مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Intel

کاربر سایت
Oct 6, 2007
846
نام
Mohsen
خوب بخواد 120 مایه بده که جمع میکنه میره یه 8600 میگیره اینجوری که پولشو دور میریزه.
آقا من الا به شدت از نظر مالی تو فشارم. یه مادربورد دارم که AGP8X هستش و از رم های DDR پشتیبانی می کنه.کلا قدیمیه. ما رو ببخشید. یه CPU 3GHzفول کش اینتل هم دارم.
می تونید یه مادربورد خوب بهم معرفی کنید که یه گرافیک آن بورد روش داشته باشه؟؟
مادربردش Agp8X هستش...

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
مگه 8400 agp هم داره ؟
ایشون میگن من یه مین آنبرد میخوام بعدا هم میخواد یه کارت درست حسابی روش بندازه.
منظور من اینه که با اون g31 بجای این که بره یه 8400 بگیره جمع میکنه یه 8600 میگیره تا این که یه 8400 بگیره بعد هم با کلی ضرر بره بفروشه.

آخرین ویرایش:

Intel

کاربر سایت
Oct 6, 2007
846
نام
Mohsen
مگه 8400 agp هم داره ؟
ایشون میگن من یه مین آنبرد میخوام بعدا هم میخواد یه کارت درست حسابی روش بندازه.
8400 که Agp ساپورت نیست. با گرافیک آنبرد که نمیتونه بازی کنه. حداقل باید یک کارت ارزون قیمتی بر روی بردش بندازه تا بتونه بازی رو رو low اجرا کنه. اگر هم خواست میتونه بعد از خرید حداقل 20 تومن این کارت رو بفروشه...

آخرین ویرایش:

alimami

کاربر سایت
Feb 13, 2008
3,028
نام
علی
8400 که Agp ساپورت نیست. با گرافیک آنبرد که نمیتونه بازی کنه. حداقل باید یک کارت ارزون قیمتی بر روی بردش بندازه تا بتونه بازی رو رو low اجرا کنه. اگر هم خواست میتونه بعد از خرید حداقل 20 تومن این کارت رو بفروشه...
هر دو این کاری که شما می گید خوبه.
از یه طرف با کارت آنبورد کاری پیش نمی ره. از یه طرف خرید یه مادربورد PCI-EX 16X به همراه یه کار گرافیک که بتونه حداقل یه دو سه سالی بازی ها رو ساپورت کنه یکمی گرون در میاد و از احده من خارجه.
تا اینجایی که بنده فهمیدم کارت های آنبورد زیاد قابل اطمینان نیستند و به هیچ وجه نمی تونن این دو بازی رو اجرا کنند، حتی با کمترین تنظیمات گرافیکی. البته هنوز امیدوارم یه MB پیدا بشه که لااقل 7300 رو داشته باشه که این رو هم دوستان فرمودند نیست.
یه کار می مونه. اینکه یه مادربورد PCI-EX16 بگیرم و یه کارت دست دوم(از روی ناچاری) روش بندازم تا یه مدتی کارم راه بیافته. بعد دوباره اون کارت رو بفروشم و یه 8600Gt بگیرم. این جوری خیلی طول میکشه تا به 8600 برسم، اما خوب مزیتی که داره اینکه کارم به صورت موقت راه می افته.
خوب مادربوردی که PCI-EX16 باشه و قیمت مناسبی هم داشته باشه چی سراغ دارین؟؟
SLIوCross Fire هم نمی خوام. همینجوریش تو یدونش گیریم چه برسه به دوتاش!!!
یه 7300GT دست دوم رو چقدر می تونم پیدا کنم؟؟ اصلا پیدا می شه؟ کسی اینجا داره؟؟ 8600GT دست دوم هم باشه بد نیست، البته اگه قیمت خوب وعادلانه ای داشته باشه.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
این چیزی که Supra جان گفتن درسته و من هم همچین قصدی دارم. اما دیگر دوستان فرمودند که امکان نداره با آنبورد بتونی Crysis وUT3 رو با LOW بازی کنی. برا همین به همین شیوه ای که بال گفتم عمل می کنیم.
منتظر نظرات و راهنمایی هاتون هستم.
ممنون.

Intel

کاربر سایت
Oct 6, 2007
846
نام
Mohsen
هر دو این کاری که شما می گید خوبه.
از یه طرف با کارت آنبورد کاری پیش نمی ره. از یه طرف خرید یه مادربورد PCI-EX 16X به همراه یه کار گرافیک که بتونه حداقل یه دو سه سالی بازی ها رو ساپورت کنه یکمی گرون در میاد و از احده من خارجه.
تا اینجایی که بنده فهمیدم کارت های آنبورد زیاد قابل اطمینان نیستند و به هیچ وجه نمی تونن این دو بازی رو اجرا کنند، حتی با کمترین تنظیمات گرافیکی. البته هنوز امیدوارم یه MB پیدا بشه که لااقل 7300 رو داشته باشه که این رو هم دوستان فرمودند نیست.
یه کار می مونه. اینکه یه مادربورد PCI-EX16 بگیرم و یه کارت دست دوم(از روی ناچاری) روش بندازم تا یه مدتی کارم راه بیافته. بعد دوباره اون کارت رو بفروشم و یه 8600Gt بگیرم. این جوری خیلی طول میکشه تا به 8600 برسم، اما خوب مزیتی که داره اینکه کارم به صورت موقت راه می افته.
خوب مادربوردی که PCI-EX16 باشه و قیمت مناسبی هم داشته باشه چی سراغ دارین؟؟
SLIوCross Fire هم نمی خوام. همینجوریش تو یدونش گیریم چه برسه به دوتاش!!!
یه 7300GT دست دوم رو چقدر می تونم پیدا کنم؟؟ اصلا پیدا می شه؟ کسی اینجا داره؟؟ 8600GT دست دوم هم باشه بد نیست، البته اگه قیمت خوب وعادلانه ای داشته باشه.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
این چیزی که Supra جان گفتن درسته و من هم همچین قصدی دارم. اما دیگر دوستان فرمودند که امکان نداره با آنبورد بتونی Crysis وUT3 رو با LOW بازی کنی. برا همین به همین شیوه ای که بال گفتم عمل می کنیم.
منتظر نظرات و راهنمایی هاتون هستم.
ممنون.
البته این کار به نفعتون نیست. چون فکر نکنم کارت رو دست سوم بتونید بفروشید. اما به نظر من 8400 دست اول بهتر هست. هم بعدا میتونید بفروشیدش و هم کارتون رو تا حدی راه می اندازه.

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
8400 الان از 44 45 تومن داره به بالا که 256mbش همین حدودا 45 50 تومن هستش ولی بازم میگم این اشتباه رو نکن الان 45 تومن میدی بعدا تو فروشش به مشکل میخوری به نظر من الان کارت نگیر صبر کن همون 8600 رو بگیر یا اگه عجله داری با 53 54 تومن یه 7300gt بگیر اگه axtrom پیدا کردی اول اینو در نظر بگیر قیمتش مناسبه نسبت به بقیه. (البته گفتم اگه گیر بیاد)

Intel

کاربر سایت
Oct 6, 2007
846
نام
Mohsen
سلام
الان 8800 gtx یا 9800 gtx ,قیمتشون چنده یک سیستم هم تا 1 میلیون بگید که کارتشون یکی از این دوتا باشه(1 میلیون هم فقط برای کیس)
اگر یک هفته صبر کنی کارت 4870 هم به بازار میاد که از این دو کارت و حتی 9800 GX2 هم قویتره. میتونی بنچمارک هاش رو ببینی.
سیستم هم این رو میتونی در نظر داشته باشی:

Cpu: Intel Core 2 Q6600
M.b: Asus p5k-c
Ram: Patriot 2*2gb ddr2 bus 800
Vga: Ati 4870
Hard: Western Digital 2*160gb sata 2
power: Green 580w or 630w
case: lexa blackline
اینا رو هم 1 الی 1 ملیون 100 هزار تومان برات در میاد.
برند اون کارت گرافیک 4870 هم هفته دیگه معلوم میشه که البته زیاد تاثیری تو قدرت کارت نداره...

alimami

کاربر سایت
Feb 13, 2008
3,028
نام
علی
8400 الان از 44 45 تومن داره به بالا که 256mbش همین حدودا 45 50 تومن هستش ولی بازم میگم این اشتباه رو نکن الان 45 تومن میدی بعدا تو فروشش به مشکل میخوری به نظر من الان کارت نگیر صبر کن همون 8600 رو بگیر یا اگه عجله داری با 53 54 تومن یه 7300gt بگیر اگه axtrom پیدا کردی اول اینو در نظر بگیر قیمتش مناسبه نسبت به بقیه. (البته گفتم اگه گیر بیاد)
شما درست می فرمایی.
خب 8600 GT چنده الان؟؟ یه مدل خوب باشه قشنگ تا سه-چهار سال دیگه جوابمون رو بده.OC شده باشه.
مادربورد چی بگیرم؟؟
با این شرایطی که پیش اومد، من می تونم حداکثر100 تومن یا یکمی بیشتر برای گرافیک و 60 الی 80 تومن برا MB بزارم.(خدا رحم کنه، کی میره اینهمه راه رو....)
خودتون راهنماییم کنید دیگه. مادربورد هم از این آبکی ها نباشه، بعد اینکه می گیریم تازی می فهمیم یکی از slot های رمش کار نمی کنه، پورت SATA داره ولی معلوم نیست چرا کار نمی کنه و این جور چیز ها.
بهتر نیست با همین هزینه ای که برا خرید گرافیک از نوع nvidia بریم یه ATIـش رو بگیریم؟؟ اگه پول رو مساوی بگیریم فکر کنم کارتهای ATI قویتر باشن. درسته؟؟
خلاصه روشنمون کنید دیگه.
یا علی....
اینا رو هم 1 الی 1 ملیون 100 هزار تومان برات در میاد.
ااااااااااااا.:eek: 1 میلیون؟؟؟ بابا بی خیال.

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
سلام
الان 8800 gtx یا 9800 gtx ,قیمتشون چنده یک سیستم هم تا 1 میلیون بگید که کارتشون یکی از این دوتا باشه(1 میلیون هم فقط برای کیس)
8800gtx الان حدودا 550 560 تومن باید باشه 9800gtx هم از 285 290 تومن داره تا 350 360 تومن.
سیستم هم میتونی اینو در نظر بگیری :

CPU : intel e8400 or q9300
RAM : crucial or ocz 4gb 2*2gb 800
MAIN : asus p5k-c or ga-x38-ds4
VGA : xfx or pow 9800gtx
HDD : samsung or maxtor 500gb 32mb
POWER : green gp580b or acbel 550w
CASE : green tuniq or trio

اینا رو هم حدودا 1050 1100 در میاد.

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
شما درست می فرمایی.
خب 8600 GT چنده الان؟؟ یه مدل خوب باشه قشنگ تا سه-چهار سال دیگه جوابمون رو بده.OC شده باشه.
مادربورد چی بگیرم؟؟
8600 رو میتونی xfx یا inno3dش رو در نظر بگیری که الا حدودا 110 115 تومن هستن مین هم گفتم اگه آنبرد میخوای یکی از اونا رو بگیر اگه آنبرد نمیخوای giga ga-965p-s3 رو میتونی در نظر بگیری.

boeing_747

کاربر سایت
May 9, 2007
47
سلام به دوستان خوب

دوستان من مي خوام حدود 1.7 ميليوني واسه كامپيوترم خرج كنم

لطفا شما سخت افزار هاي لازم براي(ارتقاء رم و مادربورد و كارت گرافيك و ... كه خودم اسمش نمي دونم) بازيهاي سنگين رو معرفي كنيد

اگه كارت گرافيك اينجا معرفي مي كنيد كه چه بهتر
اگه هم مربوط به اينجا نيست خواهشا بگيد تا در تاپيك مخصوص كارت گرافيك معرفي كنم

با تشكر از دوستان

amirtycoon2000

کاربر سایت
May 11, 2007
555
سلام
شما با یک میلیون می تونی 2 تا کارت ATI 4850 رو crossfire کنی و کارایی خیلی بالاتری نسبت به یک کارت تکی 9800gtx خواهی داشت.

amirtycoon2000

کاربر سایت
May 11, 2007
555
سلام به دوستان خوب

دوستان من مي خوام حدود 1.7 ميليوني واسه كامپيوترم خرج كنم

لطفا شما سخت افزار هاي لازم براي(ارتقاء رم و مادربورد و كارت گرافيك و ... كه خودم اسمش نمي دونم) بازيهاي سنگين رو معرفي كنيد

اگه كارت گرافيك اينجا معرفي مي كنيد كه چه بهتر
اگه هم مربوط به اينجا نيست خواهشا بگيد تا در تاپيك مخصوص كارت گرافيك معرفي كنم

با تشكر از دوستان
با این بودجه شما می تونی دو تا ATI 4870 512MB DDR5 بگیری.
یکی از بهترین انتخاب هست و قدرت خیلی بالایی داره چون crossfire هم شده.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر