مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
2ترا میشه معرفی کنید

خب 2 ترابایتی 2.5 اینچی اکسترنال گرونه، بالای 400 تومن هست در صورتی که مدل رومیزی حدود 100 تومن ارزونتره، مثلا WD MyBook ES هست که حدود 320 تومنه.

سلام. تفاوتی بین خرید 4770K با 4670K برای گیم اصلا وجود نداره و منجر به دادن فریم بیشتر نمیشه به طور کل در هیچ بازیی ؟

خیر، تفاوت محسوس نیست و ضرورتی به خرید 4770 برای گیم نیست، دلیلش اینه که بیشتر بازیها از تکنیک HT که هسته های مجازی رو شبیه سازی می کنه بهره ای نمی برن. در برخی بازیهای جدیدتر داره به تدریج این تاثیر دیده میشه اما هنوز قابل توجه نیست.

می خواستم یه هارد اینترنال اضافه کنم به سیستمم واسه آرشیو چه مارکی پیشنهاد میدین و اینکه برای نصب هارد به چه کابل هایی نیاز دارم ؟
ممنون

کابل که همون کابل SATA و کانکتور برق SATAباید باشه، یه کابل روبانی قرمز یا سیاه رنگ هست
برای هارد هم جهت آرشیو بیشتر مدل WD GREEN با ظرفیت های 2 و 3 ترابایتی توصیه میشه. البته SEAGATE هم تفاوت قیمتی زیادی نداره و ممکنه سریعتر هم باشه اما برای هدف شما مهم نیست.

AlCapoN

کاربر سایت
Sep 17, 2012
497
نام
MEtti
خب 2 ترابایتی 2.5 اینچی اکسترنال گرونه، بالای 400 تومن هست در صورتی که مدل رومیزی حدود 100 تومن ارزونتره، مثلا WD MyBook ES هست که حدود 320 تومنه.
خب منم رو میزی میخوام..حالا موندم بین Seagate و WD my Book

DyaokO

کاربر سایت
Aug 6, 2010
133
نام
علیرضا
سلام به همه دوستان
من این سیستما دارم و میخوام گرافیکما برای bf4 عوض کنم
دوستان چه پیشنهادی میدن لطفا با حدود قیمت که ببینم کدوم نسبت به قیمت بهتره
cpu 2.66 core i 7 920
6 gb ram corsar
main bord X58A-UD7 gigabyte
power 885 watt green
گرافیک فعلیم هم اینه GTX 275 برند gigabyte البته به گرافیکم نخندینا

amirmahmood

کاربر سایت
Nov 12, 2009
3,202
نام
امیر محمود
سلام به همه دوستان
من این سیستما دارم و میخوام گرافیکما برای bf4 عوض کنم
دوستان چه پیشنهادی میدن لطفا با حدود قیمت که ببینم کدوم نسبت به قیمت بهتره
cpu 2.66 core i 7 920
6 gb ram corsar
main bord X58A-UD7 gigabyte
power 885 watt green
گرافیک فعلیم هم اینه GTX 275 برند gigabyte البته به گرافیکم نخندینا
سلام
خب سی پی یوت برای کارت های گرافیک امروزی تقریبا مناسب هستش اما ایده ال نیست.
کارت گرافیکت هم خیلی قدیمی شده و از dx11 هم پشتیبانی نمی کنه.
چقدر بودجه برای خرید کارت گرافیک داری؟

NFS Hero

کاربر سایت
Jul 20, 2013
10
سلام
ای باباااااااااااا
من نمیدونم این دیگه چه جورشه
نه اینجا میشه تاپیک زد و نه تو بازی نما
حتما باید یه حدود 10تا پست بزنی تا بتونی تاپیک بزنی
خب اونوقت کاربر باید تو تاپیکهای نامربوط مشکلشو مطرح کنه
اینجوری که نمیشه
اساتید من میخوام یه فرمون بازی بگیرم بیشترم برای بازی فرمول
چی بگیرم؟؟
البته میدونم a4tech عالیه ولی من اونقدر نمیتونم هزینه کنم
این Genius Twin Wheel F1 چطوره؟؟
Twin Wheel F1
یه چیزی که هست این قابلیت شیفت پشت فرمونی داره و دنده دستی نداره
از این بابت مرددم
مشکلی ایجاد نمیکنه بعدا برای بازیهای nfs یا grid و چیزای دیگه؟
چون دنده دستی نداره
نظرتون چیه؟
چی پیشنهاد میدین؟؟!!!
ممنون

POPY

کاربر سایت
Jul 19, 2012
325
CPU:CORE2DUE 6550 2.33GH
VGA:GTS450 1G DDR5
RAM DDR2:2GIG BUS 800
2GIG BUS 667
MOTHERBOARDAM :GIGABYTE-P35-DS3R
POWER:480 GREEN
HARD:160 GIG MAXTOR
متخصصین مربوطه می خواستم بدونم اگر قطع ای عوض کنم اولویت کدوم عوض کنم می خوام دسته دوم بگیرم آنچنان فکر نکنین من پوله زیادی دارم برای اینکه 6 سال پیش جمعش کردم فقط کارت گرافیکم عوض کردم که چون مادر بوردم PCI EXPRESS ساپورت می کنه ولی کارت گرافیکم PCI EXPRESS 2 هستش .خوب مادربوردیه ......:d

- - -ویرایش - - -

اهان یه چیزی یادم رفت می خوام BF4 بازی کنم قبلا BF3 بازی کردم تو تنظیمات متوسط 30 تا 20 فریم می گرفتم :d

amirmahmood

کاربر سایت
Nov 12, 2009
3,202
نام
امیر محمود
CPU:CORE2DUE 6550 2.33GH
VGA:GTS450 1G DDR5
RAM DDR2:2GIG BUS 800
2GIG BUS 667
MOTHERBOARDAM :GIGABYTE-P35-DS3R
POWER:480 GREEN
HARD:160 GIG MAXTOR
متخصصین مربوطه می خواستم بدونم اگر قطع ای عوض کنم اولویت کدوم عوض کنم می خوام دسته دوم بگیرم آنچنان فکر نکنین من پوله زیادی دارم برای اینکه 6 سال پیش جمعش کردم فقط کارت گرافیکم عوض کردم که چون مادر بوردم PCI EXPRESS ساپورت می کنه ولی کارت گرافیکم PCI EXPRESS 2 هستش .خوب مادربوردیه ......:d

- - -ویرایش - - -

اهان یه چیزی یادم رفت می خوام BF4 بازی کنم قبلا BF3 بازی کردم تو تنظیمات متوسط 30 تا 20 فریم می گرفتم :d
سیستمت قدیمی هستش و ارزش نداره براش هزینه کنی.
با وجود اینکه مادربوردت از PCI-E ‍پشتیبانی می کنه اما اگر کارت گرافیک قوی هم بخری چون سی پی یوت هم ضعیف هستش تمام قدرت کارت گرافیک رو در اختیارت نمی گذاره.
ضمنا پاور هم باید برای قطعات HIGH عوض بشه و قوی تر باشه.
به هر حال باید کل سیستم رو عوض کنی.

amd fx 8350 x8 iNTEL 4670

آقا كدوم يكي از اين سي پي يو ها رو پيشنهاد ميكنين؟ و كاراييشون نسبت به قيمتشون چطوره؟؟؟
اینتل4670 توصیه میشه. چون برای GAMING کارایی بسیار بهتری نسبت به 8350 داره.
ضمنا سی پی یو های AMD مشکلاتی هم دارند. مثل مصرف و حرارت زیاد و گزارش خرابی بالا

victor hogo

کاربر سایت
Dec 20, 2011
3,748
نام
علی
با سلام!
آقا مشخصات واچ داگز رو دو حالت آخر اینه:
مشخصات سیستم پیشنهادی
GPU: DirectX 11 graphics card with 2 GB Video RAM
CPU: Eight core
RAM: 8GB

example 1
GPU: NVidia GTX 560 ti
CPU: Intel Core i7-3770
example 2
GPU: AMD Radeon HD 7850
CPU: AMD FX-8350 Eight-Core​
حداکثر تنظمیات

GPU: Latest DirectX 11 graphics card with 2 GB Video RAM or more
CPU: Latest Eight core or more
RAM: 8GB or more

example 1
GPU: Nvidia GTX 670
CPU: Intel Core i7-3930K

example 2
GPU: AMD Radeon HD 7970
CPU: AMD FX-9370 Eight-Core
آقا بحث گرافیک که هیچی حالا من چه 880 ببندم چه 290x به هر حال خیلی قویتر از مشخصات این سیستم پیشنهادی در بالاترین حالته!
اما من نگران سی پی یوم هستم شما همیشه core 15 پیشنهاد می دادید و می گفتید حتی از سر بازی ها برا یکی دو سال بعد هم زیاده و برای من که core 17 3770 هست جای خود داره! ولی اینجا می بینیم که این 3770 در بالاترین سیستم پیشنهادی ممکن قرار نداره!!!!! و رو سیستم پیشنهادی هست!!!!
یعنی من با این سی پی یو ای که دارم و کارت گرافیکی که از بین یکی از دو کارتی که بالا نام بردم و 16 گیگ رم نمی تونم به آخرین حد کیفیت این بازی برسم؟!
ضمنا منظورش از آخرین کیفیت همون جزئیات در بالاترین سطح در کنار رزولوشن 1920 در 1080 هست یا روزلوشن های بالاتر منظورشه؟!

amirmahmood

کاربر سایت
Nov 12, 2009
3,202
نام
امیر محمود
با سلام!
مشخصات سیستم پیشنهادی

example 1
example 2
حداکثر تنظمیات

example 1

example 2
آقا بحث گرافیک که هیچی حالا من چه 880 ببندم چه 290x به هر حال خیلی قویتر از مشخصات این سیستم پیشنهادی در بالاترین حالته!
اما من نگران سی پی یوم هستم شما همیشه core 15 پیشنهاد می دادید و می گفتید حتی از سر بازی ها برا یکی دو سال بعد هم زیاده و برای من که core 17 3770 هست جای خود داره! ولی اینجا می بینیم که این 3770 در بالاترین سیستم پیشنهادی ممکن قرار نداره!!!!! و رو سیستم پیشنهادی هست!!!!
یعنی من با این سی پی یو ای که دارم و کارت گرافیکی که از بین یکی از دو کارتی که بالا نام بردم و 16 گیگ رم نمی تونم به آخرین حد کیفیت این بازی برسم؟!
ضمنا منظورش از آخرین کیفیت همون جزئیات در بالاترین سطح در کنار رزولوشن 1920 در 1080 هست یا روزلوشن های بالاتر منظورشه؟!

ببین نکته مهم برای خرید سیستم gaming این هستش که بخش زیادی از بودجه باید صرف خرید کارت گرافیک باشه و باقی بودجه صرف خرید سی پی یو و مادربورد و سایر قطعات میشه.
قطعات سی پی یو باید جوابگوی کارت گرافیک باشه. ما در سیستم های پیشنهادی همیشه این موضوع رو در نظر می گیریم.
تست بازی های حال حاضر نشان میده که سی پی یو های i5 به خوبی جوابگو هستش. فرق i7 و i5 رمانی مشخص میشه که نرم افزار یا بازی ای بتونه از Hyper Threading استفاده کنه.
بازی watch dogs احتمالا می تونه از HT استفاده کنه. ضمنا در سیستم پیشنهادی 3930 ذکر شده که قیمت بسیار بالایی داره. قیمتش حدودا 1700 هستش. و این سی پی یو با در نظرگرفتن HT تعداد هسته هاش به 12 تا میرسه!! هنوز فکر نمی کنم موتور گرافیکی باشه بتونه از 12 تا هسته استفاده کنه. اگر باشه احتمالا بازی WD اولیش خواهد بود.

یک مثال ساده می زنم تا اهمیت کارت گرافیک رو متوجه بشی:
کدام از این دو حالت کارایی بیشتری در بازی داره؟
1- Core i5 4670+GTX770
2- Core i7 4770+GTX 760

پاسخ دادنش راحت هستش. حالت اول کارایی بیشتری داره چون از 770 بهره می بره و ضمنا 4670 هم جوابگو هستش.
بودجه وقتی محدود باشه ما مجبور می شیم که حالت اول در نظر بگیریم. چون کارایی بیشتری داره و برای کاربر راندمان بهتری داره.
اما وقتی بودجه خیلی زیاد باشه در کنار GPU بسیار قوی، یک سی پی یو بسیار قوی هم در نظر می گیریم.

victor hogo

کاربر سایت
Dec 20, 2011
3,748
نام
علی
ببین نکته مهم برای خرید سیستم gaming این هستش که بخش زیادی از بودجه باید صرف خرید کارت گرافیک باشه و باقی بودجه صرف خرید سی پی یو و مادربورد و سایر قطعات میشه.
قطعات سی پی یو باید جوابگوی کارت گرافیک باشه. ما در سیستم های پیشنهادی همیشه این موضوع رو در نظر می گیریم.
تست بازی های حال حاضر نشان میده که سی پی یو های i5 به خوبی جوابگو هستش. فرق i7 و i5 رمانی مشخص میشه که نرم افزار یا بازی ای بتونه از Hyper Threading استفاده کنه.
بازی watch dogs احتمالا می تونه از HT استفاده کنه. ضمنا در سیستم پیشنهادی 3930 ذکر شده که قیمت بسیار بالایی داره. قیمتش حدودا 1700 هستش. و این سی پی یو با در نظرگرفتن HT تعداد هسته هاش به 12 تا میرسه!! هنوز فکر نمی کنم موتور گرافیکی باشه بتونه از 12 تا هسته استفاده کنه. اگر باشه احتمالا بازی WD اولیش خواهد بود.

یک مثال ساده می زنم تا اهمیت کارت گرافیک رو متوجه بشی:
کدام از این دو حالت کارایی بیشتری در بازی داره؟
1- Core i5 4670+GTX770
2- Core i7 4770+GTX 760

پاسخ دادنش راحت هستش. حالت اول کارایی بیشتری داره چون از 770 بهره می بره و ضمنا 4670 هم جوابگو هستش.
بودجه وقتی محدود باشه ما مجبور می شیم که حالت اول در نظر بگیریم. چون کارایی بیشتری داره و برای کاربر راندمان بهتری داره.
اما وقتی بودجه خیلی زیاد باشه در کنار GPU بسیار قوی، یک سی پی یو بسیار قوی هم در نظر می گیریم.
خب نظرتون راجب ترکیب core i7 3770 با 290X یا 880 چیه؟؟
من خیالم برا یکی دو سال راحت باشه که بتونم بازی ها رو رو حالت فول اچ دی و بالاترین جزئیات و حداقل فریم 30 بازی کنم؟!
ضمنا من جوابم رو نگرفتم از سوال قبلیم!! منظورم این بود ه الان سی پی یوی بنده سر همین اول نسل تو واچ داگز کم آورده و نمیشه رو بالاترین جزئیات ازش کار کشید؟!

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
خب منم رو میزی میخوام..حالا موندم بین Seagate و WD my Book

سلام
ای باباااااااااااا
من نمیدونم این دیگه چه جورشه
نه اینجا میشه تاپیک زد و نه تو بازی نما
حتما باید یه حدود 10تا پست بزنی تا بتونی تاپیک بزنی
خب اونوقت کاربر باید تو تاپیکهای نامربوط مشکلشو مطرح کنه
اینجوری که نمیشه
اساتید من میخوام یه فرمون بازی بگیرم بیشترم برای بازی فرمول
چی بگیرم؟؟
البته میدونم a4tech عالیه ولی من اونقدر نمیتونم هزینه کنم
این Genius Twin Wheel F1 چطوره؟؟
Twin Wheel F1
یه چیزی که هست این قابلیت شیفت پشت فرمونی داره و دنده دستی نداره
از این بابت مرددم
مشکلی ایجاد نمیکنه بعدا برای بازیهای nfs یا grid و چیزای دیگه؟
چون دنده دستی نداره
نظرتون چیه؟
چی پیشنهاد میدین؟؟!!!
ممنون

A4TECH و GENIUS هر دو Racing Wheel های معمولی دارن و نه حرفه ای، در حد قیمت خودشون قابل قبول هستن، مدل حرفه ای تر رو LOGITECH می زنه که خب خیلی گرونتر هست، بچز این سه برند هیچ برند معتبر دیگه ای وجود نداره که بشه توصیه کرد.
معمولا تمام کلیدها رو میشه واسه هر بازی شخصی سازی کرد، مشکل کاربری نباید وجود داشته باشه.

با سلام!
مشخصات سیستم پیشنهادی

example 1
example 2
حداکثر تنظمیات

example 1

example 2

علی آقا مختصر و مفید اگر سوالی هست، اینهمه رو میشد توی 2 خط خلاصه کرد!
اینکه شرکتی میاد پردازنده ی Core i7 رو برای بالاترین راندمان توصیه می کنه دلیلی نیست که نشه همون راندمان رو با Core i5 گرفت یا اینکه مشخصات توصیه شده حتما دقیق باشه، این امر بارها قبل از این هم رخ داده و سازنده های بازی برای تبلیغ محصولات برندهای بزرگ و قدرت بازی خودشون ممکنه در مشخصات توصیه شده اغراق کنن.

وقتی بازی منتشر شد و بنچمارکها انجام شد میشه روی درصد صحت اطلاعات نظر داد. الان رزولوشن رو هم دارن به تدریج به سمت 2560*1920 و حتی مثل NVIDIA به 4K افزایش می دن تا فروش کارتهای قویتر پشتوانه ی بیشتری داشته باشه.

einstein_dm

کاربر سایت
May 25, 2013
13
سلام خدمت دوستان عزیز.
ارزونترین کارت گرافیکی که بتونه بازی هارو در حد معمولی روی رزولوشن 1680X1050 اجرا کنه برام معرفی کنید ممنون میشم.

amirmahmood

کاربر سایت
Nov 12, 2009
3,202
نام
امیر محمود
خب نظرتون راجب ترکیب core i7 3770 با 290X یا 880 چیه؟؟
من خیالم برا یکی دو سال راحت باشه که بتونم بازی ها رو رو حالت فول اچ دی و بالاترین جزئیات و حداقل فریم 30 بازی کنم؟!
ضمنا من جوابم رو نگرفتم از سوال قبلیم!! منظورم این بود ه الان سی پی یوی بنده سر همین اول نسل تو واچ داگز کم آورده و نمیشه رو بالاترین جزئیات ازش کار کشید؟!

درباره 880 هیچ نظری نمی تونم بدم. چون اصلا اطلاعات صحیح و معتبر منتشر نشده. حتی ممکن هستش اسم کارت های گرافیک نسل بعد Nvidia سری 800 نباشه.

در مورد 290X هم باید کمی صبر کنی تا نقد و بررسی های رسمی از سوی سایت های معتبر سخت افزاری منتشر بشه تا بتونیم دقیق نظر بدیم.
احتمالا 3770 برای 290X کافی و مناسب باشه. در هر حال باید کمی صبر کرد.
شما چطوری تشخیص دادی که 3770 برای WD کم اورده؟ از روی سیستم پیشنهادی؟ نه عزیز باید صبر کنی تا بازی عرضه بشه تا همه چیز معلوم بشه. هر چند من فکر می کنم 3770 هنوز هم برای Gaming بسیار خوب و ایده ال هستش.

سلام خدمت دوستان عزیز.
ارزونترین کارت گرافیکی که بتونه بازی هارو در حد معمولی روی رزولوشن 1680X1050 اجرا کنه برام معرفی کنید ممنون میشم.

سیستم فعلی خودت چیه؟
مشخصات پاور؟

einstein_dm

کاربر سایت
May 25, 2013
13
سلام
سیستم فعلی خودت چیه؟
مشخصات پاور؟

بودجه من زیاد نیست نهایتا 500 تومان