مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

farzadwar

کاربر سایت
Jan 22, 2010
1,086
نام
farzad
سلا عزیزان
بنده یه کیس دارم مال سه الی 4 سال پیشه تا حالا کوچکترین نارضایتی ازش نداشتم ولی فقط عمده کارم اینترنت و وبگردی بوده و در نهایت بازی انگری بیردز و دیدن فیلم و موسیقی و ...
حال با شروع نسل جدید و این قیمتای فضایی بازی و هزار مکافات دیگه تصممیم گرفتم دوباره به آغوش pc برگردم و بازیهای مولتی پلتفرم را با سیستم اجرا کنم و اما سوال اساسی من:
یه سیستم دارم میخوام بفروشم به رفیقم اونم واسه بچه کوچیکش میخواد و زیاد براش کانفیگ و قدرت بالا ملاک نیست از دوستان خواهش دارم قیمت این سیستم که در پایین عرض میکنم را بصورت قطعه قطعه و یا کیس کامل را بفرمایید بصورت دقیق چون میخوام خدای نکرده مدیونش نشم با تشکز از تمامی عزیزان و اساتید:
case: Viera
Memory Ram:2 Gb
Motherboard:P31b-A7
Graphics:Ati Radeon HD 4300/4500 series
CPU:Dual core CPU E5300 @2.60 GHz
Power: 500
DVD Writer:SUZUKI
HDD: 160 GB
Modem

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
سلام دوستان
منم یه 4 تا قطعه مد نظرم هست میخواستم بدونم انتخابم درست بوده ؟ شما چی پیشنهاد میکنین ؟! نهایت تا 1500
Cpu Intel Core i5 - 3.0GHz - 4430
Main ASUS - H87M-E
Power GREEN - GP585B
Ram CORSAIR - 4GB - 1600
======
Monitor X-Vision 24 + Hard SSD هم دارم
یه کارت گرافیک هم دارم که خیلی ازش راضی بودم => Nvidia 9800 GT - 1GB - 256bit بود که باهاش Skyrim رو با تمام گرافیک و جزئیات بازی میکردم و راضی بودم
میخواستم بدونم این کارت گرافیک میتونه بازی های BF 4 یا COD ghost رو راحت اجرا کنه ؟ یا نیاز دارم بهترش رو بخرم ؟

در مورد کارت گرافیک بگم که خیلی قدیمیه دیگه، واسه این نسل حتما یکی باید بخری.

snakemgs3

کاربر سایت
Oct 27, 2005
1,482
سلام دوستان
منم یه 4 تا قطعه مد نظرم هست میخواستم بدونم انتخابم درست بوده ؟ شما چی پیشنهاد میکنین ؟! نهایت تا 1500
Main ASUS - H87M-E
Power GREEN - GP585B
Ram CORSAIR - 4GB - 1600
======
یه کارت گرافیک هم دارم که خیلی ازش راضی بودم => Nvidia 9800 GT - 1GB - 256bit بود که باهاش Skyrim رو با تمام گرافیک و جزئیات بازی میکردم و راضی بودم
میخواستم بدونم این کارت گرافیک میتونه بازی های BF 4 یا COD ghost رو راحت اجرا کنه ؟ یا نیاز دارم بهترش رو بخرم ؟

تا اونجایی که من اطلاع دارم bf4 به dx11 نیاز داره و اگر کارت گرافیک شما از dx11 پشتیبانی نکنه اجرا نمیشه.

درباره دیگر قطعات هم من قیمت دقیق ندارم ولی صرف نظر از RAM که 2 عدد 4 گیگ پیشنهاد میشه از نظر اقتصادی یک گزینه حرفه ای برای بازی هست. چون میشه از چیپست b85 هم استفاده کرد که البته بسیاری از امکانات h87 رو نداره(مثل RAID).

همچنین شاید بتونید از برند های دیگه، مادربرد ارزونتر هم پیدا کنید.

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
ببخشید این مدلی که گفتین برا بازی خوبه؟

برای بازی فقط 22 اینچ به بالا توصیه میشه که متاسفانه الان توی بازار هم کمه و هم گرونه.

ممنون از لطفتون كه جواب مي ديد عذر ميخوام بنده الان مانيتورم samsung s22a360h كه تا حالا ازش راضي بودم مدلي كه شما معرفي كرديد نسبت به مدل خودم بالاتره؟

خیر، مانیتور خودت بهتره و هنوز هم جوابگو هست!

برادر google chrome بزنی ترجمه می کنه، ولی نیاز هم نیست البته شما سمت چپ نگاه کنی یه سری pc آماده بر طبق cpu داره. cpu رو انتخاب کنی یه سری option میاره. رو هر کدوم کلیک کنی پایین صفحه زده مشخصات رو. برای مثال این مال core i5 ivy هست:
items in Shop-Digicom24 store on eBay!

برادر اینجا ایرانه! یکم که ترافیک سنگین میشه هیچ کدوم از سرویسای گوگل حتی جیمیل راحت وصل نمیشن، مخصوصا سرویس ترجمه، بخاطر اینکه پروتای مشترک و HTTPS رو محدود کردن توی ایران!

بعدم شما داری با اکانت خودت لیست می سازی یا سایتش اسکریپتی داره که نتیجه رو فقط برای خودت نشون میده و به هیچ کاربر دیگه ای لیستی رو که شما می بینی نشون نمیده، اصلا هیچ گزینه ای اینجا نیست.

سلام خسته نباشید

من میخوام یه سیستمی داشته باشم که واقعا بشه یه 5 سالی حداقل سر کرد ..

بودجمم حداکثر 2میلیون 700 هزار تومن

راهنماییم کنید بی زحمت

( در ضمن اینم بگم میخوام قطعات داخل کیس رو از صفر شروع کنم )

توی PC اصلا طول عمر 5 سال برای سیستم بازی وجود نداره! حتی اگه 6 تومن خرج کنی، دیگه 2700 بماند که واسه الان هم سیستم بازی متوسط حساب میشه!

CPU:Core i3 3220
RAM:2*4GB 1600 DDR3
M/B:P8B75V
VGA:GIGA GTX 660 2GB GDDR5
HDD:SEAGATE 1TB
DVD/RW:SAMSUNG 24X
POWER:GREEN 600w
CASE:MAGNUM2

حدود 2780 میشه

سلام دوستان
Main ASUS - H87M-E
Power GREEN - GP585B
Ram CORSAIR - 4GB - 1600
======

با 9800 می خوای بازیهای نسل بعد رو اجرا کنی؟ نه عزیز، نمیشه، یعنی اجرا بکنه هم بدرد بازی کردن نمی خوره. حتما باید گرافیک رو هم عوض کنی. کارتت باید DX11 باشه.

سلا عزیزان
بنده یه کیس دارم مال سه الی 4 سال پیشه تا حالا کوچکترین نارضایتی ازش نداشتم ولی فقط عمده کارم اینترنت و وبگردی بوده و در نهایت بازی انگری بیردز و دیدن فیلم و موسیقی و ...
حال با شروع نسل جدید و این قیمتای فضایی بازی و هزار مکافات دیگه تصممیم گرفتم دوباره به آغوش pc برگردم و بازیهای مولتی پلتفرم را با سیستم اجرا کنم و اما سوال اساسی من:
یه سیستم دارم میخوام بفروشم به رفیقم اونم واسه بچه کوچیکش میخواد و زیاد براش کانفیگ و قدرت بالا ملاک نیست از دوستان خواهش دارم قیمت این سیستم که در پایین عرض میکنم را بصورت قطعه قطعه و یا کیس کامل را بفرمایید بصورت دقیق چون میخوام خدای نکرده مدیونش نشم با تشکز از تمامی عزیزان و اساتید:
case: Viera
Memory Ram:2 Gb
Motherboard:P31b-A7
Graphics:Ati Radeon HD 4300/4500 series
CPU:Dual core CPU E5300 @2.60 GHz
Power: 500
DVD Writer:SUZUKI
HDD: 160 GB
Modem

فکر کنم قیمت 300 تا 350 تومن منصفانه باشه.

mojy56

کاربر سایت
Nov 8, 2009
50
نام
مجتبی

دوباره سلام
دوستان نظرتون درباره green buffalo 100 چیه ؟
برای پردازنده i3 میخوام . به نظر شما خوبه این خنک کننده یا اصلا نیاز نیست و اگه مدل بهتری سراغ دارید معرفی کنین .
سوال دومم اینه که برای کارت 7850 چه پاوری مناسبه با همین cpu و 8 گیگ رم
ممنون از لطفتون

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
اگه می خوای یه سیستم کم صداتر داشته باشی خریدش توصیه میشه
در مورد پاور هم یه 600 وات گرین کفایت می کنه.

milad_wanted

کاربر سایت
Dec 16, 2010
119
نام
Milad
من می خوام Cpu ارتقا بدم. مادربردم مدلش asus p8h61 و بودجه هم 700 الی 800 تومان میتونم اختصاص بدم. مادربردم چیپست lga 1155 ساپورت میکنه. بیشتر بازی می کنم و وب گردی و فیلم. به نظرتون چه مدلی خوبه؟
پ.ن: پاورم 485 وات گرین و کارت گرافیکم 6790 his و رم هم 2*2 1600 geil. قدرت پاورم مشکلی ایجاد می کنه؟

farzadwar

کاربر سایت
Jan 22, 2010
1,086
نام
farzad
سلام دوستان و اساتید محترم
اگه میشه لطف کنید و یه سیستم خوب و کارآمد برای بازی به بنده معرفی کنید در حدود 1.5 میتونم هزینه کنم فقط کیس خالی میخام ببندم در ضمن هارد هم دارم شما روی بقیه قطعات لطف کنید راهنمایی و پیشنهاد بهم بدید یه سیستمی هم میخام که بتونم بازیهای نسل بعدی را حداقل روی مینیموم اجرا کنم چون در فکر خرید کنسولهای نسل بعدی هستم . فقط میخام بازیهای مولتی پلتفرم را برام اجرا کنه

lool

کاربر سایت
Mar 30, 2009
8
سلام خسته باشید دوستان می خواستم بدونم بین این 2 تا کارت تفاوت کارایی عملا وجود داره ؟ و شما کدومو بیشتر توصیه می کنید ؟
ASUS GTX 760 OC DCII 2GB GDDR5
GIGABYTE GTX 760 OC WF 3X 2GB GDDR5

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
من می خوام Cpu ارتقا بدم. مادربردم مدلش asus p8h61 و بودجه هم 700 الی 800 تومان میتونم اختصاص بدم. مادربردم چیپست lga 1155 ساپورت میکنه. بیشتر بازی می کنم و وب گردی و فیلم. به نظرتون چه مدلی خوبه؟
پ.ن: پاورم 485 وات گرین و کارت گرافیکم 6790 his و رم هم 2*2 1600 geil. قدرت پاورم مشکلی ایجاد می کنه؟
CPU فعلی ت چی هستش ؟
در کل به شرط داشتن CPU قابل قبول تعویض کارت و پاور پیشنهاد خوبی میتونه باشه مثل اینا :

VGA : asus gtx650 ti boost
POWER : green gp600a-eu

حدودا 890 در میاد.
سلام دوستان و اساتید محترم
اگه میشه لطف کنید و یه سیستم خوب و کارآمد برای بازی به بنده معرفی کنید در حدود 1.5 میتونم هزینه کنم فقط کیس خالی میخام ببندم در ضمن هارد هم دارم شما روی بقیه قطعات لطف کنید راهنمایی و پیشنهاد بهم بدید یه سیستمی هم میخام که بتونم بازیهای نسل بعدی را حداقل روی مینیموم اجرا کنم چون در فکر خرید کنسولهای نسل بعدی هستم . فقط میخام بازیهای مولتی پلتفرم را برام اجرا کنه
متاسفانه بودجه محدود هستش و نمیشه انتظار زیادی داشت !
در کل چیزی که ارزش خرید داشته باشه حداقل 900~1,850 میخواد مثل اینا :

CPU : intel i3 3220
RAM : corsair xms3 8gb 2x4gb ddr3 1600
MAIN : asus b75m-a
VGA : sapphire or asus hd7770
ODD : samsung 24x sata
CASE : green magnum 2

حدودا 1,860 در میاد دیگه کمتر از این ارزش خرید نداره.
سلام خسته باشید دوستان می خواستم بدونم بین این 2 تا کارت تفاوت کارایی عملا وجود داره ؟ و شما کدومو بیشتر توصیه می کنید ؟
ASUS GTX 760 OC DCII 2GB GDDR5
GIGABYTE GTX 760 OC WF 3X 2GB GDDR5
تفاوتشون ناچیز هستش ، پیشنهاد من با توجه به قیمت مدل GIGA هستش.

milad_wanted

کاربر سایت
Dec 16, 2010
119
نام
Milad
CPU فعلی ت چی هستش ؟
در کل به شرط داشتن CPU قابل قبول تعویض کارت و پاور پیشنهاد خوبی میتونه باشه مثل اینا :

VGA : asus gtx650 ti boost

حدودا 890 در میاد..
اینتل g840. خیلی ضعیفه به همین دلیل می خوام عوض کتم. چه cpu ای مناسبه به نظرتون؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
اینتل g840. خیلی ضعیفه به همین دلیل می خوام عوض کتم. چه cpu ای مناسبه به نظرتون؟

دست کم باید یه Core i3 3220 بخری، مدل مناسب هم از سری Core i5 ها می تونه باشه. یعنی از 300 تومن یا 500 تومن به بالا.

سلام دوستان من سه سوال از خمتتون داشتم
1-با توجه به ورود کارتهای نسل جدید ای ام دی ایا خرید کارت SAPPHIRE HD 7870 GHz Edition 2GB GDDR5 به قیمت حدود هشتصد هزار تومان کار عاقلانه ایی هست؟
2-چرا این کارت با این که خنک کننده خوبی هم داره نسبت به کارتهای هم نام از برندهای دیگر اینقدر ارزان تر هست ایا نسبت به اونها مثلا از قدرت کمتری برخوردار هست یا با کیفیت کمتری ساخته شده؟
ایا سی پی یو cori3 2100 برای این کارت گلوگاه هست؟

تمام مدلهای جدید AMD که نسل جدید نیستن، بعضی مذلهای میان رده تغییر نام داده شده ی همون مدلهای سری 7000 هستن، مثل مدلهای 270 و 280
بنابراین مدلی مثل 7870 هنوز هم کارایی خوبی داره، مام وقتی مدلهای جدیتر توی بازار بیان ممکنه قیمت جهانی اونا افت کنه.

مدلهای برند سافایر معمولا ارزونتر از بقیه ی برندها هستن و بیشتر از مدلهای مرجع AMD برای ساخت کارتهای خودش استفاده می کنه و کیفیت خنک کننده هاش هم در حد برندهای ASUS,MSI نیست.

پردازنده ی 2100 هنوز هم در 90 درصد موارد کارایی مناسب داره، اما ممکنه در بازیهای معدودی هم بخاطر سنگینی موتور بازی راندمان کامل رو نده.

kv7_shadow

کاربر سایت
Aug 26, 2011
1,731
نام
کورش
سلام خسته نباشید
میخواستم بدونم دقیقا فرق بین ram های 1600 MHz با 1333 MHz چیه؟
ارزش داره به خاطر این تفاوت 1600 گرفت؟ یا همون 1333 خوبه؟
ممنون

bAd Clown

کاربر سایت
Nov 6, 2011
184
نام
Milad - ɮΛÐ[̲̅c̲̅]ŁФѠƝ
درود فرشید جان و رامین جان...
خسته نباشید...
قربان ی چنتا قطعه هستش ک میخواستم قیمتشو رو بدونم اگه زحمتی نیست...
پاورTOPOWER FATALITY 850W Gaming PSU
کیس
Green X6 Challenger
سی پی یو
Intel® Core™ i7-3770K Ivy Bridge Processor
رم
Geil EVO Corsa 8GB 4x2GB Quad Ch 2133
گرافیک
XFX HD5970 Black Edition 2GB GDDR5

مادربرد رو هم خود شما بگید ،ک بتونه با این سیستم همخونی داشته باشه...

سیستمی ک ارزونتر از این سیستم باشه و به این سیستم نزدیکتر باشه رو هم بگید ممنون میشم...
منتظر جوابتون هستم...
پیشاپیش خسته نباشید و دست گلتون درد نکنه... ;)

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
سلام خسته نباشید
میخواستم بدونم دقیقا فرق بین ram های 1600 MHz با 1333 MHz چیه؟
ارزش داره به خاطر این تفاوت 1600 گرفت؟ یا همون 1333 خوبه؟
ممنون

خب سرعت هست دیگه! هر چی بیشتر یهتر! :p. بستگی داره به خودتون، معمولا به برنامه هم بازی داره که واقعا استفاده کنه یا نه! اگر اختلاف قیمت کمی دارن ضرری نداره گرفتنشون!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر