مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
1- برای SLI چه CPU پیشنهاد میکنید؟
2- مادربرد چی خوبه برای SLI(در کنار SLI یک کارت صدا هم میخوام بزارم)؟
3- من بخوام 2 تا 970 و یک کارت صدا بزارم کیس X7 جواب گو هست؟
4- در صورت SLI کردن پاور 850 وات کفاف میده یا باید بیشترش کرد؟

1- ترجیحا همون 4790K که در کنار یه مادربرد Z97 خوب بتونه از پس بار دوتا کارت بربیاد.
2- اگه مادربرد Z97 سری گیمینگ بخرید نیازی به کارت صدای جدا نخواهد بود، چون کارت صدای خود مادربرد تقویت شده
مدلی مثل ASUS Z97 PRO GAMER یا Z97 MAXIMUS RANGER یل MSI Z97 GAMING 3/5
3- بله، X7 جوابگو هست اما ترجیحا X8 رو در نظر بگیرید که برای SLI کردن بهتر هست.
4- بله، 850 وات برای 3 تا کارت 970 هم کفایت می کنه.

سلام. یه کولینگ خوب تا 400 تومن برای Intel Core i7 4790k معرفی میکنید؟

Noctua NH- D15 انتخابی عالی هست
بعد هم CORSAIR H100i اگر در دسترس باشه.

Neo

کاربر سایت
Sep 27, 2005
1,542
نام
احسان
دوستان این CPU G3258 Pentium تو بازار هست ؟ و اگه هست قیمت حدودی چنده.

من یه کارت R9280X دارم که الان با CPU E6500 و مادربورد داغونم برعکس فریم بازی هارو پایین آورده !!!

می خواستم ببینم با حدود 500 تا 600 تومن میشه یه Main و CPU گرفت که کارمو تا 7 ،8 ماه راه بندازه ؟

246813579

کاربر سایت
Jan 28, 2012
36
نوشته:
سلام من میخواستم ارتقا بدم سیستمم رو
ram 4 gig
amd athlon x2 250
9400 gt nvidia
Asus M4n68t Motherbord
میخواستم ببینم برای بازی های اینده چقدر باید خرج کنم که راحت ج بده
میخوام رمم رو 8 گیگ سی پی یو رو cori 5 گرافیک رو 2 گیگ کنم چقدر باید خرج کنم
بودجه هم یک ملیون تومن هست
این سیستم منو چندتومن ور میدارن ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
دوستان این CPU G3258 Pentium تو بازار هست ؟ و اگه هست قیمت حدودی چنده.

من یه کارت R9280X دارم که الان با CPU E6500 و مادربورد داغونم برعکس فریم بازی هارو پایین آورده !!!

می خواستم ببینم با حدود 500 تا 600 تومن میشه یه Main و CPU گرفت که کارمو تا 7 ،8 ماه راه بندازه ؟

G3258 Pentium رو من ندیدم، اما ممکنه موجود باشه، فقط به درد سیستم ارزون قیمت و کارایی خیلی پایین می خوره و همین طور رکورد اورکلاک زدن، نه سیستم بازی
کارت شما عالیه ولی عجیبه که توقع داشتید با قطعات دیگه شما بشه ازش کار کشید!

CPU:Core i3 4160
M/B:ASUS H81-PLUS

اینا میشه حدود 680
به رم DDR3 هم نیاز دارید، اگر مادربرد فعلی شما DDR2 بوده

نوشته:
سلام من میخواستم ارتقا بدم سیستمم رو
ram 4 gig
amd athlon x2 250
9400 gt nvidia
Asus M4n68t Motherbord
میخواستم ببینم برای بازی های اینده چقدر باید خرج کنم که راحت ج بده
میخوام رمم رو 8 گیگ سی پی یو رو cori 5 گرافیک رو 2 گیگ کنم چقدر باید خرج کنم
بودجه هم یک ملیون تومن هست
این سیستم منو چندتومن ور میدارن ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

قابل ارتقا نیست و باید کل سیستم رو عوض کنید. با یک میلیون بیش از 2 یا 3 قطعه نمیشه خرید.
سیستم شما رو شاید بشه 400 تومن قیمتگذاری کرد.

Neo

کاربر سایت
Sep 27, 2005
1,542
نام
احسان
G3258 Pentium رو من ندیدم، اما ممکنه موجود باشه، فقط به درد سیستم ارزون قیمت و کارایی خیلی پایین می خوره و همین طور رکورد اورکلاک زدن، نه سیستم بازی
کارت شما عالیه ولی عجیبه که توقع داشتید با قطعات دیگه شما بشه ازش کار کشید!

CPU:Core i3 4160

اینا میشه حدود 680
به رم DDR3 هم نیاز دارید، اگر مادربرد فعلی شما DDR2 بوده

ممنون برای راهنمایی . والا از اول هم می خواستم که ارتقا بدم. ولی فکر نمیکردم که اینقدر بد بشه ! باورتون نمیشه و لی Witcher 2 رو دارم با 15 فریم بازی میکنم !!!

246813579

کاربر سایت
Jan 28, 2012
36
G3258 Pentium

قابل ارتقا نیست و باید کل سیستم رو عوض کنید. با یک میلیون بیش از 2 یا 3 قطعه نمیشه خرید.
سیستم شما رو شاید بشه 400 تومن قیمتگذاری کرد.

برای اینکه کلشو تعویض کنم باید چقدر خرج کنم براش ؟
1.400 جواب نمیده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
میخوام یه سیستم عالی برای بازی های امروزی و اینده داشته باشم

|Night|

کاربر سایت
Aug 14, 2014
93
@Farshidstar2012
سلام خسته نباشید خدمت آقا فرشید. ببخشید یه سوال. این جریان افزایش 30 درصدی قیمت های لوازم الکترونیکی مثل نوت بوک و ...که مجلس تصویب کرده واقعیت داره؟؟! خوب الان با وضعیت جدید به نظر شما صبر کنیم قیمت ها بعد از لغو تحریم بیات پایین یا تا قبل از اینکه این طرح عملی بشه بریم بخریم؟؟! نمیدونم چیکار کنم دو دلم

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
ممنون برای راهنمایی . والا از اول هم می خواستم که ارتقا بدم. ولی فکر نمیکردم که اینقدر بد بشه ! باورتون نمیشه و لی Witcher 2 رو دارم با 15 فریم بازی میکنم !!!

من که گفتم تعجبی نداشت، چون بقیه ی قطعات شما اصلا در حدی نیستن که بتونن از پس بازیهای روز بربیان، 15 فریم هم قابل بازی محسوب نمیشه.

برای اینکه کلشو تعویض کنم باید چقدر خرج کنم براش ؟
1.400 جواب نمیده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
میخوام یه سیستم عالی برای بازی های امروزی و اینده داشته باشم

ببینید تعریف ما از سیستم عالی می تونه یه سیستم 7 تومنی باشه، می تونه سیستم 4 تومنی هم باشه، اما سیستم 2 تومنی یه سیستم رده پایین و با آینده ای حداکثر 2 ساله هست.

کمترینسیستم پیشنهادی برای بازی اینه:

CPU:Core i3 4150
RAM:2*4GB 1600 DDR3
VGA:ASUS GTX 750Ti 2GB GDDR5
HDD:SEAGATE 1TB
DVD/RW:SAMSUNG 24X
POWER:GREEN 600w
CASE:GREEN X1

که حدود 1800 درمیاد.

@Farshidstar2012
سلام خسته نباشید خدمت آقا فرشید. ببخشید یه سوال. این جریان افزایش 30 درصدی قیمت های لوازم الکترونیکی مثل نوت بوک و ...که مجلس تصویب کرده واقعیت داره؟؟! خوب الان با وضعیت جدید به نظر شما صبر کنیم قیمت ها بعد از لغو تحریم بیات پایین یا تا قبل از اینکه این طرح عملی بشه بریم بخریم؟؟! نمیدونم چیکار کنم دو دلم

کی تصویب شد که ما خبردار نشدیم؟
هنوز توافقی امضا نشده که هیچ، مرتب هم از دو طرف دارن برای بستن دست مذاکره کننده ها خط و نشون می کشن و شرط و شروط میزارن، شما شرایطی رو در نظر بگیر که آخر تیرماه بگن به توافق نرسیدیم! اون موقع هم می خوای باز منتظر بمونی؟! تا چه وقتی؟

منطقی نیست که تمام عمرمون به انتظار آینده ی بهتر در بین دعواها باشیم.

mahdi-xbox

کاربر سایت
Dec 24, 2010
1,603
نام
Leo Fitz
آقا میخوام یه سیستم بخرم جهت بازی
این قطعات مدنظرم هست بقیشو مثل دی وی دی رام رو که تو سیستم تاثیری نداره و البته هارد دارم...یک تلوزیون سامسونگ مدل LA22D465 هست و اگر مشکلی به وجود نیاره از همین استفاده میکنم
CPU
RAM
M/B
VGA
POWER
CASE
بودجه 2 و نیم میلیون هست...
با این سیستم بازی مثل GTA V رو چه حالتی میتونم اجرا کنم؟
ممنون

Neo

کاربر سایت
Sep 27, 2005
1,542
نام
احسان
من که گفتم تعجبی نداشت، چون بقیه ی قطعات شما اصلا در حدی نیستن که بتونن از پس بازیهای روز بربیان، 15 فریم هم قابل بازی محسوب نمیشه.

یه سوال دیگه. بین 4460 i5 و این i3 4160 توی بازیها خیلی تفاوت دیده میشه ؟

و اینکه مثلا برد Z87 -A Asus چه فرقی با این ASUS H81-PLUS میکنه ؟

بازم ممنون

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
آقا میخوام یه سیستم بخرم جهت بازی
این قطعات مدنظرم هست بقیشو مثل دی وی دی رام رو که تو سیستم تاثیری نداره و البته هارد دارم...یک تلوزیون سامسونگ مدل LA22D465 هست و اگر مشکلی به وجود نیاره از همین استفاده میکنم
CPU
RAM
M/B
VGA
POWER
CASE
بودجه 2 و نیم میلیون هست...
با این سیستم بازی مثل GTA V رو چه حالتی میتونم اجرا کنم؟
ممنون

CPU:Core i5 4460
RAM:2*4GB 1600 DDR3
M/B:ASUS B85-PLUS
VGA:ASUS GTX 960 2GB GDDR5
POWER:GREEN 600w
CASE:GREEN X1

اگه واسه GTA V می خوای کمتر از اینا برندار، با تنظیمات بالا اجرا می کنه و حدود 2810 درمیاد.
اون TV هم مشکلی نداره، می تونی استفاده کنی.

یه سوال دیگه. بین 4460 i5 و این i3 4160 توی بازیها خیلی تفاوت دیده میشه ؟

و اینکه مثلا برد Z87 -A Asus چه فرقی با این ASUS H81-PLUS میکنه ؟

بازم ممنون

بله، تو بازیهای نسل جدید و برخی عناوین سنگین تر تفاوت زیاد هست و می تونه تا 90 درصد از گلوگاه شدن پردازنده جلوگیری کنه.

خب تراشه ی Z87 قدرت بیشتری داره ، امکانات بیشتری داره مثل تعداد پورتهای بیشتر ، قابلیت SLI و اورکلاک پردازنده های سری K و غیره، H81 هم همیشه کمترین امکانات جانبی رو داره و یه تراشه ی لخت شدست اما قیمت کمتری هم داره.

sajedn

کاربر سایت
Jul 29, 2012
381
نام
sajed
دوستان دفعه قبل یه مودم پیشنهادی خواستم که بشه سرعت دستگاه ها رو محدود کرد ولی خوشبختانه هنوز مودم جدید نخریدم که این مودمم هک شد ، حالا از لحاظ امنیت 8970یی که فرشید جان پیشنهاد دادن در چه حدی هست ؟ انلاین که نمیشه مودم رو هک کرد ؟ تو همین بازه قیمت مودمی هست که WPA2-Enterprise(مودم های تو بازه قیمت 600 تومنی دارن نمیدونم چیه ولی :d ) هم داشته باشه علاوه بر چیزایی که گفتم بالاتر ؟

( مودم فعلیم پسوردی نداشت که بشه پیدا کرد ، wpa2 psk هم هستش ، هیچ کسی هم غیر خودم به مودم دسترسی نزدیک نداره ، البته نمیدونم انلاین میشه هک کرد یا نه )

آخرین ویرایش:

msbazicenter

کاربر سایت
Sep 19, 2008
3,690
نام
مرام آدم مهمِ نه اسمش
سلام
فرشیدجان چند تا سوال
کیبورد Cougar 500K رو باهاش کار کردی؟ اگه بله، نظرت در موردش چیه؟
در مورد کیبوردهای Steelseries نظرت چیه؟
سوال دیگه اینکه ASUS VG248QE پیش‌فرض کیت G-SYNC‌ رو داره یا آپشنه؟ Refresh Rate این مونیتور قابل تنظیم هست یا نه؟
اصلاً خرید این مونیتور رو توصیه می‌کنی در مقایسه با VX248؟
ممنون.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
دوستان دفعه قبل یه مودم پیشنهادی خواستم که بشه سرعت دستگاه ها رو محدود کرد ولی خوشبختانه هنوز مودم جدید نخریدم که این مودمم هک شد ، حالا از لحاظ امنیت 8970یی که فرشید جان پیشنهاد دادن در چه حدی هست ؟ انلاین که نمیشه مودم رو هک کرد ؟ تو همین بازه قیمت مودمی هست که WPA2-Enterprise(مودم های تو بازه قیمت 600 تومنی دارن نمیدونم چیه ولی :d ) هم داشته باشه علاوه بر چیزایی که گفتم بالاتر ؟

( مودم فعلیم پسوردی نداشت که بشه پیدا کرد ، wpa2 psk هم هستش ، هیچ کسی هم غیر خودم به مودم دسترسی نزدیک نداره ، البته نمیدونم انلاین میشه هک کرد یا نه )

هک شد ینی چی دوست عزیز؟! هکر هستی یا باهاش دیتاسنتر راه انداختی یا به ارگانی داری اتک می دی که هک شی؟!
مودمای رده ی خانگی همشون همین هستن و امنیتشون با رده ی مودمها و دستگاههای حرفه ای خیلی تفاوت داره، اگه دستگاه حرفه ای می خواید باید اطلاعات فنی حرفه ای هم داشته باشید و از RouterBoard های Mikrotik یا Ubiquity استفاده کنید.

WPA2-Enterprise هم برای سرورها هست و سیستم عامل سرور و Accounting احتیاج داره..

سلام
فرشیدجان چند تا سوال
کیبورد Cougar 500K رو باهاش کار کردی؟ اگه بله، نظرت در موردش چیه؟
در مورد کیبوردهای Steelseries نظرت چیه؟
سوال دیگه اینکه ASUS VG248QE پیش‌فرض کیت G-SYNC‌ رو داره یا آپشنه؟ Refresh Rate این مونیتور قابل تنظیم هست یا نه؟
اصلاً خرید این مونیتور رو توصیه می‌کنی در مقایسه با VX248؟
ممنون.

خیر، کار نکردم و اطلاعاتی هم در موردش نیست، اما از ظاهرش برمیاد که کیفیت بالایی داره، اما بدون تست دقیق هیچ توصیه ای نمیشه کرد.

Steelseries که حرفه ای هست و مدلهای بد نداره، هدست های فوق العاده ای هم برای گیمینگ داره.

ASUS VG248QE هم Gsync نداره و کیت مجزا باید روش نصب بشه، تنها مدل موجودی مه Gsync داشت همون ASUS ROG Swift بود.

Refresh Rate هم 60 و 100 و 120 و 144 قابل ست کردن هست.
اگر کارت 980 یا SLI کرده باشی اون موقع گرفتن فریم بالای 100 امکان پذیر هست و خرید 248QE هم توجیه داره، در غیر اینصورت خیر.

dashte laleha

عضو جدید
Mar 31, 2015
35
سلام داش فرشید.شما کدوم یک از این مادربورد ها رو انتخاب میکنید:
GIGABYTE GA-H97-Gaming 3

ASUS H97-PRO

ASUS H97-PRO Gamer

درسته که اینا گرافیک جیفورس روشون نصب نمیشه؟با سی پی یو اینتل که مشکلی ندارن؟گرافیک سری R9 که 4گیگ باشه کدومشونو برای یکی از این گرافیکا پیشنهاد میدین که با GTX970 برابری کنه؟ البته انتخاب خودم همون GIGABYTE Z97X GAMING3 هستش ولی میخوام ببینم ارزش داره یه کاری بکنم که بتونم یه SSD هم بگیرم؟ممنون برادر از راهنماییات.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
    or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر