مشاوره در امر خرید لپتاپ و تبلت

vivaz360

کاربر سایت
Jul 4, 2011
663
نام
حسین
دوستان این لپ تاپ چطوره؟؟؟؟؟؟ اینجا
عزیز هدفت از انتخاب این لپتاپ چیه؟گیم یا کارای معمولی؟
اگر برای گیم میخوای خوب نیست ولی برای کارای معمولی خوبه.
مثل اینکه ویندوز اورجینال داره که به شخصه پیشنهاد میکنم لپتاپ با ویندوز اورجینال نگیرید که کلی به قیمت لپتاپ اضافه میکنه.

Third person

کاربر سایت
Oct 22, 2011
332
نام
Mahdi
دو مدل لنوو و ایسوس هستن که جفتشون 2تومن قیمتشونه.وزن و ابعادشون هم تقریبا یکیه.از لحاظ سخت افزاری لنوو خیلی قویتره که شاید به کارت نیاد
میمونه ظاهر که باید خودتون بپسندید.در کل ایسوس ظاهر زیباتری داره
Lenovo IdeaPad Z510 - A - لپ تاپ لنوو آیدیاپد Z510
ASUS X450LC - A - لپ تاپ ایسوس N56VV
این نکته رو هم باید توجه کنی که ایسوس 14 اینچ و لنوو 15.6

ممنون . ولی این دو مدل سبک وزن نیستن. منظورم از سبک ، نت بوک های زیر 2 کیلوگرم بود. مثل سری Vivobook از Asus . کار کردید با این نت بوک ها.

ممنون . ولی این دو مدل سبک وزن نیستن. منظورم از سبک ، نت بوک های زیر 2 کیلوگرم بود. مثل سری Vivobook از Asus . کار کردید با این نت بوک ها.
عزیز زیر 2کیلو معمولا اولترابوک ها هستن که قیمت بالایی دارن و پایین 2 تومن چیزه خوبی گیرتون نمیاد.معمولا بخاطر ضخامت کم سخت افزار قوی ندارن و دیسک درایو هم ندارن.
الان قیمتای vivobook یا zenbook ایسوس رو ندارم ولی بزودی میخوام یه سر برم بازار قیمتارو گرفتم به شما اعلام میکنم ولی فکر نکنم پایین 2تومن باشن!

Last edited by a moderator:

saeed_sg

کاربر فعال
Jun 7, 2010
1,113
نام
محمدسـعید
توی توضیحاتشون یکیش 2.1 کیلو هست ، اون یکی 2.2 کیلو گرم ! شما مشکلت 100 گرم ناقابل هست !؟ بنظر من یا حساسیتت رو کم کن یا مبلغ رو افزایش بده !
قصد دخالت نداشتم البته . ضمنا 14 اینچ بنظرم به کار همه میاد ! چون خودم تجربه 15 اینچی دارم بزرگه برای حمل و نقل!!!

Third person

کاربر سایت
Oct 22, 2011
332
نام
Mahdi
عزیز زیر 2کیلو معمولا اولترابوک ها هستن که قیمت بالایی دارن و پایین 2 تومن چیزه خوبی گیرتون نمیاد.معمولا بخاطر ضخامت کم سخت افزار قوی ندارن و دیسک درایو هم ندارن.
الان قیمتای vivobook یا zenbook ایسوس رو ندارم ولی بزودی میخوام یه سر برم بازار قیمتارو گرفتم به شما اعلام میکنم ولی فکر نکنم پایین 2تومن باشن!
تا جایی که در سایتها دیدم از 1.6 میلیون تا دو تومن قیمت مدلهای s200 s300 , s400 از سری Vivobook هست.روی کاغذ سخت افزار متوسطی دارن. می خواستم درباره کاراییشون مطمئن بشم. البته عرض کردم که خریدار ، توقع کارهای سنگین ، مثلا اجرای شبیه سازی سنگین با برنامه Ansys رو نداره.

- - -ویرایش - - -

توی توضیحاتشون یکیش 2.1 کیلو هست ، اون یکی 2.2 کیلو گرم ! شما مشکلت 100 گرم ناقابل هست !؟ بنظر من یا حساسیتت رو کم کن یا مبلغ رو افزایش بده !
قصد دخالت نداشتم البته . ضمنا 14 اینچ بنظرم به کار همه میاد ! چون خودم تجربه 15 اینچی دارم بزرگه برای حمل و نقل!!!

مدل s200 حدود 1.4 کیلو و s300 هم کمتر از 1.8 کیلو وزنشه. (هر دو از سری Vivobook هستن )در ضمن اگه دقت کرده باشید همین چند صد گرم ناقابل هست که قیمت ها رو کلی بالا و پایین می کنه. پس اهمیت داره .

XMohsen

کاربر سایت
Feb 4, 2010
1,091
نام
Mohsen
سلام ، میدونم بارها و بارها اومدم و سوالای تکراری پرسیدم !!! دعا کنید که بخرم و دیگه نیام :D البته خوبشو بخرم ... .

اومدم که بگم دوستانی که Lenovo Y510p اینا دارن ، چطوره ؟ راضین ؟
+ من یه لپ تاپ سری U همین lenovo دارم . تو بازی های انلاین هر موقع شارژر رو میزنم پینگم خیلی میره بالا !!! اگر هم نزنم خوب زیاد روون نیست ، به خاطر همین مولتی های سنگین رو نمیتونم ... حالا میخواستم بدونم این y510p هم این مشکل رو داره ؟

همچنین کسانی که Acer Aspire V3-772G-9402 رو دارن راضی هستن ؟ ( حالا همین مدل V3 رو هم داشته باشید خوبه . ) اشکالی چیزی نداره ؟

-----------------

همچنین اگر میشه یه مقایسه کوچیکی بینه همین دو مدل انجام بدید و بگید که خرید کدوم به صرفه تر هست ؟ کلا لپ تاپ خوب واسه بازی چی میشناسید ؟ ( به جز Alienware , MSI که تو هر سایت خارجی بپرسی اینو میگن و قیمت نجومی داره )

saeed_sg

کاربر فعال
Jun 7, 2010
1,113
نام
محمدسـعید
مدل s200 حدود 1.4 کیلو و s300 هم کمتر از 1.8 کیلو وزنشه. (هر دو از سری Vivobook هستن )در ضمن اگه دقت کرده باشید همین چند صد گرم ناقابل هست که قیمت ها رو کلی بالا و پایین می کنه. پس اهمیت داره .
سلام.
عزیز منم منکر این قضیه نیستم ، و شما میخوای از لحاظ تکنولوژی نگاه کنی یا کاربردی ! معلومه لبتاپ سبکتر گرونتر هست ! منم بخاطر همین گفتم بخاطر این چندصدگرم ناقابل خودتو تو دردسر ننداز مگه اینکه واقعا بخوای بری سراغ مدلهای ultrabook و سبکی رو نیاز داشته باشی !!!
موفق باشی.

vivaz360

کاربر سایت
Jul 4, 2011
663
نام
حسین
سلام ، میدونم بارها و بارها اومدم و سوالای تکراری پرسیدم !!! دعا کنید که بخرم و دیگه نیام :D البته خوبشو بخرم ... .

اومدم که بگم دوستانی که Lenovo Y510p اینا دارن ، چطوره ؟ راضین ؟
+ من یه لپ تاپ سری U همین lenovo دارم . تو بازی های انلاین هر موقع شارژر رو میزنم پینگم خیلی میره بالا !!! اگر هم نزنم خوب زیاد روون نیست ، به خاطر همین مولتی های سنگین رو نمیتونم ... حالا میخواستم بدونم این y510p هم این مشکل رو داره ؟

همچنین کسانی که Acer Aspire V3-772G-9402 رو دارن راضی هستن ؟ ( حالا همین مدل V3 رو هم داشته باشید خوبه . ) اشکالی چیزی نداره ؟

-----------------

همچنین اگر میشه یه مقایسه کوچیکی بینه همین دو مدل انجام بدید و بگید که خرید کدوم به صرفه تر هست ؟ کلا لپ تاپ خوب واسه بازی چی میشناسید ؟ ( به جز Alienware , MSI که تو هر سایت خارجی بپرسی اینو میگن و قیمت نجومی داره )
اول در مورد پینگ که میگین با شارژ میره بالا...شما power option لپتاپ رو چک کردی؟شاید رو power savingـه که اینجوری میشه
بین این دو لپتاپ 1تومن اختلاف قیمت هست مسلما مدل گرون تر امکانات بیشتری داره
acer 772g گرافیک gt760m داره که قوی تر از 750 لنوو هست.همچنین مانیتور full hd داره.اگر بودجشو دارید برای گیم خیلی بهتره.

XMohsen

کاربر سایت
Feb 4, 2010
1,091
نام
Mohsen
اول در مورد پینگ که میگین با شارژ میره بالا...شما power option لپتاپ رو چک کردی؟شاید رو power savingـه که اینجوری میشه
بین این دو لپتاپ 1تومن اختلاف قیمت هست مسلما مدل گرون تر امکانات بیشتری داره
acer 772g گرافیک gt760m داره که قوی تر از 750 لنوو هست.همچنین مانیتور full hd داره.اگر بودجشو دارید برای گیم خیلی بهتره.
نه Balanced هستش .
الان قیمت و گرافیک و ایناش زیاد مهم نی ... بیشتر نگران هستم که یه وقت دوباره این مشکل رو نداشته باشم . چون خیلی اذیت میکنه .

البته گرافیکش هم مهمه .

vivaz360

کاربر سایت
Jul 4, 2011
663
نام
حسین
نه Balanced هستش .
الان قیمت و گرافیک و ایناش زیاد مهم نی ... بیشتر نگران هستم که یه وقت دوباره این مشکل رو نداشته باشم . چون خیلی اذیت میکنه .

البته گرافیکش هم مهمه .
یه بار بزار رو high performance ببین درست میشه؟!
بالاخره گرافیک مهمه یا نه؟:d
یه سقف قیمت بگو تا راحتتر برات پیشنهاد بدم.
مدل ایسر 17 اینچه با سایزش مشکلی اگه نداری انتخاب خوبیه.

XMohsen

کاربر سایت
Feb 4, 2010
1,091
نام
Mohsen
یه بار بزار رو high performance ببین درست میشه؟!
بالاخره گرافیک مهمه یا نه؟:d
یه سقف قیمت بگو تا راحتتر برات پیشنهاد بدم.
مدل ایسر 17 اینچه با سایزش مشکلی اگه نداری انتخاب خوبیه.

چطوری باید بزارم رو high ?
مهم هست مثلا تا 2-3 سال جواب بده . ولی زیاد علاقه ای ندارم که مثلا همه بازی ها رو Ultra بزارم و بازی کنم . همین normal و High هم خوبه ... .
شما هرچی پیشنهاد میکنی بکن ، قیمت رو هم ول کن . فقط یه چیزی بگو که خوب باشه .

vivaz360

کاربر سایت
Jul 4, 2011
663
نام
حسین
چطوری باید بزارم رو high ?
مهم هست مثلا تا 2-3 سال جواب بده . ولی زیاد علاقه ای ندارم که مثلا همه بازی ها رو Ultra بزارم و بازی کنم . همین normal و High هم خوبه ... .
شما هرچی پیشنهاد میکنی بکن ، قیمت رو هم ول کن . فقط یه چیزی بگو که خوب باشه .
تو همون power option یه hide additional plans هست اون رو بزن بعد تیک high رو بزن ببین درست میشه
تا 4 تومن بهترین لپتاپ که از هر لحاظی عالی باشه asus n550jv هست.دو جور کانفیگ داره که یکیش صفحه لمسی داره

Masood11

کاربر سایت
Sep 1, 2012
1,550
نام
PNY
تا جایی که در سایتها دیدم از 1.6 میلیون تا دو تومن قیمت مدلهای s200 s300 , s400 از سری Vivobook هست.روی کاغذ سخت افزار متوسطی دارن. می خواستم درباره کاراییشون مطمئن بشم. البته عرض کردم که خریدار ، توقع کارهای سنگین ، مثلا اجرای شبیه سازی سنگین با برنامه Ansys رو نداره.

- - -ویرایش - - -

اونا فقط به درد دکور میخورن نه کار!!
اینو ببین!!
HP Pavilion Sleekbook 14-b065tx - لپ تاپ اچ پی پاویلیون اسلیک بوک 14

XMohsen

کاربر سایت
Feb 4, 2010
1,091
نام
Mohsen
تو همون power option یه hide additional plans هست اون رو بزن بعد تیک high رو بزن ببین درست میشه
تا 4 تومن بهترین لپتاپ که از هر لحاظی عالی باشه asus n550jv هست.دو جور کانفیگ داره که یکیش صفحه لمسی داره

ممنون ، گذاشتم رو High حالا باید برم بازی ببینم چطوری هست ؟!

به نظر که خوب میادش ، کسی داره ؟

==========================

این سه مدل : Lenovo y510p - Acer Aspire V3-772G-9402 - Asus n550jv رو کسی میتونه همین بنچمارکشون رو بزاره ؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر