مشاوره در امر خرید لپتاپ و تبلت

S H 4 H 4 i3

کاربر سایت
Jun 20, 2012
219
با درود
بین این لپ تاپ ها کدوم بهتر هستن می خوام منطقی خرج کنم:
asus g56jk-a این مدل گرافیک ddr3 850 هست!! کسی می دونه مدل ddr5 داره؟
asus n56jr-aاین مدل گرافیک 760 داره البته بازهم نی دونم DDR5 داره؟
و مدلn550jk؟
خیلی از دوستان بهم گفتن لنوو بهتره الان مدل y5070 این مدل 4 تومن هست البته صفحه 4kگرافیک هم 860gtx DDR5.. متاسفانه وسایل همراه لپ تاپ نداره باید جداگانه بخری قیمتش برام بالا هست
من روی ایسوس n56jr بیشتر تمایل دارم قیمت منطقی داره
دوستان منتظر پیشنهاد شما هستم
باسپاس

اگه منظورت از منطقی خرج کردن ارزش خرید باشه به نسبت بازده لپتاپ قوی نگیر! اول کنسول یا اگه کار حرفه ای هم میکنی پی سی بگیر
ولی اگه لپتاپ میخوای حتما همین مدلا که گفتی خوبن
اگه میخوای کمتر خرج کنی lenovo z510 و مدلای مشابه هم هستن
این گرافیکای لپتاپ که مثل زدی درحد گرافیک۵۰۰تومنی پی سی هستن!
کلا کسی میره سمت گیم با لپتاپ که ارزش خرید واسش مهم نباشه...

Sent from my HUAWEI Y300-0000 using Tapatalk 4 Beta

shahrokhazad

کاربر سایت
Mar 18, 2008
174
نام
saeed
اگه منظورت از منطقی خرج کردن ارزش خرید باشه به نسبت بازده لپتاپ قوی نگیر! اول کنسول یا اگه کار حرفه ای هم میکنی پی سی بگیر
ولی اگه لپتاپ میخوای حتما همین مدلا که گفتی خوبن
اگه میخوای کمتر خرج کنی lenovo z510 و مدلای مشابه هم هستن
این گرافیکای لپتاپ که مثل زدی درحد گرافیک۵۰۰تومنی پی سی هستن!
کلا کسی میره سمت گیم با لپتاپ که ارزش خرید واسش مهم نباشه...

نیاز به لپ تاپ چند سالی هست حس می کنم البته بحث طولانی میشه و کمی بی ربط به تایپیک خرج منطقی یعنی ارزش مبلغ پرداختی دربرابر کالای دریافتی z510 از سری u استفاده می کنن و بدرد
نیاز نرم افزاری من اصلا نمی خوره امارش همون ب بسم الله اومد بازار گرفتم باز ممنون از پیشنهادتون دوستان منظور من از سوالم بیشتر روی این موضوع هست کدوم مدل ddr5 هست؟کدوم تو گیم فریم بهتر میده؟یکی میگه 760 یکی میگه 850
دوستانی که خریداری کردن اطلاعی دارن در اختیار قرار بدن
باسپاس

Uzumaki Naruto

کاربر سایت
Sep 5, 2010
1,124
نام
Rahman
سلام

دوستان چنتا لپتاپ معرفی کنید که در کنار قوی بودن فاکتور اصلی و مهم شارژدهی هستش یعنی در حالت وب گردی کمه کم بالای 6 7 ساعت باتری نگه داره محدودیت مالی زیاد نداره ولی بگیرم واسش بعد باتری نگه نداره منو بیچاره میکنه :| ممنون میشم راهنمایی کنید

S H 4 H 4 i3

کاربر سایت
Jun 20, 2012
219
نیاز به لپ تاپ چند سالی هست حس می کنم البته بحث طولانی میشه و کمی بی ربط به تایپیک خرج منطقی یعنی ارزش مبلغ پرداختی دربرابر کالای دریافتی z510 از سری u استفاده می کنن و بدرد
نیاز نرم افزاری من اصلا نمی خوره امارش همون ب بسم الله اومد بازار گرفتم باز ممنون از پیشنهادتون دوستان منظور من از سوالم بیشتر روی این موضوع هست کدوم مدل ddr5 هست؟کدوم تو گیم فریم بهتر میده؟یکی میگه 760 یکی میگه 850
دوستانی که خریداری کردن اطلاعی دارن در اختیار قرار بدن
باسپاس

پردازنده z510 سریqmهست
۷۶۰قویتر از۸۵۰هست۱۰۰٪

shahrokhazad

کاربر سایت
Mar 18, 2008
174
نام
saeed
پردازنده z510 سریqmهست
۷۶۰قویتر از۸۵۰هست۱۰۰٪

معذرت من بد خوندم بچشمم z5070 اومد درسته از نظر اینکه 760 قویتر هست منم همین عقیده
رو داشتم اما این سایت چیز دیگه میگه؟(بین دو کارت 850 و 760 البته مشخص نیست 850 ddr5 شاید هست)
Computer Games on Laptop Graphic Cards - NotebookCheck.net Tech

MadysoN

کاربر سایت
Mar 10, 2014
185
نام
N.i.M.a
پردازنده z510 سریqmهست
۷۶۰قویتر از۸۵۰هست۱۰۰٪

760 قویتره ؟ lol عزیزم 850 طراحی مکسول هستش تو بنچمارک ها هم که کلی از 765 جلوتره سریعتر هم هست شما چجوری به این نتیجه رسیدین نمیدونم ! البته مدل GDDR5 ! مدل ddr3 850 با GDDR5 765 قابل مقایسه نیست !

S H 4 H 4 i3

کاربر سایت
Jun 20, 2012
219
760 قویتره ؟ lol عزیزم 850 طراحی مکسول هستش تو بنچمارک ها هم که کلی از 765 جلوتره سریعتر هم هست شما چجوری به این نتیجه رسیدین نمیدونم ! البته مدل GDDR5 ! مدل ddr3 850 با GDDR5 765 قابل مقایسه نیست !

عزیزم؟! LOL?
خیلی خوشال شدیااااا
تو بنچمارکی من دیدم مدل DDR5 760m با ddr3 850m مقایسه شده بود که قابله مقایسه هم بود و چند فریم بیشتر میگرفت...
انشاال.. که انقدر زود ذوق زده میشی مشکل قلبی واست بوجود نیاد.

sms.moosavi

کاربر سایت
Sep 9, 2010
1,808
نام
سید محمد موسوی
سلام دوستان لپ تاپ های گیگابایت رو توی ایران می شه پیدا کرد؟ گارانتیشم زیاد مهم نیست. مدل P34G v2 بیشتر مدنظرمه.

shahrokhazad

کاربر سایت
Mar 18, 2008
174
نام
saeed

دوست من مشکل همینه کدوم مدل ddr5 هست فروشنده و خیلی از دوستان به نوع تکنولوژی دقت نمی کنن
از دوستان دو ور 3.5 یکم بالاتر و پایینتر مدلی با مشخصات گرافیکی مناسب معرفی کنید البته به غیر از لنوو y5070 چون هم گرون تشریف دارن هم بدون dvdrom هست که هنوز در ایران ما به این
گزینه نیاز داریم..
با سپاس

MadysoN

کاربر سایت
Mar 10, 2014
185
نام
N.i.M.a
دوست من مشکل همینه کدوم مدل ddr5 هست فروشنده و خیلی از دوستان به نوع تکنولوژی دقت نمی کنن
از دوستان دو ور 3.5 یکم بالاتر و پایینتر مدلی با مشخصات گرافیکی مناسب معرفی کنید البته به غیر از لنوو y5070 چون هم گرون تشریف دارن هم بدون dvdrom هست که هنوز در ایران ما به این
گزینه نیاز داریم..
با سپاس
من خودم msi GE 60 Apache دارم gddr5 هست گرفته بودم 3.850 الان شده 3.500 انگار لپتاپ خوبی هم هست انصافا. مدل های 850 ایسوس ddr3 هستن همشون

ehsanservat

کاربر سایت
Dec 3, 2012
5,253
سلام

من تبلت i-Life WTAB 702L - 8GB خریدم

i-Life WTAB 702L - 8GB - تبلت آی-لایف دبلیو تب 702 ال - 8 گیگابایتی

فقط یه سوال : من با تبلت کار کردم تا باتری شارژ اولیه تموم شد تبلت خاموش شد بعد زدم شارژ بار اول شه اما بعد صفحه روشن شدن اومد بعد از چند ثانیه تبلت روشن شد دستکاپ اومد من تبلت از شارژ کشیدم

دوباره تبلت خاموش کردم دوباره زدم تو شارژ همین اتفاق افتاد دوباره دستکاپ اومد اما این بار تبلت از شارژ نکشیدم و دکمه پاور نگه داشتم تبلت خاموش کردم و درست شد صفحه شارژ شدن اومد

حالا سوالم اینه این طبیعیه؟ تبلت این مدلی ندیده بودم آخه

بعد اینطوری شد باتری تبلت آسیبی نمیبینه؟

saeed_sg

کاربر فعال
Jun 7, 2010
1,113
نام
محمدسـعید
سلام

من تبلت i-Life WTAB 702L - 8GB خریدم

i-Life WTAB 702L - 8GB - تبلت آی-لایف دبلیو تب 702 ال - 8 گیگابایتی

فقط یه سوال : من با تبلت کار کردم تا باتری شارژ اولیه تموم شد تبلت خاموش شد بعد زدم شارژ بار اول شه اما بعد صفحه روشن شدن اومد بعد از چند ثانیه تبلت روشن شد دستکاپ اومد من تبلت از شارژ کشیدم

دوباره تبلت خاموش کردم دوباره زدم تو شارژ همین اتفاق افتاد دوباره دستکاپ اومد اما این بار تبلت از شارژ نکشیدم و دکمه پاور نگه داشتم تبلت خاموش کردم و درست شد صفحه شارژ شدن اومد

حالا سوالم اینه این طبیعیه؟ تبلت این مدلی ندیده بودم آخه

بعد اینطوری شد باتری تبلت آسیبی نمیبینه؟
کلا بحث شارژ اولیه و این حرفا کم کم داره منسوخ میشه ! حالا دلایل علمی داره که من دقیق اطلاع ندارم ، قطعا به دلیل تکنولوژی و وجود باتریهای لیتیومی هست!
از این بگذریم درست من متوجه حرفتون نشدم . احتمالا تبلتتون خاموش نشده بوده که بعد از اتصال دوباره روشن شده یا اینکه ممکنه یه خطای ساده باشه. تو این زمینه کمکی نمیتونم بکنم.
بهرحال مهم نیست که دستگاه خاموش یا روشن باشه . دقت کنید مناسب شارژش کنید . نه زیاد نه کم . مثلا شارژ مناسب حدودا باید بین 25 درصد شروع بشه تا 80 الی 100 درصد ادامه پیدا کنه! ماهی یکبار هم نیاز داره باتری تا انتها تخلیه بشه و شارژ کامل بشه. موقع شارژ هم بهتره باهاش کار نکنید.
اگه جستجو کنید تو اینترنت میتونید مطالب مختلفی پیدا کنید ، فقط تو منابع مختلف توصیه ها و اطلاعات متفاوت هستند.
موفق باشید.

ehsanservat

کاربر سایت
Dec 3, 2012
5,253
کلا بحث شارژ اولیه و این حرفا کم کم داره منسوخ میشه ! حالا دلایل علمی داره که من دقیق اطلاع ندارم ، قطعا به دلیل تکنولوژی و وجود باتریهای لیتیومی هست!
از این بگذریم درست من متوجه حرفتون نشدم . احتمالا تبلتتون خاموش نشده بوده که بعد از اتصال دوباره روشن شده یا اینکه ممکنه یه خطای ساده باشه. تو این زمینه کمکی نمیتونم بکنم.
بهرحال مهم نیست که دستگاه خاموش یا روشن باشه . دقت کنید مناسب شارژش کنید . نه زیاد نه کم . مثلا شارژ مناسب حدودا باید بین 25 درصد شروع بشه تا 80 الی 100 درصد ادامه پیدا کنه! ماهی یکبار هم نیاز داره باتری تا انتها تخلیه بشه و شارژ کامل بشه. موقع شارژ هم بهتره باهاش کار نکنید.
اگه جستجو کنید تو اینترنت میتونید مطالب مختلفی پیدا کنید ، فقط تو منابع مختلف توصیه ها و اطلاعات متفاوت هستند.
موفق باشید.

منم سر در نمیارم از انواع باتری ها و سیستم ها ذخیره سازی هاشون . یه دوست موبایل فروشی دارم که تبلت هم داره البته از این چینی ها خیلی ارزون که 140 هزاره که برای مدرسه ها میاره درباره باتری دیروز ازش پرسیدم گفت دیگه دوران 24 ساعت و 12 ساعت شارژ اولیه گذشته اما باتری ها بازم نیاز به شارژ اولیه دارن یعنی باید کامل خالی بشن بعد شارژ بشن

گفت باتریا از شارژ دوم به بعد باتری ها لیتومی جدید اصلا نباید خالی بشن باید به 10 درصد رسیدن شارژ شن اما این تو گوشی ها و تبلت ها ارزون قیمت برعکسه باید کامل خالی بشن بعد شارژ بشن . گفت اگر درست از باتریا لیتیومی استفاده کنی تا 6 سال با عملکرد خوب جواب میدن

دکمه پاور نگه داشتم اومد خاموش سازی کامل خاموش شد اما این تبلت وقتی خاموشه کابل شارژر وصل میکنم روشن میشه دسکتاپ میاد اون موقع که تو شارژه دوباره باید دکمه پاور فشار نگه دارم خاموش سازی انجام بدم خاموش میشه بعد میره تو حالت شارژ تبلت ( بخاطر همین تعجب کردم )

الان حدود 1 ساعتو خورده ای تا 2 ساعت جواب میده که کمه باید حداقل حداقل 3 ساعتو نیم جواب بده ( البته چون دیر وقت گذاشتم دیر از شارژ کشیدم 9 ساعت تو شارژ مونده بود از ساعت 22:10 تا 7:35 ) یه شانسی آوردم پشت کارت گارنتی سازگار دیدم زده تا 6 ماه گارانتی تعویض باتری از زمان خرید

چنتا بازی ریختم روش خیلی خوب جواب داد مثلا Conduit HD ریختم عالی بود از خود wii هم بهتر بود

مرسی عزیز ممنون از کمک و توجهت

*Black Roze*

کاربر سایت
Jun 5, 2012
1,982
نام
محسن
سلام دوستان.
یه لپ تاپ جم و جور تا دو تومن چی خوبه؟ برای دفتر املاک میخواییم نهایت کارمون هم اینکه دوتا برنامه از اتحادیه بگیریم روش نصب کنیم همین. ولی یه چیزی باشه 3 4 سال کار کنه.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر