مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

درود
عزیز 2 مدل بهت پیشنهاد می کنم
1: Creative Inspire T3130 تا 60 تومان گیرت می اید 2 تومان بالا پایین

Creative-Inspire-T3130-Speaker-System.jpg

2:Creative Inspire M4500 تا 69 گیرت میایند

Inspire%20M4500.jpg

دو مدل هم عالی هستند

سلام...من یه مانیتور ال سی دی یا ال ای دی می خوام تو رنج 250 تومن که Full HD و 2ms و ورودی HDMI داشته باشه! چه مدل هایی رو پیشنهاد می کنین؟اصلا با این قیمت همچین چیزی گیر میاد؟بعد این که اگر یه مانیتور بگیرم که ورودی HDMI نداشته باشه خیلی فاکتور مهمی هست؟یعنی کمبود بزرگیه؟من فیلم های 1080,720 نگاه می کنم و بازی می کنم با سیستم!مرسی...!
خوب تا 250 شما میتونی lg w2261vp یا بالاتر در حد 280 285 تومن w2286l رو در نظر بگیری.
مانیتوری که میگیری ورودی hdmi هم نداشته باشه (1080p ساپورت باشه) چیزی از دست نمیدی چون با همون ورودی dvi هم شما میتونی سیگنال 1080p رو انتقال بدی و همین کیفیت رو داشته باشی.
این از داستان مانیتور اما در عمل شما فرق بین 720p و 1080p رو نمیتونی تو مانیتور زیر "30 متوجه بشی این یعنی اینکه مانیتورای 22 یا "23یی که با لیبل 1080p به فروش میرسه در عمل تو کیفیت فرق چندانی با 720p نداره و فقط جنبه ی تبلیغاتی داره.
در کل شما چیزی از دست نمیدی.

آخرین ویرایش:
درود
عزیز 2 مدل بهت پیشنهاد می کنم
1: Creative Inspire T3130 تا 60 تومان گیرت می اید 2 تومان بالا پایین

Creative-Inspire-T3130-Speaker-System.jpg

2:Creative Inspire M4500 تا 69 گیرت میایند

Inspire%20M4500.jpg

دو مدل هم عالی هستند

مرسی از راهنماییتون.از Edifier هم تو این رنج میتونید چند مدل معرفی کنید و بگید که در حال حاضر کیفیت کدوم یکی بهتره ؟ ( شنیدم Edifier -هایی که الان تو بازار هست به کیفیت قبلا نیست )

Last edited by a moderator:
سلام ، من کارت گرافیکم GTX260 CORE216 ZOTAC , می خواستم ببینم چه فرقی با 460 داره ، ارزش داره بخرم یا نه ؟
فرقش اینه که GTX 460 خیلی قویتره:

23702.png

بسته به عنوان بازی حدود 30 تا 40 درصد قویتره،اما بنظرم برای ارتقای شما که تا حالا 260 داشتی تفاوت زیادی نکنه،مگر اینکه پولی که بابت تفاوت این دوتا کارت میدی اونقد باشه که خرید 460 بصرفه بشه برات.

فرقش اینه که GTX 460 خیلی قویتره:

23702.png

بسته به عنوان بازی حدود 30 تا 40 درصد قویتره،اما بنظرم برای ارتقای شما که تا حالا 260 داشتی تفاوت زیادی نکنه،مگر اینکه پولی که بابت تفاوت این دوتا کارت میدی اونقد باشه که خرید 460 بصرفه بشه برات.

ممنون ، ببینید من سیستمی با مشخصات زیر دارم :
cpu core 2 dou 7300
ram 2g patriot
gtx 260 core216
main asus p5kpl1600
hard 320
به نظر شما با بودجه ی 500 چه ارتقائی بدم که برای بازی مناسب ترین باشه ؟
فقط کیس

سلام من یک پاور 350 وات دارم با سی پی یو dual core و هارد ساتا 2 میخوام دو گیگ رم باس 800 و یک کارت گرافیک 9800 روش بندازم بنظر شما پاورش میکشه؟
خوب این که مشخصات سیستم نشد ، شما مشخصات دقیق سیستمت رو بگو+بودجه ای که واسه خرید قطعاتت داری بقیه ش رو بسپر به ما.
cpu core 2 dou 7300
ram 2g patriot
gtx 260 core216
main asus p5kpl1600
hard 320
فقط کیس
خوب کارت فعلی شما کارت خوبی هستش و تعویضش با یه کارت جدید مثل gtx460 تفاوت چندانی واسه شما تو کارایی نخواهد داشت (محسوس نیست) ، بهترین کار اینه که قطعات اصلی سیستم یعنی cpu+ram+main رو ارتقاء بدی مثل اینا :

CPU : intel i5 760
RAM : a-data 4gb 2*2gb ddr3 1333
MAIN : asus p7p55d

حدودا 515 520 تومن در میاد ، بازم میگم کارت گرافیک فعلی ت کارت خوب و قدرتمندی هستش بهتره بعدا جمع کنی یه کارتی مثل gtx470 رو در نظر بگیری.

سلام من یک پاور 350 وات دارم با سی پی یو dual core و هارد ساتا 2 میخوام دو گیگ رم باس 800 و یک کارت گرافیک 9800 روش بندازم بنظر شما پاورش میکشه؟
بستگی داره پاورتون از چه برندی و چه مدلی باشه،

cpu core 2 dou 7300
ram 2g patriot
gtx 260 core216
main asus p5kpl1600
hard 320
فقط کیس

برایCPU که دیگه ارزش ارتقا نداره،چون دیگه توی سوکت 775 هر چی بخری بازم کنده و بهترین کار تعویض سه قطعه ی اصلی CPU,RAM,M/B هست:

CPU:Core i3 540
RAM:2*2GB CORSAIR DDR3 1333
M/B:ASUS P7H55M
که حدود 380 تومن میشن،

یا

CPU:Core i5 760
RAM:2*2GB CORSAIR DDR3 1333
M/B:ASUS P7H55M
که 480 تومن میشه،اما یه پردازنده ی قوی و چهار هسته ای واسه بازی کردن داری که به این زودیا کم نمیاره.

کارت گرافیک GTX 460 هم که دست کم 290 تومن آب میخوره،حالا با خودته که اول اون سه قطعه رو یه جا عوض کنی یا فقط کارت گرافیک رو موقتا عوض کنی،در هر صورت بهترین راندمان رو وقتی می گیری که تمام قطعات گفته شده با هم عوض بشن،وگرنه اگر با این سیستم کارت 480 هم بخری فقط از 50 60 درصد قدرتش می تونی استفاده کنی.

آخرین ویرایش:
خیلی ممنون ، ببخشید اگر من رو این سیستمی که شما گفتید که 380 تومان شد ، کارت گرافیک خودم نصب کنم (gtx260 core216) مشکلی پیش نمی اد ؟ راندما ن کار چقدر می شه ؟ تا چه مدت می تونم ازش تو بازی استفاده کنم ؟ من مانیتورم 19 اینچه و رزولیشن خیلی بالایی نمی گیرم به اون صورت.

سلام دوستان
میخواستم 4 قطعه : ( cpu , ram , vga و M/B ) خوب معرفی کنید
اگه میشه بیشتر از 450 نشه قیمتش :">:">( تو همین حدودا )
ولی میخوام بازی های فعلی رو به راحتی اجرا کنه
ممنون:x:x

خیلی ممنون ، ببخشید اگر من رو این سیستمی که شما گفتید که 380 تومان شد ، کارت گرافیک خودم نصب کنم (gtx260 core216) مشکلی پیش نمی اد ؟ راندما ن کار چقدر می شه ؟ تا چه مدت می تونم ازش تو بازی استفاده کنم ؟ من مانیتورم 19 اینچه و رزولیشن خیلی بالایی نمی گیرم به اون صورت.

مشکلی پیش نمیاد،تازه توی بعضی از بازیها-مخصوصا اونایی که فشار بیشتری روی CPU میزارن-فریم بیشتری هم می گیری
با توجه به اینکه مانیتور 19 داری و رزولوشن بالایی نداره،هنوز هم با اون کارت 260 می تونی فریم خوبی بگیری،البته ممکنه بزودی وضع تغییر کنه

سلام دوستان
میخواستم 4 قطعه : ( cpu , ram , vga و M/B ) خوب معرفی کنید
اگه میشه بیشتر از 450 نشه قیمتش :">:">( تو همین حدودا )
ولی میخوام بازی های فعلی رو به راحتی اجرا کنه
ممنون:x:x
واسه 4 قطعه که پول زیادی نیست:

CPU:AMD Athlon II X3 435
RAM:2*2GB PATRIOT DDR3 1333
M/B:MSI 870-g45
VGA:Geforce GTS 450 1GB

حدود 480 تومن میشه.

اگه منظورت از همه جا کوچه و خیابون و فرومای بی در و پیکر هست که حرف بی ربط زیاد گفته میشه،اگه منظورت سایتا ی تخصصی هست که شما که ادعا می کنی بهتره نمونه و دلیل بیاری تا همه بهره مند بشن،حتما لینک بده و نمونه بیار که همه ببینیم که چجوریه که AMD کلا بهتر کار می کنه.

اگرم که از من پرسیدی من نظرم رو گفتم و تردیدی هم درش ندارم،اگرم میخوای تعصبی به AMD و Intel بپردازی که اینجا جای فن بازی نیست و فقط داریم مشاوره می دیم.

نه دوست من !بنده دنبال تعصب و این برنامه ها نیستم ! در حال حاضر هم دارم مشاوره میکنم و منظور شما رو کاملا متوجه شدم !بنده خودم یکی از سیستمهایی که دارم رو با اینتل بستم و دیگری amd !سیستم amd ام با سی پی یو amd phenon ll x4 965 هست و سیستم جدیدی که تازه گیا واسه دادشم بستم با سی پی یو i7 بستم !305 مایه سی پی رو دادم و به نظرم کار اشتباهی بود !چون این اندازه نیاز نداشت! هر دو سیستم رو با رمهای ddr3 باس 1800 adata 4 گیگ بستم و در کل راضی هستم !تو پردازش گر های سنگین مثل کار با کانالهای hd تبدیل و رایت سی پی یو اینتل بهتر عمل میکنه ولی نه اونقدری که تو چشم باشه !(البته میدونم که این ملاک نیست برای تشخیص cpu)در کل کار من تا همین محدوده هست و بیشتر هم نیست !کلا به اینتل بیشتر اعتقاد دارم اما باید بگم که اصلا به قیمتش نمی ارزه و کالا amd خیلی بصرفه هست ! اینم بگم که من تخصصی کار بر روی این دو قطعه انجام ندادم ولی باید اعتراف کنم که سی پی یو amd هم بد نیست !و ضعیف هم نیست و به نظر من خیلی خوب و حرفه ی در نوع خودش کار میکنه ! حالا هم برای یکی از دوستان هم قراره سیستم ببنده پیشنهاد amd phenon ll x4 955 رو پیشنهاد دادم که حالا شما هم اگر پیشنهادی نسبت به این داستان دارید ممنون میشم تو رنج 180 تا 200 تومن یک سی پی یو یی معرفی کنید ! با تشکر از شما !

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or