مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

lave_101

کاربر سایت
Feb 3, 2007
287
من الان باید معذرت خواهی کنم که از قیمتای مزخرف بازار عقب موندم؟؟!!
همین پست قبلی گفتم به یکی دیگه که چرا قیمت تک تک قطعات رو نمی دم، اینم دلیلش!
نه من جسارت نکردم:(منظورم این بود که همون مدله اخه ادم شک میکنه چی به چیه

ΣΣΣ

کاربر سایت
Feb 18, 2012
28
نام
کاوه
سلام. 1 سوال فنی داشتم:d
میخواستم بدونم تمامی کارت های گرافیک جدید همگی دارای خروجی 9pin یا s-video 7pin هستند یا خیر؟ چون میخواستم به تلویزیون وصلش کنم...
اگرنیستند بیشتر کدام جنس و نوع دارای این نوع خروجی هستند(7 پینند یا 9؟)
ضمنا روی تمامی مادربورد سیستم های جدید و قدیمی قابل اتصال هستند یا خیر؟ و سازگار با این نوع سیستم ها(p4 / pIII / AMD 64 Athlonx2 / core / core 2 / یا...؟)

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
سلام. 1 سوال فنی داشتم:d
میخواستم بدونم تمامی کارت های گرافیک جدید همگی دارای خروجی 9pin یا s-video 7pin هستند یا خیر؟ چون میخواستم به تلویزیون وصلش کنم...
اگرنیستند بیشتر کدام جنس و نوع دارای این نوع خروجی هستند(7 پینند یا 9؟)
ضمنا روی تمامی مادربورد سیستم های جدید و قدیمی قابل اتصال هستند یا خیر؟ و سازگار با این نوع سیستم ها(p4 / pIII / AMD 64 Athlonx2 / core / core 2 / یا...؟)
S-Video خیلی وقته منسوخ شده و تو کارتای جدید همچین خروجی وجود نداره ، تنها راهش استفاده از تبدیل هستش حالا VGA Box یا... بصورت 4 ، 7 و 9 پینه ! (هزینه ی کمی نیست و از اونطرف افت کیفیت بالایی داره)
رو مینبردای آنبرد هم حتی مدلای قدیمی این پورت مورد استفاده نبوده چه برسه به مدلای روز !

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,781
نام
فرشید
در مورد این که گفتید رده پایین بازار هستند.
میشه یک مدل رده بالا معرفی کنید و تفاوتشون را هم ذکر کنید.
با تشکر

رده بالا منظور با برد بیشتر یا سرعت بیشتر( تا 300 یا 450 مگابیت) و امکانات بیشتر هست که معمولا برای کاربران خانگی مزیتی ندارن
از برند Dlink یا Linksys هر مدلی که دارای مشخصات بالا باشه رو می تونید انتخاب کنید که البته گرونتر هم هستن، مدلهای ASUS هم حرفه ای و خوب هستن که الان توی بازار خیلی کم شدن.

نه من جسارت نکردم:(منظورم این بود که همون مدله اخه ادم شک میکنه چی به چیه

نه دوست گرامی، مدل همون هست، فقط قیمت جهش پیدا کرده، از برکات قیمتهای جدید ارز هست، کاری از ما ساخته نیست.

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
تا همون 1.5 مناسبه
در ضمن اگر دوستان جای مطمئنی هم می شناسن برای خرید ، معرفی کنن ممنون می شم @};- (البته اگر خلاف مقررات انجمن نیست !)
اینا پیشنهاد میشه :

CPU : intel i3 2120
RAM : adata gs 4gb 2x2gb ddr3 1600
MAIN : asrock p65icafe
VGA : evga gts450 1gb gddr5
HDD : seagate 500gb 16mb
ODD : samsung 24x sata
POWER : green gp530a-eu
CASE : green magnum 2
MONITOR : lg e1960t or 1960s
MOUSE : n/a
KEYBOARD : a4tech wireless mouse & keyboard 7200n
SPEAKER : logitech s220

اینا حدودا 1.700 در میاد (البته امکان داره باز بالاتر هم بره) دیگه کمتر از این ارزش خرید نداره (معنی بازی نمیده) در آخر پیشنهاد من اینه که اگه هدف فقط و فقط بازی هستش بهتره براش کنسول بگیرید تا PC !

آخرین ویرایش:

3pide

کاربر سایت
Sep 25, 2012
3
اینا پیشنهاد میشه :

CPU : intel i3 2120
RAM : adata gs 4gb 2x2gb ddr3 1600
MAIN : asrock p65icafe
VGA : evga gts450 1gb gddr5
HDD : seagate 500gb 16mb
ODD : samsung 24x sata
POWER : green gp530a-eu
CASE : green magnum 2
MONITOR : lg e1960t or 1960s
MOUSE : n/a
KEYBOARD : a4tech wireless mouse & keyboard 7200n
SPEAKER : logitech s220

اینا حدودا 1.700 در میاد (البته امکان داره باز بالاتر هم بره) دیگه کمتر از این ارزش خرید نداره در آخر پیشنهاد من اینه که اگه هدف فقط و فقط بازی هستش بهتره براش کنسول بگیرید تا PC !

ممنونم از راهنماییتون @};-

یعنی شما فکر می کنین برای بازی ، کنسول بهتر از pc جواب می ده ؟!
آخه من تا به حال نشنیدم در مورد کنسول صحبتی کرده باشه ! فقط و فقط از داشتن یه pc خوب برای بازی می گه !

متاسفانه برای این که خودش چیزی ندونه نمی تونم نظرش رو بدونم و واقعا مستاصل شدم :-<
در آخر ، من هیچ اطلاعاتی راجع به کنسول بازی ها ندارم ، از کجا باید اطلاعاتی در این زمینه بگیرم و انتخاب مناسبی داشته باشم ؟

H.ES

کاربر سایت
Apr 21, 2012
14
سلام دوستان لطفا قیمت به روز این CPU ها رو بگید تو سایت رایان صبا دیدم اما زیاد اعتمادی ندارم به این قیمتها:
Intel Core i7 - 3.4GHz - 2600K
Intel Core i7 - 3.4GHz - 2600
Intel Core i7 - 3.5GHz - 2700K
ممنون

18sika99

کاربر سایت
Aug 17, 2010
131
نام
..........
سیستم خوبیه، قطعات هم برای شما بهترین گزینه ها هستن.

ما تا همین 6 ماه پیش این کار رو انجام می دادیم و قیمت قطعات رو هم با درخواست دوستان اعلام می کردیم، متاسفانه الان بخاطر نوسان شدید قیمتها تم تونیم قیمت دقیق اعلام کنیم، فایده ای که نداره هیچ، باعث اختلاف هم میشه.

سازگاری که دارن، مشخصه، اما اگر منظورتون اینه که بهترین انتخاب هست دیگه بستگی به توقع شما از امکانات مادربرد داره.

کاش قیمتشونم میگفتین
CPU : Intel 3770K
main : GigaByte GA-Z77-D3H

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
ممنونم از راهنماییتون @};-

یعنی شما فکر می کنین برای بازی ، کنسول بهتر از pc جواب می ده ؟!
آخه من تا به حال نشنیدم در مورد کنسول صحبتی کرده باشه ! فقط و فقط از داشتن یه pc خوب برای بازی می گه !

متاسفانه برای این که خودش چیزی ندونه نمی تونم نظرش رو بدونم و واقعا مستاصل شدم :-<
در آخر ، من هیچ اطلاعاتی راجع به کنسول بازی ها ندارم ، از کجا باید اطلاعاتی در این زمینه بگیرم و انتخاب مناسبی داشته باشم ؟
خواهش
بله همینطوره !
حالا باز خودتون باید بررسی کنید ببینید نظرش راجب کنسول چیه به وقت ممکنه خوشش نمیاد و...
برای کنسول ها هم هر کدوم به تنهایی بخش مختص به خودشون رو تو سایت دارن مثل PlayStation 3 ، XBOX360 و... میتونید تو هر کدوم درخواستتون رو مطرح کنید تا دوستان کمکتون کنن در جمع بندی پیشنهاد من 360 هستش !

آخرین ویرایش:

MOSTAFA VI

کاربر سایت
Oct 24, 2007
1,131
بی زحمت قیمت این چند قطعه:

1. VGA: GT 610 1GB SPARKLE
2. VGA: ATI 5450 1GB XFX
3. CPU: AMD X2 560 PHENOM II

بعدشم فرق این دو کارت گرافیک و میخوام بدونم، اینکه کدومش قویتره و به درد گیم میخوره

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,781
نام
فرشید
بی زحمت قیمت این چند قطعه:

1. VGA: GT 610 1GB SPARKLE
2. VGA: ATI 5450 1GB XFX
3. CPU: AMD X2 560 PHENOM II

بعدشم فرق این دو کارت گرافیک و میخوام بدونم، اینکه کدومش قویتره و به درد گیم میخوره

از این دوتا گرافیک 90 تا 110 تومنی هیچ کدوم مطلقا بدرد بازی نمی خورن، باید بالای 200 تومن برای گرافیک هزینه کنید، 5670 یا GTS 450 DDR5

AMD X2 560 هم موجود نیست.

MOSTAFA VI

کاربر سایت
Oct 24, 2007
1,131
از این دوتا گرافیک 90 تا 110 تومنی هیچ کدوم مطلقا بدرد بازی نمی خورن، باید بالای 200 تومن برای گرافیک هزینه کنید، 5670 یا GTS 450 DDR5

AMD X2 560 هم موجود نیست.

آخه اینجایی که هستم ماکزیمم کارت گرافیک همیناست:d

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر