مشاوره در امر خرید لپتاپ و تبلت

.:AC MilaN:.

کاربر سایت
Sep 12, 2009
2,535
نام
ایلیا
Sony CW 2-HGX حدودا 1 میلیون و 100 هست قیمتش.
Sony CW 2-JGX هم یه مقدار گرونتر هست.

از HP هم یه Core i5 بهت پیشنهاد می کنم که البته یه مقدار گرونتر از اون چیزی هست که می خوای.
مدل DV3-2370 که قیمتش بالا 1.200 هست.
ممنون از پاسختون
یه سئوال داشتم این مدلDELL 1564 مدل خوبی هست؟
بالاترین کانفیگش قیمتش چنده؟

Console

ناظم سابق انجمن
کاربر سایت
Nov 2, 2007
8,441
نام
پدرام
ممنون از پاسختون

من خودم شخصا از Dell هیچ وقت چیزی پیشنهاد نمیدم.چون از نظر خودم چیز قابل اعتمادی نیست.اینم فقط نظر شخصی خودمه.

اما خوب این نسبت به قیمتش،مشخصاتش تقریبا خوبه.
الان یکی از بهترین کانفیگ های دل مدل Studio 1557 هست که قیمتش حدود 1.250 ایناست.

moer

کاربر سایت
Jun 20, 2009
528
نام
Masoud
ممنون از پاسختون
-------------------------------------------------------------------------------
جواب : تا اونجا كه ميتوني سمت دل نرو .......

Console

ناظم سابق انجمن
کاربر سایت
Nov 2, 2007
8,441
نام
پدرام
سلام!
اقا پدرام نظرت در مورد این سری تاچ اسمارتهای اچ پی چیه؟

به نظر من الان خریدش ارزش نداره.
باید صبر کنی سری جدید لپ تاپ هاش که Touch هست وارد بازار بشه که صفحه ش مولتی تاچ هست و البته LED هم هست.

این هم مشخصاتش :

Code:
http://www.shopping.hp.com/webapp/shopping/computer_can_series.do?storeName=computer_store&category=notebooks&a1=Category&v1=Ultra-Portable&series_name=tm2t_series&jumpid=in_R329_prodexp/hhoslp/psg/notebooks/Ultra-Portable/tm2t_series

h.m.r.kh

کاربر سایت
Nov 12, 2006
261
نام
حسین
بعد امتحانات تیر ماه میخوام لپتاپ بخرم باین مشخصات:
-قیمت تا 800 تومن
-رم حداقل 2gb
-گرافیک حداقل 256
-cpu هم جوری باشه که تو بازی ها زیاد مشکل ایجاد نکنه
-درایو نوری حداقل DVD-RW
-هارد دیسک حداقل 160gb

خدم فعلا Dell Inspiron 1564-B در نظر دارم.نظر شما چیه؟

Horror

Valar Morghulis
کاربر سایت
Mar 16, 2010
4,235
نام
Mohammad
بعد امتحانات تیر ماه میخوام لپتاپ بخرم باین مشخصات:
-قیمت تا 800 تومن
-رم حداقل 2gb
-گرافیک حداقل 256
-cpu هم جوری باشه که تو بازی ها زیاد مشکل ایجاد نکنه
-درایو نوری حداقل DVD-RW
-هارد دیسک حداقل 160gb

خدم فعلا Dell Inspiron 1564-B در نظر دارم.نظر شما چیه؟

سلام.
دوست من همین الان با این پول میتونی لپ تاپ خیلی بهتری تهیه کنی که چند وقت پیش واسه یکی از دوستان معرفی کرده بودم :

دوست عزیز فکر میکنم تو این قیمت مدل HP G62-121 یک گذینه عالی باشه.
این مدل از پردازنده جدید اینتل یعنی i3 330M 2.16 GHz 3MB L2 Cache و گرافیک ATI Mobility 5430 که دارای 512MB Dedicated مموری و بیش از دو گیگ Share هست استفاده میکنه.
این دستگاه از ۴ گیگ رم DDR3 استفاده میکنه که تا ۸ هم میتونید افزایشش بدید.
از نظر هارد هم خیالت راحت ۳۲۰ گیگ با 7200RPM در خدمت شماست.
و اما در رابطه با نمایشگر : این دستگاه از یک نمایشگر HD LED با رزولوشن ۷۶۸*۱۳۶۶ بهره میبره که فکر میکنم با این قیمت مناسب باشه.

اما دوست من این خیلی کاره اشتباهیه که الان داری سیستم تیر ماه که میخوای بخری رو انتخاب میکنی.
صبر کن تا اون زمان که قیمتهای بازار بشکنه و مدلهای جدید عرضه بشن بعد تصمیم بگیر.

Horror

Valar Morghulis
کاربر سایت
Mar 16, 2010
4,235
نام
Mohammad
سلام دوستان
یه لپ تاپ تا قیمت2000000 معرفی کنید
برای همه کاری مناسب باشه نه فقط گیم
متشکرم

سلام دوست من.
عزیز کار ما رو با این باز گذاشتن دستمون حسابی سخت کردی ، برای همین مجبورم فعلا ۳ مدل متفاوت برات معرفی کنم اگه پاسخت منفی بود بریم سراغ بعدی ها :

اول میریم سراغ یک ۱۸ اینچی (Full HD Ultra BrightView) از یک کمپانی بسیار محبوب به نام HP.
این مدل که قصد معرفیش برات دارم DV8-1190ee نام داره که مشخصات فوق العاده ای هم همراه خودش یدک میکشه.
از نظر پردازنده این دستگاه دارای یک i7 720QM (چهار هسته ای) هست که نیاز شما را در این مورد کاملا رفع میکنه ؛ این پردازنده دارای دامنه ی ۱.۶ گیگاهرتز تا ۲.۸ گیگاهرتز در حالت توربو مد هست.
از نظر کارت گرافیک هم HP حرفهایی برای گفتن دارد. این دستگاه دارای گرافیک Nvidia GT230 M 1 GB dedicated DDR3 و تا بیش از ۲گیگ Share حافظه هست و از نظر رم هم ۶ گیگ در اختیار شماست.
اما از همه جالبتر هارد یک ترابایتی 7200RPM این دستگاه هست که در نوع خود بی نظیره.

و اما مدل دوم با صفحه نمایش کوچکتر DELL Latitude M6510 :
این دستگاه دارای صفحه 15" WXGA+ از نوع LED هست.
پردازنده دقیقا همون مدلی هست که در بالا معرفی کردم ؛ هارد ۵۰۰ گیگی 7200RPM و باطری ۹ سلولی از دیگر مشخصات این دستگاه هست.
اما در رابطه با رم چون صد در صد از قیمت خبر ندارم در پیش روی شما یک بازه ۴ گیگی تا ۸ گیگی قرار میدم.
ولی نکته جالب در این دستگاه کارت گرافیک حرفه ای Nvidia Quadro NVS3100M هست !

و اما اگر ۱۵ اینچ هم برای شما زیاده مدل Dell Latitude M6410 با صفحه ۱۴ اینچی در خدمت شماست.

مشخصات همون مدل بالای هست با این تفاوت که صفحه نمایش ۱ اینچ کوچکتر و باطری نیز ۶ سلولی شده است.

نکته اول : اگه به قدرت زیادی نیاز نداری DELL Adamo با طراحی فوق زیبا و سبک و قدرت حمل بسیار بالا در اختیار شماست. (در صورت نیاز بگید تا مشخصات رو به صورت کامل و دقیق عرض کنم)

نکته دوم : اگه مایل هستید با سیستم عاملی جز مایکروسافت ویندوز کار کنید (مثلا انتخاب اپل مک) حتما ذکر کنید.

hessam72

کاربر سایت
Nov 11, 2007
192
نام
حسام
بسیار متشکرم دوست عزیز
به نظرم hp انتخاب خوبیه چون کارت گرافیکه دو مدل دیگه چندان بازه استفاده برای همه کاریو نداره و تمرکزشون روی کارای design هست
بازم متشکرم

Horror

Valar Morghulis
کاربر سایت
Mar 16, 2010
4,235
نام
Mohammad
بسیار متشکرم دوست عزیز
به نظرم hp انتخاب خوبیه چون کارت گرافیکه دو مدل دیگه چندان بازه استفاده برای همه کاریو نداره و تمرکزشون روی کارای design هست
بازم متشکرم

خواهش میکنم دوست عزیز همش وظیفه بود.
این هم بگم که HP غیر از این مدل (DV8) مدلهای دیگه ای (DV6 , DV7) در سایزهای مختلف (۱۵ و ۱۴ اینچی) با قیمتهای مناسبتر (حتی تا مرز یک ملیون تومان)‌ داره.

آخرین ویرایش:

Triangels

플레이 스테이션 팬
کاربر سایت
Sep 17, 2007
9,891
نام
ارمان
سلام دوست من.
عزیز کار ما رو با این باز گذاشتن دستمون حسابی سخت کردی ، برای همین مجبورم فعلا ۳ مدل متفاوت برات معرفی کنم اگه پاسخت منفی بود بریم سراغ بعدی ها :

اول میریم سراغ یک ۱۸ اینچی (Full HD Ultra BrightView) از یک کمپانی بسیار محبوب به نام HP.
این مدل که قصد معرفیش برات دارم DV8-1190ee نام داره که مشخصات فوق العاده ای هم همراه خودش یدک میکشه.
از نظر پردازنده این دستگاه دارای یک i7 720QM (چهار هسته ای) هست که نیاز شما را در این مورد کاملا رفع میکنه ؛ این پردازنده دارای دامنه ی ۱.۶ گیگاهرتز تا ۲.۸ گیگاهرتز در حالت توربو مد هست.
از نظر کارت گرافیک هم HP حرفهایی برای گفتن دارد. این دستگاه دارای گرافیک Nvidia GT230 M 1 GB dedicated DDR3 و تا بیش از ۲گیگ Share حافظه هست و از نظر رم هم ۶ گیگ در اختیار شماست.
اما از همه جالبتر هارد یک ترابایتی 7200RPM این دستگاه هست که در نوع خود بی نظیره.

و اما مدل دوم با صفحه نمایش کوچکتر DELL Latitude M6510 :
این دستگاه دارای صفحه 15" WXGA+ از نوع LED هست.
پردازنده دقیقا همون مدلی هست که در بالا معرفی کردم ؛ هارد ۵۰۰ گیگی 7200RPM و باطری ۹ سلولی از دیگر مشخصات این دستگاه هست.
اما در رابطه با رم چون صد در صد از قیمت خبر ندارم در پیش روی شما یک بازه ۴ گیگی تا ۸ گیگی قرار میدم.
ولی نکته جالب در این دستگاه کارت گرافیک حرفه ای Nvidia Quadro NVS3100M هست !

و اما اگر ۱۵ اینچ هم برای شما زیاده مدل Dell Latitude M6410 با صفحه ۱۴ اینچی در خدمت شماست.

مشخصات همون مدل بالای هست با این تفاوت که صفحه نمایش ۱ اینچ کوچکتر و باطری نیز ۶ سلولی شده است.

نکته اول : اگه به قدرت زیادی نیاز نداری DELL Adamo با طراحی فوق زیبا و سبک و قدرت حمل بسیار بالا در اختیار شماست. (در صورت نیاز بگید تا مشخصات رو به صورت کامل و دقیق عرض کنم)

نکته دوم : اگه مایل هستید با سیستم عاملی جز مایکروسافت ویندوز کار کنید (مثلا انتخاب اپل مک) حتما ذکر کنید.

NVIDIA Quadro NVS 3100M از یک grforce 9600m gt بارها و بارها ضعیف تر هستش - حتی امتیازش در 3d mark 05 به 7000 تا هم نمیرسه ! perfermence این کارت تو 3d از ضعیفترینهاست.
مبشه گفت حدودا 59% هم از gt 230m تو hp ضعیفتره....

ASHIHARA

کاربر سایت
Jan 29, 2008
526
نام
Hamid Reza
میشه لطفا تا سقف قیمت 900 هزار تومن چند تا لپ تاپ پیشنهاد بدید
البته فقط مارک های msi و dell مد نظرم هست
نظرتون راجع به لپ تاپ های msi چیه؟ ارزششو داره بگیرم؟

لپ تاپ هایی که ویندوز ارجینال دارن با اونایی که سیستم عاملی روشون نیس چه فرقی میکنن؟
یکی میگفت اونایی که ویندوز اورجینال دارن رو نمیشه بازی یا نرم افزار کپی روش نصب کرد.این درسته؟
اگه آره نمیشه ویندوزشو پاک کرد یا راحی نداره؟
لطفا یکم اطلاهات بدید تو این چند روزه میخام یکی بگیرم
ممنون:smile:

Horror

Valar Morghulis
کاربر سایت
Mar 16, 2010
4,235
نام
Mohammad
ASHIHARA

سلام دوست عزیز.

میشه لطفا تا سقف قیمت 900 هزار تومن چند تا لپ تاپ پیشنهاد بدید
البته فقط مارک های msi و dell مد نظرم هست
نظرتون راجع به لپ تاپ های msi چیه؟ ارزششو داره بگیرم؟

دوست گرامی تو این رنج قمیت من به شما پیشنهاد میکنم بجای استفاده از برند MSI و DELL از برندهایی که تو این رنج کاملا امتحان خودشون پس دادن استفاده کنید ؛ نظیر HP.
(اما چون نظر شما برای ما مهم هست من تو این رنج دو محصول جداگونه معرفی میکنم خودت انتخاب کن)

DELL Inspiron 1564 => Price : 799,000 Toman
این سیستم از پردازنده دو هسته ای intel i5 430M یا فرکانس ۲.۲۶ تا ۲.۵۳ در حالت توربو با کش ۳ مگ استفاده میکنه.
این لپ تاپ مجهز به رم ۴ گیگی هست. یک هارد ۳۲۰ گیگی با ۵۴۰۰ آر پی ام نیز در اختیار دارید.
متاسفانه گرافیک این سیستم از نوع intel Accelerator HD هست که خیلی ضعیف میباشد (در برابر کارتهای انویدیا و ای تی آی) ولی از مصرف باطری بسیار بسیار کمی برخوردار هست.
از نظر صفحه نمایش هم به ۱۵.۶ اینچ WXGA LCD مجهز هست.

HP G62-121 => Price 800,000 Toman
(فکر کنم باره سوم تو این صفحه تاپیک دارم این پیشنهاد میدم :cheesygri )

این مدل از پردازنده جدید اینتل یعنی i3 330M 2.16 GHz 3MB L2 Cache و گرافیک ATI Mobility 5430 که دارای 512MB Dedicated مموری و بیش از دو گیگ Share هست استفاده میکنه.
این دستگاه از ۴ گیگ رم DDR3 استفاده میکنه که تا ۸ هم میتونید افزایشش بدید.
از نظر هارد هم خیالت راحت ۳۲۰ گیگ با 7200RPM در خدمت شماست.
و اما در رابطه با نمایشگر : این دستگاه از یک نمایشگر HD LED با رزولوشن ۷۶۸*۱۳۶۶ بهره میبره که فکر میکنم با این قیمت مناسب باشه.

و اما سوالای دیگتون :

لپ تاپ هایی که ویندوز ارجینال دارن با اونایی که سیستم عاملی روشون نیس چه فرقی میکنن؟
دوست من فرقش اینه که شما در این لپ تاپها پول یک سیستم عامل اورجینال خرج میکنید که تنها فایدش آپدیت به نسخه بعدی با هزینه کمتر (حدودا نصف) میباشد.
یعنی آپدیت به نسخه بعدی ویندوز Ultimate به جای اینکه حدودا ۵۰۰ دلار برات هزینه داشته باشه ، حدود ۲۵۰ دلار ازت میگیرن که در مقابل ویندوزهای ۱۰۰۰ تومانی کشور خودمون اصلا به صرف نیست !

یکی میگفت اونایی که ویندوز اورجینال دارن رو نمیشه بازی یا نرم افزار کپی روش نصب کرد.این درسته؟
نه دوست من اصلا اینجوری نیست.

اگه آره نمیشه ویندوزشو پاک کرد یا راحی نداره؟
شما در هر صورتی میتونید سیستم عاملتون راحت عوض کنید.
(البته به شرط اینکه این وسط با کمپانیه Apple کاری نداشته باشید)

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

NVIDIA Quadro NVS 3100M از یک grforce 9600m gt بارها و بارها ضعیف تر هستش - حتی امتیازش در 3d mark 05 به 7000 تا هم نمیرسه ! perfermence این کارت تو 3d از ضعیفترینهاست.
مبشه گفت حدودا 59% هم از gt 230m تو hp ضعیفتره....

حرف شما کاملا صحیح هست دوست من.
سری کارت گرافیک Nvidia Quadro NVS ، سری قدرتی هستند و برای کارای تخصصی تهیه شدن که البته کلاس بندی خودشون دارن ، که در سطح پائین همونطور که شما هم اشاره کردین از نظر سرعت در برابر سری GeForce ضعیف هستند.
اما چون این دوستمون دقیقا نگفته بود سیستمش برای چی میخواد (به همراه HP) این سری جدید لتیتود هم براش معرفی کردم.

ASHIHARA

کاربر سایت
Jan 29, 2008
526
نام
Hamid Reza
Horror عزیز میتونی از dell و msi چند تا مدل دیگه هم معرفی کنی
حقیقتش من واسه خودم نمیخام و واسه کس دیگه ای میخاستم
اونم گفته از این دو برند فقط میخاد
بیشتر هم قسدش بازیه
البته اگه چیز خوبی باشه تا 1 تومن یا یمقدار بیشتر هم براش میزاره
msi تو این رنج قیمت چیزی نداره؟