مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

S1rus

کاربر سایت
Feb 25, 2012
40
سلام
من یه مادربورد MSI P67A-GD55(B3) دارم که فقیط اسلات PCI Express 2.0 رو داره . می خواستم بدونم که واسه کارت 7870 که PCI Express 3 می خواد مشکلی ایجاد میشه ؟
با تشکر !

GabrielBelmont

کاربر سایت
Dec 28, 2012
47
CPU:INTEL Core I5 3570K
RAM:CORSAIR 2*4GB DDR3 1600
M/B:ASUS P8Z77V-LK
VGA:Geforce GTX 660Ti 2GB DDR5
HDD:Seagate 7200.12 1 TB
ODD:SAMSUNG 24X SATA
POWER:685W GREEN
CASE:GREEN DRAGON PRO

حدود 3960 تومن میشه
اگه بخوام یه GTX 670 بگیرم چقدر باید به بودجهام اضافه کنم؟اصلا تفاوت این دو کارت انقدر هست که ارزش داشته باشه؟
دومین سوالم اینه که ایا پردازنده Core I5 3570K از پس بازیها روز با اخرین تنظیمات بر میاد؟برای بازیهای در اینده منتشر میشن چطور ؟(میدونم تا وقتی بازیها سیستموشون اعلام نشده نمیشه نظر داد اما میخواستم حدستون رو بدونم که اگه یه سال دیگه من از پردازنده به مشکل میخورم (از نظر کارایی و راندمانش) همین الان به فکر یه پردازنده بهتر باشم؟ممنون میشم بازم راهنماییم کنید
در ضمن در رنج کیسی که انتخاب کردید ایا مورد دیگه ایی هست به جز این کیس؟چون شکل این مدل رو که سرچ کردم زیاد خوشم نیومد!

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
سلام
من یه مادربورد MSI P67A-GD55(B3) دارم که فقیط اسلات PCI Express 2.0 رو داره . می خواستم بدونم که واسه کارت 7870 که PCI Express 3 می خواد مشکلی ایجاد میشه ؟
با تشکر !
خیر مشکلی پیش نمیاد !
تفاوت کارایی ناچیز PCIE 3.0 با PCIE 2.0 تو سریعترین کارتای موجود مثل GTX690 , GTX680 , HD7970 و... تائید شده در نتیجه مشکلی نیست !

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,787
نام
فرشید
اگه بخوام یه GTX 670 بگیرم چقدر باید به بودجهام اضافه کنم؟اصلا تفاوت این دو کارت انقدر هست که ارزش داشته باشه؟
دومین سوالم اینه که ایا پردازنده Core I5 3570K از پس بازیها روز با اخرین تنظیمات بر میاد؟برای بازیهای در اینده منتشر میشن چطور ؟(میدونم تا وقتی بازیها سیستموشون اعلام نشده نمیشه نظر داد اما میخواستم حدستون رو بدونم که اگه یه سال دیگه من از پردازنده به مشکل میخورم (از نظر کارایی و راندمانش) همین الان به فکر یه پردازنده بهتر باشم؟ممنون میشم بازم راهنماییم کنید
در ضمن در رنج کیسی که انتخاب کردید ایا مورد دیگه ایی هست به جز این کیس؟چون شکل این مدل رو که سرچ کردم زیاد خوشم نیومد!

برای 670 باید حدود 400 تومن بیشتر هزینه کنی، بستگی به برند هم داره، تفاوتشون هم حدود 10 تا 20 درصد هست
3570K هم برای بالاترین تنظیمات تا مدت مدیدی کفایت خواهد کرد و گلوگاه نمیشه، این پلاتفرم بالاتر فقط 3770هست که توی بیشتر بازیها تفاوت محسوسی نداره و برای بودجه ی محدود ارزش خرید نداره، واسه بازی خرید کارت گرافیکی قویتر خیلی اولویتش بیشتره!

از کیسای موجود فقط هیمن و X7 ارزش خرید دارن ، از CoolerMaster هم فقط میشه CM 690 رو توصیه کرد، ارزونتر هم X3 و X5 رو میشه در نظر داشت که کیفیت و امکانات کمتری دارن .

Uchiha Itachi

کاربر سایت
Feb 15, 2012
320
سلام خدمت آقا فرشید و آقا رامین!
دو تا سوال داشتم!
1. قیمت هارد اکسترنال 500گیگ با 1 ترا رو اگه میشه برای دو یا 3 تا برند بگید ممنون میشم!
2. با 1.200 الان چه کارت گرافیکی میشه گرفت؟ هم از ati هم از nvidia... برای یکی از دوستان میخوام!

vahid_itc

کاربر سایت
Jun 5, 2010
64
آیا فن Thermalright Silver Arrow SB-E Extreme داخل کیس CM 690 II basic جا میشه؟

پاور 885 گرین داخل بازار نیست آیا 850 oc گرین توصیه میشه (کل مصرف برق سیستم 800 وات است!)

وقتی ما مصرف برق سیستم رو جمع میزنیم مثلاً میشه 800 وات آیا پاور های تاییده 80 پلاس برنز جوابگو هست یا باید سری گلد و سیلور انتخاب کنیم لطفاً در این زمینه هم یه کوچولو راهنمائی کنید

مچکرم

آخرین ویرایش:

ahriman1365

کاربر سایت
Sep 11, 2011
22
نام
mohammad
سلام اگه ممکنه یه کارت گرافیک بین قیمت 500تا700 پیشنهاد بدین و اینکه ATI بهتره یا NVIDIAدرکل.
CPU AMD بهتره یا INTELباتوجه به قیمت.
و یه CPU تو رنج قیمت 500

آخرین ویرایش:

GabrielBelmont

کاربر سایت
Dec 28, 2012
47
ببخشید فرشید جان به عنوان اخرین سوال اینطور که شما میگید کارت 670 تقریبا قیمتی در حدود 1.750.000 داره و با توجه به این که کارت CLUB - ATI RADEON 7970 دارای قیمت 1.600.000 هست به نظرتون بهتر هست کدوم رو بگیرم ؟کدوم یکی از کارتها از دیگری برتری داره؟البته با توجه به قیمتشون؟!
بعد در مورد پاور اگه برای مثال بخوام کارت دوم رو بگیرم ایا باز هم پاور 685 کفایت میکنه با توجه به پرمصرف تر بودنش؟

ببخشید که این همه سوال ازتون پرسیدم

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
سلام خدمت آقا فرشید و آقا رامین!
دو تا سوال داشتم!
1. قیمت هارد اکسترنال 500گیگ با 1 ترا رو اگه میشه برای دو یا 3 تا برند بگید ممنون میشم!
2. با 1.200 الان چه کارت گرافیکی میشه گرفت؟ هم از ati هم از nvidia... برای یکی از دوستان میخوام!
سلام
1-قیمت حدودا ایناس :arrowd:

500GB (2.5") >> wd my passport essential 220~230 - seagate expansion 215~225
1TB (2.5") >> wd my passport essential 295~300 - seagate expansion or backup plus 310~320
2-میتونه HD7870 با برد Club3D یا SAPPHIRE رو در نظر بگیره !
آیا فن Thermalright Silver Arrow SB-E Extreme داخل کیس CM 690 II basic جا میشه؟

پاور 885 گرین داخل بازار نیست آیا 850 oc گرین توصیه میشه (کل مصرف برق سیستم 800 وات است!)

وقتی ما مصرف برق سیستم رو جمع میزنیم مثلاً میشه 800 وات آیا پاور های تاییده 80 پلاس برنز جوابگو هست یا باید سری گلد و سیلور انتخاب کنیم لطفاً در این زمینه هم یه کوچولو راهنمائی کنید

مچکرم
با توجه به مشخصات کیس از نظر ارتفاع مشکلی نیست ولی از نظر پهنا اگه Ramهات شونه دار باشه ممکنه گیر کنه که باید در نظر داشته باشی !
بله مشکلی نیست سری OC از نظر راندمان (با توجه به استاندارد 80PLUS) بهتر از سری Gaming عمل میکنه !
در حالت کلی زیاد به چشم نمیاد (تفاوت 80PLUSها) و فقط باید خروجی واقعی پاور ، حداقل توان مورد نیاز رو تامین کنه ولی بطور کلی تو پاورهای قویتر (بطور مثال بالاتر از 1000w) نوع این استاندارد مد نظر قرار میگیره و تفاوتشون محسوس میشه !
کلا استاندارد 80PLUS (حالا کاری به جزئیات نداریم) در پایینترین حالت نشون دهنده ی این هستش که راندمان واقعی پاور (میتونه هر چی باشه) حداقل %80 (در تمامی شرایط) هستش حالا اگه پاور نشان بالاتری داشته باشه به نسبت راندمان بالاتری (بسته به شرایط) خواهد داشت ، این استاندارد در کمترین حالت %80 (برای 80PLUS) و %90 (برای 80PLUS - Gold) از راندمان پاور رو تضمین میکنه !
سلام اگه ممکنه یه کارت گرافیک بین قیمت 500تا700 پیشنهاد بدین و اینکه ATI بهتره یا NVIDIAدرکل.
CPU AMD بهتره یا INTELباتوجه به قیمت.
و یه CPU تو رنج قیمت 500
تا 550 چیزی بهتر از HD7770 نمیشه در نظر گرفت تو فاصله ی 550 تا 900 هم متاسفانه کارت خاصی وجود نداره ، این داستان بهتر و بدتر بودن هم معنی نداره ، هر 2 سازنده با توجه به رنج قیمت مدل های مختلفی رو معرفی و عرضه میکنن ، فقط یه برتری خاص هست اونم مربوط به درایورهای پایدار (چه در مورد فریم و چه در مورد مشکلات نرمافزاری) میشه که کمپانی Nvidia سابقه بهتری نسبت به AMD داره !
در مورد CPU هم در حال حاضر بخوایم تو یه رنج قیمت در نظر بگیریم مدل Intel به مراتب سریعتر هستش !
در مورد سوال آخر هم CPU برای چه پلتفرم و سوکتی ، بگو تا بشه نظر داد !

آخرین ویرایش:

ahriman1365

کاربر سایت
Sep 11, 2011
22
نام
mohammad
مادربوردی نگرفتم می خواستم بورد و سی پی یو با هم تقریبا 750 بشه که با توجه به قیمت ها فکر کنم AMD نسبت به قیمتش سرعت بهتری داشته باشه و اینکه یه گرافیک 128بیت با 256 بیت چقدر در راندمان تفاوت داره
ممنون

آخرین ویرایش:

manhatan

کاربر سایت
Apr 14, 2009
1,232
نام
MEHDI
مادربوردی نگرفتم می خواستم بورد و سی پی یو با هم تقریبا 750 بشه که با توجه به قیمت ها فکر کنم AMD نسبت به قیمتش سرعت بهتری داشته باشه و اینکه یه گرافیک 128بیت با 256 بیت چقدر در راندمان تفاوت داره
ممنون
عزیز اگه سیستم برای بازیهای امروزی میخوای اصلا سمت سوکت AMD نرو.کمی بودجه رو بیشتر کن اینتل بگیر تا بعدا پشیمون نشی

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,787
نام
فرشید
ببخشید فرشید جان به عنوان اخرین سوال اینطور که شما میگید کارت 670 تقریبا قیمتی در حدود 1.750.000 داره و با توجه به این که کارت CLUB - ATI RADEON 7970 دارای قیمت 1.600.000 هست به نظرتون بهتر هست کدوم رو بگیرم ؟کدوم یکی از کارتها از دیگری برتری داره؟البته با توجه به قیمتشون؟!
بعد در مورد پاور اگه برای مثال بخوام کارت دوم رو بگیرم ایا باز هم پاور 685 کفایت میکنه با توجه به پرمصرف تر بودنش؟

ببخشید که این همه سوال ازتون پرسیدم

هر دو همرده هستن، برتری سرعتی بسته به عنوان بازی بینشون تغییر می کنه، بنابراین نمیشه یکی رو با دلیل قاطع توصیه کرد، فقط اینکه برند ارزون مثل CLUB بخوای فن استوک AMD رو داره، اما 670 الان مدل رفرنسش توی بازار نیست و در واقع اضافه قیمت بیشترش الان بخاطر فن اختصاصی و کم صدای مدلای GTX 670 هست

برای کارت دوم هم بهتره یه 750 وات به بالا داشته باشی،

ممنون

CPU:INTEL CORE i3 2120
M/B:ASUS P8B75V-LE

پهنای باند حافظه ی گرافیکی هم اگر بیشتر باشه ممکنه توی بازی راندمان بهتری بده، اما تنها ملاک سرعت نیست. قدرت خود GPU از تمام ملاکهای دیگه مهمتر هست و مقدار رم کارت گرافیک و پهنای باندش نسبت به بقیه ملاک ها کم اهمیتتر هستند.
به عنوان نمونه یه کارت گرافیکی128 بیتی و 512 مگابایتی GDDR5 از یه کارت 256 بیتی و 1 گیگابایتی DDR3 سریعتر عمل می کنه.

دوستان ممنون میشم اگه یک سیستم برای میکس و مونتاژ تا 4500 با ذکر قیمت هر قطعه برام لیست کنن !

CPU:INTEL Core I7 3930K 2200T
RAM:CORSAIR 2*4GB DDR3 1600 220T
M/B:MSI X79GD-45 840T
VGA:MSI Geforce GTS 550Ti DDR5 550T
HDD:Seagate 7200.12 1 TB 260T
ODD:SAMSUNG 24X SATA 72T
POWER:600W GREEN 224T
CASE:GREEN DRAGON PRO 240T

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر