مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

P.O.P

کاربر سایت
May 15, 2008
714
نام
Davood
ممنون ........ همین61h خوبه دیگه؟
واسه این سی پی یو دیگه نیازی نیست مثلا برد بهتری مثلا سری 75 ها بگیرم؟
بعدش رم رو یه 4 گیگ بگیرم مشکلی پیش میاد؟
که بعدا یه 4 دیگه هم بگیرم...
ممنون...........

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,760
نام
فرشید
دوستان الان با 4تومن چی میشه بست؟(هارد و مانیتور رو حساب نکنید)
فقط Cpu حتما intel و Gpu حتما nvidia
با تشکر.

CPU:INTEL Core I5 4670
RAM:CORSAIR 2*4GB DDR3 1600
M/B:ASUS B85-PLUS
VGA:Geforce GTX 770 2GB DDR5
ODD:SAMSUNG 24X SATA
POWER:650W GREEN
CASE:GREEN X7

حدود 3940 میشه

سلام یک سیستم معمولی خواستم حداکثر 900 تومن

1- مادربرد طوری باشه که بعدا برای ارتقا به مشکل نخورم
2- بیشتر CPU برام مهم هست چون کار گرافیکی خاصی از سیستم نمی کشم
3- کیبورد و موس و مانیتور و درایو نمی خوام
4- هارد از 500 بیشتر نباشه
5- خواهشا یکی بر پایه AMD بگین یکی بر پایه اینتل

با تشکر

با 900 تومن اصلا سیستمی نمیشه بست که بخواد مشخصاتی هم داشته باشه، کمترین سیستم با حدود 1100 و 1200 امکانپذیر هست:

CPU:AMD A6-3650
RAM:CORSAIR 2*2GB DDR3 1600
M/B:MSI A55-P33
HDD:Seagate 7200.12 1 TB
POWER:480A GREEN
CASE:GREEN MAGNUM2

حدود 1150 تومن میشه، همرده ی اینتلی هم با پردازنده ی PENTIUM G2020 همین حدود میشه.

ممنون که جواب دادی واینکه الان من یه بررسی کوچکی که کردم رمی که asrock ساپورت میکنه تا (4x DDR3 3050+OC ) ولی asus تا (DDR3 2800+MHz O.C ) هست بقیه معمولا یکی بودن میشه بگی asus چه مزیتی نسبت به ASROCK داره که ASUS معرفی کردین ممنون میشم اگه جواب بدین یعنی راهنمایی کنین امیدوارم جمله بندیم خوب کرده باشم اینبار اینم لینک برای اینکه مقایسه کنین:
MAXIMUS VI HERO - Motherboards - ASUS

ASRock Z87 KILLER Microsite

باز شرمنده آخه من خیلی حساس هستم چون میخوام یه مادربردی رو انتخاب کنم که تا چند سال اینده ساپورت کنه برای ارتقاع و اینکه از asus بالایی که معرفی کردید سری جدیدتر هست یا اینکه به دوست بالاییمون پیشنهاد دادید اینم لینکشZ87-PLUS - Motherboards - ASUS برای گیم میخوام لطفا;)

ساپورت رم تا اون فرکانس ها اصلا مهم نیست و جنبه ی تبلیغاتی داره. شما رم بالاتر از 1600 یا نهایت 2000 مگاهرتز نه می تونی پیدا کنی و نه اصلا ارزش خرید داره و نه تاثیری در راندمان میزاره!
مادربردی که معرفی شد انواع امکانات یه مادربرد حرفه ای مخصوص گیمینگ رو داره که لیست کاملش توی این لینک سازنده هست. هم جدیدترین مدلها هست و هم شکی در کیفیت و راندمانش نیست.

دوستان کدام سیستم را پیشنهاد میکنید و چرا؟

i7 3770
P8H77-V

i7 4770
H87 pro

تفاوتی در راندمان داشته باشن نهایت 5 درصد هست.اگر اختلاف قیمت زیاد نباشه طبیعیه که 4770 توصیه میشه.

ممنون ........ همین61h خوبه دیگه؟
واسه این سی پی یو دیگه نیازی نیست مثلا برد بهتری مثلا سری 75 ها بگیرم؟
بعدش رم رو یه 4 گیگ بگیرم مشکلی پیش میاد؟
که بعدا یه 4 دیگه هم بگیرم...
ممنون...........

بله، خوبه، اگر امکان خاصی از مادربرد انتظار نداشته باشید خرید مدل گرونتر توصیه نمیشه، فقط حتما مدلی رو بگیرید که USB 3.0 هم داشته باشه. انتخاب کمی گرونتر ASUS P8B75V هست.
رم هم عمدا 2 ماجول گفته شده، چون باید دو کاناله کار کنه، ماجول تکی از راندمان کم می کنه.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,760
نام
فرشید

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,760
نام
فرشید
یعنی ریلز جهانی نشده؟! یا نه در بازار ایران موجود نیست؟ چون میتونم از دبی بگیرم یا اینکه صبر کنم تا تو ایران بیاد؟

در بازار تهران موجود نیست، وگرنه عرضه ی جهانی شده .
مادربرد رو بهتره با گارانتی معتبر داخلی خریداری کنید.

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
12,977
نام
محمد امین
با 900 تومن اصلا سیستمی نمیشه بست که بخواد مشخصاتی هم داشته باشه، کمترین سیستم با حدود 1100 و 1200 امکانپذیر هست:

CPU:AMD A6-3650
RAM:CORSAIR 2*2GB DDR3 1600
M/B:MSI A55-P33
HDD:Seagate 7200.12 1 TB
POWER:480A GREEN
CASE:GREEN MAGNUM2

حدود 1150 تومن میشه، همرده ی اینتلی هم با پردازنده ی PENTIUM G2020 همین حدود میشه.

ممنون
هدف فقط کارهای روز مره هست

این سیستم GPU نداره یا آنبورد هست..؟ یک توضیحی می دین
این پاور اگر قرار بر اضافه کردن یک کارت گرافیک متوسط باشه مثلا GTX 560 آیا کم نمیاره..؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,760
نام
فرشید
ممنون
هدف فقط کارهای روز مره هست

این سیستم GPU نداره یا آنبورد هست..؟ یک توضیحی می دین
این پاور اگر قرار بر اضافه کردن یک کارت گرافیک متوسط باشه مثلا GTX 560 آیا کم نمیاره..؟

برای کار روزمره کفایت می کنه.
GPU آنبرد هست و از گرافیک داخل پردازنده استفاده می کنه
پاور رو هم باید یه 600 وات استفاده کنید اگر احتیاج به ارتقای گرافیک در آینده دارید.

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
12,977
نام
محمد امین
برای کار روزمره کفایت می کنه.
GPU آنبرد هست و از گرافیک داخل پردازنده استفاده می کنه
پاور رو هم باید یه 600 وات استفاده کنید اگر احتیاج به ارتقای گرافیک در آینده دارید.

ممنون
این پردازش گرافیکی این CPU در چه حد هست میشه یک فیلم Full HD دید..?
اگر از چیپ i3 3210 استفاده کنیم چه طور میشه..؟

bahar321123

کاربر سایت
Jun 9, 2013
84
نام
Billy
سلام
قصد خرید پاور GREEN GP750B-OC رو دارم و میخواستم بدونم از چند پین برای برق کارت گرافیک بهره میبره.(مثلا دو تا 6 پین یا ...)
ممنون.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,760
نام
فرشید
ممنون
این پردازش گرافیکی این CPU در چه حد هست میشه یک فیلم Full HD دید..?
اگر از چیپ i3 3210 استفاده کنیم چه طور میشه..؟

در حدو یه کارت مجزای 150 تومنی راندمان داره و فیلم رو با هر کیفیتی و بازی رو در حد پایین و متوسط پشتیبانی می کنه.
اگر پلاتفرم اینتلی بخوای حدود 150 تومن گرونتر میشه اما راندمان گرافیکیش پایینتر میاد.

cpu p4 3Ghz هستش.برای خودش 1.040 افتاده.همه ی گارانتی هاش هم موجوده و اعتبار داره

همون تخمین قبلی رو با کمی افزایش توصیه می کنم، حالا با 50 یا 100 تومن بالاتر بر حسب توافق با خریدار.

سلام
قصد خرید پاور GREEN GP750B-OC رو دارم و میخواستم بدونم از چند پین برای برق کارت گرافیک بهره میبره.(مثلا دو تا 6 پین یا ...)
ممنون.

این مدل چهار تا 8 پینی برای کارت گرافیک داره که قاعدتا SLI و CF رو هم براحتی ساپورت می کنه.

CriRo7

کاربر سایت
Sep 10, 2010
10,550
نام
حسین
یه سوالی برام پیش اومده میشه از یه کارت گرافیک جدا برا physxانویدیا استفاده کرد فکر کنم یه چنین چیزی رو توی بازی بتمن دیدم خیلی وقته ذهنمو در گیر کرده
چیه دقیقا؟ مادربود sliمیخواد؟
مثلا میشه من کارت جدیدamdرو بگیرم این کارت فعلی انویدیا رو هم بعنوان کارتphysxاستفاده کنم؟

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
یه سوالی برام پیش اومده میشه از یه کارت گرافیک جدا برا physxانویدیا استفاده کرد فکر کنم یه چنین چیزی رو توی بازی بتمن دیدم خیلی وقته ذهنمو در گیر کرده
چیه دقیقا؟ مادربود sliمیخواد؟
مثلا میشه من کارت جدیدamdرو بگیرم این کارت فعلی انویدیا رو هم بعنوان کارتphysxاستفاده کنم؟
در کنار کارت اصلی که Nvidia باشه مشکلی نیست ولی در کنار کارت AMD نه بصورت کلی خیلی وقته که امکانش نیست !
به SLI هم ربطی نداره (به این دلیل که میتونه یه کارت ضعیفتر نسبت به کارت اصلی باشه) فقط نیاز به یه اسلات دوم PCIE داره همین.

Peter Griffin

کاربر سایت
Sep 13, 2009
208
نام
undefined
سلام دوستان
مادربرد + پردازنده + رم تا 700-800 تومن چی پیشنهاد می کنید در حال حاضر ؟ (راندمان حدودیش در حد یه سیستم q9550 باشه )
ممنونم ازتون .

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر