مشاوره در امر خرید لپتاپ و تبلت

bazras2008

کاربر سایت
Feb 27, 2009
23
نام
محمد
در رابطه با برند Acer یکی از دوستام داره از یکیش که حدود شش ماهه پیش ۷۰۰ هزار تومان قیمت داشت استفاده میکنه و بسیار هم راضیه.

مدلی که میخوام بهت معرفی کنم :

Acer Aspire 5741-333G32Mn

Intel Core i3 330M@2.13GHz, 3MB L3 Cache
DDRIII 3GB 1066MHz (Dual Channel) + 2 Free Slots
320GB SATA 5400RPM
Dual Layer Multi burner Drive DVD-RW
Intel HD Graphics On CPU
15.6" HD (1366 x 768) LCD
6Cell 48Wh (Up to 4 hours
Linux Linpus

این سیستم قیمتی حدود ۷۰۰ هزار تومان داره ، اما اگه میتونی به شدت بسیار زیادی بهت پیشنهاد میکنم مدل Acer Aspire 5741G-334G50Mn رو بخری که ۱۰۰هزار تومان گرانتر اما واقعا ارزش داره :

تفاوت این مدل در کارت گرافیک ، هارد ، رم و صفحه نمایش میباشد و در باقی مشخصات یکسان هست.

DDRIII 4GB 1333MHz Dual Channel
500GB SATA 5400RPM
ATI Radeon HD5470 512MB
15.6" HD (1366 x 768) LED-Backlight LCD

این تفاوتها جدا ارزش ۱۰۰ هزار تومان رو داره !
خیلی ممنون .فقط یک سوال لپ تاپهایی که سیستم عامل ویندوز دارند مثل ویندوز7آیا سی دی ویندوز هم همراهش هست یانه چون من از یک مغازه دار پرسیدم گفت لپ تاپ هیچی همراهش نیست نه ویندوز نه سی دی درایوهاش آیا درسته؟

Horror

Valar Morghulis
کاربر سایت
Mar 16, 2010
4,235
نام
Mohammad
دوستان این i3-i5 اینا یعنی چی؟!:blushing:
بعد کارت گرافیکی روی لپتاپ چه جوریه؟یعنی چه جوری باید قدرتشو فهمید؟
یک مدل لپتاپ بین 800 تا 950 اینا میخوام.خوب مسلما هر چی جدید تر و قوی تر باشه بهتره!:D
ممنون

دوست من i3 - i5 - i7 همگی مدل پردازنده های شرکت intel هستند.
در رابطه با کارتهای گرافیک هم باید بگم که داستان طولانی دارند هر کارت گرافیک دارای Graphics Clock- Processor Clock - Memory Clock و حافظه Standard Memory Config خاص خود هست که قدرتش تقریبا بستگی به اینا داره ، اگه نیاز به اطلاعات بیشتری داشتی در بخش مخصوص به سخت افزار سوال کن.

اما در رابطه با لپ تاپی که میخوای ، من بهت این سیستم رو پیشنهاد میدم :

DELL Studio 1558

intel i5 430M 2.26 to 2.53 3MB Cache
4GB RAM
HARD 500GB 7200RPM
VGA ATI Radeon 4330 512MB Dedicated
Display 15.6WXGA

این سیستم حدود ۹۰۰ هزار تومان برات در میاد اگه بتونی بودجه خودت به حدود ۱.۲۰۰ ملیون برسونی میتونی همین سیستم با کانفیگ خیلی خیلی بهتری که واقعا ارزش داره بگیری ، که تفاوتاش به این شکله :

intel i7 720QM 1.60 to 2.80 6MB Cache
VGA ATI Radeon 5470 1GB Dedicated
Microsoft Windows 7 Home Premium

دوستان هر وقت سیستمی میخوان خواهشا بگن برای چی این سیستم رو لازم دارن.

خیلی ممنون .فقط یک سوال لپ تاپهایی که سیستم عامل ویندوز دارند مثل ویندوز7آیا سی دی ویندوز هم همراهش هست یانه چون من از یک مغازه دار پرسیدم گفت لپ تاپ هیچی همراهش نیست نه ویندوز نه سی دی درایوهاش آیا درسته؟

ببین دوست من این قضیه داستان درازی داره !
این موضوع بر میگرده به برند مورد نظر ، مثلا من خودم همیشه از برند Apple استفاده میکنم که توش دو تا DVD اوجینال هست یکیش سیستم عامل MAC OS X و دیگری درایورها (ویندوز و مک) و یک سری نرم افزارهای مخصوص دیگه.
حالا شما باید ببینید از چه برندی میخوای استفاده کنی و بعد از کسایی که بیشتر با اون برند کار میکنند راهنمایی بگیری تا یک وقت اگه دی وی دی اورجینال همراه سیستمت هست ازت نپیچونن !

یک نکته : با مراجعه به سایت خود برنده مورد نظر و یا حتی سرچ در اینترنت ممکن هست از محتویات داخل جعبه لپتاپت با خبر بشی.
مثلا بد نیست یک سر به این سایت بزنی :

http://www.notebookreview.com

• Like
Reactions: LEERY

LEERY

کاربر سایت
Jan 16, 2008
2,833
نام
رامين
ببخشید این مدل چی؟نسبت به اونی که گفتین بهتره یا ضعیف تره؟
در ضمن برای استفاده عادی و تا حدود کمی گیم میخوام.
DELL - Inspiron 1564 - 2.26 GHz - i5

Horror

Valar Morghulis
کاربر سایت
Mar 16, 2010
4,235
نام
Mohammad
ببخشید این مدل چی؟نسبت به اونی که گفتین بهتره یا ضعیف تره؟
در ضمن برای استفاده عادی و تا حدود کمی گیم میخوام.
DELL - Inspiron 1564 - 2.26 GHz - i5

دوست من تمام مشخصات کانفیگ لپتاپ و قیمت رو ذکر کن.
(اینی که شما گفتی فقط CPU هست)

Sweeney Todd

کاربر سایت
Sep 1, 2009
581
نام
محمد علی
یه سوال خیلی مهم برام پیش اومده که گفتم از اساتید اینچا بپرسم انشالله به جواب برسم ...
سوال اینه که الان تو بازار ایران لپتاپ های وایو سونی رو یه سری رو به اسم ساخت چین و یه سری رو به اسم ساخت آمریکا می فروشن ... نکته اینه که من وقتی کد لپتاپ های وایو چینی رو تو اینترنت سرچ می کنم یک عالمه لینک از تمام دنیا درباره اشون پیدا می کنم ولی وقتی کد های مربوط به لپتاپ هایی که میگن ساخت آمریکاست رو وارد می کنم (مثلا cw 2 qgx یا cw 2 rgx ) هر چی لینک پیدا میشه مربوط به لیست قیمت های شرکت های ایرانی هستش و هیچ اطلاعات خارج از ایرانی براش پیدا نمی شه ... حالا واقعا برام سوال پیش اومده که اینا واقعا ساخت آمریکاست یا اینا رو خودشون کانفیگ اش رو سفارش میدن و به اسم امریکایی می فروشن ؟؟؟ (آخه من تو سونی استایل امریکا حتی نتونستم این کانفیگ ها رو بسازم)

کسی نبود که جواب سوال من رو بدونه ؟؟؟؟ :(

shahin63

کاربر سایت
May 3, 2007
122
نام
شاهین
کسی نبود که جواب سوال من رو بدونه ؟؟؟؟ :(
من شنیدم که مدلهایی که به اسم USA میفروشن همون مدلهای ساخت چین هست که از سایت سونی کانفیگ میکنن.
بعد چونکه مدل لپ تاپی که کانفیگ میشه یه مدل ثابت هست و مدل های کانفیگ شده همون مدل هست و فقط یه تغییرات کوچیک کرده, یه اسم جدید براش میزارن که با مدل اصلی اشتباه نشه.
CW 2 FX/S/B
CW 2 JGX/B
CW 2 GGX/B
CW 2 FGX/B
CW 2 HGX/B
CW 2 DGX/B
CW 2 RGX/B
CW 2 QGX/B
CW 22 FX/B
تمام این مدل ها یک مدل هستند که هر کدام یک قطعش عوض شده و اسم جدید براش گذاشتند.

محمد رضا mr

کاربر سایت
Jun 9, 2009
1,744
نام
محمدرضا
سلام یکی از دوستام یه لب تاپ میخواد با قیمت یک میلیون و سیصد(فقط برای بازی میخواد)میشه با این پول یه سیستم قوی برای بازی جمع کرد که کراسیس1,gtaivرو با فریم خوب بیاره؟(ترجیحا از dx11و3dهم پشتیبانی کنه و مانیتورش ledباشه و پورت hdmiهم داشته باشه)
ممنون.

Horror

Valar Morghulis
کاربر سایت
Mar 16, 2010
4,235
نام
Mohammad
سلام یکی از دوستام یه لب تاپ میخواد با قیمت یک میلیون و سیصد(فقط برای بازی میخواد)میشه با این پول یه سیستم قوی برای بازی جمع کرد که کراسیس1,gtaivرو با فریم خوب بیاره؟(ترجیحا از dx11و3dهم پشتیبانی کنه و مانیتورش ledباشه و پورت hdmiهم داشته باشه)
ممنون.

قبل از هر چیزی من روی یک مورد مثل همیشه تاکید کنم ، دوست من تو این رنج قیمت یک لپتاپ برای بازی انتخاب خیلی خوبی نیست و توقع بازدهی عالی رو بازیهای سنگینی همچون Crysis نباید داشته باشی !

مدل پیشنهادی :

DELL Studio 1558

CPU intel i7 920QM 1.6 GHz Base 6MB Cache
RAM 4GB DDR3
Hard 500GB 7200RPM
VGA ATI HD 5470 1GB Dedicated
Display 15.6" LED
PORTS: LAN + WiFi + i-LINK + CARD READER + Bluetooth+ WebCam + HDMI / 2.7 Kg / Microsoft Windows 7

اما دو نکته :

۱- در رابطه با Microsoft DirecX 11 که این کارت گرافیک به خوبی ازش پشتیبانی میکنه.

۲- در رابطه با تکنولوژی سه بعدی باید بگم اگه میشه بیشتر توضیح بدید ، چون با این رنج فکر نمیکنم سیستم خوبی که صفحه نمایش سه بعدی داشته باشه بتونی پیدا کنی ؛ اما اگه منظورت Nvidia 3D Vision هست هم باید بگم خیر ، کارت گرافیکی که DirecX 11 به همراه Nvidia 3D Vision داشته باشه تنها مدل Nvidia GeForce Mobility GTX480 هست که فقط روی مدلهای سفارشی Alienware با قیمتهای افسانه ای یافت میشه‌ !
(کانفیرم یک همچین سیستمی به راحتی بیشتر از ۵۰۰۰ دلار رقم میخوره)

shahin63

کاربر سایت
May 3, 2007
122
نام
شاهین
ممنون.
بهترین لپ تاپ برای گیم توی قیمتی که شما میخواهید مدل ASUS N61JQ هست.
ASUS N61JQ
1370T
CPU:i7 720QM
RAM:4GB
HDD:500
VGA:ATI 5730-1GB
Display:16 HD-LED
http://www.asus.com/product.aspx?P_ID=ZfpnPRZ5UxVOtrHJ
کارت گرافیکی 5730دو برابر سریع تر هست از مدل 5470.

ASUS G51J این لپ تاپ قابلیت پشتیبانی از عینک 3D رو دارد.
1990T
VGA:NV 260GTX-1GB
Display:15.6 FHD-LED

i69183_P500.jpg

i69184_t7vMplFl1xwpDg4z500.jpg

محمد رضا mr

کاربر سایت
Jun 9, 2009
1,744
نام
محمدرضا
بهترین لپ تاپ برای گیم توی قیمتی که شما میخواهید مدل ASUS N61JQ هست.
ASUS N61JQ
1370T
VGA:ATI 5730-1GB
Display:16 HD-LED
http://www.asus.com/product.aspx?P_ID=ZfpnPRZ5UxVOtrHJ
کارت گرافیکی 5730دو برابر سریع تر هست از مدل 5470.

ASUS G51J این لپ تاپ قابلیت پشتیبانی از عینک 3D رو دارد.
1990T
VGA:NV 260GTX-1GB
Display:15.6 FHD-LED

i69183_P500.jpg

i69184_t7vMplFl1xwpDg4z500.jpg
ممنون. این سیستم دومیه در بازی های کراسیس و gtaiv در درجه ی وری هایت (very hight)چند فریم میده؟(با توجه به fullhdبودن مانیتورش)(و قیمتش چنده ؟ لطفا یه سری اطلاعات دیگه هم بذارید مثل ورودی ها و وب کم و...)
ممنون.

Black-Sky

کاربر سایت
Oct 7, 2008
2
سلام!
من یه لپ تاپ میخوام برای وب گردی و فیلم دیدم و اجرا کردن برنامه های ساده،چون من اصلا با PC بازی نمیکنم.از نظر سرعت میخوام نه اونقدر پایین باشه که رو مخ آدم بره و نه خیلی بالا ممنون میشم راهنمایی کنید.قیمت هم حدودا 700 تومن

آخرین ویرایش:

Horror

Valar Morghulis
کاربر سایت
Mar 16, 2010
4,235
نام
Mohammad
سلام!
من یه لپ تاپ میخوام برای وب گردی و فیلم دیدم و اجرا کردن برنامه های ساده،چون من اصلا با PC بازی نمیکنم.از نظر سرعت میخوام نه اونقدر پایین باشه که رو مخ آدم بره و نه خیلی بالا ممنون میشم راهنمایی کنید

خوب دوست من تو این رده دستگاه های مختلف با قیمتهای خوبی حضور دارند اما من به شما این مدل رو پیشنهاد میدم :

Acer Aspire 5741G-434G64M

Intel Core i5 430M@2.26GHz, 3MB L3 Cache
DDRIII 4GB 1333MHz Dual Channel
640GB SATA 5400RPM
Dual Layer Multi burner Drive DVD-RW
Nvidia GeForce GT 320M 1GB
15.6" HD (1366 x 768) LED-Backlight LCD

6Cell 48Wh Up to 4 hours
Linux Linpus

3 x USB 2.0 ports
VGA Output
RJ45
HDMI
Multi Card Reader
Headphone
Mic

قیمت سیستم : ۸۰۰ هزار تومان

---------------------------------------------------------------------------------------------------

ممنون.

با عرض شرمندگی من به اشتباه فکر کردم شما میخوای ۱ ملیون هزینه کنید.
(سیستمی که من معرفی کردن کمی بیشتر از ۱ ملیون قیمت داره)
مدل ایسوزی که دوستمون معرفی کردند رو ۱۰۰٪ تائید میکم ، البته سیستمهای جدیدی با فن آوری Nvidia 3D Vision از نسل GTX400 Series در راه هستند که خیلی بهتر از حالات سه بعدی با DX11 و Nvidia Physx پشتیبانی میکنند ولی تا معرفی و به بازار عرضه شدنشون کمی زمان میبره.

Console

ناظم سابق انجمن
کاربر سایت
Nov 2, 2007
8,441
نام
پدرام
سلام!
من یه لپ تاپ میخوام برای وب گردی و فیلم دیدم و اجرا کردن برنامه های ساده،چون من اصلا با PC بازی نمیکنم.از نظر سرعت میخوام نه اونقدر پایین باشه که رو مخ آدم بره و نه خیلی بالا ممنون میشم راهنمایی کنید.قیمت هم حدودا 700 تومن

من پیشنهادم HP Compaq G62-112 هست که سری جدید هست و قطعاتی که داخلش استفاده شده هم جدیده،قیمتش حدود 800 هزار تومان هست.اما اگر حدود همون 700 می خواید هم Dell Inspiron 5010 هست هم HP Compaq G61-452

• Like
Reactions: Horror

Horror

Valar Morghulis
کاربر سایت
Mar 16, 2010
4,235
نام
Mohammad
ممنون. این سیستم دومیه در بازی های کراسیس و gtaiv در درجه ی وری هایت (very hight)چند فریم میده؟(با توجه به fullhdبودن مانیتورش)(و قیمتش چنده ؟ لطفا یه سری اطلاعات دیگه هم بذارید مثل ورودی ها و وب کم و...)
ممنون.

راستی در رابطه با اطلاعات تکمیلی که خواسته بودی :

2 Megapixel وب کم

1 x Microphone - Input - Mini-phone 3.5 mm , 1 x Headphones - Output - Mini-phone 3.5 mm , 1 x Audio - SPDIF output/headphones - Mini-phone 3.5 mm , 1 x Display / video - VGA - 15 pin HD D-Sub (HD-15) , 4 x Hi-Speed USB - 4 pin USB Type A , 1 x IEEE 1394 (FireWire) , 1 x Network - RJ-45 , 1 x Display / video - HDMI - 19 pin HDMI Type A , 1 x Storage - eSATA - 7 pin external Serial ATA

اسپیکر Altec Lansing

8 in 1 card reader
Memory Stick , MultiMediaCard , SD Memory Card , SmartMedia Card , xD-Picture Card , Memory Stick Duo , Memory Stick Pro

محمد رضا mr

کاربر سایت
Jun 9, 2009
1,744
نام
محمدرضا
راستی در رابطه با اطلاعات تکمیلی که خواسته بودی :

2 Megapixel وب کم

1 x Microphone - Input - Mini-phone 3.5 mm , 1 x Headphones - Output - Mini-phone 3.5 mm , 1 x Audio - SPDIF output/headphones - Mini-phone 3.5 mm , 1 x Display / video - VGA - 15 pin HD D-Sub (HD-15) , 4 x Hi-Speed USB - 4 pin USB Type A , 1 x IEEE 1394 (FireWire) , 1 x Network - RJ-45 , 1 x Display / video - HDMI - 19 pin HDMI Type A , 1 x Storage - eSATA - 7 pin external Serial ATA

اسپیکر Altec Lansing

8 in 1 card reader
Memory Stick , MultiMediaCard , SD Memory Card , SmartMedia Card , xD-Picture Card , Memory Stick Duo , Memory Stick Pro
ممنون ولی دوتا از سوالام موند
1.این لپ تاپ میتونه بازی کراسیس1رو روی Very Hightاجرا کنه؟(با توجه به full HDبودن مانیتورش.)
2.قیمتش دقیقا چنده؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر