مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

kourosh4u

کاربر سایت
Jun 23, 2006
178
آقا ما بلاخره شروع کرديم سيستم جمع کردن! اولين قطعه رو هم خريدم...
cpu: amd2 x2 4.2 76 toman فکر کنم خيلی خوب خريدم! با سه سال گارانتی

متاسفانه رم اپيسر که صحبتش رو کرديم نبود...رم های متفرقه الان تو بازار زياده به نظر شما رم پاتريوت 1 گيگ باس 800 پنجاه و نه تومن خوبه؟ اصولاً هر مارکی گيرم اومد رم بخرم يا نه؟

کارت گرافيک هم 8600 کمياب شده! يا 8500 هست ها 8600gts البته يه 8600gt ايسوس پيدا کردم155 که فکر کنم قيمت خوبيه؟ نظر شما چيه؟ آياxfx fatality ارزش هزينه بيشتر رو داره؟کور کلاک از 540 به 620 اوور کلاک شده و فکر کنم قيمتش حدود 170 باشه

مادربورد هم که همونطور که حدس می زديم تو abit k9ulta بازار نبود...ولی msi k9ultraرو پيدا کردم با قيمت خوب 78 نظر شما چيه کدوم رو بخرم؟

سيستم من رو هم که شما برای دوستتون ميخواستيد به دو تا فروشنده گفتم 140 مشتری بودن
البته يادم رفت بگم قطعات گارانتی دارن و البته بدون قيمت فن !

بعد من يه مشکل اساسی هم دارم! خدمات کامپيوتری نزديک خونه ما يعنی جمهوری
حاضر نيست برام اسمبل کنه! ميگه amd زحمت داره ممکنه بسوزه! چی کار کنم؟:(:(

آخرین ویرایش:

m_r_saffarian

کاربر سایت
Sep 20, 2006
619
نام
محمدرضا
آقا ما بلاخره شروع کرديم سيستم جمع کردن! اولين قطعه رو هم خريدم...
cpu: amd2 x2 4.2 76 toman فکر کنم خيلی خوب خريدم! با سه سال گارانتی
مبارکه
متاسفانه رم اپيسر که صحبتش رو کرديم نبود...رم های متفرقه الان تو بازار زياده به نظر شما رم پاتريوت 1 گيگ باس 800 پنجاه و نه تومن خوبه؟ اصولاً هر مارکی گيرم اومد رم بخرم يا نه؟
پاتريوت رم خوبيه همين رو بخر
کارت گرافيک هم 8600 کمياب شده! يا 8500 هست ها 8600gts البته يه 8600gt ايسوس پيدا کردم155 که فکر کنم قيمت خوبيه؟ نظر شما چيه؟ آياxfx fatality ارزش هزينه بيشتر رو داره؟
8600gts با توجه به نزديکي قيمتش به 8800gts ارزش خريد نداره به نمايندگي گلسان زنگ بزن 22059304 حسن جان چند وقت پيش inno3d خريده بود 135 تومن ببين داره يا نه ايسوس هم خوبه

مادربورد هم که همونطور که حدس می زديم تو abit k9ulta بازار نبود...ولی msi k9ultraرو پيدا کردم با قيمت خوب 78 نظر شما چيه کدوم رو بخرم؟
اين سايت Abit Kn9 Ultra داره اگه هم گيرت نيومد همون MSI رو بگير فقط با فروشنده شرط کن از اون سري مشکل دار هاش نباشه.
اين رو هم ميده 142 تومن
ALBATRON 8600GT 256MB 128BIT DDR3 TV+C/DUAL DVI/ SLI

بعد من يه مشکل اساسی هم دارم! خدمات کامپيوتری نزديک خونه ما يعنی جمهوری
حاضر نيست برام اسمبل کنه! ميگه amd زحمت داره ممکنه بسوزه! چی کار کنم؟
اگر جاي شما بودم ميگفتم در مغازت رو تخته کن AM2 انقدر خنکه که فنش دور و بر 1000 آر پي ام ميچرخه حتي ميتونيد فن رو از مدار خارج کنيد اگه سوخت با من تامز حتي هيتسينک رو از مدار خارج کرده CPU فقط Off کرد.
خودت اسمبل کن هيچ کاري نداره جا زدن CPU که مثل آب خوردنه و تو دفترچه مادربرد هم با رسم شکل نشون داده

kourosh4u

کاربر سایت
Jun 23, 2006
178
مبارکه

8600gts با توجه به نزديکي قيمتش به 8800gts ارزش خريد نداره به نمايندگي گلسان زنگ بزن 22059304 حسن جان چند وقت پيش inno3d خريده بود 135 تومن ببين داره يا نه ايسوس هم خوبه

اين سايت Abit Kn9 Ultra داره اگه هم گيرت نيومد همون MSI رو بگير فقط با فروشنده شرط کن از اون سري مشکل دار هاش نباشه.
اين رو هم ميده 142 تومن

اگر جاي شما بودم ميگفتم در مغازت رو تخته کن AM2 انقدر خنکه که فنش دور و بر 1000 آر پي ام ميچرخه حتي ميتونيد فن رو از مدار خارج کنيد اگه سوخت با من تامز حتي هيتسينک رو از مدار خارج کرده CPU فقط Off کرد.
خودت اسمبل کن هيچ کاري نداره جا زدن CPU که مثل آب خوردنه و تو دفترچه مادربرد هم با رسم شکل نشون داده

آره احتمالاً فردا همين رم رو ميخرم..تشکر

نگفتينxfx fatality ارزش داره مثلاً با قيمت 170؟

این سایت در حال حاضر فقط در زمینه کمک به عزیزان و اطلاع رسانی قیمت قطعات و اطلاعات فنی مورد نیاز فعالیت می نماید, سعی شده تا حدالامکان راه آسانی برای آگاهی از قیمت قطعات موردد نیاز فراهم شود لذا در صورت بروز هر گونه سوال و یا مشکلی در اسرع وقت با ما تماس حاصل فرمایید.

انگار فروش ندارن!

راهی هست که مثلاً از رو تاريخ يا سريال همچين چيزی بفهمم از اون مشکل دار هاست يا نه؟ و از انتشار
اون مشکل دار ها چقدر ميگذره؟ شايد همشو جمع کرده باشن
بازار از اين مدل زياد بود..فکر نکنم اگه مشکل داشت هنوز اين همه تو بازار بود

آره دفترچه ش رو ديدم به نظر ساده مياد اما من از الکتريسيته ساکن ميترسم! دستم هم
خيلی عرق ميکنه واسه همين ميترسم بسوزه! بعد اين قسمت مادر بورد هم نميدونم
سيم هاشو چه جوری بايد وصل کرد و اصلاً چی هست؟usb? عکس

63jnkmu.jpg

آخرین ویرایش:

hassan_110

کاربر سایت
Jul 22, 2006
1,857
نام
حسن
سلام
کوروش جون عکسی که از مین بوردت انداختی خیلی گنگه و معلوم نیست که کدوم قسمت رو مشکل داری ؟ یه عکس واضح تر بنداز تا بهت بگم چکار کنی. ;)
یا علی مدد

XIII

کاربر سایت
Jul 16, 2007
114
خب چه اور کني چه نکني در حالت عادي و در حين بازي دما فرق ميکنه و ممکنه 20 درجه اختلاف دما داشته باشه 72 درجه در کدوم حالته.

در حالت عادی 49-52 درجه ودر حین بازی تا 58 درجه دما بالا می ره اما بلافاصله بعد از این که از بازی میام بیرون دما سریع میاد پایین .
وقتی کارت گرافیک و تا 680/815 اور کردم و 3dmark05 رو اجرا کردم وقتی سه تا تست اول و انجام داد بلافاصله برنامه رو بستم دیدم دما رو 72 درجست بعد هم دما به سرعت شروع به پایین اومدن کرد !!:biggrin1:

آخرین ویرایش:

m_r_saffarian

کاربر سایت
Sep 20, 2006
619
نام
محمدرضا
نگفتينxfx fatality ارزش داره مثلاً با قيمت 170؟
نه همون 135 تومنيه رو بگير هر وقت به مشکل برخوردي اورش کن ميشه همون xfx fatality يا BFG OC2
این سایت در حال حاضر فقط در زمینه کمک به عزیزان و اطلاع رسانی قیمت قطعات و اطلاعات فنی مورد نیاز فعالیت می نماید, سعی شده تا حدالامکان راه آسانی برای آگاهی از قیمت قطعات موردد نیاز فراهم شود لذا در صورت بروز هر گونه سوال و یا مشکلی در اسرع وقت با ما تماس حاصل فرمایید.

انگار فروش ندارن!
نميدونستم!!!
راهی هست که مثلاً از رو تاريخ يا سريال همچين چيزی بفهمم از اون مشکل دار هاست يا نه؟ و از انتشار
اون مشکل دار ها چقدر ميگذره؟ شايد همشو جمع کرده باشن
مربوط به 6 ماه پيشه آره با يه شماره سريالهاي خاصي شروع ميشن تو يکي از پستهاي من حول و حوش صفحه 65 بايد باشه
The company released several BIOS revisions after the reports started coming in, but the only bullet-proof solution is replacing the C565 capacitator which was found guilty for the shutdown problem. MSI acknowledged the problem and is stating that there is a random shutdown problem which has to be solved via returns, since any work (especially soldering the capacitators) on the motherboard by an unauthorised person voids the warranty. The following series of motherboards are affected:

601-7250-040
601-7250-050
601-7250-060
دوستمون THE UNDERTAKER مجبور شد مادربردش رو ببره پس بده اونه هم يه MSI 965p platinum (اينتل ساپورت)بهش دادن البته اختلاف قيمت رو هم سر گرفتند

ره دفترچه ش رو ديدم به نظر ساده مياد اما من از الکتريسيته ساکن ميترسم! دستم هم
خيلی عرق ميکنه واسه همين ميترسم بسوزه! بعد اين قسمت مادر بورد هم نميدونم
سيم هاشو چه جوری بايد وصل کرد و اصلاً چی هست؟usb? عکس
پردازنده که اي سي سيموس نيست که با الکتريسيته ساکن بدن بسوزه اينها سيمهاي چراغ هارد و پاور و دکمه روشن و رياستارت و بلندگو و ... هستند رو خود مادربرد و تو دفترچش کاملا توضيح داده.

آخرین ویرایش:

m_r_saffarian

کاربر سایت
Sep 20, 2006
619
نام
محمدرضا
در حالت عادی 49-52 درجه ودر حین بازی تا 58 درجه دما بالا می ره اما بلافاصله بعد از این که از بازی میام بیرون دما سریع میاد پایین .
وقتی کارت گرافیک و تا 680/815 اور کردم و 3dmark05 رو اجرا کردم وقتی سه تا تست اول و انجام داد بلافاصله برنامه رو بستم دیدم دما رو 72 درجست بعد هم دما به سرعت شروع به پایین اومدن کرد !!:biggrin1:
پس دما به 72 درجه ميرسه زياد جاي نگراني نداره ولي اگر بتوني به کمک يه فن هواي تازه بجاي هواي داخل کيس به کارت گرافيک برسوني دما خيلي مياد پايينتر

kourosh4u

کاربر سایت
Jun 23, 2006
178
مبارکه

اين رو هم ميده 142 تومن

نه همون 135 تومنيه رو بگير هر وقت به مشکل برخوردي اورش کن ميشه همون xfx fatality يا BFG OC2

نميدونستم!!!

مربوط به 6 ماه پيشه آره با يه شماره سريالهاي خاصي شروع ميشن تو يکي از پستهاي من حول و حوش صفحه 65 بايد باشه

دوستمون THE UNDERTAKER مجبور شد مادربردش رو ببره پس بده اونه هم يه MSI 965p platinum (اينتل ساپورت)بهش دادن البته اختلاف قيمت رو هم سر گرفتند

پردازنده که اي سي سيموس نيست که با الکتريسيته ساکن بدن بسوزه اينها سيمهاي چراغ هارد و پاور و دکمه روشن و رياستارت و بلندگو و ... هستند رو خود مادربرد و تو دفترچش کاملا توضيح داده.

ا..يعنی cpu با دست من نمی سوزه؟ من فکر ميکردم جا انداختن cpu خيلی خطرناکه! اگه
اينقدرا هم خطری نيست خودم جا بندازمش..در مورد اين سيم ها هم اگه جا به جا بزنمشن
يه وقت چيزی نميسوزه؟

سريالی هم که گفتيد نگاه کردم خيلی منون دو قسمت اوليش درسته يعنی رو جعبه مادربورد هست ولی اون قسمت سومش رقم هاش بيشتره چه جوره؟ اونا 3 رقم آخرش هستن يا اولش مثلاً؟

نمايندگی گلسان هم با توجه به شمارش از ما بايد دور باشه! پاساژ پايتخت نيست؟

m_r_saffarian

کاربر سایت
Sep 20, 2006
619
نام
محمدرضا
ا..يعنی cpu با دست من نمی سوزه؟ من فکر ميکردم جا انداختن cpu خيلی خطرناکه! اگه
اينقدرا هم خطری نيست خودم جا بندازمش..در مورد اين سيم ها هم اگه جا به جا بزنمشن
يه وقت چيزی نميسوزه؟

سريالی هم که گفتيد نگاه کردم خيلی منون دو قسمت اوليش درسته يعنی رو جعبه مادربورد هست ولی اون قسمت سومش رقم هاش بيشتره چه جوره؟ اونا 3 رقم آخرش هستن يا اولش مثلاً؟

نمايندگی گلسان هم با توجه به شمارش از ما بايد دور باشه! پاساژ پايتخت نيست؟
من CPUم رو تا حالا چند بار زير لوله با اسکاچ شستم.
رقمهاي اولش هست چون ساخته شدن رو تو يه تاريخ خاص مشخص ميکنه بعد مگه خريدي که ميگي رقمهي اولش يکيه؟
بلوار آفریقا خیابان گلشهرکوچه گلفام نمایندگی گلسان

kourosh4u

کاربر سایت
Jun 23, 2006
178
من CPUم رو تا حالا چند بار زير لوله با اسکاچ شستم.
رقمهاي اولش هست چون ساخته شدن رو تو يه تاريخ خاص مشخص ميکنه بعد مگه خريدي که ميگي رقمهي اولش يکيه؟
بلوار آفریقا خیابان گلشهرکوچه گلفام نمایندگی گلسان

نگفتم يکيه.. من مادر بورد الانم هم msi هست رو جعبه ش نگاه کردم ببينم فرمت
شماره سريالش اينجوره ديدم آره به همين فرمت نوشته..بعد شما cpu رو شستيد که چی بشه؟!:eek:
و يه چيز ديگه اين خم شدن پايه, شکستگی! سوختگی المان و اين چيزا به چه علت ممکنه پيش بياد که تو گارانتيش نوشته اگه اينطوری بشه به ما ربطی نداره!

گلسان رو هم بلد نيستم متاسفانه فردا ميرم يه پاساژ ديگه ببينم قيمت های اونجا چطوره
اگه ديدم خيلی گرون تره ميگم از اونجا با پيک برام بيارن..ممنون

m_r_saffarian

کاربر سایت
Sep 20, 2006
619
نام
محمدرضا
نگفتم يکيه.. من مادر بورد الانم هم msi هست رو جعبه ش نگاه کردم ببينم فرمت
شماره سريالش اينجوره ديدم آره به همين فرمت نوشته..بعد شما cpu رو شستيد که چی بشه؟!:eek:
و يه چيز ديگه اين خم شدن پايه, شکستگی! سوختگی المان و اين چيزا به چه علت ممکنه پيش بياد که تو گارانتيش نوشته اگه اينطوری بشه به ما ربطی نداره!

گلسان رو هم بلد نيستم متاسفانه فردا ميرم يه پاساژ ديگه ببينم قيمت های اونجا چطوره
اگه ديدم خيلی گرون تره ميگم از اونجا با پيک برام بيارن..ممنون
ميخواستم خميرش رو عوض کنم رير لوله شستم بعد با سشوار خشکش کردم خمير جديد بهش زدم.
خم شدن و ... مال کسيه که با CPU کشتي ميگيه يا به زور ميخواد در جهت اشتباه جا بزنتش

bahavalad

کاربر سایت
Mar 18, 2007
84
نام
سپهر
من امروز زنگ زدم یه جا قطعات کامپیوتر قیمت کنم به من این طوری گفت :(ببینید خوب گفته یا نه!)
e4300 : 115
ram crucial 1 gig bus 800 cl5 :65
power :cooler master 530 w :65
برا مادر برد گفتم P5b-e میخوام گفت الان نیست ولی اگه پیدا کنیم 165 تومنه گفتم این طوری باشه که میرم P5k میخرم گفت منم همین نظر رو دارم
شما به جای P5b-e چی پیشنهاد میکنید(با همون قیمت)
P5k بهتره یا p35-ds3r
اخه قیمتشون یکیه
بعد زنگ زدم سیما کامپیوتر گفتم bfg8800gts320 میخوام گفت تو گمرک مونده ولی اگه بیاد میدم 400 گفتم این خیلی گرونه که گفت چون کمه و این oc2 این طوریه
حالا من نمیدونم چی کار کنم
اینا قیمتاشون خوب بود؟
ممنون
کسی جواب منو نمیده؟:(

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
    or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر