مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,798
نام
فرشید
ممنون فرشید جان
در مورد مادربوردی که پیشنهاد دادید اگه مثلا چند وقت دیگه بخوایم کارت گرافیک رو ارتقا بدیم ایا مشکلی پیش نمیاد ؟توانایی پشتیبانی از کارتهای قویتر رو هم داره مثلا کارت 680 رو؟
گفتید ارزون ترین برند 660 هم 1050 هست تقریبا به نظرتون بهتر نیست با این بودجه کارت SAPPHIRE HD 7870 رو بگیریم که همین قیمت رو داره؟

هیچ مشکلی نداره، با هیچ کارتی، هیچ پردازنده ای و هیچ قطعه ی دیگه ای!
کارتای NVIDIA همیشه هم کمتر پیدا میشن و هم از همرده ی AMD شون گرونترن، 660 با 7870 همرده ی سرعتی هست، شاید خرید 7870 به صرفه تر باشه، راندمانش هم خوبه.

با سلام خدمت دوستان دوتا سوال داشتم تفاوت گرافیک MSI GTX 660 Ti Power Edition 2GB GDDR5 با کارت ASUS GTX 660 Ti DCUII 2GB GDDR5 در چیه و کدوم ارزش خرید را دارد اولی 1379 تومان هست دومی 1650 هست
و سوال دیگه پردازنده i5 3570 چقدر از 3470 قویتره و کدوم ارزش خرید داره و چه قدر تفاوت قیمتشون هست ممنون

فرقشون اینه که اولی رو MSI ساخته، دومی رو ASUS!!
شباهتشون هم اینه که هر دو سیستم خنک کننده ی حرفه ای دارن، خنک کار می کنن، بی صدا هستن و راندمانشون هم از مدل معمولی بالاتره، اما ASUS بی جهت گرون شده و فعلا MSI ارزش خریدش خیلی بیشتره.
3570 هم مشخصه که از 3470 قویتره ولی نه زیاد، تفاوت قیمتشون هم زیر 100 تومن هست. اگر برای بازی می خوای بستگی به بودجه داره که کدوم رو برداری، اگه می تونی همون 3570 رو بردار، اگرم نه که همین که 4 هسته ای نسل جدید هست کفایت می کنه

آقا شرمنده یکی دیگه مین بورد افتاده همون گیگا بایت با عنوان z68-d3h این بهتره یا همون h77 ؟؟

من راجع به چیزی که افتاده زمین و شما پیدا کردی نمی تونم نظر بدم!
جدی بخوام بگم مادربرد Z68 برای پردازنده های نسل جدید مثل 3470/3570 توصیه نمیشه، چون PCI 3.0 ساپورت نیستن، در صورتی که پردازنده این قابلیت رو داره. همون H77 توصیه میشه، اگر اصرار داری Z77 باشه و ارزونتر می تونی MSI Z77 GD45 رو برداری.

victor hogo

کاربر سایت
Dec 20, 2011
3,792
نام
علی
ممنون فرشید جان
آخه سیستم دوستم رو سفارش دادیم ( البته من براش سفارش دادم)..چند دقیقه پیش داشتم بازی میکردم که فروشنده زنگ زد و گفت یک مین دیگه هست که چون بهمون بن دادن برات 100 تومن ارزون میفته اونو میخوای برا 15-20 دقیقه جواب بده که همین z68 باشه...که من که چیزی بلد نیستم تنها جایی که به ذهنم رسید همینجا بود و گفتم از شما بپرسم که واقعا خدا شما رو به موقع رسوند و همین که کامنتتون رو دیدم زنگ زدم گفتم همون h77 باشه!
واقعا نمیدونم چطور از لطف شما تشکر کنم:bighug:
سیستم خودم قبلا همون چیزی شد که شما گفتین ایشون هم تقریبا چیزی رو بستن که شما تاییدشون کردید...بینهایت ممنونم
البته من همیشه اول جملاتم میگم آقا فرشید کمک کنید ولی خب آقا رامین هم هستند و خوشحال میشم ایشون هم کمک کنند یه وقت هم فکر نکنند که من اسم شما رو میارم آقا رامین رو قبول ندارم...نه اینطور نیست...نظرات ومشاوره های هر دوی شما نشون میده که چقدر با معلوماتید:x

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
سیستم خودم قبلا همون چیزی شد که شما گفتین ایشون هم تقریبا چیزی رو بستن که شما تاییدشون کردید...بینهایت ممنونم
البته من همیشه اول جملاتم میگم آقا فرشید کمک کنید ولی خب آقا رامین هم هستند و خوشحال میشم ایشون هم کمک کنند یه وقت هم فکر نکنند که من اسم شما رو میارم آقا رامین رو قبول ندارم...نه اینطور نیست...نظرات ومشاوره های هر دوی شما نشون میده که چقدر با معلوماتید:x
ممنون ، شما لطف داری.
هدف ما کلا راهنمایی در بهترین حالت و شرایط هستش !
معمولا جواب هایی که فرشید عزیز میده کامل هستش و فک میکنم نیازی به تکرار همون جواب نیست حالا ممکنه نوع نگارش فرق بکنه ولی معنی و مفهومش نزدیکه و شاید یکی باشه !

آخرین ویرایش:

mehdi20001

کاربر سایت
Jul 18, 2008
136
با سلام خدمت دوستان سیستم زیر کمی کسری نداره چون میخوام برم برا خرید دوستان یه مانیتور خوب هم بهم معرفی کنید ترجیحآ مارک ایسوس یا سامسونگ باشه ممنون

CPU:INTEL Core I5 3570
RAM:CORSAIR 2*4GB DDR3 1600
M/B:ASUS P8B75-V
VGA: MSI Geforce GTX 660ti 2GB DDR5
HDD:Seagate 7200.12 1 TB
ODD:SAMSUNG 24X SATA
POWER:685W GREEN
CASE:GREEN X3

show_man

کاربر سایت
Jun 14, 2007
360
نام
علی
سلام به همگی. مدل پاور من گیگابایت ge-p450p-c2 هستش که peak power - 550w هست. کارت گرافیکم Asus -gtx 550ti direct cu top 1gb gddr5 overclock شده هست.4 گیگ رم پاتریوت 1600 دارم. (حالا اینا به کنار) !!! دی :!!

اول از همه یه مادربرد قیمت پایین و متوسط میخوام که sli بشه کرد. و یه سوالی دیگه هم دارم. به غیر از gtx 550ti آیا میشه با یک مدل evga 550ti یا asus gtx 560 یا gtx 570 بتونم sli کنم؟؟؟ حالا جوری بشه که حداقل پاور عوض نکنم.خیلی فشار داره پاوری که 3 ماهه خریدمو عوض کنم!!!! ممنون.

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
با سلام خدمت دوستان سیستم زیر کمی کسری نداره چون میخوام برم برا خرید دوستان یه مانیتور خوب هم بهم معرفی کنید ترجیحآ مارک ایسوس یا سامسونگ باشه ممنون

CPU:INTEL Core I5 3570
RAM:CORSAIR 2*4GB DDR3 1600
M/B:ASUS P8B75-V
VGA: MSI Geforce GTX 660ti 2GB DDR5
HDD:Seagate 7200.12 1 TB
ODD:SAMSUNG 24X SATA
POWER:685W GREEN
CASE:GREEN X3
نه مشکلی نداره.
مانیتور هم به بودجه بستگی داره ولی خوب حداقل مدل پیشنهادی SAMSUNG S23A560H هستش از ASUS هم متاسفانه چیزی موجود نیست !
سلام به همگی. مدل پاور من گیگابایت ge-p450p-c2 هستش که peak power - 550w هست. کارت گرافیکم Asus -gtx 550ti direct cu top 1gb gddr5 overclock شده هست.4 گیگ رم پاتریوت 1600 دارم. (حالا اینا به کنار) !!! دی
yahoo_110.gif

اول از همه یه مادربرد قیمت پایین و متوسط میخوام که sli بشه کرد. و یه سوالی دیگه هم دارم. به غیر از gtx 550ti آیا میشه با یک مدل evga 550ti یا asus gtx 560 یا gtx 570 بتونم sli کنم؟؟؟ حالا جوری بشه که حداقل پاور عوض نکنم.خیلی فشار داره پاوری که 3 ماهه خریدمو عوض کنم!!!! ممنون.
Main برای چه سوکت و پلتفرمی ؟
تو داستان SLI کارت ها همه باید از یه خانواده و مدل باشن یعنی شما فقط با GTX550 Ti میتونی چیدمان SLI داشته باشی حالا برندش متفاوت باشه مهم نیست !
در مورد پاور هم لب مرزه و خروجی واقعی ش همون 450w هستش یعنی برای 1 تک کارت GTX550 Ti هم به زور جوابگو هستش !
شما اگه همون 3 ماه پیش مشاوره میگرفتی مطمئن باشه این پاور با این خروجی پیشنهاد نمیشد !

آخرین ویرایش:

mm65

کاربر سایت
Jul 8, 2012
142
نام
مجید
سلام خدمت همگی

لطفاً فقط فرشیدجان و رامین عزیز نظرشون رو در مورد این سوال بنده بگن.ممنون میشم.

کولر من Antec 920 هستش که به هواپیما معروف هست:d چون در حالت اکستریم دور فن بالای 2600rpm میره و نویز فن ها بسیار بسیار زیاده(هر چند قدرت دمندگی بالایی هم دارند.) برای همین تصمیم گرفتم از فن های خودش استفاده نکنم و رفتم دو تا فن 12 سانتی PWM انرمکس T.B.Silence خریدم.اگرچه فن های خوبی بودن ولی میزان دمندگی هوای مناسبی ندارند و دمای کولانت حدوداً 5 درجه بالاتر رفت.و اوضاع بدتر شد!

حالا تصمیم دارم دوباره فن ها رو عوض کنم.قیمتش اصلاً مهم نیست فقط تو بازار موجود باشه چون فرصت وارد کردن از اونور نیست.یه فن 12 سانتی معرفی کنید که rpm حداقل 2500 باشه و نویز زیر 19 دسی بل و قدرت دمندگی بالا داشته باشه .

در سایت overclock.net فن هایی که توصیه شده هیچکدام در بازار ما نیستند غیر از cougar vortex که اونم 1500rpm هست.ولی مثل اینکه راندمانش بد نبوده.بهترینش هم فن آپاچی هست که من پیدا نکردم اگه هست بگید.

خلاصه با این انتظاراتی که من دارم کار سخته!

با تشکر

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,798
نام
فرشید
سلام خدمت همگی

لطفاً فقط فرشیدجان و رامین عزیز نظرشون رو در مورد این سوال بنده بگن.ممنون میشم.

کولر من Antec 920 هستش که به هواپیما معروف هست:d چون در حالت اکستریم دور فن بالای 2600rpm میره و نویز فن ها بسیار بسیار زیاده(هر چند قدرت دمندگی بالایی هم دارند.) برای همین تصمیم گرفتم از فن های خودش استفاده نکنم و رفتم دو تا فن 12 سانتی PWM انرمکس T.B.Silence خریدم.اگرچه فن های خوبی بودن ولی میزان دمندگی هوای مناسبی ندارند و دمای کولانت حدوداً 5 درجه بالاتر رفت.و اوضاع بدتر شد!

حالا تصمیم دارم دوباره فن ها رو عوض کنم.قیمتش اصلاً مهم نیست فقط تو بازار موجود باشه چون فرصت وارد کردن از اونور نیست.یه فن 12 سانتی معرفی کنید که rpm حداقل 2500 باشه و نویز زیر 19 دسی بل و قدرت دمندگی بالا داشته باشه .

در سایت overclock.net فن هایی که توصیه شده هیچکدام در بازار ما نیستند غیر از cougar vortex که اونم 1500rpm هست.ولی مثل اینکه راندمانش بد نبوده.بهترینش هم فن آپاچی هست که من پیدا نکردم اگه هست بگید.

خلاصه با این انتظاراتی که من دارم کار سخته!

با تشکر

فکر نکنم بتونی کاری کنی که هم نویز کمتر داشته باشی و هم راندمانت همزمان افت نکنه.
فنی که بالای 2000 دور باشه قطعا نویزش هم بیشتر هست ، حالا از هر فن آوری و برندی که باشه نمی تونه به اندازه ی یه فن 1500دور نویزش رو کاهش بده

بهترین فن های بازار داخل یکی همین فن Cougar Vortex 120 هست که خودمم استفاده می کنم، راندمانش خوبه و نیزش پایین. فن های noctua هم موجودن که دیگه بهتر از اونا نمیشه اینجا چیزی پیدا کرد.

mm65

کاربر سایت
Jul 8, 2012
142
نام
مجید
فکر نکنم بتونی کاری کنی که هم نویز کمتر داشته باشی و هم راندمانت همزمان افت نکنه.
فنی که بالای 2000 دور باشه قطعا نویزش هم بیشتر هست ، حالا از هر فن آوری و برندی که باشه نمی تونه به اندازه ی یه فن 1500دور نویزش رو کاهش بده

بهترین فن های بازار داخل یکی همین فن Cougar Vortex 120 هست که خودمم استفاده می کنم، راندمانش خوبه و نیزش پایین. فن های noctua هم موجودن که دیگه بهتر از اونا نمیشه اینجا چیزی پیدا کرد.

یه مقدار نویز رو میشه تحمل کرد ولی فن های انتک صدای مهیبی تولید میکنن طوری که حتی همسایه بغلی ما هم صداشو میشنوه! یعنی کلاً از قابلیت اکستریم کولر نمیشه استفاده کرد

نوکچوا فن 12 سانتی تو بازار ما نداره هر چی دیدم 14 سانتی بود.

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
یه مقدار نویز رو میشه تحمل کرد ولی فن های انتک صدای مهیبی تولید میکنن طوری که حتی همسایه بغلی ما هم صداشو میشنوه! یعنی کلاً از قابلیت اکستریم کولر نمیشه استفاده کرد

نوکچوا فن 12 سانتی تو بازار ما نداره هر چی دیدم 14 سانتی بود.
البته اگه NF-P14 FLX باشه (به نوعی سری جدیدش) تبدیل 12mm هم رو خودش هست یعنی هم رو 14 بسته میشه هم 12 !

min@

کاربر سایت
Mar 4, 2011
66
نام
amin
سلام برای گرافیک 9800 gt و 7770 amd چه سی پی یو هایی از سوکت 1155 پیشنهاد میشه؟
بعد بین 5970 و 7870 کدوم پیشنهاد میشه؟
ممنون از پاسختون.

mojy56

کاربر سایت
Nov 8, 2009
50
نام
مجتبی
سلام خدمت دوستان
یه سوال داشتم اونم اینه که مادربوردی از شرکت msi هست که چیپست Killer E2200 رو داشته باشه ؟ اگه هست قیمتش چنده ؟ بعد به نظر شما مادربوردهای asus بهتره یا msi .
ممنون

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,798
نام
فرشید
سلام برای گرافیک 9800 gt و 7770 amd چه سی پی یو هایی از سوکت 1155 پیشنهاد میشه؟
بعد بین 5970 و 7870 کدوم پیشنهاد میشه؟
ممنون از پاسختون.

برای کارتای اولی که رده پایین محسوب میشن یه CORE i3 3210 هم کفایت می کنه، چون بودجه ی محدود معمولا این ترکیب رو شامل میشه.
بین اون دوتا هم 7870 توصیه میشه، پشتیبانی درایور و راندمان DX11 بهتری داره.

سلام خدمت دوستان
یه سوال داشتم اونم اینه که مادربوردی از شرکت msi هست که چیپست Killer E2200 رو داشته باشه ؟ اگه هست قیمتش چنده ؟ بعد به نظر شما مادربوردهای asus بهتره یا msi .
ممنون

مادربردای سری جدید MSI از سری Gaming که هنوز توی بازار ما نیومدن از این چیپ برای شبکه استفاده می کنن، مدل MSI Z77 GD65 Gaming این قابلیت رو داره مثلا، نباید اینجا زیر 700 یا 800 تومن قیمت گذاری بشه.
Gigabyte G1.Killer Sniper 3 خیلی وقته این امکان رو داره.
هم ASUS و هم MSI مدلای حرفه ای زیادی دارن، بستگی به بودجه، امکانات و قیمتشون داره.

mojy56

کاربر سایت
Nov 8, 2009
50
نام
مجتبی
میتونید یه لطف کنید چند نمونه اسم ببرید از شرکتهای مختلف البته از اونایی که تو بازار ایران باشه وبا قیمتاشون لطفا .
ممنون

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر