مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Ehsan1994

کاربر سایت
Jul 4, 2012
3
نام
احسان
غول کردن سیستمم!!!

سلام دوستان !! من کمک می خواستم و این بهترین تاپیکیه که من پیدا کردم!
حدود 5 سالی میشه که این سیستم و دارم، خیلی هم باهاش حال میکنم ولی دیگه کم کم به یه چیزایی داره نه میگه (مثلا تو بعضی از گیم ها تیک میزنه یا گیر میکنه و مجبورم کیفیت رو بیارم رو مدیوم یا لوو)
تصمیم دارم تا جایی که لازمه سیستم ام رو ارتقا بدم که به هیچ گیمی یا نرم افزاری نه نگه و بتونم بازی ها رو با کیفیت VERY HIGH اجرا کنم و شاید هم سه بعدی ;;)!! بازی B.f.3 هم که رو XP اجرا نمیکنه مجبورم ویندوز ام عوض کنم!)x
تو Gaming Rig ام سیستم PC مو به صورت کامل نوشتم ! ====> http://forum.bazicenter.com/members/82126
خودم زیاد از سخت افزار نمیدونم ، اگه کسی بتونه اطلاعاتی بهم بده برای جمع کردن این سیستم ممنون میشم !
و اینکه من تو ماه شهریور از ایران خارج میشم ، اینجا تهیه کنم یا بزارم اونجا؟؟

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,781
نام
فرشید
ممنون فرشید جان، فکر نکنم بخواد تا انقدر هرینه کنه. اگر میشه قیمت اینا رو که میگی برام می نویسی. اینم رفته پایتخت چند جا سوال و جواب و تا فردا صبح باید بهش یهش یه سیتم بدم واسه همین گفتم بیام تو این تاپیک شما به هر حال واردید. قیمت ها رو بی زحمت بنویس چند تا سوال دیگه ام دارم.

ممنون

قیمتا رو فقط حدودی می تونم بگم، هر روز تغییر می کنه. پایتخت هم برای خرید مناسب نیست، از بورس ولی عصر خرید کنید.

CPU:INTEL Core I5 2500K 440T
RAM:CORSAIR 2*4GB DDR3 1600 145T
M/B:ASUS P8Z68V 490T
VGA:MSI Geforce GTX 560Ti 1GB DDR5 480T
HDD:Seagate 7200.12 1 TB 178T
ODD:SAMSUNG 24X SATA 32T
POWER:685W GREEN 165T
CASE:GREEN INFINITY 160T

Arash_Archer

کاربر سایت
Oct 11, 2007
59
دوستان سلام و وقت بخیر >:d<

میخواستم بدونم کدومیک از ssd های زیر برای نصب ویندوز 7- 64 بیت و استفاده اش در کنار یک HDD معمولی، از لحاظ سرعت و کارایی مناسب تره و چرا ؟

SSD - OCZ - Vertex 3 - 60GB

SSD - OCZ - Agility 3 - 60GB

( ضمنا این اختلاف قیمت vertex 3 و agility 3 توی رنج ظرفیت 60 گیگ، دلیل بر بهتر بودن ssd- vertex 3 است یا نه ؟ )

BA1373

کاربر سایت
Nov 18, 2010
159
نام
عبدالله
با 1 تومن که نمیشه سیستم خوب بست،مخصوصا اگر برای بازی هم بخواد، با 1500 میشه:

CPU:INTEL Core I5 2400
RAM:CORSAIR 2*2GB DDR3 1600
M/B:ASUS P8H67-LE
VGA:GEFORCE GTX 560 1GB DDR5
HDD:Seagate 7200.12 1 TB
ODD:SAMSUNG 24X SATA
POWER:600EUW GREEN
CASE:GREEN X3

میشه 1477 تومن، بدون مانیتور

اقا فرشید این گرافیکی که گزاشتی براش خیلی زیاده اگه میتونی یه ddr5 با قیمت مناسبتری بزار و یه مانیتور خوب با قیمتش هم بزار. ممنون.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,781
نام
فرشید
سلام دوستان !! من کمک می خواستم و این بهترین تاپیکیه که من پیدا کردم!
حدود 5 سالی میشه که این سیستم و دارم، خیلی هم باهاش حال میکنم ولی دیگه کم کم به یه چیزایی داره نه میگه (مثلا تو بعضی از گیم ها تیک میزنه یا گیر میکنه و مجبورم کیفیت رو بیارم رو مدیوم یا لوو)
تصمیم دارم تا جایی که لازمه سیستم ام رو ارتقا بدم که به هیچ گیمی یا نرم افزاری نه نگه و بتونم بازی ها رو با کیفیت VERY HIGH اجرا کنم و شاید هم سه بعدی ;;)!! بازی B.f.3 هم که رو XP اجرا نمیکنه مجبورم ویندوز ام عوض کنم!)x
تو Gaming Rig ام سیستم PC مو به صورت کامل نوشتم ! ====> http://forum.bazicenter.com/members/82126
خودم زیاد از سخت افزار نمیدونم ، اگه کسی بتونه اطلاعاتی بهم بده برای جمع کردن این سیستم ممنون میشم !
و اینکه من تو ماه شهریور از ایران خارج میشم ، اینجا تهیه کنم یا بزارم اونجا؟؟

دوست عزیز، تا الان هم شما با اون کارت گرافیک بازی نمی کردی! اصلا بدرد بازی نمی خورده از بدو خلقتش
سیستمت هم کلا برای ارتقا مناسب نیست و باید سیستم رو کامل عوض کنی، برای سیستم بازی هم در حال حاضر باید حداقل 1500 تومن هزینه کنی،

اگرم هم خارج میشی و قصد برگشتن هم داری، بستگی داره که کدوم کشور بخوای قطعاتت رو بخری، بعضی قطعات ایران ارزونتر درمیان و تازه گارانتی داخلی هم دارن.

دوستان سلام و وقت بخیر >:d<

میخواستم بدونم کدومیک از ssd های زیر برای نصب ویندوز 7- 64 بیت و استفاده اش در کنار یک HDD معمولی، از لحاظ سرعت و کارایی مناسب تره و چرا ؟

SSD - OCZ - Vertex 3 - 60GB

SSD - OCZ - Agility 3 - 60GB

( ضمنا این اختلاف قیمت vertex 3 و agility 3 توی رنج ظرفیت 60 گیگ، دلیل بر بهتر بودن ssd- vertex 3 است یا نه ؟ )

مشخصه که سرعت VERTEX 3 بالاتره، حتی برای ویندوز 7 و بوت شدن،قیمتش هم معلومه که بالاتره، اما دلیلش رو شما برعکس گفتی.
مدل VERTEX 4 هم بتازگی رسیده که کمی ارزونتر هست و اون هم سرعت بالایی داره.

Arash_Archer

کاربر سایت
Oct 11, 2007
59
مشخصه که سرعت VERTEX 3 بالاتره، حتی برای ویندوز 7 و بوت شدن،قیمتش هم معلومه که بالاتره، اما دلیلش رو شما برعکس گفتی.
مدل VERTEX 4 هم بتازگی رسیده که کمی ارزونتر هست و اون هم سرعت بالایی داره.

مرسی از پاسخت فرشید عزیز >:d<

یه سوال فنی دیگه هم داشتم اونم اینکه اگه مادربردی مثلا" از سری X79 که USB 3 ساپورت میکنه داشته باشیم ولی خوده کیسمون از نسلِ قبل باشه که فقط پورتUSB 2 روی پنل جلوش هست، آیا راهی وجود داره که بتونیم با اضافه کردن خروجی USB 3 روی پنل جلویی کیس، از سرعت بالاتر USB استفاده کنیم.

و ضمنا میخواستم بدونم کابل رابط افزایش طول USB 2 و 3 با همدیگه فرق میکنن؟

راستی اگه احیانا" نتونستم از پنل جلوی کیس برای USB 3 استفاده کنم، آیا کابل رابط USB 3 در بازار هست که بشه به پشت کیس متصلش کرد و هارد اکسترنال با پورت 3 رو بهش متصل کرد؟

شرمنده که طولانی شد ...:p:p

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,781
نام
فرشید
مرسی از پاسخت فرشید عزیز >:d<

یه سوال فنی دیگه هم داشتم اونم اینکه اگه مادربردی مثلا" از سری X79 که USB 3 ساپورت میکنه داشته باشیم ولی خوده کیسمون از نسلِ قبل باشه که فقط پورتUSB 2 روی پنل جلوش هست، آیا راهی وجود داره که بتونیم با اضافه کردن خروجی USB 3 روی پنل جلویی کیس، از سرعت بالاتر USB استفاده کنیم.

و ضمنا میخواستم بدونم کابل رابط افزایش طول USB 2 و 3 با همدیگه فرق میکنن؟

راستی اگه احیانا" نتونستم از پنل جلوی کیس برای USB 3 استفاده کنم، آیا کابل رابط USB 3 در بازار هست که بشه به پشت کیس متصلش کرد و هارد اکسترنال با پورت 3 رو بهش متصل کرد؟

شرمنده که طولانی شد ...:p:p

مادربردای سری X79 از ASUS بیشترشون پورتی به اسم USB 3.0 Front Header دارن که میشه با استفاده از این باکس که با بعضی از مادربردها فروخته میشه پورتای پرسرعت رو از جلوی کیس هم استفاده کرد:
P_500.jpg
البته بصورت جدا هم شاید بشه توی بازار پیدا کرد یا از کسانی که همراه مادربردشون بوده و بدلیل اینکه کیسشون پورت USB 3.0 داشته و دیگه به این باکس احتیاج ندارن گرفت.
کابل رابط مخصوص USB 3.0 هم در بازار موجود هست و میشه از اون هم استفاده کرد.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,781
نام
فرشید
اقا فرشید این گرافیکی که گزاشتی براش خیلی زیاده اگه میتونی یه ddr5 با قیمت مناسبتری بزار و یه مانیتور خوب با قیمتش هم بزار. ممنون.
شما از کجا می دونی زیاده؟!
اتفاقا با بقیه ی قطعات تطابق داره و برای سیستمی با این بودجه ضعیفتر کردن گرافیک توصیه نمیشه
اگه اصرار داری ارزونتر باشه می تونی کارت گرافیک رو GTX 550Ti برداری که قیمت کل حدود 100 تومن ارزونتر میشه

MONITOR:SAMSUNG 20A360
حدود 220 تومن هست.

Last edited by a moderator:

MiL4D.CoYG

کاربر سایت
Aug 28, 2010
640
نام
MiL4D
یه موس خوب کارکن می خوام . واسه بازی و اینا نمی خوام . کارکن باشه و شکل ظاهریشم قشنگ باشه دیگه

یه کیبورد خوب کارکن هم اگه میشه معرفی کنید . تایپ باهاش هم خوب باشه .

icon12.png

یه هدستم می خوام واسه موزیک ، بیشتر می خوام با کیفیت و شفافیت باشه تا اینکه صدا رو زیاد کنه و با قدرت باشه ( حتما میکروفون هم داشته باشه ) . تا حدود 50 تومن باشه قیمتش

ممنون

Mohamadcitrix

کاربر سایت
Nov 21, 2008
369
نام
mohamad
سلام من سیستمم اینه :
cpu: intel core i 3 2100
main:asus p8h67
ram:4 ddr3 1600mhz
vga: 440gt 1gb
نظرتون راجع به سیستم چیه ؟ و اینکه قیمت مادر بورد من الان چند شده؟ قدیمی هستش؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,781
نام
فرشید
یه موس خوب کارکن می خوام . واسه بازی و اینا نمی خوام . کارکن باشه و شکل ظاهریشم قشنگ باشه دیگه

یه کیبورد خوب کارکن هم اگه میشه معرفی کنید . تایپ باهاش هم خوب باشه .

icon12.png

یه هدستم می خوام واسه موزیک ، بیشتر می خوام با کیفیت و شفافیت باشه تا اینکه صدا رو زیاد کنه و با قدرت باشه ( حتما میکروفون هم داشته باشه ) . تا حدود 50 تومن باشه قیمتش

ممنون

اگه جنس مرغوب می خوای باید از محصولات Microsoft که توی بازار ما هم هست یکی رو انتخاب کنی، هم مدلهای اداری داره و هم مدلهای بی سیم و بلوتوث، از 50 تومن هم به بالا شروع میشه، بستگی به بودجه ی شما داره، مثل Microsoft Desktop 600/800 که 70 و 90 تومن قیمت دارن

برای هدست هم این توقعاتی که داری برای یه مدل بالای 200 تومن برآورده میشه، با 50 تومن فقط مارکای بی کیفیت و متفرقه بهت می دن، البته از برند فیلیپس مدلای بین 50 تا 100 تومن که ارزش خرید داشته باشه توی بازار ما هم هست هنوز. مدل SHL 5000 هم توی بازار موجوده

سلام من سیستمم اینه :
cpu: intel core i 3 2100
main:asus p8h67
ram:4 ddr3 1600mhz
vga: 440gt 1gb
نظرتون راجع به سیستم چیه ؟ و اینکه قیمت مادر بورد من الان چند شده؟ قدیمی هستش؟

قطعاتت مشکلی ندارن و در صورت نیاز حتی می تونی پردازندت رو هم ارتقا بدی، قیمت مادربردت الان حدود 200 تا 250 تومن باید باشه
فقط گرافیکت برای بازی ضعیفه که اونم با 200 یا 300 تومن می تونی ارتقا بدی.

MiL4D.CoYG

کاربر سایت
Aug 28, 2010
640
نام
MiL4D
برای هدست هم این توقعاتی که داری برای یه مدل بالای 200 تومن برآورده میشه، با 50 تومن فقط مارکای بی کیفیت و متفرقه بهت می دن، البته از برند فیلیپس مدلای بین 50 تا 100 تومن که ارزش خرید داشته باشه توی بازار ما هم هست هنوز. مدل SHL 5000 هم توی بازار موجوده

در اون حد که حرفه ای نمی خوام

یه چیزی می خوام که در حد 50 تومن و قیمتش ، خوب باشه و الکی یه چیز گرون نخرم ، یعنی در حد همون 50 تومن کار کنه

الان من خودم یه هدست دارم فکر کنم 25 تومن خریدمش ، راضی هم هستم ولی پوسیده دیگه

فقط می خوام یکم کیفیت صداش بیشتر بشه ،

در ضمن هدستی هست که یه *****ی یه محافظی داشته باشه تا به گوش زیاد آسیب نرسونه ؟!

الان بین این دو تا : Philips SHP5401 و SHL5000 کدومش با ویژگی هایی که گفتم ( حفاظت از گوش و شفافیت ) بهتره ؟!

آخرین ویرایش:

Arash_Archer

کاربر سایت
Oct 11, 2007
59
فرشید جان سلام
ممنون میشم چند تا کیس Middle Tower کم صدا و با کیفیت و همینطور با امکانات به روز (ترجیحا گرین نباشه) برای سیستمی که قرار نیست اور بشه و نیاز چندانی هم به دفع حرارت نداره، بهم معرفی کنی.
تا سقف 350 تومن
مرسی ازت عزیز >:d

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,781
نام
فرشید

یه چیزی می خوام که در حد 50 تومن و قیمتش ، خوب باشه و الکی یه چیز گرون نخرم ، یعنی در حد همون 50 تومن کار کنه

در ضمن هدستی هست که یه *****ی یه محافظی داشته باشه تا به گوش زیاد آسیب نرسونه ؟!

الان بین این دو تا : Philips SHP5401 و SHL5000 کدومش با ویژگی هایی که گفتم ( حفاظت از گوش و شفافیت ) بهتره ؟!

اینایی که گفتم پایینترین حد کیبورد و ماوس قابل توصیه و با کیفیت بود، پایینتر از این اصلا دیگه توصیه کردن لازم نداره، کیفیتی هم نداره که بخوایم بهش بپردازیم، محصولات فراسو الان همین وضعیت رو دارن، بیشترشون بی کیفیت و کیلویی هستن، میری پشت ویترین انتخاب می کنی، می خری، تا 1 سال دیگه هم فاتحش خوندس!

هدست 25 تومنی هم همینطور، بی کیفیت و برند متفرقه هست، برو ببین انتخاب کن.
بین اون دو مدل هم من نمی تونم یکی رو توصیه کنم، باید از حرف ای های صدا بپرسی.

فرشید جان سلام
ممنون میشم چند تا کیس Middle Tower کم صدا و با کیفیت و همینطور با امکانات به روز (ترجیحا گرین نباشه) برای سیستمی که قرار نیست اور بشه و نیاز چندانی هم به دفع حرارت نداره، بهم معرفی کنی.
تا سقف 350 تومن
مرسی ازت عزیز >:d

با 360 تومن می تونی CoolerMaster HAF-X که بهترین مدل در رده ی خودش هست رو بخری، سراغ مدل دیگه هم نرو، زیر 200 تومن در انحصار گرین هست.

mm65

کاربر سایت
Jul 8, 2012
142
نام
مجید

داش من Philips SHP5401 دارم.کیفیتش خیلی خوبه و صدای واضحی داره.خیلی هم محکمه چند بار افتاد رو سرامیک فک کردم شیکست ولی هیچی نشد! تبدیل هم خودش داره برا وصل کردن به دی جی.چیز بدی نی.اگه خیلی بهتر میخوای بایست بری تو مایه 200 به بالا برند بیتس یا SENNHEISER بخری

---------- نوشته در 11:53 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 11:29 PM ارسال شده بود ----------

فرشید جان برای این سیستم پاور و کیس به نظرت چی بایست باشه و سر جمع با این قطعات چقد آب میخوره؟ و اصلا این سیستم به نظرتون چطوریه؟ من سوکت 2011 انتخاب کردم برا سهولت در ارتقاع حالا شما هر توصیه ای دارید بگید به ما:

CPU: Intel® Core™ i7-3820
M.B:ASUS SABERTOOTH X79 2011 MB
RAM: 4*Corsair Vengeance 4GB 1600 DDR3
VGA:ASUS GTX670 2GB GDDR5
HHD:SEAGATE 1.5TB+ OCZ SSD VERTEX 3 60GB

قربونت

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر