مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
سلام
سی پی یو 6100 برای کارت 760 تقریبا مناسب هستش اما ایده ال نیست.
در سیستم های پیشنهادی اینجا اکثرا از سی پی یو اینتل استفاده میشه.
چون سی پی یو های اینتل در کل راندمان بهتری نسبت به سی پی یو های AMD دارند.
شما برای 760 باید حداقل یک پاور 650 وات داشته باشید. نیازی نیست که شما دو تا پاور 480 به برق بزنید! اصلا توصیه نمیشه.

نه من منظورم این بود یه پاور 480 وات گرین جواب میده؟ با سپاس از شما

خیر، جواب نمیده، باید یه پاور 650 وات گرین به بالا بگیرید.

سام یه مانیتور از نوع led و از شرکت ال جی بهم معرفی کنید که با پردازنده و کارت گرافیکم به خوبی کار کنه .
cpu:intel core i5-2500k
vga:asus direct cu ll hd 6950

شما می تونی یه 22 اینچ LED بخری که با رزولوشن 1920 بهترین تجربه ی بازی رو نمایش بده
من SAMSUNG S22B375 رو توصیه می کنم که 600 تومن هست،

Last edited by a moderator:

amirmahmood

کاربر سایت
Nov 12, 2009
3,202
نام
امیر محمود
یک کارت گرافیک نسبتا خوب و ارزون(!) + یه پاور 500 حدودا چقدر در میاد؟
کلا کارت گرافیک nVidia به صرفه تره یا Ati ؟
شما لطفا ذکر کنید که برای کارت گرافیک چقدر بودجه دارید؟
بعد از تعیین بودجه ، کارت گرافیک و پاور مناسبش معرفی میشه. (البته باید در نظر داشته باشید که باید علاوه بر کارت گرافیک باید کل سیستم مشخص باشه تا پاور مورد نیاز معلوم بشه.)
الان دیگه بین کارت های گرافیک هم رده دو شرکت انویدیا و AMD تفاوت قیمتی زیادی وجود نداره.

LeonSM

کاربر سایت
Mar 4, 2007
1,850
نام
صفا
MB : Gigbyte GA-H55- USB3
CPU : Intel i5
Ram : 4Gb DDR3
Power : 380 Green
VGA : nVidia 9600 GT
بودجه حدود 300 تومان.
میخوام کارت گرافیک رو یه مقدار ارتقا بدم ولی ازونور فکر می کنم پاور کم بیارم.

sajedn

کاربر سایت
Jul 29, 2012
381
نام
sajed
دوستان به نظرتون اگه صبر کنیم، قطعات ارزونتر میشه یا خیر؟ (البته سوال سختیه میدونم)

دوست عزیز هر چی مدل جدید تر بیاد مدل های قدیمی ارزون تر میشن ، ولی بهترین مدل هر سال گرون تر از بهترین سال پیش در میاد !
البته تو ایران یه پارامتر های دیگه ای هم هست ... !

amirmahmood

کاربر سایت
Nov 12, 2009
3,202
نام
امیر محمود
MB : Gigbyte GA-H55- USB3
CPU : Intel i5
Ram : 4Gb DDR3
Power : 380 Green
VGA : nVidia 9600 GT
بودجه حدود 300 تومان.
میخوام کارت گرافیک رو یه مقدار ارتقا بدم ولی ازونور فکر می کنم پاور کم بیارم.
با 300 هزار تومن می تونید GT630 رو تهیه کنید که از DirectX11 هم پشتیبانی می کنه.
البته این کارت مناسب بازی نیستش.
پاور 380 هم تقریبا جوابگو هستش اما 430 یا 480 مناسب تر هستش.

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
ببخشید من تازه وارد این تایپک شدم
به نظر شما سی پی یو intel coreI3 سری game بهتره یا intel 3.2 coreI5 3470
?

خوش آمدید دوست عزیز!
پردازنده ی Core i3 سری گیمینگ نداریم، در هر صورت Core i3 ها از همه نظر از Core i5 ها ضعیفتر هستند اما در بودجه های پایین و محدود توصیه میشن و تا حد زیادی بازیها رو پاسخگو هستن.
قطعا 3470 انتخاب بهتری هست.

amir-b

کاربر سایت
Jan 23, 2012
274
سلام به همه

دوستان ارزش داره من پولم رو خرج کیبورد و ماوس کنم؟ در حال حاضر یه کیبرد و ماوس معمولی a4tech دارم، کلا سلامتی برای مهمه و این که روزی 4-5 ساعت تقریبا LoL بازی می کنم، می خواستم بدونم آیا ارزش داره پول بالای برندی مثل razer بدم یا نه؟

اگر داره لطفا یک کیبورد و ماوس و پد خوب معرفی کنید

amirmahmood

کاربر سایت
Nov 12, 2009
3,202
نام
امیر محمود
سلام به همه

دوستان ارزش داره من پولم رو خرج کیبورد و ماوس کنم؟ در حال حاضر یه کیبرد و ماوس معمولی a4tech دارم، کلا سلامتی برای مهمه و این که روزی 4-5 ساعت تقریبا LoL بازی می کنم، می خواستم بدونم آیا ارزش داره پول بالای برندی مثل razer بدم یا نه؟

اگر داره لطفا یک کیبورد و ماوس و پد خوب معرفی کنید
سلام
خب مطمئنا موس و کیبرد خوب برای یک PC Gamer مهم هستش. کیفیت ساخت کیبرد و موس های برند Razer از A4Tech به مراتب بالاتر هستش.
شما لطفا بودجه خودتون برای موس و کیبرد رو اعلام کنید تا ما هم مدل مناسب رو معرفی کنیم.

amir-b

کاربر سایت
Jan 23, 2012
274
سلام
خب مطمئنا موس و کیبرد خوب برای یک PC Gamer مهم هستش. کیفیت ساخت کیبرد و موس های برند Razer از A4Tech به مراتب بالاتر هستش.
شما لطفا بودجه خودتون برای موس و کیبرد رو اعلام کنید تا ما هم مدل مناسب رو معرفی کنیم.

حدود 700-750

payammo

کاربر سایت
Aug 6, 2013
3
سلام
با بودجه حدود 1500 ( حالا تا 200-300 تومنم میتونم اضافه کنم) چه سیستمی برا بازی پیشنهاد میکنید که تا چن سال دیگه جواب بده یا بشه ارتقاش داد؟! ... motherboard و cpu و ram و hard و VGA و پاور میخوام

Völundr

کاربر سایت
Jul 6, 2013
267
سلام
با بودجه حدود 1500 ( حالا تا 200-300 تومنم میتونم اضافه کنم) چه سیستمی برا بازی پیشنهاد میکنید که تا چن سال دیگه جواب بده یا بشه ارتقاش داد؟! ... motherboard و cpu و ram و hard و VGA و پاور میخوام
2 پیش این درخواست رو میکردید یه سیستم خیلی عالی میشد بست, ولی الان با 2 تومن بزور یه سیستم Low End میشه بست. کلا الان سیستم زیر 2 تومن لال ه, جواب نمیتونه بده:D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر