مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Refill

کاربر سایت
Jul 11, 2008
4,246
نام
سروش
من می خوام ssd بگیرم راهی هست کل درایو c رو انتقال داد روی اون (ویندوز و همه برنامه ها) که ویندوز از روی ssd لود بشه بعد درایو قدیمی رو پاک کرد

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
من می خوام ssd بگیرم راهی هست کل درایو c رو انتقال داد روی اون (ویندوز و همه برنامه ها) که ویندوز از روی ssd لود بشه بعد درایو قدیمی رو پاک کرد

بله که هست، با acronis true image و Paragon Drive Copy و خیلی برنامه های بکاپ و ریستور معروف میشه این کار رو انجام داد.

jhamid93

کاربر سایت
Mar 11, 2015
110
در حال حاضر رم سیستمم Axtrom 2*4 1600 DDR3 هست
میخواستم بدونم اگه بخوام دوتا رم 4 1600 DDR3 دیگه هم بخرم که بذارم کنار اونا، حتما باید از همون Axtrom قبلی باشه یا فرقی نداره اگه کینگستون یا برندهای دیگه

و اینکه به نظرتون ارزش داره این کار؟
مادربورد H97، سی پی یو 4790 i7 و کارت گرافیک GTX 970 دارم و فعلا امکان ارتقا با هزینه ی زیاد برام وجود نداره

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
در حال حاضر رم سیستمم Axtrom 2*4 1600 DDR3 هست
میخواستم بدونم اگه بخوام دوتا رم 4 1600 DDR3 دیگه هم بخرم که بذارم کنار اونا، حتما باید از همون Axtrom قبلی باشه یا فرقی نداره اگه کینگستون یا برندهای دیگه

و اینکه به نظرتون ارزش داره این کار؟
مادربورد H97، سی پی یو 4790 i7 و کارت گرافیک GTX 970 دارم و فعلا امکان ارتقا با هزینه ی زیاد برام وجود نداره

اگر همون برند و مدل قبلی باشه که بهتره، اما اگر پیدا نکردید هم میشه یه مدل دیگه بخرید و نصب کنید. اما باید تست کنید که هر 4 تا ماجول به خوبی با هم کار می کنن و در Prime95 هیچ اروری نمیدن.
چون پردازنده ی شما هنوز قویه، ارزش ارتقای رم به 16 گیگ رو داره.

• Like
Reactions: jhamid93

esemech

کاربر سایت
Jan 27, 2011
730
نام
مهدی
سلام
سیستم فعلی من

Core i3 4130
Mb B85-Plus
Ram 8gig
Graphic r7 260x
Power 650w green
این قطعات رو چقد میشه فروخت ؟
دیگه بازی ها رو نمیکشه اجرا کنم روش،اکثرا باید بیارم روی low
چه قطعاتی رو پیشنهاد میدین ،که راندمان بالاتری داشته باشه نسبت به این سیستم .
مانیتور هم LG 25UM65 الترا واید
پاور فک کنم جوابگو باشه ؟
بودجه نهایتا ۵ میلیون +فروش قطعات بالا

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
سلام
سیستم فعلی من

Core i3 4130
Mb B85-Plus
Ram 8gig
Graphic r7 260x
Power 650w green
این قطعات رو چقد میشه فروخت ؟
دیگه بازی ها رو نمیکشه اجرا کنم روش،اکثرا باید بیارم روی low
چه قطعاتی رو پیشنهاد میدین ،که راندمان بالاتری داشته باشه نسبت به این سیستم .
مانیتور هم LG 25UM65 الترا واید
پاور فک کنم جوابگو باشه ؟
بودجه نهایتا ۵ میلیون +فروش قطعات بالا

حدود 2800 میشه قیمت گذاشت برای مشتری
علت اصلی نکشیدن در بازیها هم کارت گرافیکتون هست که خیلی ضعیفه. توصیه میشه پردازنده رو به مدل 4790 ارتقا بدید و یه کارت گرافیک GTX 1060 هم بخرید. فکر کنم برای اجرای بازیها تغییر اساسی مشاهده کنید.

• Like
Reactions: esemech

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
ssd های سامسنوگ سری evo 860 همه mlc هستن یا مدل tlc هم دارن ؟
ممنون میشم جواب بدید

خیر، مدلهای MLC همیشه سری PRO هستن، مدلهایی که از تراشه‌های TLC استفاده می کنن همیشه سری EVO هستن. بنابراین 850/860 EVO از اول TLC بودن و مدلهای ارزونتر هم به زودی از QLC استفاده خواهند کرد.

• Like
Reactions: Refill

misagh72

کاربر سایت
Sep 7, 2013
1,716
سلام
من میخوام یک کارت گرافیک 2080 بخرم
الان برق مورد نظرش رو نوشته یک ۶ پین و یک ۸ پین یعنی باید هر دوتا رو وصل کرد تا کارت گرافیک جواب بده یا با یکی هم جواب میده؟

z2s sas

Fear Inoculum
کاربر سایت
Jun 15, 2008
1,747
سلام
سیستمم در حال حاضر:
main:z170 gigabyte gaming 3
cpu: 6700k
gpu: 1080 evga classified
من قصد ارتقا سیستمم رو دارم و هدف اصلیم هم بازیه و البته به طور مشخص اجرای metro exodus در رزولوشن 2k :D
از اونجایی که نمیتونم همزمان 3 تا قطعمو عوض کنم میخاستم ببینم الویت با کدوم قطعه هست.
یا باید cpu و main رو ارتقا بدم یا کارت گرافیک.
البته در مورد main هم سوالی داشتم. توی یوتوب ویدیویی بود که طرف cpu نسل 9 رو روی مین z170 نصب کرد و با تغییر ولتاژ توسنت سیستم رو بالا بیاره.
کارت گرافیک مد نظرم 2080ti هست و cpu هم 8700k و یا اگر بتونم 9700k
ولی داستان از اینجا شروع میشه که من دیروز assassin creed odessy رو بنچمارک گرفتم و دقیقا جاهایی که فریم ریت دراپ میشه با cpu در ارتباطه!! اسکرین هم گرفتم ازش.
از طرف دیگه بنچمارک های این بازی روی cpu 8700k در نت دیدم ولی اختلافی تو فریم ریت با cpu من نداشت! که اونم پیوست کردم.
میتونید این موضوع رو برای من توضیح بدید؟
اگر cpu تاثیرش زیاد نباشه. من میتونم فقط کارت گرافیکم رو ارتقاع بدم و در نهایت فریم ریتی که میگیرم شبیه بنچمارک های با cpu قویتر باشه؟ یا حداقل اختلافش ناچیز باشه؟
یا اینکه مجبورم cpu و مین رو هم ارتقا بدم؟

Attachments

• aco bench.jpg
    aco bench.jpg
    180.3 KB · مشاهده: 12
  • 8700k benchmark.png
    8700k benchmark.png
    39.1 KB · مشاهده: 12

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
سلام
من میخوام یک کارت گرافیک 2080 بخرم
الان برق مورد نظرش رو نوشته یک ۶ پین و یک ۸ پین یعنی باید هر دوتا رو وصل کرد تا کارت گرافیک جواب بده یا با یکی هم جواب میده؟

هر دو تا کانکتور باید وصل بشه، انتخابی که نیست. پاور شما هم باید مدل معتبر 600 وات یا بالاتر باشه.

سلام
سیستمم در حال حاضر:
main:z170 gigabyte gaming 3
cpu: 6700k
gpu: 1080 evga classified
من قصد ارتقا سیستمم رو دارم و هدف اصلیم هم بازیه و البته به طور مشخص اجرای metro exodus در رزولوشن 2k :D
از اونجایی که نمیتونم همزمان 3 تا قطعمو عوض کنم میخاستم ببینم الویت با کدوم قطعه هست.
یا باید cpu و main رو ارتقا بدم یا کارت گرافیک.
البته در مورد main هم سوالی داشتم. توی یوتوب ویدیویی بود که طرف cpu نسل 9 رو روی مین z170 نصب کرد و با تغییر ولتاژ توسنت سیستم رو بالا بیاره.
کارت گرافیک مد نظرم 2080ti هست و cpu هم 8700k و یا اگر بتونم 9700k
ولی داستان از اینجا شروع میشه که من دیروز assassin creed odessy رو بنچمارک گرفتم و دقیقا جاهایی که فریم ریت دراپ میشه با cpu در ارتباطه!! اسکرین هم گرفتم ازش.
از طرف دیگه بنچمارک های این بازی روی cpu 8700k در نت دیدم ولی اختلافی تو فریم ریت با cpu من نداشت! که اونم پیوست کردم.
میتونید این موضوع رو برای من توضیح بدید؟
اگر cpu تاثیرش زیاد نباشه. من میتونم فقط کارت گرافیکم رو ارتقاع بدم و در نهایت فریم ریتی که میگیرم شبیه بنچمارک های با cpu قویتر باشه؟ یا حداقل اختلافش ناچیز باشه؟
یا اینکه مجبورم cpu و مین رو هم ارتقا بدم؟

اولا که با همین سیستم هم می‌تونید بازی Metro Exedus رو با تنظیماتِ بالا اجرا کنید.
اولویت ارتقا برای شما تنها کارت گرافیک هست که بالاتر از 2080ti نداریم.

در مورد Assassin's Creed odyssey هم درسته که افت فریم از بار پردازنده هست، اما بیشتر به خاطر بهینه نبودن موتور بازی هست، نه صرفا گلوگاه شدن پردازنده.

misagh72

کاربر سایت
Sep 7, 2013
1,716
هر دو تا کانکتور باید وصل بشه، انتخابی که نیست. پاور شما هم باید مدل معتبر 600 وات یا بالاتر باشه.

من الان 650 uk مدل گرین دارم ولی الان تنها یک کانکتور 8 pin بدون استفاده دارم
یعنی من الان باید برای استفاده از کرافیک 2080 پاور رو هم ارتقا بدم ؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
من الان 650 uk مدل گرین دارم ولی الان تنها یک کانکتور 8 pin بدون استفاده دارم
یعنی من الان باید برای استفاده از کرافیک 2080 پاور رو هم ارتقا بدم ؟

دوست عزیز، پاور شما دو تا کانکتور برق (PCIe (6+8 داره که هر دو تا هم باید به کارت گرافیکتون وصل بشن. مگه برق PCIe استفاده ی دیگه ای داره که می گید فقط یکیش خالیه؟
موضوع خیلی سادست، پیچیده کردینش.

سلام
ی سیستم پیشنهاد کنید برای بازی های روز روی 1080 با بهترین وضعیت 60fps بگیرم
همین 5 قطعه فقط main,cpu,ram,vga,power
ممنون

این ممکنه بیش از نیاز رزولوشن 1080p هم به نظر بیاد، اما برای بازیهای 2019 و 2020 هم می تونه 60 فریم رو تضمین کنه.
مدل نام قطعه
Intel Core i5 8400 CPU
ASUS TUF Z370-PLUS GAMING MotherBoard
GSkill AEGIS 2*8GB DDR4 3000MHz -16GB RAM
MSI GTX 1070 GAMING 8GB GDDR5 VGA
GREEN GP650A-UK Power

• Like
Reactions: saeed_sg

Meysam

کاربر سایت
Apr 11, 2006
4,955
دوست عزیز، پاور شما دو تا کانکتور برق (PCIe (6+8 داره که هر دو تا هم باید به کارت گرافیکتون وصل بشن. مگه برق PCIe استفاده ی دیگه ای داره که می گید فقط یکیش خالیه؟
موضوع خیلی سادست، پیچیده کردینش.

این ممکنه بیش از نیاز رزولوشن 1080p هم به نظر بیاد، اما برای بازیهای 2019 و 2020 هم می تونه 60 فریم رو تضمین کنه.
مدل نام قطعه
Intel Core i5 8400 CPU
ASUS TUF Z370-PLUS GAMING MotherBoard
GSkill AEGIS 2*8GB DDR4 3000MHz -16GB RAM
MSI GTX 1070 GAMING 8GB GDDR5 VGA
GREEN GP650A-UK Power
ممنون
هزینه اش در چ حدود در میاد؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر