مراسم The Game Awards 2021

دوست دارید کدوم بازی سال بشه؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    277
  • نظرسنجی بسته شده است .

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,159
نام
∂αнмα
FBNEzvRVEAAxqhd.jpg

به رسم هر سال جف کیلی با The Game Awards در ماه دسامبر باز خواهد گشت . با توجه به اینکه سال به شدت فشرده ای رو از نظر تنوع و کیفیت داشتیم باید شاهد یک رقابت تنگاتنگ و نزدیک بین عناوین مختلف باشیم . علاوه بر اهدای جوایز مثل همیشه انتظار میره شاهد تریلر های جدید از عناوین معرفی شده و رونمایی های جدید هم باشیم.

سال گذشته مراسم به خاطر پاندمی بیماری کرونا به صورت غیر حضوری در استدیو برگذار شد ولی امسال مثل روال همیشگیش در سالن ماکروسافت واقع در شهر لس انجلس در تاریخ 9 دسامبر به صورت حضوری و زنده برگزار و بر روی تمام پلتفرم های موجود استریم خواهد شد.

لیست نامزد های مراسم :

ساعاتی پیش برگزارکنندگان مراسم The Game Awards 2021 کاندیدهای حاضر در بخش‌های مختلف این رویداد را اعلام کردند. با بازی‌سنتر و جدیدترین اخبار بازی همراه شوید.

سال میلادی 2021 نیز رو به پایان است و کمتر از یک ماه دیگر، مراسم گیم آواردز برگزار می‌شود تا بهترین‌های سال را جشن بگیرد. بازی Deathloop موفق شده تا در 8 بخش مختلف (از جمله بهترین بازی سال) بین کاندیدها قرار بگیرد که در مراسم امسال رکورددار است. بازی Ratchet & Clank: Rift Apart نیز از این حیث نیز کاندید شدن در 6 بخش، در جایگاه بعدی قرار دارد. بازی‌های It Takes Two و Psychonauts 2 که امسال خوش درخشیدند هم موفق شدند تا هر دو در 5 بخش مختلف کاندید دریافت جایزه بهترین‌ها شوند.

مراسم The Game Awards امسال در تاریخ 9 دسامبر (18 آذر) و به‌صورت حضوری برگزار خواهد شد. کاندید بهترین بازی‌های مراسم امسال بدین ترتیب است:

کاندیدهای بهترین بازی سال مراسم The Game Awards 2021

بهترین بازی سال:

بهترین کارگرانی:

• Deathloop
  • It Takes Two
  • Returnal
  • Psychonauts 2
  • Ratchet & Clank: Rift Apart

بهترین روایت:

• Deathloop
  • It Takes Two
  • Life is Strange: True Colors
  • Marvel's Guardians of the Galaxy
  • Psychonauts 2

بهترین کارگردانی هنری:

• Deathloop
  • Kena: Bridge of the Spirits
  • Psychonauts 2
  • The Artful Escape

بهترین موسیقی:

• Cyberpunk 2077
  • Deathloop
  • Nier Replicant ver.1.22474487139
  • The Artful Escape
بازی Deathloop

بهترین طراحی صدا:

• Deathloop
  • Forza Horizon 5
  • Resident Evil Village
  • Returnal

بهترین اجرا:

• اریکا موری برای ایفای نقش الکس چن (Life is Strange: True Colors)
  • جانکارلو اسپوزیتو برای ایفای نقش آنتون کاستیلو (Far Cry 6)
  • مگی رابرتسون برای ایفای نقش لیدی دیمیترس (Resident Evil Village)
  • اوزیوما آکاگا برای ایفای نقش جولیاینا (Deathloop)
  • جیسون ای. کلی برای ایفای نقش کولت (Deathloop)

بهترین بازی در حال پیشرفت:

• APEX Legends
  • Fortnite
  • Call of Duty: Warzone
  • Genshin Impact
  • Final Fantasy XIV

بهترین بازی مستقل:

• Twelve Minutes
  • Death's Door
  • Kena: Bridge of Spirits

بهترین بازی موبایلی:

• Fantasian
  • Genshin Impact
  • League of Legends
  • Marvel Future Revolution
  • Pokémon Unite
بازی It Takes Two

بهترین بازی چند نفره:

• Back 4 Blood
  • It Takes Two
  • Knockout City
  • Monster Hunter Rise
  • New World
  • Valheim

بهترین تولیدکننده محتوا:

• Dream
  • Fuslie
  • Gaules
  • Ibai
  • The Grefg

مورد انتظارترین بازی:

• Elden Ring
  • God of War: Ragnarok
  • Horizon Forbidden West
  • The Legend of Zelda: Breath of the Wild Sequel
  • Starfield
بهترین بازی تأثیرگذار:

• Before Your Eyes
  • Boyfriend Dungeon
  • Chicory
  • Life is Strange: True Colors
  • No Longer Home

بهترین پشتیبانی از جامعه کاربری:

• Apex Legends
  • Destiny 2
  • FINAL FANTASY XIV
  • Fortnite
  • No Man’s Sky
کاور بازی Psychonauts 2

بهترین بازی اکشن ادونچر:

• Marvel’s Guardians of the Galaxy
  • Metroid Dread
  • Psychonauts 2
  • Resident Evil Village

بهترین بازی VR/AR:

• Hitman 3
  • I Expect You to Die 2
  • Lone Echo II
  • Resident Evil 4
  • Sniper Elite VR
بهترین شروع برای یک سازنده مستقل:

• The Artful Escape
  • The Forgotten City
  • Kena: Bridge of Spirits
  • Sable
  • Valheim
بهترین بازی ورزشی/مسابقه‌ای:

• F1 2021
  • FIFA 22
  • Forza Horizon 5
  • Hot Wheels Unleashed
  • Rider Republic

بهترین بازی خانوادگی:

• It Takes Two
  • Mario Party Superstars
  • New Pokémon Snap
  • Super Mario 3D World + Bowser’s Fury
  • !Warioware: Get it together
بازی Ratchet & Clank: Rift Apart

نوآوری در قابل دسترس سازی بازی‌ها:

• Far Cry 6
  • Forza Horizon 5
  • The Vale: Shadow of the Crown

بهترین بازی شبیه‌ساز/استراتژی:

• Age of Empires IV
  • Evil Genius 2: World Domination
  • Humankind
  • Inscryption
  • Flight Simulator
بهترین بازی نقش آفرینی:

• Cyberpunk 2077
  • Monster Hunter Rise
  • Scarlet Nexus
  • Shin Megami Tensei V
  • Tales of Arise
بهترین بازی مبارزه‌ای:

• Demon Slayer Kimetsu no Yaiba The Hinokami Chronicles
  • Guilty Gear Strive
  • Melty Blood: Type Lumina
  • Nickelodeon All-Star Brawl
  • Virtua Fighter 5: Ultimate Showdown
بهترین بازی اکشن:

• Back 4 Blood
  • Chivalry II
  • Deathloop
  • Far Cry 6
  • Returnal
همچنین در بخش eSports نیز نامزدهای مراسم امسال بدین ترتیب است.

بهترین بازی Esports:

• Call of Duty
  • CS: GO
  • Dota 2
  • League of Legends
  • Valorant
بهترین ورزشکار Esports:

• Chris “Simp” Lehr
  • Heo “ShowMaker” Su
  • Magomed “Collapse” Khalilov
  • Oleksandr “s1mple” Kostyliev
  • Tyson “TenZ” Ngo
بهترین تیم Esports:

• Atlanta FaZe (COD)
  • DWG KIA (LOL)
  • Natus Vincere (CS:GO)
  • Sentinels (Valorant)
  • Team Spirit (DOTA2)
بهترین مربی Esports:

• Airat “Silent” Gaziev
  • Andrey “ENGH” Sholokhov
  • Andrii “B1ad3” Horodenskyi
  • James “Crowder” Crowder
  • Kim “kkOma” Jeong-gyun
بهترین رویداد Esports:

• 2021 League of Legends World Championship
  • PGL Major Stockholm 2021
  • PUBG Mobile Global Championship 2020
  • The International 2021
  • Valorant Champions Tour: Stage 2 Masters

======================================

جاهایی که میشه مراسم رو به صورت زنده دید :

YouTube Twitch Twitter Facebook Live Steam Oculus Venues
IGN Gamespot TikTokLive Trovo

آخرین ویرایش:

reza11

پنج انگشت مثل هم نیستند. به سلایق هم احترام بزاریم
کاربر سایت
Jun 6, 2013
814
نام
رضا
خب این نظر شماست و خیلیا از جمله خودم موافقش نیستن
و از نظر من گرافیک horizon FB از تمام بازی هایی که تا الان معرفی شده بالاتره
همین که میگید بازی هورایزن فوربیدن وست که بین نسلیه از بازی هلبلید 2 که کلا نسل بعدی هست گرافیکش بالاتره بهتره پس ادامه ندیم. نظر شخصیتون هم محترم

Kurt117

کاربر سایت
Aug 6, 2009
3,636
نام
Ali
الان دوباره یه نیم نگاهی به مراسم انداختم، معرفی space marine 2 هم سورپرایز بزرگی بود و منو برد به دوران x360 :-" شماره اولش بنده خدا توی اوج محبوبیت Gears of war منتشر شد و فکر کنم بخاطر همین زیاد دیده نشد، ولی بازی خوبی بود.
الانم توی اون سبک بازی خاصی نداریم، خود gears هم که... :-" :-" در کل پتانسیل اینو داره که این دفعه خیلی موفق بشه...
+
@Z-fan

really-disappointed.gif

*من منتظر امضا، واقعا قلبم شکست وقتی هیچی از سیلک سانگ نشون ندادن، اگه به جوزف فارس جایزه نمیدادن تا الان سپوکو کرده بودم...

آخرین ویرایش:

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,377
نام
سید محمد حسین
الان دوباره یه نیم نگاهی به مراسم انداختم، معرفی space marine 2 هم سورپرایز بزرگی بود و منو برد به دوران x360 :-" شماره اولش بنده خدا توی اوج محبوبیت Gears of war منتظر شد و فکر کنم بخاطر همین زیاد دیده نشد، ولی بازی خوبی بود.
الانم توی اون سبک بازی خاصی نداریم، خود gears هم که... :-" :-" در کل پتانسیل اینو داره که این دفعه خیلی موفق بشه...
+
@Z-fan

View attachment 235993

*من منتظر امضا، واقعا قلبم شکست وقتی هیچی از سیلک سانگ نشون ندادن، اگه به جوزف فارس جایزه نمیدادن تا الان سپوکو کرده بودم...

داره حاضر میشه >:)

• Smile
Reactions: mr-game&watch

.Amirone

ソニー株式会社
کاربر سایت
Oct 1, 2009
7,525
اینم بگم تقریبا تمام اینسایدرهای بزرگ قهوه ای شدن با لیک هاشون، از ریمستر کرونو کراس و آنونس ریمیک بزرگ PS و اینفیموس و.. بگیر، تا لیک های دیگه ای که هیچکدومشون حضور نداشتن، خودمون بهتر حضور برخی موارد مهمو گفتیم. همونطور که قبلا گفتم اینکه برخی عناوین در حال توسعه هستن ما هم ممکنه ازش اطلاع داشته باشیم ولی چه فایده که زمان آنونسش مشخص نیست

آخرین ویرایش:

diba2000

کاربر سایت
Jun 5, 2021
323
خب این نظر شماست و ممکنه خیلیا از جمله خودم موافقش نباشن
و از نظر من گرافیک horizon FB از تمام بازی هایی که تا الان معرفی شده بالاتره
اره حتما
فوربیدن وستی که قرار بود با SSD توی جهان بازش پرواز کنین تهش شد بین نسلی و HDD که 9 سال پیش اومده
فکر کن دارن با هلبلید 2 مقایسش میکنن خدایا خودت ظهور کن :D

Ludens

Fallen Angel of the Night
Loyal Member
Dec 7, 2015
5,382
اینم بگم تقریبا تمام اینسایدرهای بزرگ قهوه ای شدن با لیک هاشون، از ریمستر کرونو کراس و آنونس ریمیک بزرگ PS و اینفیموس و.. بگیر، تا لیک های دیگه ای که هیچکدومشون حضور نداشتن، خودمون بهتر حضور برخی موارد مهمو گفتیم. همونطور که قبلا گفتم اینکه برخی عناوین در حال توسعه هستن ما هم ممکنه ازش اطلاع داشته باشیم ولی چه فایده که زمان آنونسش مشخص نیست
البته اون بازی ریمیک بزرگ پلی استیشن که فک کنم هیچوقت مستقیما واسه TGA لیک نشد، صرفا گفته بودن معرفیش کریسمس هست که خب شایدم تو همین زمان باقی مونده همچنان معرفی بشه. چیزایی مثل اینفیمیس رو هم اینسایدر بزرگی برای TGA لیک نکرد واقعا. :D حالا شاید تعریف اینسایدر بزرگ بین بچه های اینجا فرق کنه. :D از اون طرف آلن ویک و هل بلید جزو بزرگترین لیک ها بودن که البته به قول خودتون میشد حدس زد اینارو... حضور کوجیما برای ارائه تریلر فیلم دل تورو هم بزرگترین ترول ممکن بود. :)) معلومه که میدونه ملت وقتی رو صفحه ببیننش چه انتظاری ازش دارن ولی بازم اینکارو انجام میده و نمیشه کاریش کرد. :D
اما در مورد خود مراسم، بنظرم یه برنامه با چندین نمایش خفن و باحال بود که اصلا نیازی نداشت 3 ساعت باشه. هنوز نمیفهمم چرا باید انقدر کشش بدن! :D این وسط چیزایی مثل حجم غیرقابل تحملی از تبلیغات هم کلی آدم رو خسته میکنه، اما خب حداقل برای سلیقه من چندتا نمایش خیلی خوب داشت. هایلایت برنامه (در کنار بعضی از معرفی ها) برای من همچنان ارکسترا و اجراهای قوی بین این 3 ساعت بود، بخصوص اجرای هورایزن فوربیدن وست که عجیب چسبید. :x سوپرجاینت و Imagine Dragons هم سورپرایز خفنی بود، فک کنم 6-7 دقیقه ای اجرا کردن ولی من همچنان دوست داشتم طولانی تر باشه. :D

پ.ن: نمیدونم کسی اشاره کرد یا نه اما یه نکته جالب اینکه تریلری که از گیمپلی Horizon Forbidden West دیدیم توسط SunhiLegend ادیت شده بود. ایشون رو احتمالا خیلیاتون از توئیتر میشناسید، اگه هم نمیشناسید بازم احتمالا گیف های سینماتیکی که از گیمپلی بازیاش ضبط میکنه رو این طرف و اون طرف دیدید. چند سال پیش وقتی نسخه اول لانچ شد، هورایزن یکی از اولین بازیایی بود که براش گیف میساخت و روی توئیترش پست میکرد. از همون صفحه توئیترش انقدر پیشرفت کرد که با یکی از گنده ترین های صنعت وارد همکاری شد و از قضا اون کمپانی، امروز تریلری که ادیت کرده بود رو توی چنین برنامه ای با ده ها میلیون بیننده به نمایش گذاشت.

.Amirone

ソニー株式会社
کاربر سایت
Oct 1, 2009
7,525
البته اون بازی ریمیک بزرگ پلی استیشن که فک کنم هیچوقت مستقیما واسه TGA لیک نشد، صرفا گفته بودن معرفیش کریسمس هست که خب شایدم تو همین زمان باقی مونده همچنان معرفی بشه. چیزایی مثل اینفیمیس رو هم اینسایدر بزرگی برای TGA لیک نکرد واقعا. :D حالا شاید تعریف اینسایدر بزرگ بین بچه های اینجا فرق کنه. :D از اون طرف آلن ویک و هل بلید جزو بزرگترین لیک ها بودن که البته به قول خودتون میشد حدس زد اینارو... حضور کوجیما برای ارائه تریلر فیلم دل تورو هم بزرگترین ترول ممکن بود. :)) معلومه که میدونه ملت وقتی رو صفحه ببیننش چه انتظاری ازش دارن ولی بازم اینکارو انجام میده و نمیشه کاریش کرد. :D
اما در مورد خود مراسم، بنظرم یه برنامه با چندین نمایش خفن و باحال بود که اصلا نیازی نداشت 3 ساعت باشه. هنوز نمیفهمم چرا باید انقدر کشش بدن! :D این وسط چیزایی مثل حجم غیرقابل تحملی از تبلیغات هم کلی آدم رو خسته میکنه، اما خب حداقل برای سلیقه من چندتا نمایش خیلی خوب داشت. هایلایت برنامه (در کنار بعضی از معرفی ها) برای من همچنان ارکسترا و اجراهای قوی بین این 3 ساعت بود، بخصوص اجرای هورایزن فوربیدن وست که عجیب چسبید. :x سوپرجاینت و Imagine Dragons هم سورپرایز خفنی بود، فک کنم 6-7 دقیقه ای اجرا کردن ولی من همچنان دوست داشتم طولانی تر باشه. :D

پ.ن: نمیدونم کسی اشاره کرد یا نه اما یه نکته جالب اینکه تریلری که از گیمپلی Horizon Forbidden West دیدیم توسط SunhiLegend ادیت شده بود. ایشون رو احتمالا خیلیاتون از توئیتر میشناسید، اگه هم نمیشناسید بازم احتمالا گیف های سینماتیکی که از گیمپلی بازیاش ضبط میکنه رو این طرف و اون طرف دیدید. چند سال پیش وقتی نسخه اول لانچ شد، هورایزن یکی از اولین بازیایی بود که براش گیف میساخت و روی توئیترش پست میکرد. از همون صفحه توئیترش انقدر پیشرفت کرد که با یکی از گنده ترین های صنعت وارد همکاری شد و از قضا اون کمپانی، امروز تریلری که ادیت کرده بود رو توی چنین برنامه ای با ده ها میلیون بیننده به نمایش گذاشت.
کجا دقیقا ریمیک بزرگ PS باید معرفی بشه؟! :D قبلا میومدن می گفتن SoP در راهه و بعد به شایعه ها دامن می زدن، الان رو هوا می گن دسامبره! دقیقا توی کامنت هام گفتم این نوع لیک پیوند گودرز به شقایقه، شایعه PSX به همین منوال یه چی بلغور کردن بدون اینکه مشخص باشه داستان چیه، همین اینسایدرها به وضوح نزدیک به مراسم هایپ بیخودی راه انداختن، من انتظاری نداشتم و خودم اومدم گفتم انتظارتونو بالا نبرید، ولی هیچ جای دفاعیه نداره چون اکثر لیک ها برای TGA بود

آخرین ویرایش:

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,250
نام
امیر حسین
سوپرجاینت و Imagine Dragons هم سورپرایز خفنی بود، فک کنم 6-7 دقیقه ای اجرا کردن ولی من همچنان دوست داشتم طولانی تر باشه. :D
اولش که آهنگ bastion با همون ریتم آهنگ بازی بود خوب بود... بقیش داشتم سرم رو میکوبیدم به دیوار:(

کاش این 6~7 دیقه رو میزاشتن از 4بازیشون آهنگ میزدن:(

moxA.J

کاربر سایت
Aug 15, 2012
1,271
نام
Morteza
کلا انجمن به warhammer 40k علاقه ای نداره فکر کنم :D :D واقعا space marine 1 آندرریتد بود و من تو خوابم هم نمیدیدم که یه روزی بخوان دنباله اش رو بسازن ، مخصوصا بعد اون کلیف هنگر ته بازی :D:)
واقعا خیلی عجیبه اینجا زیاد تحویلش نمی‌گیرن من هم تا وقتی رفتم کانال ign که تریلرا رو ببینم خبر نداشتم اومده اینجا هیچکس ازش چیز نگفته بود

Ludens

Fallen Angel of the Night
Loyal Member
Dec 7, 2015
5,382
کجا دقیقا ریمیک بزرگ PS باید معرفی بشه؟! :D قبلا میومدن می گفتن SoP در راهه و بعد به شایعه ها دامن می زدن، الان رو هوا می گن دسامبره! دقیقا توی کامنت هام گفتم این نوع لیک پیوند گودرز به شقایقه، PSX به همین منوال یه چی بلغور کردن، بدون اینکه مشخص باشه داستان چیه که البته همین اینسایدرها به وضوح نزدیک به مراسم هایپ بیخودی راه انداختن، من انتظاری نداشتم و خودم اومدم گفتم انتظارتونو بالا نبرید، ولی هیچ جای دفاعیه نداره چون اکثر لیک ها برای TGA بود
حالا من نمیدونم کدوم یکی از این لیک ها برات واقعی بنظر میرسیدن ولی به هر حال من که تقریبا راضی بودم. (البته با یه انتظار پایین و معقول :D)
اون ریمیک بزرگ از پلی استیشن (که باز یه شایعه اومد گفت بازیه مولتی پلتفرمه :| :D) هم شاید اصلا معرفی نشد، ولی یادمه که سونی یه بار توی دسامبر یه SoP گذاشت امسالم شاید یه حرکتی زدن. اما خب همش حدسه و نمیشه گفت واقعا معرفی میشه یا نه.
اولش که آهنگ bastion با همون ریتم آهنگ بازی بود خوب بود... بقیش داشتم سرم رو میکوبیدم به دیوار:(

کاش این 6~7 دیقه رو میزاشتن از 4بازیشون آهنگ میزدن:(
منم دقیقا منتظر بودم دونه دونه بین بازیاشون سوئیچ بشن ولی یهو رفتن سراغ آرکین و تمام. :| :D اما خب همونم لذت بخش بود.

• Like
Reactions: Tatsumaru and Z-fan

.Amirone

ソニー株式会社
کاربر سایت
Oct 1, 2009
7,525
حالا من نمیدونم کدوم یکی از این لیک ها برات واقعی بنظر میرسیدن ولی به هر حال من که تقریبا راضی بودم. (البته با یه انتظار پایین و معقول :D)
اون ریمیک بزرگ از پلی استیشن (که باز یه شایعه اومد گفت بازیه مولتی پلتفرمه :| :D) هم شاید اصلا معرفی نشد، ولی یادمه که سونی یه بار توی دسامبر یه SoP گذاشت امسالم شاید یه حرکتی زدن. اما خب همش حدسه و نمیشه گفت واقعا معرفی میشه یا نه.

منم دقیقا منتظر بودم دونه دونه بین بازیاشون سوئیچ بشن ولی یهو رفتن سراغ آرکین و تمام. :| :D اما خب همونم لذت بخش بود.
اون لیکی که ماکان از آلن ویک 2 کردو من در مورد FFVIIR نسخه PC گفتم واقعی تر از بقیه بود :D کن لوین فقط نمی دونم چه غلطی می کنه بازیشو نمایش نمی ده! فقط یک شایعه قلقلکم داد ولی هیچکدوم آخر برام واقعی نزد بخاطر خود درگیری اینسایدرها و آخرش بیخیال شدم، مسئله ایونت سونی تا مشخص نشه هیچ نظری نمی شه داد

آخرین ویرایش:

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,177
نام
ماکان
ز اون طرف آلن ویک و هل بلید جزو بزرگترین لیک ها بودن

AW2 رو که من از همون صفحه اول گفتم نمایش داره:D یکی از بکس الان رمدیه گفته بود بهم قطعا اونجا نمایش داره:D

اما در خصوص کل مراسم به نظرم ته TGA و زور جف کیلی همینه. من که مطلق انتظاری نداشتم و از معرفی ها و نمایش ها هم حسابی خوشم امد. یعنی مطمعن بودم دست کم سونی یا باقی ناشرهای بزرگ برگ های برنده بزرگشون رو به این یارو شومن بدتیپ نمیدن نشون بده. برعکس مطابق با استراتژی های مارکتینگ خودشون میرن جلو و با یه ترتیب خاص نمایش میدن. به عنوان مثال سونی قطعا برای TLoU برنامه های خاصی داره و یحتمل یه چیزی از سریال رو به همراه نمایش ریمیک و بخش آنلاین TLoU2 با هم یه جا تو یه ایونت جداگانه نشون بده. در نتیجه عمرا نمیاد هیچی از Last رو اینجا بزاره، یا نمایش هرچیزی از کوجیما یا SH یا MGS یه مگاتونه. این باید تو یه مراسم شخصی تر حضور پیدا کنه نه لای ان تا بازی دیگه. در نتیجه من چون کلا هیچ انتظاری از TGA نداشتم اصلا بدم نیومد، در واقع من اعتراضم امسال به گزینه هایی هست که انتخاب کردن و اینکه به Psychonauts 2 هیچی نرسید اصلا برام قابل هضم نیست. که البته اینم به جف کیلی ربطی نداره انصافی:D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر