مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,786
نام
فرشید
فرشید جان یه سیستم برای یکی میخوام که همه چیزش با هم بشه 1200 ، یعنی همراه با مانیتور و اسپیکر و موس و کیبرد
کاربردش هم برای فامبلمون میخوام که 16 سالشه برای سرگرمی و اینترنت و اگه بشه بازی هم اجرا کنه
میشه همه قطعاتش رو بگی چی بخره ؟ همچنین مانیتور هم بگو چی بخره ؟
مرسی

خب این خیلی کمه، 1200 فقط برای کیس مناسبه، کمترین ترکیبی که میشه پیشنهاد کرد اینه:

CPU:INTEL G3220
RAM:4GB 1333 DDR3
M/B:ASUS H81-C
HDD:SEAGATE 1TB
DVD/RW:SAMSUNG 24X
POWER:GREEN 430W
CASE:GREEN X1
MONITOR:SAMSUNG S19B315

اینا حدود 1250 میشه، برای بقیه ی قطعات هم به ناچار دیگه هر مدلی پیدا کردی باید بخری.

سلام
من کابل صدا optical میخوام،برند به خصوصی هست؟یعنی تفاوتی ایجاد میکنه؟
قیمتش چه جوریه؟
ممنون

کابلهای موجود از نظر برند انواع مختلف دارن، در مورد اینکه تاثیری توی کیفیت داشته باشه مطمئن نیستم.

unloved

کاربر سایت
Sep 10, 2009
640
نام
Hamid Anahid
آقا فرشید خسته نباشید ... من برای گیمینگ و رندر Vray می خوام ارتقا بدم سیستم فعلی AM3 هست با cpu X3 710 به نظر شما کل پلتفرمم رو عوض کنم و بیام سراغ Intel یا اینکه یه cpu 8350 amd بگیرم با ارتقا رم ؟؟ تغییر پلتفرم هزینه بالایی داره ولی از طرفی هم مین بورد فعلیم تعریفی نداره می خوام هزینه ای که می کنم مفید ترین حالت ممکن باشه .
واسه VGA پیشنهاد میکنی صبر کنم واسه DX 12 ها یا از بین کارت های موجود تصمیم بگیرم ؟؟

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,786
نام
فرشید
آقا فرشید خسته نباشید ... من برای گیمینگ و رندر Vray می خوام ارتقا بدم سیستم فعلی AM3 هست با cpu X3 710 به نظر شما کل پلتفرمم رو عوض کنم و بیام سراغ Intel یا اینکه یه cpu 8350 amd بگیرم با ارتقا رم ؟؟ تغییر پلتفرم هزینه بالایی داره ولی از طرفی هم مین بورد فعلیم تعریفی نداره می خوام هزینه ای که می کنم مفید ترین حالت ممکن باشه .
واسه VGA پیشنهاد میکنی صبر کنم واسه DX 12 ها یا از بین کارت های موجود تصمیم بگیرم ؟؟

بهترین کار تغییر کل پلاتفرم هست، پردازنده های AM3 کارایی حداکثرشون رو نشون دادن و از نظر راندمان هم با پردازنده های اینتل قابل قیاس نیستند،
از DX12 هم تا 12 ماه آینده خبری نیست!

CPU:INTEL Core I7 4770
RAM:CORSAIR 2*4GB DDR3 1600
M/B:ASUS B85-PLUS
VGA:Geforce GTX 770 2GB DDR5

اینا حدود 2870 میشن و حداقل قطعات برای ارتقا هستند. پلاتفرم قویتر و مخصوص کار شما سوکت 2011 هست که خب خیلی گرونتر درمیاد.

Amir-HA

کاربر سایت
Jan 24, 2013
47
نام
AmirHossein
هارد تا چه اندازه توی فریم بازی ها موثر هست ؟؟ مدل های خوب بازار الان چی هستن ؟

هارد بیشتر در زمان لود بازی تاثیر داره اما در بعضی بازی ها مثل کمپانی آو هیروز 2 تاثیری هم در فریم دهی داره اما نه اونقدر که مثلا 20 فریم رو بکنه 40 فریم حدود 25تا30 فریم میشه اما در همه باز یها اینطور نیست برای مثال در بازی ای مثل کال اف دیوتی هارد شما فقط روی سرعت لود بازی تاثیر گذاره

unloved

کاربر سایت
Sep 10, 2009
640
نام
Hamid Anahid
بهترین کار تغییر کل پلاتفرم هست، پردازنده های AM3 کارایی حداکثرشون رو نشون دادن و از نظر راندمان هم با پردازنده های اینتل قابل قیاس نیستند،
از DX12 هم تا 12 ماه آینده خبری نیست!

CPU:INTEL Core I7 4770
M/B:ASUS B85-PLUS
VGA:Geforce GTX 770 2GB DDR5

اینا حدود 2870 میشن و حداقل قطعات برای ارتقا هستند. پلاتفرم قویتر و مخصوص کار شما سوکت 2011 هست که خب خیلی گرونتر درمیاد.
نظر شما در مورد این مشخصات واسه سوکت ۲۰۱۱ چیه؟؟؟ قیمتش رو چقد تخمین میزنی؟؟

CPU:Intel Core i7-4820K Ivy Bridge-E 3.7GHz
M/B:ASUS - RAMPAGE IV BLACK EDITION
VGA : ASUS - GeForce GTX 770

این CPU با 8350 تو رندر چقد تفاوت کارایی داره اگر چارتی واسش سراغ داشته باشی ممنون میشم.
مرسی از جوابای خوبت.

Amir-HA

کاربر سایت
Jan 24, 2013
47
نام
AmirHossein
نظر شما در مورد این مشخصات واسه سوکت ۲۰۱۱ چیه؟؟؟ قیمتش رو چقد تخمین میزنی؟؟

CPU:Intel Core i7-4820K Ivy Bridge-E 3.7GHz
M/B:ASUS - RAMPAGE IV BLACK EDITION
VGA : ASUS - GeForce GTX 770

این CPU با 8350 تو رندر چقد تفاوت کارایی داره اگر چارتی واسش سراغ داشته باشی ممنون میشم.
مرسی از جوابای خوبت.
ُسی پی یو ها از نظر مقایسه که 4820 قورت می ده 8350 رو
Intel Core I7 4820k vs AMD FX 8350

قیمت هر کدوم قطعات رو براتون می گم
CPU:970.000T
رم ها اگر xms3 باشن میشن دو تاشون رو هم 290 تومن اگر vengeance باشه میشن دو تا شون 310 تومن
مادربردتونم بهترین مادربدر حال حاضر هست و واقعا عالیه که میشه یک میلیون و هفتصد
گرافیک هم میشه 1.275.000 تومن
سیستم خوبی هست فقط من ترجیح می دم رمش بالاتر باشه و سی پی یو هم قوی تر می کردم
شما اگر یه بودجه مشخص می کردید عالی تر می شد

آخرین ویرایش:

unloved

کاربر سایت
Sep 10, 2009
640
نام
Hamid Anahid
ُسی پی یو ها از نظر مقایسه که 4820 قورت می ده 8350 رو
Intel Core I7 4820k vs AMD FX 8350

قیمت هر کدوم قطعات رو براتون می گم
CPU:970.000T
رم ها اگر xms3 باشن میشن دو تاشون رو هم 290 تومن اگر vengeance باشه میشن دو تا شون 310 تومن
مادربردتونم بهترین مادربدر حال حاضر هست و واقعا عالیه که میشه یک میلیون و هفتصد
گرافیک هم میشه 1.275.000 تومن
سیستم خوبی هست فقط من ترجیح می دم رمش بالاتر باشه و اگر می شد گرافیک رو به 680 تغییر می دادم (چون هسته کودای بیشتر داره) و سی پی یو هم قوی تر می کردم
شما اگر یه بودجه مشخص می کردید عالی تر می شد
بودجه دوروبر ۴ تومن هست.. بیشتر تمرکز رو رو مینم گذاشتم واسه ارتقا دستم باز باشه در مورد گرافیک ۷۷۰ از لحاظ فریم دهی نسبت به 680 در چه وضعیتی هست؟؟ در مورد Cpu هم با این بودجه فکر نمیکنم انتخاب دیگه ای داشته باشم. چه CPu مد نظرت بود؟
چه پاوری پیشنهاد میکنید؟؟

آخرین ویرایش:

Amir-HA

کاربر سایت
Jan 24, 2013
47
نام
AmirHossein
بودجه دوروبر ۴ تومن هست.. بیشتر تمرکز رو رو مینم گذاشتم واسه ارتقا دستم باز باشه در مورد گرافیک ۷۷۰ از لحاظ فریم دهی نسبت به 680 در چه وضعیتی هست؟؟ در مورد Cpu هم با این بودجه فکر نمیکنم انتخاب دیگه ای داشته باشم. چه CPu مد نظرت بود؟

در مورد 680 اشتباه کردم ویرایش هم زدم پستم رو (یه لحظه حواسم رفت قاتی کردم)
بودجه فک کردم 4.5 داری چون قطعات بالا حدود 4.5 در میومد
نظر من سی پی یو همون 4820
مادربرد asus rampage vi extreme : 1.315.000T
ram : 2×Gskill 4GB RipjawsX 2400MHz
گرافیک هم همون ایسوز 770
اینا می شن با این بودجه
با بوجه 4.5 باز دو تا پیشنهاد دارم
سی پی 4930 به همراه قطعات بالا یا اون مادربرد رمپیج بلک با 4820 که من خودم با 4.5 4930 رو ترجیح می دم با مادربرد 1.3

با این 4 تومن پاور هم می خوایید؟
اگر می خوایید جا برای یه اس ال آی دیگه هم داشته باشه ؟

آخرین ویرایش:

unloved

کاربر سایت
Sep 10, 2009
640
نام
Hamid Anahid
با SLI و بدون اون چند وات نیاز دارم؟؟ احیانا ۵۳۰ real green که کارم رو راه نمیندازه؟؟ ;;) Rampage Black رو البته۱۵۸۰ قیمت دارم

Amir-HA

کاربر سایت
Jan 24, 2013
47
نام
AmirHossein
با SLI و بدون اون چند وات نیاز دارم؟؟ احیانا ۵۳۰ real green که کارم رو راه نمیندازه؟؟ ;;) Rampage Black رو البته۱۵۸۰ قیمت دارم

خوب خوبه قیمت روگ رمپیج بلکتون من فک می کنم 1660 بود آخرین بار که پرسیدم حالا دقیق یادم نمیاد
با اس ال آی دو تا 770 یه پاور گرین 1275 یا 1350 نیازه که خب یکم زیاده ولی خیال راحت کنه
بدون اس ال آی یدونه 750 کافیه
حواستون باشه اگر از ماشین حساب های آنلاین استفاده کردید توان مصرفی گرافیک 300 وات هست خیلی از ماشین حساب ها بین 250-280 حساب می کنن
اون پاور خودتون بتونه مادربرد و گرافیک رو روشن کنه شاخه

در ضمن حتما روی این سیستم به فکر یه اس اس دی هم باشید و در آینده رم ها رو ارتقا بدید عالی میشه

unloved

کاربر سایت
Sep 10, 2009
640
نام
Hamid Anahid
پاور خودم که خاطره است بیشتر....
دقیقا تو فکر SSD هم هستم ممنون بابت راهنمایی .... در مورد رم ۴ تا ۴ بازده بهتری داره یا ۲ تا ۸ ؟

Amir-HA

کاربر سایت
Jan 24, 2013
47
نام
AmirHossein
پاور خودم که خاطره است بیشتر....
دقیقا تو فکر SSD هم هستم ممنون بابت راهنمایی .... در مورد رم ۴ تا ۴ بازده بهتری داره یا ۲ تا ۸ ؟

4 تا 4 گیگ چون میشه یه کواد چنل اما خب قیمتشون تقریبا یکی میشه شما الان دو تا 4 می پیری در آینده هم هیمن مدلو بگیر دو تا 4 دیگه میشه 16 فقط حواست باشه باید همین مدل باشه که بشه کواد چنل وگرنه کاراییش از دو تا 8 کمتر میشه رم ها باید از نظر فرکانس و تامینگ و حجم یکی باشن تا بتونن دوال یا کواد چنل بشن

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر