مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

HADI_2008

کاربر سایت
Mar 12, 2009
77
قیمت 6870 الان چنده؟؟ gtx570 قویتره یا 6870؟
بعد من الان دوتا 5670 دارم اگر بخوابم کارت جدیدمو با یکیشون کراس کنم باید حتما از سری 5 بگیرم؟؟یعنی 5870 بگیرم میتونم با یکی از 5670 کراس کنم؟؟
ممنون.

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,786
نام
فرشید
دمت گرم داداش
ولی رم 4 کم نیست ؟ حالا هر چند خوبه این مدل
بعد واقعا میتونم gtx560 بگیرم ؟ من روی 460 حساب میکردم یا ati 6870

کم نیست ولی حداقل هست، فعلا کافیه ولی برای آینده ی نزدیک بهتره 8 گیگ باشه، بودجه ی شما محدود بود که دوستمون بیشتر پیشنهاد نکرد، اینم در نظر بگیر

کارت 460 هم کم شده و 560 جایگزینش شده و راندمانش هم بیشتره،بهتره که بتونی بخریش!

قیمت 6870 الان چنده؟؟ gtx570 قویتره یا 6870؟
بعد من الان دوتا 5670 دارم اگر بخوابم کارت جدیدمو با یکیشون کراس کنم باید حتما از سری 5 بگیرم؟؟یعنی 5870 بگیرم میتونم با یکی از 5670 کراس کنم؟؟
ممنون.

کارت GTX 570 قویتر از 6870 هست، اینا که همرده نیستن، کارت 570 همرده ی 6950 و گاهی هم ازش سریعتره.
شما می تونی کارت قویتر رو هم بگیری و باهاش کراس کنی، ولی کراس کردن کارتای غیر هم مدل توصیه نمیشه، چون راندمانش بهینه نیست و ممکنه مشکلات نرم افزاری هم ایجاد بشه.

خرید 5870 هم از هیچ لحاظ -مخصوصا مصرف انرژی - توصیه نمیشه، کارتای شما ضعیفن، برای کراس کردن با مدلای خیلی قویتر از سری خودشون خیلی مناسب نیستن.

rr_kk22

کاربر سایت
Mar 26, 2012
7
سلام اقا فرشید خسته نباشید
من با توجه به راهنمایی های شما این سیستم برای خرید در نظر دارم که بگیرم اما بازم چنتا سوال دارم:
CPU : i5 2500k
RAM : CORSAIR 2*4GB DDR3 1600
MAIN : asus p8p67lE
VGA :
ODD : samsung 24x sata
POWER : green 785
CASE : green x3
اولا که من بین کارت GTX 570 و AMD 6970 سر دو راهی موندم و نمیدونم کدوم رو انتخاب کنم خواهش میکنم هر کدوم که راندمان بهتری در رزولیشنهای HD و هنگام بازی با تنظیمات گرافیکی بالا و فیلمهای HD کدوم راندمان بهتری در اختیار میزاره خلاصه بگم که شما کدوم رو ترجیح میدید؟ چون اینطور که من هر دو کارت بررسی کردم کارت 6970 سریعتر هست و فقط Memory Interface کارت 6970 256 هست برای کارت GTX 570 بیشتر 320 بیت هست اولا میخواستم بدونم این چه تاثیری در کاریی کارت داره؟وگرنه تمام مشخصات کارت 6970 بهتر هست و بنظر قیمت ارزانتری هم داره لطفا منو از این دو راهی در بیارید و این که کلا این سیستمو چطور میبینید و ایا مادربرد خوبی انتخاب کردم یا نه با توجه به پردازنده؟ممنون میشم پاسخ سوالاتم رو بدید ببخشید که من زیاد سوال میکنم

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,786
نام
فرشید
سلام اقا فرشید خسته نباشید
من با توجه به راهنمایی های شما این سیستم برای خرید در نظر دارم که بگیرم اما بازم چنتا سوال دارم:
CPU : i5 2500k
RAM : CORSAIR 2*4GB DDR3 1600
MAIN : asus p8p67lE
VGA :
ODD : samsung 24x sata
POWER : green 785
CASE : green x3
اولا که من بین کارت GTX 570 و AMD 6970 سر دو راهی موندم و نمیدونم کدوم رو انتخاب کنم خواهش میکنم هر کدوم که راندمان بهتری در رزولیشنهای HD و هنگام بازی با تنظیمات گرافیکی بالا و فیلمهای HD کدوم راندمان بهتری در اختیار میزاره خلاصه بگم که شما کدوم رو ترجیح میدید؟ چون اینطور که من هر دو کارت بررسی کردم کارت 6970 سریعتر هست و فقط Memory Interface کارت 6970 256 هست برای کارت GTX 570 بیشتر 320 بیت هست اولا میخواستم بدونم این چه تاثیری در کاریی کارت داره؟وگرنه تمام مشخصات کارت 6970 بهتر هست و بنظر قیمت ارزانتری هم داره لطفا منو از این دو راهی در بیارید و این که کلا این سیستمو چطور میبینید و ایا مادربرد خوبی انتخاب کردم یا نه با توجه به پردازنده؟ممنون میشم پاسخ سوالاتم رو بدید ببخشید که من زیاد سوال میکنم

سلام

تمام قطعات انتخابهای خوبی هستن، برای گرافیک هم چون از لحاظ قیمتی یکی هستن، خرید هر دوتا خوبه، انتخاب با خودت هست. راندمان 6970 درکل کمی بیشتر هست،ولی بخاطر بعضی بازیها مثل بتلشیلد 3 یا بتمن، خودم ترجیح می دم کارت 570 رو بخرم

راندمان عرض باند حافظه هم به تنهایی ملاک نیست، هر چی باشه توی راندمان نهایی تاثیرگذار هست،زیاد روی جزییات فنی توقف نکن. مادربردت هم دیگه کمترین انتخاب ممکن برای اون پردازنده هست.

rr_kk22

کاربر سایت
Mar 26, 2012
7
فرشید جان با توجه به اینکه گفتی این مادربرد کمترین انتخاب هست برای پردازنده i5 2500k ایا انتخاب مادربرد p8p67 تاثیری در راندمان این پردازنده داره یا نه؟اگه بله ایا این راندمان خیلی محسوس هست یا خیر؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,786
نام
فرشید
فرشید جان با توجه به اینکه گفتی این مادربرد کمترین انتخاب هست برای پردازنده i5 2500k ایا انتخاب مادربرد p8p67 تاثیری در راندمان این پردازنده داره یا نه؟اگه بله ایا این راندمان خیلی محسوس هست یا خیر؟

خیر، سری P8P67XXX همشون یه تراشه دارن و راندمان همشون هم یکی هست، فقط توی اورکلاک کردن ممکنه سقف سرعتشون فرق کنه، نه توی سرعت نرمال، امکاناتشون متفاوت هست، نه سرعتشون.

Peter Griffin

کاربر سایت
Sep 13, 2009
208
نام
undefined
سلام
فرشید خان یه کیس 800 تومنی کامل چی پیشنهاد میدید ؟ برای گیم نمیخوام واسه شرکته و اگر هم بخوام گیم نصب کنم روش دیگه قطعآ بیخیال تکسچر خفن و AA و رزولیشن بالا میشم .

پی اس : آقا یه قاب کیس یا همون خود کیس هم که مناسب باشه معرفی می کنید . میخوام ارزون باشه زیاد قیافه و ... مهم نیست . یه چیز مثل green md121 و ...

سپاس فراوان .
موفق باشید

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,786
نام
فرشید
سلام
فرشید خان یه کیس 800 تومنی کامل چی پیشنهاد میدید ؟ برای گیم نمیخوام واسه شرکته و اگر هم بخوام گیم نصب کنم روش دیگه قطعآ بیخیال تکسچر خفن و AA و رزولیشن بالا میشم .

پی اس : آقا یه قاب کیس یا همون خود کیس هم که مناسب باشه معرفی می کنید . میخوام ارزون باشه زیاد قیافه و ... مهم نیست . یه چیز مثل green md121 و ...

سپاس فراوان .
موفق باشید

CPU:Intel Pentium 850
RAM:2*2GB CORSAIR DDR3
M/B:ASUS P8H61-M
VGA:GEFORCE GT440 1GB
HDD:SEAGATE 500 GB
DVD/RW:SAMSUNG 24X
POWER:GREEN 435W
CASE:GREEN MAGNUM

حدود 800 تومن میشه.

siamak_mu

کاربر سایت
Jun 29, 2006
274
Ivy Bridge رو هنوز خود اینتل هم اجازه نداده توزیع کنن! شما می خوای اینجا موجود باشه؟؟!
کارت 680 هم بعضی ها خریدن نایاب شد رفت.

منم چیزی نگفتم خب :d جملمو اشتباه متوجه شدین. منتظرم تو بازار جهانی عرضه بشه هر روز هم سرچ میکنم ببینم خبر جدیدی هست یا نه. آخه یادتون باشه دفعه قبل هم تاریخ عرضه اش رو از شما پرسیدم که گفتم برادرم آخر April میاد ایران ولی یه ماه عقب افتاد آخر May میاد. امیدوارم تا اون موقع عرضه بشه برام بیاره.
680 کــــــی اومد؟!! اصلاً من خبر نداشتم تو خارج اومده چه برسه ایران. آخه من همش 670 رو سرچ میکردم. 680 حدود 600 دلاره برام سنگین میشه. اگه دلار مثل سابق بود میگرفتمش :((

ممنونم آقا فرشید.

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
Extreme Z اگه گیر بیاد بین 580 تا 590 متغیره !
2600k بین 595 600 در میاد.(قیمت امروز)
GTX580 که نایاب شده در کل باشه هم بین 1 تا 1.200 متغیره ، من هفته پیش آمار یدونه EVGA رو (بازار رضا) داشتم به قیمت 1.120 دیگه نمیدونم فروش رفته یا نه.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,786
نام
فرشید
منم چیزی نگفتم خب :d جملمو اشتباه متوجه شدین. منتظرم تو بازار جهانی عرضه بشه هر روز هم سرچ میکنم ببینم خبر جدیدی هست یا نه. آخه یادتون باشه دفعه قبل هم تاریخ عرضه اش رو از شما پرسیدم که گفتم برادرم آخر April میاد ایران ولی یه ماه عقب افتاد آخر May میاد. امیدوارم تا اون موقع عرضه بشه برام بیاره.
680 کــــــی اومد؟!! اصلاً من خبر نداشتم تو خارج اومده چه برسه ایران. آخه من همش 670 رو سرچ میکردم. 680 حدود 600 دلاره برام سنگین میشه. اگه دلار مثل سابق بود میگرفتمش :((

ممنونم آقا فرشید.

حالا مهم نبود دیگه، تاریخش رو گفتم.

از دیروز اینتل مجوز داده که مادربردای با تراشه Z77 رو که مخصوص Ivy Bridge هست دارن بررسی می کنن، ولی واسه پردازنده های جدید Ivy Bridge باید تا 29 آپریل صبر کرد.
680 هم که 1 هفته قبل از معرفی خودم مشخصاتش رو گفتم و روز عرضه هم خبر معرفی رسمیش رو با بصورت خبر توی سایت منتشر کردم.

Peter Griffin

کاربر سایت
Sep 13, 2009
208
نام
undefined
CPU:Intel Pentium 850
RAM:2*2GB CORSAIR DDR3
M/B:ASUS P8H61-M
VGA:GEFORCE GT440 1GB
HDD:SEAGATE 500 GB
DVD/RW:SAMSUNG 24X
POWER:GREEN 435W
CASE:GREEN MAGNUM

حدود 800 تومن میشه.

ممنونم گرامی .
فقط در مورد cpu . به نظرتون یه 50-100 تومن دیگه بیشتر نمیشه چیز بهتری گرفت ؟ یا همین خوبه ؟ البته اگه نیازمند مادربورد گرونتری نباشه .
سپاس فراوان .

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,786
نام
فرشید
ممنونم گرامی .
فقط در مورد cpu . به نظرتون یه 50-100 تومن دیگه بیشتر نمیشه چیز بهتری گرفت ؟ یا همین خوبه ؟ البته اگه نیازمند مادربورد گرونتری نباشه .
سپاس فراوان .

شما گفتی 800 تومن، منم با همون بودجه پردازنده رو تعیین کردم، هر چقدر بیشتر بدی همون قدر پردازنده قویتر می تونی برداری،معلومه دیگه!
برای کار اداری بالاتر از این ضرورت نداره، وگرنه Core i3 2100 حدود 90 تومن گرونتره ولی راندمان خیلی بیشتری داره.

Peter Griffin

کاربر سایت
Sep 13, 2009
208
نام
undefined
شما گفتی 800 تومن، منم با همون بودجه پردازنده رو تعیین کردم، هر چقدر بیشتر بدی همون قدر پردازنده قویتر می تونی برداری،معلومه دیگه!
برای کار اداری بالاتر از این ضرورت نداره، وگرنه Core i3 2100 حدود 90 تومن گرونتره ولی راندمان خیلی بیشتری داره.
حق با شماست اما یه لحظه اسم پنتیوم رو که دیدم یاد قدیم افتادم واسه همین عرض کردم :D
فقط فرشید جان این i3 که الان فرمودید به راحتی با همون مادربردی که معرفی کردید کار می کنه ؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر