مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

hamed1525

کاربر سایت
Jan 31, 2011
53
سلام به همه :):)

میخواستم یه همچین سیستمی ببندم یه لینکی از طرف سایت cooler master بهم معرفی کردن مشخصات کیستو میگی خودش پاور پیشنها میده الان سوال من اینه که بعد این که کل سیستمو با ساعت کارکرد و میزان اورکلاک و ... رو بهش دادم 389 وات زد که پیشنهادش 550وات بود به نظر اساتید مقدارش کافیه بعد میشه همین وات رو مثلا یه پاور گرین خرید؟اینم از مشخصاتی که میخوام بگیرم
6700k - 1070 gtx- 16gb ddr4-و...

rezacastel33

کاربر سایت
Feb 15, 2017
94
سلام آقا فرشید میشه لطفا یه سیستم خوب با مانیتور با بودجه نهایت 5 تومان هر جفتش بهم بگین؟
وبه نظر شما با این بودجه کنسول + یه TV خوب خوبه یا کیس و مانیتور؟
خواهشا راهنمایی کنین مرسی

Vesemir

A WITCHER ON THE PATH
کاربر سایت
May 29, 2014
1,428
نام
کیوان

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
یه مودم 4g برای جایی که خیلی خیلی بد آنتن میده و استفاده ار پکیج های شبانه دانلود چی پیشنهاد میدید؟ قابل حمل گزینه ای هست؟ (ترجیح استفاده ار نهایت سرعته تا قابل حمل بودن)

اگه جایی بد آنتن بده که هر مودمی هم بخرید باز احتمالا سرعت پایین یا قطعی رو تجربه خواهید کرد
برای هر اپراتور بهتره مودمهای اختصاصیخودش رو بخرید.

سلام به همه :):)

میخواستم یه همچین سیستمی ببندم یه لینکی از طرف سایت cooler master بهم معرفی کردن مشخصات کیستو میگی خودش پاور پیشنها میده الان سوال من اینه که بعد این که کل سیستمو با ساعت کارکرد و میزان اورکلاک و ... رو بهش دادم 389 وات زد که پیشنهادش 550وات بود به نظر اساتید مقدارش کافیه بعد میشه همین وات رو مثلا یه پاور گرین خرید؟اینم از مشخصاتی که میخوام بگیرم
6700k - 1070 gtx- 16gb ddr4-و...

بله، 550 واتی هم کافیه، از برند گرین هم می تونید بخرید از مدلهای حرفه ای و پلاتینیوم
البته برای این قطعات بهتره یه 650 وات بگیرید که تفاوت قیمتش ارزشش رو داره.

سلام آقا فرشید میشه لطفا یه سیستم خوب با مانیتور با بودجه نهایت 5 تومان هر جفتش بهم بگین؟
وبه نظر شما با این بودجه کنسول + یه TV خوب خوبه یا کیس و مانیتور؟
خواهشا راهنمایی کنین مرسی

مدل نام قطعه
Intel Core i5 6600 CPU
Asus H170 Pro Gaming/Gigabyte GA-H170 Gaming 3 MotherBoard
CORSAIR Vengeance LPX 2*8GB 2400MHz RAM
MSI GTX 1070 OC Gaming X 8GB / Gigabyte GTX 1070 G1 Gaming VGA
Seagate 7200 64MB 1TB HDD
SAMSUNG 850 EVO 250GB SSD
ASUS 24X SATA ODD
GREEN 650A-UK Power
GREEN X3 + Viper Case
جمع کل‌ (تومان) --- 5400

انتخاب کنسول مزیت بازیهای انحصاری هست و کارکرد راحتتر، مزیت پی سی هم قدرت و رزولوشن بالاتر
انتخاب با خودتونه.

دوست عزیز سری RED برای NAS هست و نه دسکتاپ، سری آبی هم برخی مدلاش دور پایین هستن
برای پی سی گیمینگ فقط سری Black و Seagate Barracuda Compute 7200 64MB
برای آرشیو هم سری WD Green

rezacastel33

کاربر سایت
Feb 15, 2017
94
آقا فرشید 5400 زیاده من گفتم نهایت 5 تومان
اگه جایی بد آنتن بده که هر مودمی هم بخرید باز احتمالا سرعت پایین یا قطعی رو تجربه خواهید کرد
برای هر اپراتور بهتره مودمهای اختصاصیخودش رو بخرید.

بله، 550 واتی هم کافیه، از برند گرین هم می تونید بخرید از مدلهای حرفه ای و پلاتینیوم
البته برای این قطعات بهتره یه 650 وات بگیرید که تفاوت قیمتش ارزشش رو داره.

مدل نام قطعه
Intel Core i5 6600 CPU
Asus H170 Pro Gaming/Gigabyte GA-H170 Gaming 3 MotherBoard
CORSAIR Vengeance LPX 2*8GB 2400MHz RAM
MSI GTX 1070 OC Gaming X 8GB / Gigabyte GTX 1070 G1 Gaming VGA
Seagate 7200 64MB 1TB HDD
SAMSUNG 850 EVO 250GB SSD
ASUS 24X SATA ODD
GREEN 650A-UK Power
GREEN X3 + Viper Case
جمع کل‌ (تومان) --- 5400

انتخاب کنسول مزیت بازیهای انحصاری هست و کارکرد راحتتر، مزیت پی سی هم قدرت و رزولوشن بالاتر
انتخاب با خودتونه.

آقا فرشید زیاده 5400 من گفتم نهایت 5 تومان با مانیتور

دوست عزیز سری RED برای NAS هست و نه دسکتاپ، سری آبی هم برخی مدلاش دور پایین هستن
برای پی سی گیمینگ فقط سری Black و Seagate Barracuda Compute 7200 64MB
برای آرشیو هم سری WD Green

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
آقا فرشید 5400 زیاده من گفتم نهایت 5 تومان

دوست عزیز دیگه کمتر از این خیلی تفاوت راندمان پیدا می کنه، برای همین توصیم اکیدا اینه که 400 تومنش رو هم جور کنید و بخرید.

• Like
Reactions: mahdi-xbox

mohsenh

کاربر سایت
Sep 18, 2011
73
سلام خسته نباشید کارت گرافیکی nvidia GTX1080 بازی های روز را 4K میتواند اجرا کنند
رو. تنظیمات متوسط
من خودم کارت گرافیکی GTX980 دارم
مشخصات سیستم هم بالا هست فقط گرافیک فکر کنم باید عوض کنم
مشخصات سیستم من هم این هست
16 گیگ رم DDR3با باس 2400
هارد 512 SSD
CPU I7 4790K
با تشکر

M1sChief

کاربر سایت
May 24, 2006
2,156
نام
آريا
فرشید جان من میخوام سیستمم رو کلا بفروشم ولی خیلی وقته قیمت ندارم از هیچی گفتم از شما یه مشاوره بگریم که ارزش سیستمم چقدره
Maximus IV extreme
i7 2600k
corsair vengence 1600 2x8gb
evga 560ti x2
corsair h40 cooling system
power acbell 1100w
seagate 1tb black caviar
case cougar

گارانتی هم ندارن دیگه تموم شده ,

ببخشید که اف تاپیک بود نمیخواستم PM بدم .

pc.gamer

کاربر سایت
Sep 20, 2016
46
سلام فرشيد جان من ميخواستم سيستم بگيرم ولي قبلش ميخوام ببينم لپ تاپو چند ميخرن
لپ تاپ لنوو مدل z5070 مدل core i5 هستش ميشه بگي اين لپ تاپ رو ميتونم چند بفروشم ؟!؟!

pizza

کاربر سایت
Jun 6, 2016
267
سلام خدمت دوستان خصوصاً آقا فرشید گل،
من یه سیستم میخوام ببندم با این قطعات:
i7 7700K
gtx 1080
z270
DDR4 (2x8GB) Ram
ssd

از سیستم فعلیم یه پاور گرین دارم مدل GP585 B که 585 وات real هست. میخوام بدونم برای اون قطعات جدید و استفاده از حداکثر توانش (بدون اوورکلاک کردن) آیا نیازه که پاور رو هم عوض کنم؟
اینو هم اضافه کنم تو تمام سایتهای معتبر و معروفی که وات مورد نیاز برای پاور رو محاسبه میکنن رفتم و قطعات رو وارد کردم و نتیجه محاسبات همشون عددی زیر 500 بود.
با اینحال بازم میترسم که نکنه پاور کم بیاره و پدر سیستم دربیاد، از طرفی هم نمیخوام الکی پول خرج کنم واسه چیزی که لازم نیست.
ضمناً این پاور 4 سال کار کرده، به خوبی ازش استفاده کردم و خیلی قویتر از قطعاتم بوده و فشاری بهش نیومده.
شما که تجربه دارین لطفاً راهنماییم کنین. چکار کنم به نظر شما با این تفاصیل، این پاور کافیه یا باید اینو هم عوض کنم؟

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام خسته نباشید کارت گرافیکی nvidia GTX1080 بازی های روز را 4K میتواند اجرا کنند
رو. تنظیمات متوسط
من خودم کارت گرافیکی GTX980 دارم
مشخصات سیستم هم بالا هست فقط گرافیک فکر کنم باید عوض کنم
مشخصات سیستم من هم این هست
16 گیگ رم DDR3با باس 2400
هارد 512 SSD
CPU I7 4790K
با تشکر

کارت GTX 1080 هم تا 70 درصد بهتر از 980 عمل می کنه و قطعا بازیهای روز رو در رزولوشن 4K بسیار بهتر اجرا خواهد کرد، اما نه تمام بازیها رو، نه با تنظیمات آخر و نه همیشه 60 فریم،
قطعات دیگه‌ی شما فعلا نیازی به ارتقا ندارند.

فرشید جان من میخوام سیستمم رو کلا بفروشم ولی خیلی وقته قیمت ندارم از هیچی گفتم از شما یه مشاوره بگریم که ارزش سیستمم چقدره
Maximus IV extreme
i7 2600k
corsair vengence 1600 2x8gb
evga 560ti x2
corsair h40 cooling system
power acbell 1100w
seagate 1tb black caviar
case cougar

گارانتی هم ندارن دیگه تموم شده ,

ببخشید که اف تاپیک بود نمیخواستم PM بدم .

کل سیستم رو می تونید حدود 3 تومن قیمت گذاری کنید ، حالا یکم بالاتر هم باشه مشکلی نیست.

سلام فرشيد جان من ميخواستم سيستم بگيرم ولي قبلش ميخوام ببينم لپ تاپو چند ميخرن
لپ تاپ لنوو مدل z5070 مدل core i5 هستش ميشه بگي اين لپ تاپ رو ميتونم چند بفروشم ؟!؟!

قیمت خرید لپ تاپ رو نمیشه همینجوری مشخص کرد، به قطعات دیگه، کیفیت ظاهری و موارد دیگه هم نیاز هست تا قیمت گذاری بشه.

کدوم چیپست مادربورد بهتره ؟ B150 یا B250 یا سری H170 ؟ برای سیستم گیم میخوام. سری P چطور؟

تفاوت سری ها و چیپ ست های مختلف در امکنات جانبیشون هست و بهتر یا بدتر بودن یا تفاوت راندمان بینشون مطرح نیست.
بر اساس نیاز وانتظاراتتون باید مدل مادربرد و سری تراشه ی اون رو مشخص کنید. بستگی به بودجه ی کلی هم داره. هیچ کس مادربرد رو بدون این فاکتورها و بطور مستقل انتخاب نمی کنه.

i7 7700K
gtx 1080
z270
DDR4 (2x8GB) Ram
ssd

از سیستم فعلیم یه پاور گرین دارم مدل GP585 B که 585 وات real هست. میخوام بدونم برای اون قطعات جدید و استفاده از حداکثر توانش (بدون اوورکلاک کردن) آیا نیازه که پاور رو هم عوض کنم؟
اینو هم اضافه کنم تو تمام سایتهای معتبر و معروفی که وات مورد نیاز برای پاور رو محاسبه میکنن رفتم و قطعات رو وارد کردم و نتیجه محاسبات همشون عددی زیر 500 بود.
با اینحال بازم میترسم که نکنه پاور کم بیاره و پدر سیستم دربیاد، از طرفی هم نمیخوام الکی پول خرج کنم واسه چیزی که لازم نیست.
ضمناً این پاور 4 سال کار کرده، به خوبی ازش استفاده کردم و خیلی قویتر از قطعاتم بوده و فشاری بهش نیومده.
شما که تجربه دارین لطفاً راهنماییم کنین. چکار کنم به نظر شما با این تفاصیل، این پاور کافیه یا باید اینو هم عوض کنم؟

ضرورتی به تغییر پاور نیست و توانش هم کافیه، اما برای چنین سیستمی با آخرین امکانات بهتره پاوری با استانداردهای جدید هم خریداری کنید تا حداکثر پایداری رو هم داشته باشه
یه 650 وات از سری پلاتینیوم گرین گزینه ی خوبی هست.

M1sChief

کاربر سایت
May 24, 2006
2,156
نام
آريا
کل سیستم رو می تونید حدود 3 تومن قیمت گذاری کنید ، حالا یکم بالاتر هم باشه مشکلی نیست.

مرسی فرشید جان
چون داشتم میفروختم کانفیگ رو به یکی از دوستام که کارش قطعات گفتم 1400 قیمت داد منم یکم شک کردم :D .

pc.gamer

کاربر سایت
Sep 20, 2016
46
قیمت خرید لپ تاپ رو نمیشه همینجوری مشخص کرد، به قطعات دیگه، کیفیت ظاهری و موارد دیگه هم نیاز هست تا قیمت گذاری بشه.
عرض كنم كه لپتاپ خيلي تميز هست و هيچ گونه مشكلي نداره و كاملا سالم و تميز هستش چه از لحاظ ظاهري و چه از نظر قطعات.
ميشه رنج قيمت رو بگيد كه من دستم بياد . ممنون از شما :)

Bey0nd

کاربر سایت
Oct 27, 2015
152
i7 7700K
gtx 1080
z270
DDR4 (2x8GB) Ram
ssd

آره پاور رو حتما عوض کن یه 750 وات بگیر ( ترجیحا مارک EVGA ) ، من یه سیستم تقریبا با همین مشخصات بستم یه دونه 650 انداختم بعده یه هفته نابود شد .

• Like
Reactions: pizza

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر