مشاوره در امر خرید لپتاپ و تبلت

Horror

Valar Morghulis
کاربر سایت
Mar 16, 2010
4,235
نام
Mohammad
درود خدمتِ اساتید
یه لپ تاپ با حداکثر قیمت 1.5 می خوام که یه گرافیکِ معمولی ، قدرتِ پردازش بالا و مانیتورِ "12 تا "14 داشته باشه
ممنون

دوست من اگه میتونی از مانیتور ۱۵ اینچی استفاده کنی من به شما DELL Studio 1558 رو پیشنهاد میکنم.
این دستگاه دارای پردازنده چهار هسته ای Intel Core i7 720QM با فرکانس پایه 1.60GHz هست.
از نظر گرافیک این سیستم دارای ATI HD 5470 هست که با داشتن حافظه 1GB Dedicated عملکرد عالی داره.
دارای ۴ گیگ رم از نوع DDR3 هست.
دارای ۱۵ اینچ LED و پورتهای LAN + WiFi + i-LINK + CARD READER + Bluetooth+ WebCam + HDMI میباشد.
سیستم عاملش هم Microsoft Windows 7 هست.

قیمت این دستگاه در حدود ۱.۲۰۰ هست که با در نظر گرفتن بودجه ۱.۵۰۰ شما میشه به پیدا کردن کانفیگ این دستگاه با ۸ گیگ رم و صفحه نمایش فول اچ دی نیز امیدوارد بود.

Horror

Valar Morghulis
کاربر سایت
Mar 16, 2010
4,235
نام
Mohammad
سلام
نه کم لطفی نکردم، چیز بدی در مورد مک نگفتم من خودم از طرف داران اپل هستم و تمامی محصولاتش رو دوست دارم ولی باید قبول کرد مک برای یه کاربر معمولی توی ایران وقعاً انتخاب عاقلانه ای نیست اونم با قیمت کاذب محصولات اپل در ایران، فکر کردید چند درصد افراد مثل شما از این امکانات استفاده میکنند، با سیستم عامل مک میتونند کار بکنند، تایم کپسول میخرند و ...
کسی باید مک بخره که میدونه چیه، میدونه قراره چی بگیره، میخواد با چی کار بکنه ...

۱۰۰٪ حرف شما صحیح هست من هم موافق یک خرید بجا و آگاهانه هستم.
ولی دوست من کارکردن با مک که دوره آموزشی نیاز نداره ، داره ؟ :cheesygri
مک خیلی خیلی کارکردش از ویندوز ساده تره و میشه در کمتر از ۱ ماه تسلط ۱۰۰٪ بهش پیدا کرد و کارکردن با امکانات مک همچون iTunes , MobileMe , Capsule Time , AirPort و ... بسیار ساده و لدت بخش هست.

اما سه نکته بسیار مهم :

۱- اگر قصد خرید محصولات اپل رو در ایران دارید (اگه اون محصول جدید هست که اصلا طرفش هم نرید) حتما با سایت اپل چک کنید (مواظب قلبتون باشید) و سپس ۱۰۰٪ آگاهانه به مجتمع پایتخت مراجعه کنید.
در صورت توانایی حتما محصول خود را از خارج تهیه کنید حتی اگه به افغانستان دسترسی دارید. :cheesygri

۲- برای استفاده و لذت بردن از محصولات اپل باید به اینترنت پرسرعت دسترسی داشته باشید. :-"

۳- حتما چک کنید که توانایی دسترسی به گیفت کارت اپل رو داشته باشید البته به صورت معقول نه اینکه ۵۰ دلاریش رو بخواید ۱۰۰ هزارتومان براش بپردازید ! :eek:

(راستی مبادا امشب کنفرانس رو از دست بدیدا)

kiyani_behzad

کاربر سایت
Jul 27, 2008
135
نام
بهزاد
درود خدمتِ اساتید
یه لپ تاپ با حداکثر قیمت 1.5 می خوام که یه گرافیکِ معمولی ، قدرتِ پردازش بالا و مانیتورِ "12 تا "14 داشته باشه
ممنون
پیشنهاد من برای سایز 14
Sony VPC‐CW2RGX قیمت با گارانتی امرتات 1.375.000
Asus - UL80JT-WX001V گارانتی سازگار 1.380.000

اگه با 15-16 مشکلی نداری پیشنهاد های من:
Hp - DV6-2190 گارانتی ایران اچ پی 1.320.000
Asus - N61JQ‐JX014 گارانتی امرتات 1.530.000 گارانتی سازگار 1.490.000
Dell - 1558 حدود 1.300.000

m.sarsh

کاربر سایت
Aug 20, 2006
463
نام
محمدرضا
دیگه نمیدونم چی بگم اگه بخوام در رابطه با تفاوتها و برتریهای مک برات بگم باید تا فردا صبح تایپ کنم اگه بازم سوال داری بپرس.

برای توضیحات کاملتون ممنون.

من یه سوال دیگه هم داشتم..میخواستم بدونم برنامه های مک رو باید مثل بچه آدم پول بدیم بخریم یا کپیشون هم هست؟؟؟

و اینکه اگه ویندوز روش بریزیم مثل بچه آدم کار میکنه یا یه جوری زورچپونی هستش؟؟؟

در مورد ساپورت بازی ها هم اگه یه توضیحی بدین خیلی ممنون میشم...(باید رو ویندوز بریزیم و سیستم عامل مک رو بیخیال شیم؟؟)

حتما چک کنید که توانایی دسترسی به گیفت کارت اپل رو داشته باشی

گیفت کارت دیگه واسه چی؟؟؟یعنی باید واسه همه چیز پول بدیم؟؟؟

راستی مبادا امشب کنفرانس رو از دست بدیدا

کنفرانس چیه؟؟؟اگه بگید از کجا میشه دانلود کرد خیلی ممنون میشم.

Horror

Valar Morghulis
کاربر سایت
Mar 16, 2010
4,235
نام
Mohammad
من یه سوال دیگه هم داشتم..میخواستم بدونم برنامه های مک رو باید مثل بچه آدم پول بدیم بخریم یا کپیشون هم هست؟؟؟

نه عزیز همه نرم افزارهای مک تقریبا کرک شدن.

و اینکه اگه ویندوز روش بریزیم مثل بچه آدم کار میکنه یا یه جوری زورچپونی هستش؟؟؟

زور چپونی ! نه عزیز زور چپونی که نه اما خوب باید به وسیله BootCamp روش نصب کنی.
که BootCamp هم یخورده مشکل داره که باید کرک ویندوز رو پاک کنی یک کرک دیگه نصب کنی که بدون بوت لودر باشه.

گیفت کارت دیگه واسه چی؟؟؟یعنی باید واسه همه چیز پول بدیم؟؟؟

منظورت از واسه همه چیز چیه ؟
نه عزیز اینجوریم نیست که واسه همه چیز نیاز به خرج کردن پول باشه ! اما خوب مثلا خود من یک آهنگ راک قدیمی بود که خیلی وقت بود دنبال یک نسخه با کیفیتش میگشتم (برای یکی از دوستام) ،‌ تو اینترنت که نتونستم پیدا کنم ، پیش چند تا فروشنده رفتم که تا فهمیدن چیز کمیابی هست قیمت نجومی دادن ! اما باورت نمیشه اون آهنگ رو با بهترین کیفیت تونستم تو آیتونز با قیمت ۹۹ سنت پیدا کنم ! :eek:

این شامل انواع فیلم ، سریال ، کلیپ با کیفیت فول اچ دی و با قیمت مناسب نیز میشه.

کنفرانس چیه؟؟؟اگه بگید از کجا میشه دانلود کرد خیلی ممنون میشم.

کنفرانس امشب ساعت ۰۹:۳۰ در سان فرانسیسکو خواهد بود.
در این کنفرانس سرویسهای جدید اپل و احتمالا آیفون جدید معرفی خواهد شد.
برای دانلود هم خود سایت اپل بعد کنفرانس میذاره.
(این موضوع به این تاپیک ربطی نداره و برای اطلاعات بیشتر به اینجا مراجعه کنید ، با تشکر)

در مورد ساپورت بازی ها هم اگه یه توضیحی بدین خیلی ممنون میشم...(باید رو ویندوز بریزیم و سیستم عامل مک رو بیخیال شیم؟؟)

برای بازی متاسفانه مک زیاد بازی نداره که همونطور که گفتم به سادگی میشه با بوت کمپ ویندوز نصب کرد و به راحتی سیستم عامل رو سوئیچ کرد و از بازی نیز لذت برد.

یک پیشنهاد : دوست من اگه سیستم واسه بازی میخوای سراغ لپ تاپ نیای بهتره.

آخرین ویرایش:

Horror

Valar Morghulis
کاربر سایت
Mar 16, 2010
4,235
نام
Mohammad
سلام
لطفا یک نوت بوک 600 تا 800 تومن معرفی کنید
کیفیت صفحه نمایش و باتری از هر چیز دیگه ای مهم تره
فقط یکم عجله دارم

دو مدل معرفی میکنم که در حدود ۸۵۰ هستند :

DELL - Inspiron 1564

CPU: INTEL i5-430M (2.26 Ghz ) / CACHE: 3.0 MB / FSB: 1066 / RAM: 4GB DDR3 / HDD: 500+ GB SATA / LCD: 15.6" Diagonal High Definition - LED / DRIVE: DVD+RW DoubleLayer / VGA: ATI 4330 / PORTS: LAN + WiFi + i-LINK + CARD READER + WebCam + Bluetooth + HDMI / 2.8 Kg / WIN7

طراحی واقعا زیبایی داره.

ACER Aspire AS5740G

CPU: INTEL i5 (2.26 Ghz ) / CACHE: 3.0 MB / FSB: 1066 / RAM: 4GB DDR3 / HDD: 640+ GB SATA / LCD: 15.6" Diagonal High Definition / DRIVE: DVD+RW DoubleLayer / VGA: ATI 5470 / PORTS: LAN + WiFi + i-LINK + CARD READER + WebCam + Bluetooth + HDMI / 2.4 Kg / WIN7

Sweeney Todd

کاربر سایت
Sep 1, 2009
581
نام
محمد علی
یه سوال خیلی مهم برام پیش اومده که گفتم از اساتید اینچا بپرسم انشالله به جواب برسم ...
سوال اینه که الان تو بازار ایران لپتاپ های وایو سونی رو یه سری رو به اسم ساخت چین و یه سری رو به اسم ساخت آمریکا می فروشن ... نکته اینه که من وقتی کد لپتاپ های وایو چینی رو تو اینترنت سرچ می کنم یک عالمه لینک از تمام دنیا درباره اشون پیدا می کنم ولی وقتی کد های مربوط به لپتاپ هایی که میگن ساخت آمریکاست رو وارد می کنم (مثلا cw 2 qgx یا cw 2 rgx ) هر چی لینک پیدا میشه مربوط به لیست قیمت های شرکت های ایرانی هستش و هیچ اطلاعات خارج از ایرانی براش پیدا نمی شه ... حالا واقعا برام سوال پیش اومده که اینا واقعا ساخت آمریکاست یا اینا رو خودشون کانفیگ اش رو سفارش میدن و به اسم امریکایی می فروشن ؟؟؟ (آخه من تو سونی استایل امریکا حتی نتونستم این کانفیگ ها رو بسازم)

ahmad.sadeqi

کاربر سایت
Mar 27, 2008
75
نام
ahmad
دو مدل معرفی میکنم که در حدود ۸۵۰ هستند :

DELL - Inspiron 1564

CPU: INTEL i5-430M (2.26 Ghz ) / CACHE: 3.0 MB / FSB: 1066 / RAM: 4GB DDR3 / HDD: 500+ GB SATA / LCD: 15.6" Diagonal High Definition - LED / DRIVE: DVD+RW DoubleLayer / VGA: ATI 4330 / PORTS: LAN + WiFi + i-LINK + CARD READER + WebCam + Bluetooth + HDMI / 2.8 Kg / WIN7

طراحی واقعا زیبایی داره.

ACER Aspire AS5740G

CPU: INTEL i5 (2.26 Ghz ) / CACHE: 3.0 MB / FSB: 1066 / RAM: 4GB DDR3 / HDD: 640+ GB SATA / LCD: 15.6" Diagonal High Definition / DRIVE: DVD+RW DoubleLayer / VGA: ATI 5470 / PORTS: LAN + WiFi + i-LINK + CARD READER + WebCam + Bluetooth + HDMI / 2.4 Kg / WIN7

fujitsu v6555 4gig

مرسی
فقط نکته ای هست که تو خرید به اون توجه کنم تا سرم کلاه نره؟

Horror

Valar Morghulis
کاربر سایت
Mar 16, 2010
4,235
نام
Mohammad
مرسی
فقط نکته ای هست که تو خرید به اون توجه کنم تا سرم کلاه نره؟

عزیز نکته که تو خریده یک لپ تاپ زیاده ! :cheesygri
هر برندی برای خودش کدهای مختلفی داره که باید حتما قبل خریدت چکشون کنی ولی کلا بهت پیشنهاد میدم در صورت امکان از نمایندگی یک شرکت دستگاهت تهیه کنی. :cool:

Sweeney Todd

کاربر سایت
Sep 1, 2009
581
نام
محمد علی
یه سوال خیلی مهم برام پیش اومده که گفتم از اساتید اینچا بپرسم انشالله به جواب برسم ...
سوال اینه که الان تو بازار ایران لپتاپ های وایو سونی رو یه سری رو به اسم ساخت چین و یه سری رو به اسم ساخت آمریکا می فروشن ... نکته اینه که من وقتی کد لپتاپ های وایو چینی رو تو اینترنت سرچ می کنم یک عالمه لینک از تمام دنیا درباره اشون پیدا می کنم ولی وقتی کد های مربوط به لپتاپ هایی که میگن ساخت آمریکاست رو وارد می کنم (مثلا cw 2 qgx یا cw 2 rgx ) هر چی لینک پیدا میشه مربوط به لیست قیمت های شرکت های ایرانی هستش و هیچ اطلاعات خارج از ایرانی براش پیدا نمی شه ... حالا واقعا برام سوال پیش اومده که اینا واقعا ساخت آمریکاست یا اینا رو خودشون کانفیگ اش رو سفارش میدن و به اسم امریکایی می فروشن ؟؟؟ (آخه من تو سونی استایل امریکا حتی نتونستم این کانفیگ ها رو بسازم)

کسی نبود جواب منو بده ؟؟؟

bazras2008

کاربر سایت
Feb 27, 2009
23
نام
محمد
معرفی لپ تاپ بین700تا750

سلام.بهترین لپ تاپ بین700تا750تومن چیه؟در ضمن برندAcerبرند قابل اعتماد وخوبی هست یانه چون با توجه به قیمت پایینش امکانات بیشتری نسبت به AsusوِDellداره

Horror

Valar Morghulis
کاربر سایت
Mar 16, 2010
4,235
نام
Mohammad
سلام.بهترین لپ تاپ بین700تا750تومن چیه؟در ضمن برندAcerبرند قابل اعتماد وخوبی هست یانه چون با توجه به قیمت پایینش امکانات بیشتری نسبت به AsusوِDellداره

در رابطه با برند Acer یکی از دوستام داره از یکیش که حدود شش ماهه پیش ۷۰۰ هزار تومان قیمت داشت استفاده میکنه و بسیار هم راضیه.

مدلی که میخوام بهت معرفی کنم :

Acer Aspire 5741-333G32Mn

Intel Core i3 330M@2.13GHz, 3MB L3 Cache
DDRIII 3GB 1066MHz (Dual Channel) + 2 Free Slots
320GB SATA 5400RPM
Dual Layer Multi burner Drive DVD-RW
Intel HD Graphics On CPU
15.6" HD (1366 x 768) LCD
6Cell 48Wh (Up to 4 hours
Linux Linpus

این سیستم قیمتی حدود ۷۰۰ هزار تومان داره ، اما اگه میتونی به شدت بسیار زیادی بهت پیشنهاد میکنم مدل Acer Aspire 5741G-334G50Mn رو بخری که ۱۰۰هزار تومان گرانتر اما واقعا ارزش داره :

تفاوت این مدل در کارت گرافیک ، هارد ، رم و صفحه نمایش میباشد و در باقی مشخصات یکسان هست.

DDRIII 4GB 1333MHz Dual Channel
500GB SATA 5400RPM
ATI Radeon HD5470 512MB
15.6" HD (1366 x 768) LED-Backlight LCD

این تفاوتها جدا ارزش ۱۰۰ هزار تومان رو داره !

LEERY

کاربر سایت
Jan 16, 2008
2,833
نام
رامين
دوستان این i3-i5 اینا یعنی چی؟!:blushing:
بعد کارت گرافیکی روی لپتاپ چه جوریه؟یعنی چه جوری باید قدرتشو فهمید؟
یک مدل لپتاپ بین 800 تا 950 اینا میخوام.خوب مسلما هر چی جدید تر و قوی تر باشه بهتره!:D
ممنون

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر