مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

amirmahmood

کاربر سایت
Nov 12, 2009
3,203
نام
امیر محمود
خیلی ممنونم بابت راهنماییتون.دقیقا همون چیزیه که من احتیاج دارم.فقط دوتا سوال پایانی:
یک کیس مناسب برای خنک نگه داشتنش هم پیشنهاد بدید (در حد ارزون)
اگه بخوام قطعات خودمو بجز رم بفروشم تا چقدر میتونم بفروشم(همه رو بغیر گرافیک بعد از عید خریدم و بسیار تمیز هستن)
خیلی ممنونم.
کیس هم می تونی GreenX3 رو بخری که حدودا 200 هزار تومن قیمتش هست.
کیس Green Magnum هم حدودا 85 هزار تومن هستش.
سیستم خودتون هم به جز رم حدودا 550 هزار تومن ارزش داره.

آخرین ویرایش:

fred444

کاربر سایت
Jan 20, 2013
9
سلام.این مشخصات لپتاپمه.به نظرتون بازیهای فعلی رو ساپورت میکنه؟تا چند وقت دیگه قابل استفادس؟(با توجه به اومدن بازیهای جدید با گرافیک بالاتر)
Intel(R) Core(TM) i7-2670QM CPU @ 2.20GHz
AMD Radeon HD 6770M
750 GB - Serial ATA-300 - 5400 rpm
1366 x 768 ( HD ) 15.6 in TFT active matrix​

RAM 6
CACHE 6
Microsoft Windows 7 Home Premium 64-bit Edition​

cbg.png

ممنون میشم جواب بدید.

Last edited by a moderator:

18sika99

کاربر سایت
Aug 17, 2010
131
نام
..........
سلام
آقا بین این دو تا ایرفون کدومش بهتره و ارزش خرید بالاتری داره ؟

creative EP-830 حدود 140000
sennheiser CX 300-II حدود 175000

اگه مدل بهتری تو همین رنج قیمت سراغ دارید هم بگین
ممنون

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام.این مشخصات لپتاپمه.به نظرتون بازیهای فعلی رو ساپورت میکنه؟تا چند وقت دیگه قابل استفادس؟(با توجه به اومدن بازیهای جدید با گرافیک بالاتر)
Intel(R) Core(TM) i7-2670QM CPU @ 2.20GHz
AMD Radeon HD 6770M
750 GB - Serial ATA-300 - 5400 rpm
1366 x 768 ( HD ) 15.6 in TFT active matrix​

RAM 6
CACHE 6
Microsoft Windows 7 Home Premium 64-bit Edition​

[/COLOR][/RIGHT]
[IMG]http://gpuz.techpowerup.com/13/08/23/cbg.png
[/IMG]

[/COLOR][/RIGHT]
[URL="http://imageupload.co.uk/"]

[IMG]http://imageupload.co.uk/files/3f06w3r0er69z8ac6e5c.jpg[/URL]
[/IMG]

ممنون میشم جواب بدید.

بازیهای روز رو با تنظیمات متوسط یا پایین جوابگو هست، بیش از اون نمیشه ازش انتظار داشت،
اگر قصد تعویض لپ تاپ داشته باشید باید مدلی با گرافیک GT650M یا 760M یا بالاتر بردارید تا هم قویتر از مدل فعلی باشه و هم از پس بازیهای جدید بربیاد.

سلام
آقا بین این دو تا ایرفون کدومش بهتره و ارزش خرید بالاتری داره ؟

creative EP-830 حدود 140000
sennheiser CX 300-II حدود 175000

اگه مدل بهتری تو همین رنج قیمت سراغ دارید هم بگین
ممنون
هر دو از بهترینهای رده ی خودشون هستن، مدلهای کریتیو 630 و 830 کهحرفی در کیفیتشون نیست، مدل CX 300 هم چون از سنایزر هست طبق معمول کمی گرونتره ولی با 830 همرده هستن.

Last edited by a moderator:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام

کولر سی پی یو مدل corsir h100i خوبه ؟

اونوقت کورسیر h100i بهتره یا h100 ؟

H110 از H100/100i خیلی راندمان بهتری میده. البته گرونتر هم هست. توی برخی مدلها که پسوند i هم دارن فن های جدیدتر و قویتری استفاده شده که در نتیجه راندمان بهتر همراه با آکوستیک بهتر داره.

m1987

کاربر سایت
Dec 2, 2012
108
نام
محمدرضا
سلام یه سوال مربوط به بخش اینترنت داشتم من دو خط تلفن ودوطرح مختلف از مخابرات دارم فعلا یه مودم باسیم دارم وmb:asus p8z77vمیخواستم با هردو خطم با یه سیستم دانلود داشته باشم برای اینکار باید یه مودم دیگه بگیرم حالا میشه راهنمایی کنید که چیکار کنم مودم رو باسیم یا وایرلس بگیرم.

masoud_5april

کاربر سایت
May 13, 2013
573
نام
مسعود
سلام به همه دوستان،
یه بارم قبلا توضیح داده بودم که میخواستم با توجه به بودجه محدودم بیام یه کارت گرافیک روی سیستم قدیمی فعلیم ببندم،(به صورت موقت برای 6 یا 10 ماه)اما متاسفانه با مشگل گلوگاه و اینجور چیزا مواجه میشم(به خاطر cpu ضعیفم)
ابتدا قصد خرید 760 رو داشتم،اما فکر میکنم 660 یا 7850 بهتر باشه،اما تو ویدیو هایی که دیدم،کارت 660 مخصوصا با cpu دو هسته ای فعلی من به مراتب بهتر عملکرده بود و فریم بهتری رو میداد (حالا نمیدونم کارت 660 قوی تره یا گلوگاه کمتری ایجاد میکنه)،خلاصه سوالم اینه اولا که بین 660 و 7850 اگر من بخوام یکی رو بخرم کدوم رو پیشنهاد میکنین ؟
دوم اینکه چون فعلا حدود 1300 بیشتر نمیتونم خرج کنم،و تو 1 سال آینده هم ماکزیمم 700تومن دیگه جمع کنم که کل بودجم میشه حدود 2 تومن،رو این حساب اگه هرچی کارت گرافیک رو ارزون تر بگیرم ازون ور میتونم cpu و مادربورد بهتری بخرم.
اینم مشخصات سیستم فعلیم هستش:
p5p41tle 775
Core 2 duo 7500
GT240
PSU : Green 485
Ram 4G DDR3

ببخشید اگه منظورم رو بد رسوندم،خلاصه من فعلا میخوام گرافیک رو بگیرم،چه کارتی بگیرم بهتره ؟ (کلا 2 تومن میخوام خرج سیستمم بکنم دیگه)
درضمن فقط واسه بازی میخوام و CPU اصلا واسم مهم نیست (مگر تو بازی های آینده)
بازم ممنون

amirmahmood

کاربر سایت
Nov 12, 2009
3,203
نام
امیر محمود
سلام به همه دوستان،
یه بارم قبلا توضیح داده بودم که میخواستم با توجه به بودجه محدودم بیام یه کارت گرافیک روی سیستم قدیمی فعلیم ببندم،(به صورت موقت برای 6 یا 10 ماه)اما متاسفانه با مشگل گلوگاه و اینجور چیزا مواجه میشم(به خاطر cpu ضعیفم)
ابتدا قصد خرید 760 رو داشتم،اما فکر میکنم 660 یا 7850 بهتر باشه،اما تو ویدیو هایی که دیدم،کارت 660 مخصوصا با cpu دو هسته ای فعلی من به مراتب بهتر عملکرده بود و فریم بهتری رو میداد (حالا نمیدونم کارت 660 قوی تره یا گلوگاه کمتری ایجاد میکنه)،خلاصه سوالم اینه اولا که بین 660 و 7850 اگر من بخوام یکی رو بخرم کدوم رو پیشنهاد میکنین ؟
دوم اینکه چون فعلا حدود 1300 بیشتر نمیتونم خرج کنم،و تو 1 سال آینده هم ماکزیمم 700تومن دیگه جمع کنم که کل بودجم میشه حدود 2 تومن،رو این حساب اگه هرچی کارت گرافیک رو ارزون تر بگیرم ازون ور میتونم cpu و مادربورد بهتری بخرم.
p5p41tle 775
Core 2 duo 7500
GT240
Ram 4G DDR3

ببخشید اگه منظورم رو بد رسوندم،خلاصه من فعلا میخوام گرافیک رو بگیرم،چه کارتی بگیرم بهتره ؟ (کلا 2 تومن میخوام خرج سیستمم بکنم دیگه)
بازم ممنون
سلام
شما فعلا باید دو تا قطعه مهم رو تهیه کنید.
کارت گرافیک و پاور معتبر
با بودجه شما توصیه میشه که GTX 760 را خریداری کنید. سی پی یو شما ضعیف هستش و گلوگاه میشه اما بعد از اینکه سی پی یو جدید و مناسب تهیه کنید ، کارت 760 تمام قدرتش رو در اختیار تون می گذاره. با وجود اینکه سی پی یو شما ضعیف هستش اما خرید 660 توصیه نمیشه.
پاور هم Green600eu تهیه کنید که قیمتش حدودا 215 هزار تومن هستش.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام یه سوال مربوط به بخش اینترنت داشتم من دو خط تلفن ودوطرح مختلف از مخابرات دارم فعلا یه مودم باسیم دارم وmb:asus p8z77vمیخواستم با هردو خطم با یه سیستم دانلود داشته باشم برای اینکار باید یه مودم دیگه بگیرم حالا میشه راهنمایی کنید که چیکار کنم مودم رو باسیم یا وایرلس بگیرم.

شما نمی تونی دو تا مودم رو به یه سیستم وصل کنی و همزمان ازشون استفاده کنی، دنبال راهکار دیگه ای باش.

سلام به همه دوستان،
p5p41tle 775
Core 2 duo 7500
GT240
Ram 4G DDR3

بازم ممنون

660 یا 7850 بهتر از 760 عمل کرده؟! کجا همچین مطلبی عنوان شده؟!
اگه قبلا بهتون توصیه شده الان هم میشه، کارت 760 قطعا از هر دوی 660 و 7850 بهتر و سریعتر هست، گلوگاه شدن سیستم شما هم دلیل نمیشه که کارت قویتر ضعیفتر عمل کنه!

قطعات فعلی سیستم شما هم(بجز رم) هیچ کدوم بدرد ارتقا نمی خورن و کلی باید عوض بشن. از جمله پاور که مناسب کارت گرافیک شما هم نیست و دست کم باید یه 600 وات گرین بخرید.
با 700 تومن آینده هم می تونید یه پردازنده ی Core i3 و مادربرد ارزون بخرید و راندمان گارافیک رو توی بازیها تا حد زیادی افزایش بدید.

masoud_5april

کاربر سایت
May 13, 2013
573
نام
مسعود
سلام
شما فعلا باید دو تا قطعه مهم رو تهیه کنید.
کارت گرافیک و پاور معتبر
با بودجه شما توصیه میشه که GTX 760 را خریداری کنید. سی پی یو شما ضعیف هستش و گلوگاه میشه اما بعد از اینکه سی پی یو جدید و مناسب تهیه کنید ، کارت 760 تمام قدرتش رو در اختیار تون می گذاره. با وجود اینکه سی پی یو شما ضعیف هستش اما خرید 660 توصیه نمیشه.
پاور هم Green600eu تهیه کنید که قیمتش حدودا 215 هزار تومن هستش.
پس رو این حساب که میگین این دو تا رو هم حدود 1400 خرج ور میداره،پس به نظرتون ارزشش رو داره که 200 300 تومن بیشتر واسه 760 هزینه کنم ؟ چون راستیتش یه کارتی میخوام که حداقل تا 3 سال دیگه واسم بره،اون موقعم که سیستم فعلیم رو جمع میکردم پول بیشتر رو واسه cpu دادم و میتونستم خرج گرافیک بکنم،اما پشیمونم،نمیخوام دوباره تکرارش کنم.
بعد ببخشید اینجا مطرح میکنم اما من کل بودجم حدود 3500 هستش که یه لپ تاپ هم باید تهیه کنم (البته میدونم خرید لپ تاپ و سیستم با این پول مسخره به نظر میاد) رو این حساب با دو دوتا که کردم،
یه Asus s200e میخوام بگیرم و مابقی رو خرج این سیستمم بکنم،البته خیلی ها میگفتن که کل پول رو صرف خرید لپ تاپ بکنم،اما دیدم خرید سیستم واسم بهتره،حالا نمیدونم اگر شما نظری دارین بگین ممنون میشم.

amirmahmood

کاربر سایت
Nov 12, 2009
3,203
نام
امیر محمود
پس رو این حساب که میگین این دو تا رو هم حدود 1400 خرج ور میداره،پس به نظرتون ارزشش رو داره که 200 300 تومن بیشتر واسه 760 هزینه کنم ؟ چون راستیتش یه کارتی میخوام که حداقل تا 3 سال دیگه واسم بره،اون موقعم که سیستم فعلیم رو جمع میکردم پول بیشتر رو واسه cpu دادم و میتونستم خرج گرافیک بکنم،اما پشیمونم،نمیخوام دوباره تکرارش کنم.
بعد ببخشید اینجا مطرح میکنم اما من کل بودجم حدود 3500 هستش که یه لپ تاپ هم باید تهیه کنم (البته میدونم خرید لپ تاپ و سیستم با این پول مسخره به نظر میاد) رو این حساب با دو دوتا که کردم،
یه Asus s200e میخوام بگیرم و مابقی رو خرج این سیستمم بکنم،البته خیلی ها میگفتن که کل پول رو صرف خرید لپ تاپ بکنم،اما دیدم خرید سیستم واسم بهتره،حالا نمیدونم اگر شما نظری دارین بگین ممنون میشم.
مطمئنا یک 760 از 660 به طور قابل توجه ای سریعتر هستش. ارزش داره که شما بودجه رو یک مقدار افزایش بدین و 760 تهیه کنین.
ضمنا 760 یک کارت گرافیک mid-end هستش و حداکثر تا 2-3 سال می تونید بازی ها را با تنظیمات medium-High و رزولوشن full hd بازی کنید.
شما باید انتظار خودتون از سیستم مشخص کنید.
اگر دنبال بازی کردن با گرافیک خوب هستید، مسلما یک PC از لپ تاپ خیلی مناسب تره.
اگر دنبال کار های روزمره مثل فیلم دیدن، موسیقی گوش دادن و وب گردی هستین که یک لپ تاپ ارزان قیمت جوابگو هستش.
------------------
به هر شکل می تونید با بقیه بودجه تون یعنی حدود 2 میلیون تومن یک لپ تاپ با Config خوب هم تهیه کنید. یا می تونید کلا با 3.5 میلیون تومن یک PC قوی تهیه کنید.

golden phonix

کاربر سایت
May 25, 2013
74
سلام
ببخشید میخوام پاورمو colermaster500w silent pro رو با پاور نو green 600eu تعویض کنم به نظرتون چقدر مبلغ سر بدم خوبه؟پاور 600 گرین برای 760 بسه یا باید 650 بگیرم؟

amirmahmood

کاربر سایت
Nov 12, 2009
3,203
نام
امیر محمود
سلام
ببخشید میخوام پاورمو colermaster500w silent pro رو با پاور نو green 600eu تعویض کنم به نظرتون چقدر مبلغ سر بدم خوبه؟پاور 600 گرین برای 760 بسه یا باید 650 بگیرم؟
سلام
اینکه چقدر باید سر بدین، بستگی به توافق تون داره.
البته قیمت Green600eu حدودا 215 هزار تومن هستش.
پاور 600 وات هم برای 760 مناسب هستش اما Green650OC مناسب تر.

کدوم گارانتی برای قطعات از بقیه بهتره؟

خب یک شرکت خاص که همه قطعات رو گارانتی نمی کنه.
شرکت های معتبری هستند که قطعات مهم مثل کارت گرافیک، مادربورد و ... را گارانتی می کنند.

آخرین ویرایش:

masoud_5april

کاربر سایت
May 13, 2013
573
نام
مسعود
مطمئنا یک 760 از 660 به طور قابل توجه ای سریعتر هستش. ارزش داره که شما بودجه رو یک مقدار افزایش بدین و 760 تهیه کنین.
ضمنا 760 یک کارت گرافیک mid-end هستش و حداکثر تا 2-3 سال می تونید بازی ها را با تنظیمات medium-High و رزولوشن full hd بازی کنید.
شما باید انتظار خودتون از سیستم مشخص کنید.
اگر دنبال بازی کردن با گرافیک خوب هستید، مسلما یک PC از لپ تاپ خیلی مناسب تره.
اگر دنبال کار های روزمره مثل فیلم دیدن، موسیقی گوش دادن و وب گردی هستین که یک لپ تاپ ارزان قیمت جوابگو هستش.
------------------
به هر شکل می تونید با بقیه بودجه تون یعنی حدود 2 میلیون تومن یک لپ تاپ با Config خوب هم تهیه کنید. یا می تونید کلا با 3.5 میلیون تومن یک PC قوی تهیه کنید.
البته من منظورم از 3500 بودجه کلی برای ارتقا سیستم فعلیم و لپ تاپ بود،رو این حساب گفتم یه S200 ایسوس حدود 1700 در میاد و اون 1800 باقی مونده رو باید خرج cpu مادربورد گرافیک و پاورم بکنم،که اگه قرار باشه 1400 پول گرافیک و پاور بدم اونوقت 400 تومن بیشتر نمیمونه که بخوام خرج cpu و مادربورد با هم بکنم:d.البته من لپ تاپ رو صرفا واسه کارهای بیرون و پروژه های دانشگاه و کاریم میخوام،حالا گاهی هم یه فیلم و نتم برم بدم نمیاد.
ولی به هر حال ممنون که راهنماییم کردین.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر