مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Neo

کاربر سایت
Sep 27, 2005
1,542
نام
احسان
من اول تصمیم گرفتم که Intel بگیرم ولی 6550 رو گفت 185 این حدودا بعد اون چارت سایت Tom رو نگاه کردم دیدم خیلی هم اختلاف ندارن

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
1- اگه من بخوام 2 گيگ رم ببندم ميتونم از رم های ddr 1 خودم به همراه
يه رم 1 گيگ ddr 2 استفاده کنم؟ يعنی مادربوردی هست که هم ddr 1و هم ddr 2 رو ساپورت کنه؟
نه نمی تونی رمای خودت رو ببندی. میگن یه زمونی مادربوردی بودش که هم ddr1 و هم ddr2 رو ساپورت میکرد (البته میگن).

kourosh4u

کاربر سایت
Jun 23, 2006
178
1- مادربرد هست که هم رم DDRI ساپورت کنه هم DDRII اما در آن واحد فقط از يک نوع رم DDRI و يا DDRII ميتوني استفاده کني. مشکل ديگه اين مادربردها اينه که چون معمولا يک کانال ميره برDDRI و يه کانال ميره برا DDRII رمها بصورت دوال در نميياند که از پرفرمنس سيستم کم ميکنه. تا اونجا که من اطلاع دارم برا AMD اين طور مادربردها بر اساس چيپستهاي بي کيفيت VIA و يا SIS هستند البته بر اساس چيپست ATI و ULIهم هست که اينا بد نيستند ولي NVIDIA نداره.
2- فقط يه پيشگو ميتونه اين رو بگه ولي طبق اخبار خبر خاصي جهت تحول تو کارتها گرافيک نيست مگه سري 9 کارتهاي NVIDIA که اونم نميدونم کي قراره بياد
3- من قيمت نميدم چون اگه فروشنده هستي خودم دنبال يه چنين سيستمي برا يکي از آشناها ميگردم ببين مغازه دار چقدر برميداره من يه خورده بيشتر بر ميدارم.
4- بله کافيه
مادربرد هم اين رو بهت پيشنهاد ميکنم که حرف نداره
ABit K9N Ultra حدود 90 تومن و اگه بودجت نميرسه Abit KN9 S حدود 70 تومن مواظب باش Abit KN9 خالي نخري اگر هم اهل اورکلاک هستي پردازنده 3800 X2 بگير که پردازنده هاي AMD هر چي فرکانسشون بيشتر ميشه کمتر اورکلاک ميشن(البته فرکانس اورکلاک شده 4200 مسلما بيشتر از 3800 هست ولي ميزان افزايش فرکانس تو 3800 بيشتر از 4200 هست و از اين لحاظ انتخاب اقتصادي تريه)

خيلی ممنون که زود جوابم رو دادين...

1- با اين اوصاف در مورد رم فکر نکنم فروش رم ddr1 و خريد ddr2 به صرفه باشه به نظر شما
رمddr2 کاراييش خيلی فرق داره باddr1 ؟ اگه نه همون 2 گيگ رمddr1 ميبندم
اون مادربورد هم که شما گفتی نگاه کردم انگار فقط ddr2 هست با اين اوصاف من دنبال مادر
بورد amd2 x2 ddr1 بايد باشم

2- در مورد cpu هم اهل اور کلاک نيستم يه cpu ميخوام که قيمتش مناسب باشه و برای بازی
جواب بده تا مدتی.. راستی اين سوکت x2 آخرين سوکتamd هست? اگه خواستم ارتقا بدم ديگه
لازم نيست که باز مادربورد جديد بگيرم به خاطر سوکت جديد؟

3- در مورد فروش سيستم هم بايد بگم من احتمالاً با کرک شدن بيو شاک ميرم ميخرم!
قطعات من همشون فکر کنم هنوز يک سال گارانتی دارن... اگه شما عجله نداری ميتونم
به شما بفروشم

آخرین ویرایش:

m_r_saffarian

کاربر سایت
Sep 20, 2006
619
نام
محمدرضا
خيلی ممنون که زود جوابم رو دادين...

1- با اين اوصاف در مورد رم فکر نکنم فروش رم ddr1 و خريد ddr2 به صرفه باشه به نظر شما
رمddr2 کاراييش خيلی فرق داره باddr1 ؟ اگه نه همون 2 گيگ رمddr1 ميبندم
اون مادربورد هم که شما گفتی نگاه کردم انگار فقط ddr2 هست با اين اوصاف من دنبال مادر
بورد amd2 x2 ddr1 بايد باشم

2- در مورد cpu هم اهل اور کلاک نيستم يه cpu ميخوام که قيمتش مناسب باشه و برای بازی
جواب بده تا مدتی.. راستی اين سوکت x2 آخرين سوکتamd هست? اگه خواستم ارتقا بدم ديگه
لازم نيست که باز مادربورد جديد بگيرم به خاطر سوکت جديد؟

3- در مورد فروش سيستم هم بايد بگم من احتمالاً با کرک شدن بيو شاک ميرم ميخرم!
قطعات من همشون فکر کنم هنوز يک سال گارانتی دارن... اگه شما عجله نداری ميتونم
به شما بفروشم
1- اين رو زا خيلي عجله ميکنم اون توضيحاتي که در مورد رم DDRI و DDRII نوشتم براي اينتل LGA هست AM2 همونطور که از اسمش پيداست AMD DDR2 فقط با رم DDRII کار ميکنه.
برا AMD سرعت رم خيلي مهمه حتي رم با باس 800 توصيه ميشه نه باس 667. در ضمن رم DDRII ارزونتر از DDRI هست.

2- فرق زيادي بين 3800 و 4200 نيست اولي فرکانسش 2000 هست دومي 2200 از نظر آپگريد هم پردازندههاي جديد AMD K10 به اساس سوکت AM2 هستند اين عکس پيوست رو که زيپ کردم ببين نميدونم چرا اخيرا بازي سنتر اجازه آپلود عکس رو به غير از BMP نميده؟

3- هر وقت خواستي بفروشي بهم پيغام خصوصي بزن اگه تا اون موقع نخريده بودم معامله ميکنيم رمها رو هم ميخوام.

Attachments

• 141fs532367.zip
    54.3 KB · مشاهده: 2

show_man

کاربر سایت
Jun 14, 2007
360
نام
علی
14-130-038-12.jpg
واسه بازی crysis و بازی های بعدیش میخوام این گرافیک رو بگیرم باتوجه به عکس وادرسی که بهتون میگم برای مشخصات گرافیک هست.کمکم کنید و بهم بگید این خوبه؟ و قیمتش 300 تومان هست؟
14-130-038-11.jpg

اینم ادرس مشخصات گرافیک:
http://www.newegg.com/Product/Produc...814130038#spec
این گزینه رو در قسمت پایین صفحه کلیک کنید.و مشخصات رو کامل ببینید.
View All Specifications »

kourosh4u

کاربر سایت
Jun 23, 2006
178
1- اين رو زا خيلي عجله ميکنم اون توضيحاتي که در مورد رم DDRI و DDRII نوشتم براي اينتل LGA هست AM2 همونطور که از اسمش پيداست AMD DDR2 فقط با رم DDRII کار ميکنه.
برا AMD سرعت رم خيلي مهمه حتي رم با باس 800 توصيه ميشه نه باس 667. در ضمن رم DDRII ارزونتر از DDRI هست.

2- فرق زيادي بين 3800 و 4200 نيست اولي فرکانسش 2000 هست دومي 2200 از نظر آپگريد هم پردازندههاي جديد AMD K10 به اساس سوکت AM2 هستند اين عکس پيوست رو که زيپ کردم ببين نميدونم چرا اخيرا بازي سنتر اجازه آپلود عکس رو به غير از BMP نميده؟

3- هر وقت خواستي بفروشي بهم پيغام خصوصي بزن اگه تا اون موقع نخريده بودم معامله ميکنيم رمها رو هم ميخوام.

ای وای با اين حساب خلاف ما خيلی سنگين شد!:blushing: کلاً بايد به نسل بعد مهاجرت کنم..
amd2 ddr2 pci express
الان نگاه کردم ديدم ميتونم رم apacer ddr2 1gb bus 800 بخرم 48 هزار تومان
ولی مثلاً همين رم مدل ژل 81 هزار تومنه چرا اينقدر تفاوت؟:eek:

در مورد اون عکس هم چرا فقط خانوادهathlon 64 x2 تو بازار ايران هست؟

يه سؤال فنی هم داشتم وظيفه چيپست تو مادربورد چی هست که شما تاکيد داريد
چيپست انويديا باشه...

m_r_saffarian

کاربر سایت
Sep 20, 2006
619
نام
محمدرضا
ای وای با اين حساب خلاف ما خيلی سنگين شد!:blushing: کلاً بايد به نسل بعد مهاجرت کنم..
amd2 ddr2 pci express
الان نگاه کردم ديدم ميتونم رم apacer ddr2 1gb bus 800 بخرم 48 هزار تومان
ولی مثلاً همين رم مدل ژل 81 هزار تومنه چرا اينقدر تفاوت؟:eek:

در مورد اون عکس هم چرا فقط خانوادهathlon 64 x2 تو بازار ايران هست؟

يه سؤال فنی هم داشتم وظيفه چيپست تو مادربورد چی هست که شما تاکيد داريد
چيپست انويديا باشه...
يکي از دلايلش قابليت اورکلاک هست مثلا اپيسر رو ميتوني تا 1000 اور کني و ژل رو تا 1200 اما دليل اصلي اختلاف قيمت تاخير رم هست. هرچي تاخير رم(يا همون CL) کمتر باشه رم سريعتره اپيسر احتمال زياد با تاخير 5 هست و ژل با تاخير 4
نکته مهمتر اينکه براي AMD باس مهمتره و بار اينتل تاخير
هر چند که در کل تغيير چنداني ايجاد نميکنه و ارزش هزينه کردن بيشتر رو نداره.

اون عکس هم پردازنده هاي آينده AMD رو نشون ميده که هنوز توليد نشدند هدف من از ارائه اين عکس اين بود که اين پردازند هاي جديد هم برا اساس سوکت AM2 هستند.

چيپست مغز مادربرده ديگه الان برا AM2 اين چيپست ها هست
VIA
SIS
Geforce 6100
nforce 550
nforce 570
nforce 590
َAMD G690
چيپستهاي VIA و SIS تو بنچمارکها نمره پايينتري نسبت به بقيه ميدن چهار تاي بعدي مال شرکت NVIDIA هست که اختلاف چنداني نسبت به هم ندارند ولي هر چي مياي پايينتر بهتر ميشن آخري هم مال AMD هست که پس از ادغام با ATI ارائه داده چيپست خوبيه ولي برا کسائي که گرافيک آنبورد ميخوان.

آخرین ویرایش:

m_r_saffarian

کاربر سایت
Sep 20, 2006
619
نام
محمدرضا
14-130-038-12.jpg
واسه بازی crysis و بازی های بعدیش میخوام این گرافیک رو بگیرم باتوجه به عکس وادرسی که بهتون میگم برای مشخصات گرافیک هست.کمکم کنید و بهم بگید این خوبه؟ و قیمتش 300 تومان هست؟
14-130-038-11.jpg

اینم ادرس مشخصات گرافیک:
http://www.newegg.com/Product/Produc...814130038#spec
این گزینه رو در قسمت پایین صفحه کلیک کنید.و مشخصات رو کامل ببینید.
View All Specifications »
8800 GTS تو اين رنج قيمت بهترين انتخابه برند EVGA رو هم تا اونجا که من ميدونم برند عالييه ولي اگر برندهاي بهتري باشه من نميدونم.

kourosh4u

کاربر سایت
Jun 23, 2006
178
يکي از دلايلش قابليت اورکلاک هست مثلا اپيسر رو ميتوني تا 1000 اور کني و ژل رو تا 1200 اما دليل اصلي اختلاف قيمت تاخير رم هست. هرچي تاخير رم(يا همون CL) کمتر باشه رم سريعتره اپيسر احتمال زياد با تاخير 5 هست و ژل با تاخير 4
نکته مهمتر اينکه براي AMD باس مهمتره و بار اينتل تاخير
هر چند که در کل تغيير چنداني ايجاد نميکنه و ارزش هزينه کردن بيشتر رو نداره.

اون عکس هم پردازنده هاي آينده AMD رو نشون ميده که هنوز توليد نشدند هدف من از ارائه اين عکس اين بود که اين پردازند هاي جديد هم برا اساس سوکت AM2 هستند.

چيپست مغز مادربرده ديگه الان برا AM2 اين چيپست ها هست
VIA
SIS
Geforce 6100

nforce 57
nforce 59
َAMD G690
چيپستهاي VIA و SIS تو بنچمارکها نمره پايينتري نسبت به بقيه ميدن سه تاي بعدي مال شرکت NVIDIA هست که اختلاف چنداني نسبت به هم ندارند ولي هر چي مياي پايينتر بهتر ميشن آخري هم مال AMD هست که پس از ادغام با ATI ارائه داده چيپست خوبيه ولي برا کسائي که گرافيک آنبورد ميخوان.

تشکر فراوان بابت توضيحات فنی..خدا يک در دنيا و صد در آخرت به شما پاداش بده:love:

پس با اين اوصاف من بايد اينا رو بخرم..

يه رم 1 گيگ باس 800 حدود 50 تومان به نظر شما همون اپيسر خوبه؟ مارک خاصی
رو پيشنهاد ميکنيد؟

يه cpu دو هسته اي ميخوام با توجه به قيمت و کارايی به نظرتون 4.2 amd2 x2 خوبه؟

مين بورد هم که گفتين همون abit k9ultra بهترينه واسه اين cpu

گرافيک هم که ميخوام 8600gt بگيرم بورد های مختلف قيمت های مختلف دارن
نميدونم کدوم رو بگيرم شما چی پيشنهاد دارين..

cpu: amd2 4.2 dual core 84 toman
ram : 1gig bus 800 apacer 48 toman
main:abit k9ultara 90 toman
اينو تو رايان صبا ديدم تموم کرده! تو بازار هست؟
vga: 8600gt hodode 150 toman

jame:370 hodadan

قيمت سيستم فعلی من هم قطعات نوش اينقدره:
cpu: amd athlon 64 3000+ =40 toman
vga: geforce 6600 agp asus 70 toman
main board: msi k8t neo 2-f version 2 nemidonam
ram : 2*512 kingston 60 toman

jame:170+ 40 masalan main board

فکر کنم دست دوم رو 100-120 بخرن:confused:

تشکر فراوان پيشاپيش

m_r_saffarian

کاربر سایت
Sep 20, 2006
619
نام
محمدرضا
يه رم 1 گيگ باس 800 حدود 50 تومان به نظر شما همون اپيسر خوبه؟ مارک خاصی
رو پيشنهاد ميکنيد؟
رم اپيسر رو من تاييد ميکنم رم خوبيه قيمتش هم مناسبه ولي بايد دوتا 512 بجاي يه دونه يک گيگ بگيري تا رم بصورت دوال در بياد اينکار سرعت رم رو تقريبا دوبرابر ميکنه
يه cpu دو هسته اي ميخوام با توجه به قيمت و کارايی به نظرتون 4.2 amd2 x2 خوبه؟
با توجه به قيمت و کارايی به نظر من 3.8 amd2 x2 خوبه. اما اگه يه مقدار پول بيشتر بدي ميتوني Intel Core 2 Duo 4300 بگيري که انتخاب بهتريه در اينصورت بايد يه مادربرد گرونتر هم تهيه کني.
main:abit k9ultara 90 toman
اينو تو رايان صبا ديدم تموم کرده! تو بازار هست؟
يک ماه پيش ناياب شده بود الان نميدونم بايد بگردي

اين رايان صبا بطور متوسط 10 الي 15 درصد گرونتر از قيمت بازار ميده .
بعد اين کرک کي قراره بياد دوستات روس دست بکار نشدند؟

فکر کنم دست دوم رو 100-120 بخرن
خوبه بدوجه اين آشنامون 250 تومن هست فکر کنم بشه با بقيه پولش مانيتور و هارد و کيس و مودم و اسپيکر و موس و کيبرد خريد..

آخرین ویرایش:

kourosh4u

کاربر سایت
Jun 23, 2006
178
رم اپيسر رو من تاييد ميکنم رم خوبيه قيمتش هم مناسبه ولي بايد دوتا 512 بجاي يه دونه يک گيگ بگيري تا رم بصورت دوال در بياد اينکار سرعت رم رو تقريبا دوبرابر ميکنه

با توجه به قيمت و کارايی به نظر من 3.8 amd2 x2 خوبه. اما اگه يه مقدار پول بيشتر بدي ميتوني Intel Core 2 Duo 4300 بگيري که انتخاب بهتريه در اينصورت بايد يه مادربرد گرونتر هم تهيه کني.

يک ماه پيش ناياب شده بود الان نميدونم بايد بگردي

اين رايان صبا بطور متوسط 10 الي 15 درصد گرونتر از قيمت بازار ميده .
بعد اين کرک کي قراره بياد دوستات روس دست بکار نشدند؟

خوبه بدوجه اين آشنامون 250 تومن هست فکر کنم بشه با بقيه پولش مانيتور و هارد و کيس و مودم و اسپيکر و موس و کيبرد خريد.

اصولاً من به amd علاقه دارم و با اينتل زياد حال نمی کنم! شايد اينتل کمی تو سری دويل کور
قويتر باشه ولی قيمت amd کمتره که به نظر من بيشتر به صرفه هست

رم رو هم به اين دليل گفتم يکی ميگيرم چون مدتی بعدش يه رم يه گيگ ديگه ميگيرم و اون دو
تا رو دول ميکنم! خوبه نه؟

مادر بورد هم اگه ميشه يه چند تا آلترناتيو به من بگيد چون من هر وقت خواستم
يه بورد خاصی رو پيدا کنم تو بازار نآياب شده!
در مورد اون دوستتون هم ديگه فکر نکنم مثلاً با بقيه پول بشه مانيتور و کيس و همه
اينا رو خريد!

بورد گرافيک هم فراموش کردين پيشنهاد کنيد..در مورد کرک هم احساس بدی دارم! چون
اکتيو شدن آنلاين داره و اينا فکر نکنم به اين راحتی کرک شه!

يه سؤال فنی ديگه..اين وقتی cpu دول کور ميشه يعنی توانش دو برابر ميشه؟ ميشه يه توضيحی
برای تنوير افکار عمومی بديد!

آخرین ویرایش:

m_r_saffarian

کاربر سایت
Sep 20, 2006
619
نام
محمدرضا
اصولاً من به amd علاقه دارم و با اينتل زياد حال نمی کنم! شايد اينتل کمی تو سری دويل کور
قويتر باشه ولی قيمت amd کمتره که به نظر من بيشتر به صرفه هست
به همين خاطر ميگم 3800 چون مدل که بالاتر ميره قيمت به Core 2 Duo 4300 نزديکتر ميشه که انتخاب بهتري هست.
رم رو هم به اين دليل گفتم يکی ميگيرم چون مدتی بعدش يه رم يه گيگ ديگه ميگيرم و اون دو
تا رو دول ميکنم! خوبه نه؟
خوبه ميتوني فعلا يه دونه يک گيگ بگيري ولي بعدا بايد دقيقا يکي مثلش پيدا کني
مادر بورد هم اگه ميشه يه چند تا آلترناتيو به من بگيد چون من هر وقت خواستم
يه بورد خاصی رو پيدا کنم تو بازار نآياب شده!
مادربرد متاسفانه چيزي ديگه اي نميتونم پيشنهاد کنم MSI KN9 Ultra مادبرد خوبيه ولي متاسفانه تو چند سري ساختش اشکالاتي پيش امد که همه رو برگشت دادند گارانتي تا يا خازنش رو عوض کنند الا ميترسم پيشنهاد بدم. ASus سري M2N ه به نظر من آشغاله
در مورد اون دوستتون هم ديگه فکر نکنم مثلاً با بقيه پول بشه مانيتور و کيس و همه
اينا رو خريد!
حق با شما است من دنبال يه سيستم پايينتر ميگشتم مثلا پردازنده سمپرون رم 512 و گرافيک پايينتر. به هر حال هر وقت خواستي بفروشي يه ندائي به من بده ببينم ميشه کارش کرد يا نه؟
بورد گرافيک هم فراموش کردين پيشنهاد کنيد..در مورد کرک هم احساس بدی دارم! چون
اکتيو شدن آنلاين داره و اينا فکر نکنم به اين راحتی کرک شه!
اگر بتوني BFG OC گير بياري خيلي خويه چون اورکلاک شده است و گارنتي مادام العمر داره
از کرک ويستا که سخت تر نيست بالاخره روسها يه راهي براش پيدا ميکنند.
يه سؤال فنی ديگه..اين وقتی cpu دول کور ميشه يعنی توانش دو برابر ميشه؟ ميشه يه توضيحی
برای تنوير افکار عمومی بديد!
در حالت کلي نه. پردازنده دو هسته اي مثل اينه که شما دو تا کامپيوتر داريد و ميتونيد دوتا برنامه سنگين رو همزمان اجرا کنيد مثلا درحين بازي فيلم هم رندر کنيد اما نرم افزارهاي جديد دارند به سمت ساپورت کردن چند هسته اي پيش ميرن تو اين امر بازيها يه خورده عقب تر هستند اگه برا يه نرم افزار طوري تعريف بشه که قسمتي از کارها رو با يه CPU و بقيه رو با ديگري انجام بده اين نرم افزار سرعتش ميتونه به دو برابر هم برسه.

اگر يه نرم افزار پردازنده دو هسته اي رو ساپورت نکنه سرعت پردازنده هاي AMD Athlon 64 3800 با سرعت AMD Athlon 64 4600 X2 برابره چون فرکانس هر دوشون 2400 هست.

kourosh4u

کاربر سایت
Jun 23, 2006
178
اگر بتوني BFG OC گير بياري خيلي خويه چون اورکلاک شده است و گارنتي مادام العمر داره
از کرک ويستا که سخت تر نيست بالاخره روسها يه راهي براش پيدا ميکنند.

در حالت کلي نه. پردازنده دو هسته اي مثل اينه که شما دو تا کامپيوتر داريد و ميتونيد دوتا برنامه سنگين رو همزمان اجرا کنيد مثلا درحين بازي فيلم هم رندر کنيد اما نرم افزارهاي جديد دارند به سمت ساپورت کردن چند هسته اي پيش ميرن تو اين امر بازيها يه خورده عقب تر هستند اگه برا يه نرم افزار طوري تعريف بشه که قسمتي از کارها رو با يه CPU و بقيه رو با ديگري انجام بده اين نرم افزار سرعتش ميتونه به دو برابر هم برسه.

اگر يه نرم افزار پردازنده دو هسته اي رو ساپورت نکنه سرعت پردازنده هاي AMD Athlon 64 3800 با سرعت AMD Athlon 64 4600 X2 برابره چون فرکانس هر دوشون 2400 هست.

اها پس جريان از اين قراره خوب وقتی بازی های ما از اون يکی هسته استفاده نميکنن
بهتر نيست يه تک هسته اي بگيرم؟

hemat_gamer

کاربر سایت
Feb 6, 2006
1,122
اها پس جريان از اين قراره خوب وقتی بازی های ما از اون يکی هسته استفاده نميکنن
بهتر نيست يه تک هسته اي بگيرم؟
چرا استفاده نمیکنن؟
alan wake از 4 هسته هم استفاده میکنه:eek:;)

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر