشون یکیه امکان هست رم آسیب دیده باشه ؟

homayoon k2

کاربر سایت
Oct 14, 2012
1,711
در مورد مانیتور هنوز اطلاعاتی آزمایشگاهی در دسترس نیست اما پنل با کیفیتی داره و رنگهای طبیعی

در مورد هدست هم مدل PRO بیشتر توصیه میشه تا معمولی، هر چند که کیفیت خوبی دارن ولی بهترین هم نیستن.

قیمت هدست رو نمی دونی؟

93-mostafa

کاربر سایت
Nov 10, 2013
5
CPU:INTEL Core I5 4670
RAM:CORSAIR 2*4GB DDR3 1600
M/B:ASUS B85-PLUS
VGA:Geforce GTX 780 3GB DDR5
HDD:Seagate 7200.12 1 TB
ODD:SAMSUNG 24X SATA
POWER:650W GREEN
CASE:GREEN X7

حدود 5150 میشه، اما فریمش رو توی بتل 4 از همون بنچمارک پست قبلی ببینید.

رمش مناسبه کم نیست؟ چون الان 4 دارم زیاد راضی نیستم.

gtx 690 از لحاظ قیمت چقدر با GTX 780 فرق داره ؟ با این مشخصات بالا این 690 روشون قابل استفادست؟

آخرین ویرایش:

S1rus

کاربر سایت
Feb 25, 2012
40
سلام !
دوستان گرافیک های سری R9 ( مد نظر R9 280X ) هنوز وارد کشور نشدن ؟
حدودا کی وارد شده و قیمتش به چه صورته ؟
با تشکر ، موفق باشید !

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,765
نام
فرشید

مادر بورد : 945PL-S3 ( خیلی قدیمی )
همه ی رم های دیگه ای که نصب دارم هم با همین سرعت و مارک هستند حتی برچسبشون یکیه امکان هست رم آسیب دیده باشه ؟

رمهای DDR2 مشکلات ناسازگاری با مادربرد زیاد دارن و ماجولهای شما هم اگه هم ظرفیت و هم مدل بودن این اشکال ایجاد نمیشد، حتی ممکنه برچسب ها یکی باشه ولی تراشه ها یکی نباشن، بجز این برخی مادربردها از کارکردن با ماجولهای دو طرف چیپ سر باز می زنن و فقط باید ماجول یک طرفه روشون نصب کرد.

قیمت هدست رو نمی دونی؟

اصلا موجود نیست که قیمتش رو بدونم

رمش مناسبه کم نیست؟ چون الان 4 دارم زیاد راضی نیستم.

gtx 690 از لحاظ قیمت چقدر با GTX 780 فرق داره ؟ با این مشخصات بالا این 690 روشون قابل استفادست؟

من 8 گیگ رم با سیستم معرفی کردم!
690 هم حدود 700 تومن گرونتر از 780 هست، به پاور 750 وات یا بالاتر نیاز داره.

سلام !
دوستان گرافیک های سری R9 ( مد نظر R9 280X ) هنوز وارد کشور نشدن ؟
حدودا کی وارد شده و قیمتش به چه صورته ؟
با تشکر ، موفق باشید !

خیر، هنوز من جایی ندیدم، از زمان و قیمت احتمالی هم اطلاعی در دسترس نیست.

سلام. یه سیستم ساده برای حساب داری و DVR با قیمت مناسب چی پیشنهاد میدید؟

CPU:Core i3 3210
RAM:2*2GB 1333 DDR3
M/B:P8H61-M
VGA:GT 620 1GB
HDD:SEAGATE 500GB
DVD/RW:SAMSUNG 24X
POWER:GREEN 480w
CASE:MAGNUM2

حدود 1500 میشه.

Minato

کاربر سایت
Dec 23, 2010
787
نام
امین
من یه مانیتور سامسونگ مدل s23a560h plus دارم که روش ایکس باکس بازی میکنم میخواستم بدونم مانیتور بهتری رو سراغ دارین؟
جایی رو سراغ دارین که بتونم یه هدست مخصوص ایکس باکس ازش بگیرم ممنون میشم بهم بگین خیلی گشتم نتونستم پیدا کنم

siamak_mu

کاربر سایت
Jun 29, 2006
274
CPU:Core i3 3210
RAM:2*2GB 1333 DDR3
M/B:P8H61-M
VGA:GT 620 1GB
HDD:SEAGATE 500GB
DVD/RW:SAMSUNG 24X
POWER:GREEN 480w
CASE:MAGNUM2

حدود 1500 میشه.

خیلی ممنونم.
آقا فرشید نظرتون چیه اگه پردازنده رو Haswell مثل 4130 و مادربورد هم یه 1150 مثل H87-Plus یا H87M-E بردارم ولی دیگه گرافیک برندارم؟ چون من خودم با HD 4000 همه کار میکردم حتی بازی با تنظیمات پایین تر! HD 4400 یه پله هم که بالاتر هست. با این کامپیوتر هم بازی یا کار گرافیکی قرار نیست انجام بشه.

متشکرم.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,765
نام
فرشید
من یه مانیتور سامسونگ مدل s23a560h plus دارم که روش ایکس باکس بازی میکنم میخواستم بدونم مانیتور بهتری رو سراغ دارین؟
جایی رو سراغ دارین که بتونم یه هدست مخصوص ایکس باکس ازش بگیرم ممنون میشم بهم بگین خیلی گشتم نتونستم پیدا کنم

شما فعلا بهترین مدل موجود رو داری، بهتر از این توی بازار داخلی نیست، بعدم مشکل این مانیتور چیه مگه؟
در مورد هدست هم از برند RAZER یکی دو مدل مخصوص XBOX هم موجود داره که می تونید تهیه کنید.

خیلی ممنونم.
آقا فرشید نظرتون چیه اگه پردازنده رو Haswell مثل 4130 و مادربورد هم یه 1150 مثل H87-Plus یا H87M-E بردارم ولی دیگه گرافیک برندارم؟ چون من خودم با HD 4000 همه کار میکردم حتی بازی با تنظیمات پایین تر! HD 4400 یه پله هم که بالاتر هست. با این کامپیوتر هم بازی یا کار گرافیکی قرار نیست انجام بشه.

متشکرم.

این ترکیب اصلا برای بازی معرفی نشده دوست عزیز، کارت گرافیک 200 تومنی اصلا بدرد بازی نمی خوره، فقط برای این در نظر گرفته شده که شما می خوای بعنوان DVR استفاده کنی و به جهت استریم و ضبط ویدیو استفاده از یه کارت مجزا ضرورت داره. استفاده از گرافیک آنبرد برای اینکار باعث اشغال حافظه ی اصلی سنگینی و ناکارآمدی خود سیستم عامل حتی برای اجرای برنامه های ساده میشه.

Minato

کاربر سایت
Dec 23, 2010
787
نام
امین
شما فعلا بهترین مدل موجود رو داری، بهتر از این توی بازار داخلی نیست، بعدم مشکل این مانیتور چیه مگه؟
در مورد هدست هم از برند RAZER یکی دو مدل مخصوص XBOX هم موجود داره که می تونید تهیه کنید.

ممنون که جواب دادین راستش تنها مشکلی که داره اینکه 1 دونه پورت HDMI داره و بنظرتون واسه این کنسولهای نسل بعد میتونه بهترین کیفیت رو بده؟

در مورد هدست ممنون میشم جایی رو معرفی کنین که بتونم ازش تهیه کنم

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر