مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

mm65

کاربر سایت
Jul 8, 2012
142
نام
مجید
تنها پردازنده ای که برای اون پلاتفرم ارزش خرید داشت همون 920 بود، پردازنده های قویتر 960 و 970 هم بودن اما تفاوت سرعتشون به اندازه ی تفاوت قیمتشون نبود و ارزش خرید برای سیستم بازی رو نداشت، الان که دیگه اصلا هیچ کدوم ارزش خرید ندارن، اگر خواستی ارتقا بدی باید یکجا مادربرد و پردازنده رو به نسل Core i7 3930K یا همین Core i7 3770K ارتقا بدی.

سلام فرشیدجان

آقا من چند تا بنچمارک دیدم که 3770K کمی بهتر از 3820 عمل کرده بود! حالا به نظر شما با توجه به نزدیک بودن قیمت این دو تا CPU و جدای از هزینه مادربرد ها که دو سوکت متفاوت هستن (یا با فرض یکسان بودن قیمت M.B در دو نسل) , خرید یه سیستم 1155 با 3770K گزینه بهتریه یا یه سیستم 2011 با 3820 ؟!

بهتر از نظر کلی میگم.قدرت پردازش منظورمه!

فدایی داری

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,786
نام
فرشید
ممنون

خوب اگه ارتقا بدم چقدر باید خرج کنم ؟

و مادربود و CPU من رو چند می خرن ؟

اگر بخوای حتما Core i7 مثل 3770K که فقط باید 2 میلیون برای این دوتا کنار بزاری، اگر برای بازی می خوای که 3570 با مادربرد ASUS P8Z77 رو میشه با 1.5 میلیون هم خرید و مناسبه

قطعات شما(مادربرد و پردازنده) رو هم بین 400 تا 500 تومن میشه قیمت گذاشت

سلام فرشیدجان

آقا من چند تا بنچمارک دیدم که 3770K کمی بهتر از 3820 عمل کرده بود! حالا به نظر شما با توجه به نزدیک بودن قیمت این دو تا CPU و جدای از هزینه مادربرد ها که دو سوکت متفاوت هستن (یا با فرض یکسان بودن قیمت M.B در دو نسل) , خرید یه سیستم 1155 با 3770K گزینه بهتریه یا یه سیستم 2011 با 3820 ؟!

بهتر از نظر کلی میگم.قدرت پردازش منظورمه!

فدایی داری

همرده هستن، زیاد تفاوت نمی کنن، اما مادربردای X79 گرونترن و تازه PCI-E 3.0 هم برای NVIDIA نیستن، در عوض 4 کاناله هستن، من خودم 3770 رو ترجیح می دم برای سیستم بازی.

Locker

کاربر سایت
Aug 29, 2009
346
اگر بخوای حتما Core i7 مثل 3770K که فقط باید 2 میلیون برای این دوتا کنار بزاری، اگر برای بازی می خوای که 3570 با مادربرد ASUS P8Z77 رو میشه با 1.5 میلیون هم خرید و مناسبه

قطعات شما(مادربرد و پردازنده) رو هم بین 400 تا 500 تومن میشه قیمت گذاشت

پس با این حساب ، نظرتون در مورد Intel Core i7 Extreme Edition 990X - 3.46GHz چی هست ؟

آیا تو بازار هست و قیمتش چنده ؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,786
نام
فرشید
پس با این حساب ، نظرتون در مورد Intel Core i7 Extreme Edition 990X - 3.46GHz چی هست ؟

آیا تو بازار هست و قیمتش چنده ؟

فک نمی کنم موجود باشه، بعدم سری Extreme Edition خیلی گرون بودن، سرعتشون هم از نسل جدید پردازنده های سوکت 2011 پایینتر هست

اگر برای کار تدوین یا سه بعدی قصد ارتقا دارید منطقی اینه که برای یه مادربرد X79 و یه پردازنده ی 3930K هزینه کنید تا بخواین برای یه پردازنده ی قدیمی همین قدر پول یعنی بین 2 تا 3 تومن هزینه کنید.

zaminz

کاربر سایت
Jun 23, 2012
51
نام
امین
سلام.من جدیدا تصمیم به خرید گرافیک 570 گرفتم و به پیشنهاد دوستان ی asus 570 dcii گرفتم اما خودم راغب بودم msi t f iii بگیرم چون فرکانس بالاتری داشت اما دوستان گفتن ایسوز هم بهتره هم کولرش قویتره و خیلی راحت میشه فرکانسشو بالاتر برد حالا به نظرتون کدوم بهتره؟؟؟من اینو رد کنم ی msi بگیرم؟؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,786
نام
فرشید
سلام.من جدیدا تصمیم به خرید گرافیک 570 گرفتم و به پیشنهاد دوستان ی asus 570 dcii گرفتم اما خودم راغب بودم msi t f iii بگیرم چون فرکانس بالاتری داشت اما دوستان گفتن ایسوز هم بهتره هم کولرش قویتره و خیلی راحت میشه فرکانسشو بالاتر برد حالا به نظرتون کدوم بهتره؟؟؟من اینو رد کنم ی msi بگیرم؟؟

برای چی عوض کنی؟! شما یکی از بهترین مدلهای بهترین برندها رو گرفتی، تفاوت فرکانسی اونقدر زیاد نیست که محسوس باشه، این سری کارتای ASUS بهترین سیستم خنک کننده رو دارن، همونطور که Twin Frozr از MSI داره.

zaminz

کاربر سایت
Jun 23, 2012
51
نام
امین
برای چی عوض کنی؟! شما یکی از بهترین مدلهای بهترین برندها رو گرفتی، تفاوت فرکانسی اونقدر زیاد نیست که محسوس باشه، این سری کارتای ASUS بهترین سیستم خنک کننده رو دارن، همونطور که Twin Frozr از MSI داره.
یعنی ایسوز بنطرتون خوبه؟؟آخه من همیشه msi میگرفتم..دماش که خوبه بالای 60 نمیاد خیلیم بیصداست اما من تاحالا ایسوز نخریده بودم

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,786
نام
فرشید
یعنی ایسوز بنطرتون خوبه؟؟آخه من همیشه msi میگرفتم..دماش که خوبه بالای 60 نمیاد خیلیم بیصداست اما من تاحالا ایسوز نخریده بودم

این سری کارتای ASUS هم همین طوری هستن، مطمئن باش.

pooya_pc

کاربر سایت
Nov 5, 2012
1
سلام دوستان
من قصد خرید یک سیستم کامل تا سقف 2.500 رو دارم و بیشتر کارم با نرم‌ افزارهایی مثل پریمیر، فتوشاپ، کورل، مکس و .. هست، میخوام با این بودجه بهترین سیستم + مانیتور پنل ips ای که میشه تهیه کرد رو بهم معرفی کنید بودجرو تا 2.700 هم میتونم افزایش بدم ولی با توجه به وضع بدی که قیمت قطعات پیدا کرده ترجیح میدم بیشتر از این برای سیستم هزینه نکنم،

مانیتور: ترجیحا lg پنل ips و 22
مادربرد: ترجیحا جدیدترین و بهترین مدل گیگا ( 8 ساپورت ) (بایوسش یه مدلی باشه که سیستم رو سریع بوت کنه و زیاد وقت تلف نکنه)
سی پی یو: اینتل i7
رم: حداقل 8 گیگ ترجیحا فرکانس بالای 1800
گرافیک: بهترین مدل nvidia با توجه به کارایی و قیمت برای کارهای گرافیکی
ssd: برای نصب ویندوز 7 و 8
و ... سایر قطعات..

ممنون میشم راهنمایی کنید

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,786
نام
فرشید
سلام دوستان
من قصد خرید یک سیستم کامل تا سقف 2.500 رو دارم و بیشتر کارم با نرم‌ افزارهایی مثل پریمیر، فتوشاپ، کورل، مکس و .. هست، میخوام با این بودجه بهترین سیستم + مانیتور پنل ips ای که میشه تهیه کرد رو بهم معرفی کنید بودجرو تا 2.700 هم میتونم افزایش بدم ولی با توجه به وضع بدی که قیمت قطعات پیدا کرده ترجیح میدم بیشتر از این برای سیستم هزینه نکنم،

مانیتور: ترجیحا lg پنل ips و 22
مادربرد: ترجیحا جدیدترین و بهترین مدل گیگا ( 8 ساپورت ) (بایوسش یه مدلی باشه که سیستم رو سریع بوت کنه و زیاد وقت تلف نکنه)
سی پی یو: اینتل i7
رم: حداقل 8 گیگ ترجیحا فرکانس بالای 1800
گرافیک: بهترین مدل nvidia با توجه به کارایی و قیمت برای کارهای گرافیکی
ssd: برای نصب ویندوز 7 و 8
و ... سایر قطعات..

ممنون میشم راهنمایی کنید

این سیستم توصیه میشه:

CPU:INTEL Core I7 3770K
RAM:CORSAIR 2*4GB DDR3 1600
M/B:ASUS P8Z77V-LE
VGA:MSI Geforce GTS 450 DDR5
HDD:Seagate 7200.12 1 TB
SSD:OCZ VERTEX 4 60GB
ODD:SAMSUNG 24X SATA
POWER:600W GREEN
CASE:GREEN MAGNUM

اینا حدود 2800 میشه و از این کمتر هم برای کار شما ارزش خرید نداره، تازه کیس رو هم معمولا مدل بزرگتری انتخاب می کردیم اما فعلا کیس های حرفه ای توی بازار کمیاب شدن و خیلی هم گرونن.

این فقط شامل کیس میشه و مانیتور رو هم باید جدا هزینه کنید، اگر بخواین از کیس کم کنید دیگه نمیشه Core i7 برداشت که اونم برای کار شما اصلا توصیه نمیشه.
در ضمن مانیتور شما اونم با پنل IPS الان به تنهایی حدود 500 تا 650 تومن قیمت داره!

BeReliAn

کاربر سایت
Nov 26, 2009
105
سلام خدمت دوستان و اساتيد عزيز
فن پاور pc سوخت و ازيه پاور ديگه فن انداختم روش، راه افتاد ولي صداي هليكوپتر ميده راهنماييم كنيد فن 8 سانتي 0.18A و 12V بي صدا تاكيد ميكنم "بيصدا" چي موجوده توبازار قيمتش هم محبت كنيد
باتشكر

Last edited by a moderator:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,786
نام
فرشید
سلام خدمت دوستان و اساتيد عزيز
فن پاور pc سوخت و ازيه پاور ديگه فن انداختم روش، راه افتاد ولي صداي هليكوپتر ميده راهنماييم كنيد فن 8 سانتي 0.18A و 12V بي صدا تاكيد ميكنم "بيصدا" چي موجوده توبازار قيمتش هم محبت كنيد
باتشكر

دوست گرامی ، فن 8 سانتی به خاطر ابعادش کم و بیش باید دور بالا باشه تا راندمان خوبی داشته باشه، بنابراین نمی تونه کاملا بی صدا باشه
اما برای انتخاب بهترین ها می تونی از فن های CoolerMaster یا Deepcool انتخاب کنی ، برند Cougar هم فن های قوی و بی صدایی داره.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر