مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Hessam II

کاربر سایت
Oct 16, 2013
89
نام
Hessam
780ti بیاد ایران قیمتش چنده ؟ وقتی اومد کدوم مدلش باید از همه بهتر باشه ؟(با توجه به کارتای قبلی میگم)

بین 3 تا حداکثر 3/5! از GTX TITAN قوی تر خواهد بود! از همه برندها میاد... باید منتظر بود و دید تا کدام برند بهترین ها رو به نمایش می ذاره.

snakemgs3

کاربر سایت
Oct 27, 2005
1,482
این سیستم تقریبا چقدر در میاد؟ آیا قطعات با هم تناسب دارند؟
Intel Core i5 - 3.0GHz - 4430
ASUS - B85-PLUS
CORSAIR - 8GB - 1600
CORSAIR SSD - GS F128GB
Green EU Series GP600A-EU
GeForce GTX 770 یا GeForce GTX 780

snakemgs3

کاربر سایت
Oct 27, 2005
1,482
خیر! این سیستم هر چی بودجه بودن گذاشتن رو کارت گرافیک! به این نو خرید ها میگن دیوانگی محض!!! پاور 600 وات اون کارت ها رو ساپورت نمی کنه!!!
یک بودجه باید به صورت متناسب بین قطعات توزیع بشه! نه اینکه کارت های گرافیک غول بگیرن و بقیه ضعیف ترین ها رو بببندن!
مادربرد B85 که یک مادربرد اداری هست، برای کارت 770...؟!!!!!!! :)) دوست عزیز؛ حال شما خوبه؟!!
در اینصورت بر خلاف تصورتون بیشتر افت فریم خواهید داشت و به سیستمتون خیییییییلی فشار میاد. کارت گرافیک نمی تونه تاوان سایر قطعات رو پس بده و خروجی مطلوب ارائه بده!!!
احتمالاً هم حدود 3 میلیون تا 3/5 بوده بودجه تون که به این شکل قصد خرید سیستم دارید!!! لابد از بازی کراسیس 3 هم انتظار دارید 60-70 فریم بگیرید! :|
من فقط مشخصات مادربر رو در نظر گرفتم که نوشته بود میتونه پشتیبانی کنه. 32 گیگ رم و PCIE3 x16 و همچنین کراس فایر ( که البته برای AMD هست نه NVIDIA) رو پشتیبانی میکنه. حالا اگر این چیپست واقعا جواب نمیده میشه یدونه h87 هم گرفت مثل ASUS - H87-PLUS .

راستی پاور رو هم از محاسبه گر سایت گرین کمک گرفتم. که این مدل رو پیشنهاد داد.

الان یکم تو اینترنت نگاه کردم ، تو سایتا نوشته که b85 تفاوتی در کارایی نداره و فقط یک سری امکانات مثل RAID و Intel SRT رو نداره.
همچنین یکجا برای کارت گرافیک 660 هم سوال شده بود که گفتن مشکلی نداره.

آخرین ویرایش:

!ƑąςэℓєŞș

کاربر سایت
Sep 11, 2012
256
بنده چنین نظری ندارم! این سیستم مناسب گیمینگ حرفه ای نیست! شما 2 تا GTX TITAN هم ببندی، باید اصول و بیس یک سیستم قدرتمند باشه! سری Z! از H هم گذشته!
اگرچه میشه رو B85 , H87 این کارت های غول رو نصب کرد! اما هیچکسی چنین کاری نمی کنه. چون اصلاً منطقی نیست!!
شما این کار رو باید به کاردان بسپارید. نه اینکه هر چی خودتون دلتون خواست رو خریداری کنید و تمام.

برای مادربردی مثل H87 آخرش کارت GTX 660 Ti خوب و منطقیه. این آخرین حدش هست!

شما اگر یک سیستم گیمینگ حرفه ای می خواید، حداقل حداقل حداقل حداقلش باید 5 میلیون بودجه داشته باشید! نه اینکه اینجوری قطعات رو به زور که در سطح هم نیستن، بخواید وصله پینه کنید!

این مثل این می مونه که بخواید چرخ های پراید رو زیر بنز الگانس بندازید!!!!! اگرچه شاید ساپورت کنه! اما چرخ به عنوان یک تکیه گاه برای خوردو هست! باید لاستیک هایی خریداری کنید به عنوان بیس که تحمل بنز الگانس رو داشته باشه و حداقلش اینه که در حد و اندازه ی نام این خودرو باشه!!

قطعات باید همسطح هم باشن! تازه مادربرد و پاور شما بیس هست که باید تازه انتخاب قدرتمندتر، حرفه ای تر و آینده نگر تری هم داشته باشید.

تا جایی که من میدونم برای بستن یک سیستم گیمینگ بودجه رو اول به VGA اختصاص میدن، در حد کارت انتخاب شده یه CPU پیدا میکنن (اگر بودجه اجازه نداد یه چیزی که گلوگاه نشه)، بعد سراغ Motherboard میرن!

احتمالا آقا فرشید یا امیرمحمود عزیز هم بیان میگن رم رو دو ماژول 4GB بگیرید و پاور رو حداقل Green 650-OC انتخاب کنید (مخصوصا برای 780)!

Or.St

کاربر سایت
Dec 5, 2011
88
بین 3 تا حداکثر 3/5! از GTX TITAN قوی تر خواهد بود! از همه برندها میاد... باید منتظر بود و دید تا کدام برند بهترین ها رو به نمایش می ذاره.
قیمتش که میگن 700 دلار به پایین چطوری اینجا بشه 3 تا 3/5 ؟:| تایتان 1000 دلاره اون قیمتیه تا اونجا که یادمه .... نمیدونید کی عرضه میشه این کارت ؟

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,159
نام
∂αнмα
بله. حرف شما صحیح! اما نه بیش از نصف بودجه رو!! باید در مجموع برای کارت گرافیک ارزش بیشتری نسبت به سایر قطعات قائل شد. اما نه اینکه کل قطعات شما یه ور! کارت گرافیک شما یه ور دیگه...! تمام قطعات ایشون زیر 500 خواهد شد (به جز پردازنده). کار گرافیشکون 1 و نیم رو رد می کنه!! این کجاش درسته؟ بنده نظرم رو گفتم... ایشون می تونن برن بخرن همون سیستم رو هیچ اشکالی نداره. نه از بنده چیزی کم میشه و نه چیزی اضافه... کاملاً مُختار هستن.
اما این از اصول خرید یک سیستم حرفه ای خارجه و دید منطقی و فنی به صورت حرفه ای بخوایم داشته باشیم، سر تا پاش ایراده...!
نه بیس درست و حسابی داره...
نه سیستم کولینک مناسبی داره...
نه پاور مناسبی داره...
نه رم مناسبی داره...
طرف عشقش کشیده هر چی بودجه داشت رو بذاره سر گرافیک! خب معلومه نتیجه ی فریم دهی مطلوب نیست! اگر هم باشه، سال دیگه همین موقع، آنچنان طرف از کرده ی خودش پشیمون بشه که نگو و نپرس... اینقدر از این چیزا داشتیم یارو دو دستی میزد تو سر خودش و عجب اشتباهی کردم و ...! طرف به کنسول راضی شده بود! می گفت کاشکی کنسول می خریدم و چنین سیستم در پیتی رو به ما قالب نمی کردن!
99% فروشنده ها اینجوری جنس می فروشن! چرا؟ چون مشتری ظاهر بینه. اطلاعاتش ضعیفه. برای اینکه بازار رو از دست رقبا بگیرن، مجبورن اینجوری به خریدار ترفند بزنن تا حفظشون کنن! برای اینکه مشتری های گیمر رو راضی کنن، یه گرافیک خفن می بندن! حتی از نسل قدیم! بقیه ی قطعات همه اشغال و بنجل و درجه 2 به پایین بازار... طرف هم می خره سیستم رو می بره خونه... به به عجب سیستم خفنی... 80 فریم تو کراسیس 3 میده... اههههههههههههه... :D الکی خوش هم هست!
ایشون به غیر از پاور هیچ مشکلی ندارن از نظر مچ شدن قطعات ندارن البته در حال حاضر بعدم ایشون هنوز نه برند رو معرفی کردن نه گفتن میخوان از چه کیس و کولینگی استفاده کنند ...

- - -ویرایش - - -

ASUS - B85-PLUS
CORSAIR - 8GB - 1600
CORSAIR SSD - GS F128GB
اگه پاورت 650 OC باشه با 770 حدود 3.600.000 با 780 هم 4.800.000 پات آب میخوره !!!

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
درود اقا فرشاد نه من میخوام وارد کنم

اگر خواستم برای من هم می تونی بیاری یا شخصی وارد میشه؟!

cpu های core i3 سری 4000 اینتل تو بازار گیر میاد؟
4340 و 4330 قیمتاش چنده؟

خیر، هنوز اینتل به بازار عرضه نکرده، فقط Core i5 ها هستن.

ممنون از راهنماییتون
فقط دو تا سوال دیگه
من پاورم 530 گرین هستش از لحاظ پاور کم که نمی اره
و 450 gts نوش چنده و دست دوش حدود قیمتش چطوره با یکسال گارانتی

خیر، مشکلی نداره پاور
GTS 450 هم خیلی وقته تولید نمیشه، اما راندمانش در سطح متوسط قابل قبول هست.

ASUS - B85-PLUS
CORSAIR - 8GB - 1600
CORSAIR SSD - GS F128GB

قطعات کاملا تناسب دارند و بهترین انتخاب هستن، اینجا بعضی دوستان بدون اطلاعات و تخصص راهنمایی اشتباه می کنن و کاربران گمراه و سردرگم میشن. بخاطر عرف دموکراتیکی که در تاپیک و سایت برقرار هست سعی می کنیم مدارا کنیم ، به شرط اینکه بار کاری بیشتری به ما تحمیل نشه.

با کارت 780 حدود 4850 درمیاد و با کارت 770 هم 1 تومن پایینتر.

تا جایی که من میدونم برای بستن یک سیستم گیمینگ بودجه رو اول به VGA اختصاص میدن، در حد کارت انتخاب شده یه CPU پیدا میکنن (اگر بودجه اجازه نداد یه چیزی که گلوگاه نشه)، بعد سراغ Motherboard میرن!

احتمالا آقا فرشید یا امیرمحمود عزیز هم بیان میگن رم رو دو ماژول 4GB بگیرید و پاور رو حداقل Green 650-OC انتخاب کنید (مخصوصا برای 780)!

حرف شما تایید میشه!
رم هم ناگفته پیداست که حتما باید دوماجول باشه.

قیمتش که میگن 700 دلار به پایین چطوری اینجا بشه 3 تا 3/5 ؟:| تایتان 1000 دلاره اون قیمتیه تا اونجا که یادمه .... نمیدونید کی عرضه میشه این کارت ؟

در مورد 780Ti هم بله، قیمت دلاری 700 دلار خواهد بود اما اینجا قیمت رو حدود 2500 تا 2800 بسته به مدل در نظر بگیرید. قرار هست تا 15 روز دیگه عرضه بشه.

سلام من میخوام رمم رو از 4 به 6 تغییر بدم نظرتون؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

نه عزیز، باید به 8 گیگی ارتقا بدی، چون باید دوتا ماجول 4 گیگی و هم مدل روی مادربرد باشه

آخرین ویرایش:

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,159
نام
∂αнмα
سلام من میخوام رمم رو از 4 به 6 تغییر بدم نظرتون؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
رمت از چه برندیه بعدم باسش چنده بعدم به جا 6 بهتره 8 گیگش کنی به صرفته تره ....

- - -ویرایش - - -

با کارت 780 حدود 6850 درمیاد و با کارت 770 هم 1 تومن پایینتر.
داش فرشید مطمئنی قیمت رو درست حساب کردی من هرچی حساب میکنم چیزه دیگه ای در میاد ببین ماشین حسابت خراب نیس :d

mahdysh

کاربر سایت
Jun 23, 2007
805
نام
مهدی
تا 1,400 به اینصورت میشه :

CPU : intel i5 4570
RAM : corsair xms3 8gb 2x4gb ddr3 1600
MAIN : asus z87-c or z87-k

حدودا 1,510 در میاد میتونی Main رو Z87-K هم در نظر بگیری اینجوری یه 35 40 تومنی حدودا کم میشه.

ممنون از جوابتون

فقط یک سوال
الان مثلا همین z87-k رو اگر در نگاه کنید کلا سه تا سوکت بیشتر برای صدا در پشت مادربودر تعبیه نشده که قاعدتا یکیش مال میکروفون هست.
حالا سوال من اینه که چطور میشه این مادربورد مثلا صدای 5.1 یا 7.1 گرفت ؟

https://www.asus.com/Motherboards/Z87K/

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
ممنون از جوابتون

فقط یک سوال
الان مثلا همین z87-k رو اگر در نگاه کنید کلا سه تا سوکت بیشتر برای صدا در پشت مادربودر تعبیه نشده که قاعدتا یکیش مال میکروفون هست.
حالا سوال من اینه که چطور میشه این مادربورد مثلا صدای 5.1 یا 7.1 گرفت ؟

https://www.asus.com/Motherboards/Z87K/

بله میشه، تا 8.1 هم ساپورت داره
البته به این صورت که پورتهای صدای پنل جلوی کیس هم متصل باشن و مثلا میکروفون رو به جلو وصل کنید و بقیه ی کابلها رو به پشت کیس.

نمی دونم جای درستی هست یا نه اگه نیست شرمنده.
یه هارد اکسترنال 750 گیگ یا 1 ترابایت می خوام، به نظرتون چی بگیرم؟
این وسترن های پاسپورتی 750 گیگ که 170 تومن فروخته می شه خوبه؟
لینکش:

از برند های وسترن و SEAGATE هر دو خوبن، این مدل بالایی هم خوبه
اما اصل بودن جنس یا کیفیتش چیزی نیست که ما تایید یا تکذیب کنیم.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر