مشاوره در امر خرید مانیتور

ESIgamer

کاربر سایت
Jan 23, 2008
72
نام
اسماعیل
سلام و خسته نباشید
-آقا با بودجه تا 1 میلیون واسه گیم (گرافیکم اسرایکس 960 جی تی ایکس)،تو سایز 24 یا 22،بنکیو-ایسوس-یا ال جی؟
-راستی این ایسوس که میگن خرابی داره تو نظرات خوندم چیه!!!!؟می خواستم اینو بگیرمASUS - 24" - VN247H - LED لطفا راهننمایی کنید؟!؟!؟
-این جمله چیه ماجراش -مثلا برای بعضی (مخصوصا گیمرهای آنلاین و شوتر) سرعت پاسخگویی زیاد مهم هست و برای برخی هم کیفیت رنگ های پنل IPS هم ارجحیت داره،-من برام کیفیت رنگ خیلی مهم هست.
-این سامسونگ که میگن ترکیب ips و tn هست که شده pls چطورین؟؟
با تشکر فراوان

آخرین ویرایش:

*Mohammad*

کاربر سایت
Mar 6, 2007
674
نام
محمد
سلام
تا 1.2 میلیون چه تی وی یا مانیتوری ( مخصوص گیم ) پیشنهاد میدید ؟
32 اینچ واسه تی وی و حد اکثر 24 اینچ واسه مانیتور !
کیفیت تصویر هم خیلی واسم مهمه .
ممنون

Dav1d

کاربر سایت
Apr 25, 2015
384
نام
علی
سلام.دوستان نطرتون در مورد مانیتور 27 اینچی سامسونگ مدل s27d390h چیه؟کسی باهاش کار کرده خوبیاش بدیاش چیاست؟برای بازی با کنسول و فیلم دیدن بیشتر میخام.تشکر.
من همين مدل رو دقيقا براي دو كاركردي كه گفتيد گرفتم واقعا خوب عمل ميكنه كيفيت تصاوير خيلي خوبه ،زاويه ديد عاليي داره، از لحاظ ظاهري مناسبه ، صفحه نمايش مات داره(براي من اهميت داشت شما رو نميدونم) ، براي فيلم و بازي واقعا انتخاب خوبيه ( مدل هاي ايسوس هم هستن ولي به خاطر پنل tn من خريداري نكردم به نظرم اين مدل براي فيلم و بازي با كنسول با هم مناسب تر بود )
ولي قابليت گيم مودي كه داشت براي من زياد دلچسب نبود ، ٢٧ اينچ بودنش براي من كه فضاي زيادي نداشتم كه فاصله ميز رو زياد كنم يكم زياديه ولي اينم بستگي به شما داره

Dr.Trax

کاربر سایت
Jul 12, 2008
2,054
سلام دوستان.
یک مانیتور مناسب گیم تو رنج 800 تومن می خوام. یک مانیتوری می خوام که در حین بازی و موقع چپ و راست کردن سریع ماوس، صفحه تــــار نشه!
بنده یکم تحقیق کردم و دیدم مانیتور ASUS vx228h مناسب به نظر میاد. مانیتور vx228 دارای Response Time یک میلی ثانیه ست و به نظر میاد برای گیم مناسب هست. من رفتم برای خرید، ولی متاسفانه مدل vx228 موجود نبود و مدل vx229 که دارای Response Time پنج میلی ثانیه ست موجود بود!
بنده مدل vx229 که دارای صفحه نمایش IPS هست رو تست کردم و چند تا بازی روش اجرا کردم، ولی متاسفانه اصلا اون چیزی که فکرش رو می کردم نبود! موقع حرکت های سریع یک تاری در صفحه به وجود میاد که واقعا آزار دهنده ست و اصلا به دل نمی شینه!

حالا سوالی که بنده دارم این هست که، مدل vx228 که دارای Response Time یک میلی ثانیه ست واقعا بهتر از vx229 با Response Time پنج میلی ثانیه ست، یا اصلا در عمل فرقی با هم نمی کنن؟ چون می خوام صبر کنم تا مدل vx228 رو تهیه کنم، چون احساس می کنم این مانیتور برای گیم بهتره.

حالا از این ها گذشته، پیشنهاد شما چیه؟ یک مانیتور در رنج 800 تومن و خیــــلی مناسب برای گیم رو چی پیشنهاد می کنید؟ کارت گرافیک بنده GTX 950 هست.

ممنون می شم راهنمائی کنید.

Coffee Addicted

Better be careful The killer might be near
کاربر سایت
Dec 19, 2006
1,278
سلام دوستان.
یک مانیتور مناسب گیم تو رنج 800 تومن می خوام. یک مانیتوری می خوام که در حین بازی و موقع چپ و راست کردن سریع ماوس، صفحه تــــار نشه!
بنده یکم تحقیق کردم و دیدم مانیتور ASUS vx228h مناسب به نظر میاد. مانیتور vx228 دارای Response Time یک میلی ثانیه ست و به نظر میاد برای گیم مناسب هست. من رفتم برای خرید، ولی متاسفانه مدل vx228 موجود نبود و مدل vx229 که دارای Response Time پنج میلی ثانیه ست موجود بود!
بنده مدل vx229 که دارای صفحه نمایش IPS هست رو تست کردم و چند تا بازی روش اجرا کردم، ولی متاسفانه اصلا اون چیزی که فکرش رو می کردم نبود! موقع حرکت های سریع یک تاری در صفحه به وجود میاد که واقعا آزار دهنده ست و اصلا به دل نمی شینه!

حالا سوالی که بنده دارم این هست که، مدل vx228 که دارای Response Time یک میلی ثانیه ست واقعا بهتر از vx229 با Response Time پنج میلی ثانیه ست، یا اصلا در عمل فرقی با هم نمی کنن؟ چون می خوام صبر کنم تا مدل vx228 رو تهیه کنم، چون احساس می کنم این مانیتور برای گیم بهتره.

حالا از این ها گذشته، پیشنهاد شما چیه؟ یک مانیتور در رنج 800 تومن و خیــــلی مناسب برای گیم رو چی پیشنهاد می کنید؟ کارت گرافیک بنده GTX 950 هست.

ممنون می شم راهنمائی کنید.
asus vx239h
در انتخابش شک نکن
نقد های ویدئویی این مانیتور طلا رو از یوتیوب ببین عالی برای گیمینگ و فیلم
پنلشipsهست که کیفیت تصویرsuperiorداره و ترکیب رنگش خیره کننده است
5میلی ثانیه با 1میلی ثانیه واقعا تفاوتی نداره امثال این سوالات توtomshardwareپرسیده شده
بهترین گزینه همون پنلipsهست با 5میلی ثانیه

Dr.Trax

کاربر سایت
Jul 12, 2008
2,054
asus vx239h
در انتخابش شک نکن
نقد های ویدئویی این مانیتور طلا رو از یوتیوب ببین عالی برای گیمینگ و فیلم
پنلشipsهست که کیفیت تصویرsuperiorداره و ترکیب رنگش خیره کننده است
5میلی ثانیه با 1میلی ثانیه واقعا تفاوتی نداره امثال این سوالات توtomshardwareپرسیده شده
بهترین گزینه همون پنلipsهست با 5میلی ثانیه
داداش دقیقا همین مدلی که شما می فرمائید (البته vx229h که میشه مدل 22 اینچی ) رو تست کردم و حتی اوردمش خونه و دو ساعت باهاش کار کردم! کیفیتش عالیهههه! ولی اصلا تو بازی به دلم نشست!!! بازی MW3 رو اجرا کردم، وقتی چپ و راست می کنی ماوس رو، تصویر تار میشه و خیلی رو اعصابه!!!
موندم چی کار کنم!!!
یعنی شما می گی vx228 هم همینه که 1 میلی ثانیه ست هم همینه؟؟؟

Coffee Addicted

کاربر سایت
Dec 19, 2006
1,278
داداش دقیقا همین مدلی که شما می فرمائید (البته vx229h که میشه مدل 22 اینچی ) رو تست کردم و حتی اوردمش خونه و دو ساعت باهاش کار کردم! کیفیتش عالیهههه! ولی اصلا تو بازی به دلم نشست!!! بازی MW3 رو اجرا کردم، وقتی چپ و راست می کنی ماوس رو، تصویر تار میشه و خیلی رو اعصابه!!!
موندم چی کار کنم!!!
یعنی شما می گی vx228 هم همینه که 1 میلی ثانیه ست هم همینه؟؟؟
رفیق من تاری تصویر نمیبینم شاید مانیتورت مشکل داره

Dr.Trax

کاربر سایت
Jul 12, 2008
2,054
رفیق من تاری تصویر نمیبینم شاید مانیتورت مشکل داره
ببینید، مانیتور هیچ مشکلی نداشت و تصاویر بی نظیر بودن! عالی! رنگ و کیفیت خیلی عالی.
فقط تنها مشکلی که از نظر من داشت این بود که، وقتی تو محیط بازی سرعتِ زیاد می شد یا ماوس رو خیلی سرعتی اینور و اونور می کردم، صحنه مقداری تار می شد!
منظورم اینه که، در لحظه ای که مثلا ماوس رو از سمت چپ به راست می کشیدم، تصویر کمی مات و تار می شد و تو اون لحظه جزئیات به خوبی مشخص نبود تا لحظه ای دوباره ماوس ثابت بمونه! امیدوارم منظورمو رسونده باشم!

سوالی که من الان دارم این هست که، مانیتور vx229h با vx228h از این نظر با هم تفاوت دارن یا نه؟ چون من مانیتور رو برای گیم می خوام فقط!

Coffee Addicted

کاربر سایت
Dec 19, 2006
1,278

ببینید، مانیتور هیچ مشکلی نداشت و تصاویر بی نظیر بودن! عالی! رنگ و کیفیت خیلی عالی.
فقط تنها مشکلی که از نظر من داشت این بود که، وقتی تو محیط بازی سرعتِ زیاد می شد یا ماوس رو خیلی سرعتی اینور و اونور می کردم، صحنه مقداری تار می شد!
منظورم اینه که، در لحظه ای که مثلا ماوس رو از سمت چپ به راست می کشیدم، تصویر کمی مات و تار می شد و تو اون لحظه جزئیات به خوبی مشخص نبود تا لحظه ای دوباره ماوس ثابت بمونه! امیدوارم منظورمو رسونده باشم!

سوالی که من الان دارم این هست که، مانیتور vx229h با vx228h از این نظر با هم تفاوت دارن یا نه؟ چون من مانیتور رو برای گیم می خوام فقط!

من متوجه همچین چیزی نشدم
به نظر میاد شما زیاد حساسی :D

|Night|

کاربر سایت
Aug 14, 2014
93
سلان دوستانمن بالاخره مانیتور benq rl2240he رو خریدم. اما چون خیلی حرفه ای نیستم نمیدونم برای تنظیماتش چیکار کنم...منظورم brightness , contrast و این چیزاست...رو حالت پیش فرض که brightness روی 100 بود! الان آوردم روی 80 ولی بازم احساس میکنم زیاده!! خیلی هم فک میکنم زیاده به خصوص توشب! کسی میشه تنظیمات عالی برای فیلم و بازی مخصوص شب و روز رو بهم بگه؟؟
و اما مشکل خیلی مهم که نمیدونم طبیعیه یا نه...اینه که موقع فیلم دیدن صفحه حالت پارازیت یا نویز میفته...احتمال داره از فیلمش باشه؟ چون دقیقا سر همون صحنه اینجورمیشه یا جلوتر...چون موقع گیم و کار عادی مشکلی نداره. فیلم هم 720 و 1080ریپ شده هستش
ممنونم ببخشید که زیاد شد

آخرین ویرایش:

mohsen 24

کاربر سایت
Nov 19, 2015
787
اقایون به نظر شما الان بهترین مانیتور 4k که ارزون باشه و به صرفه چی بگیرم ؟ واینکه به نظر شما تفاوت انچنانی داره ینی منظورم اینه تفاوت جوری هست که کاملا حس کنم ؟

!ƑąςэℓєŞș

کاربر سایت
Sep 11, 2012
256
[MENTION=24271]Dr.Trax[/MENTION]
به این مشکلی که شما دارید میگن Ghosting و خوشبختانه من توی این یک سال و اندی که از vx248h استفاده میکنم بهش بر نخوردم. هرچند بخاطر کیفیت پایین آدابتوری که Asus در این سری استفاده کرده و Viewing Angle بدش پیشنهاد میکنم به سری RL مانیتور های BenQ هم نگاهی داشته باشید.

• Like
Reactions: sadegh93

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر