مجله تایم لیست 100 بازی برتر دنیا را منتشر کرد

doflamingo

کاربر سایت
Jun 21, 2012
221
نام
کامیار
موضوع "برترین بازی کامپیوتری" همیشه نُقل محافل گیمر ها بوده، بحث و جدالی که به نظر میرسد هیچ پایانی نمی توان برایش در نظر گرفت، حالا مجله معروف و پر تیراژ تایم نیز به زمره منتقدان صنعت گیم پیوسته و لیستی از "100 بازی رایانه ای برتر جهان" را ارائه کرده.

TIME%20Magazine%20Logo.png

از نکات جالب این لیست می توان به حضور فقط دو بازی از دو سال اخیر اشاره کرد. بیشتر بازی های این لیست از دهه 70 هستند، غیر از این بقیه لیست به صورت تقریبا مساوی بین سایر دهه ها تقسیم شده است.
قابل ذکر است که این لیست رده بندی خاصی ندارد، بلکه بازی ها برحسب دهه و زمان انتشارشان در آن دهه اند. (به عبارت دیگر ترتیب آن ها هیچ ملاکی از برتری نیست)

لیست کامل:

​لینک منبع

retsamfo

کاربر سایت
Oct 3, 2011
180
نام
M.reza
لیست بسیار خوب ومنطقی هست.
اگر دوستان توجه کرده باشن گفته تاریخ بازی های رایانه ای نباید که همه رو از توی این نسل انتخاب میکرد که دوستان خوششون بیاد. بنظر من عالیه و یکی از کاملترین هاست.
ممنون بابت خبر.

mec 126

کاربر سایت
Nov 27, 2010
131
نام
مجتبی
لیست بسیار خوب ومنطقی هست.
اگر دوستان توجه کرده باشن گفته تاریخ بازی های رایانه ای نباید که همه رو از توی این نسل انتخاب میکرد که دوستان خوششون بیاد. بنظر من عالیه و یکی از کاملترین هاست.
ممنون بابت خبر.
دوست عزیز این لیست اینقدر مشل داره که دیگه جای هیچ بحثی در موردش باقی نمی مونه... شما رو ارجاع می دم به پست های قبلی دوستان تا ببینی چه بازی های بزرگی از قلم افتادن ...

retsamfo

کاربر سایت
Oct 3, 2011
180
نام
M.reza
چه بازی های بزرگی از قلم افتادن
پست های دوستان رو قبلا خوندم ولی بازی بزرگی که شما میگی غیر از GOW که قابل چشم پوشی هست رو ندیدم.
میدونی منظورم چی هست؟ تا تعریف از بازی بزرگ چی باشه!!!
اگه نظر منتقدین و گیمرها و دیدگاهشون با هم یکی بود که همه صاحب نظر میشدن:smartass1: لیستم از اول تا آخر کال آف بود (مثال):dدرضمن بازی نکردن 80 درصد از عناوین این لیست توسط بسیاری از کاربران اینجا رو هم به بحث اضافه میکنم(یقینا:d)

KRATUS

کاربر سایت
Aug 17, 2008
360
نام
Ashkan
پست های دوستان رو قبلا خوندم ولی بازی بزرگی که شما میگی غیر از GOW که قابل چشم پوشی هست رو ندیدم.
اهان جالبه مستفیضمون کردید حالا دیگه GOW بازی بزرگی نیست و نبودنش تو لیست قابل چشم پوشیه:-/!!!
خوب دوست عزیز میتونی به ما توضیح بدی تعریف شما از بازی بزرگ چیه که GOW رو بازی بزرگی نمیدونی؟! تو رو خدا حرفایی نزنید که ادم مجبور بشه سرش رو بکوبونه به میز! اه!

mec 126

کاربر سایت
Nov 27, 2010
131
نام
مجتبی
اگه نظر منتقدین و گیمرها و دیدگاهشون با هم یکی بود که همه صاحب نظر میشدن:smartass1: لیستم از اول تا آخر کال آف بود (مثال):dدرضمن بازی نکردن 80 درصد از عناوین این لیست توسط بسیاری از کاربران اینجا رو هم به بحث اضافه میکنم(یقینا:d)

هوی رین - متال گیر سالید 4 - انچارتد 2 ، 3 - چند تا بازی ورزشی مثل فیفا و ... - افسانه ی زلدا - اسکایریم - بزرگ سیاره ی کوچک (!) و خیلی های دیگه ... ارزش این بازی هایی که گفتم از بعضی از بازی هایی که تو لیست هست خیلی بیشتره...

Eury

کاربر سایت
Jul 13, 2008
4,050
نام
Afshin
هوی رین - متال گیر سالید 4 - انچارتد 2 ، 3 - چند تا بازی ورزشی مثل فیفا و ... - افسانه ی زلدا - اسکایریم - بزرگ سیاره ی کوچک (!) و خیلی های دیگه ... ارزش این بازی هایی که گفتم از بعضی از بازی هایی که تو لیست هست خیلی بیشتره...
الان ارزش اینا از کدوم بازی تو لیست بیشتره؟:|

شاهزاده دَستان

کاربر سایت
Sep 18, 2011
538
اون تیکه ی 2010 به بعدش منو ترکوند =)) یعنی از 2010 تا الآن فقط همین 2 تا بازی نسبت به بقیه بازیا بهتر بودن =))

سال های قبلش هم خالی از اسم Prince Of Persiaست که سری شن های زمانش ترکوند=))

جمش کنید بابا :| هر کسی واسه ما شروع کرده نمره میده و بازی های برتر رو معرفی میکنه :|

retsamfo

کاربر سایت
Oct 3, 2011
180
نام
M.reza
هان جالبه مستفیضمون کردید حالا دیگه GOW بازی بزرگی نیست و نبودنش تو لیست قابل چشم پوشیه:-/!!!
خوب دوست عزیز میتونی به ما توضیح بدی تعریف شما از بازی بزرگ چیه که GOW رو بازی بزرگی نمیدونی؟! تو رو خدا حرفایی نزنید که ادم مجبور بشه سرش رو بکوبونه به میز! اه!
دوست عزیز مثل اینکه شما درس متوجه نشدین. من گفتم از نظر من فقط GOW از قلم افتاده که از قلم افتادن یه عنوان قابل چشم پوشی هست در مورد بازی های بزرگ هم اگه شما عناوینی مثل
Doom Resident Evil Super Mario 64 Tomb Raider Metal Gear Solid Silent Hill Ico Metroid Prime Half-Life 2 Shadow of the Colossus Ōkami BioShock Portal Metroid Final Fantasy Tactics Donkey Kong Castle Wolfenstein Castlevania The Legend of Zelda و.و....و.... رو بازی کردی که تعریف بازی بزرگ رو می فهمین اگر هم نه که یه عناوینی مثله AC و COD و uncharted و... , واسه ی شما شاهکاره که دیگه حرفی ندارم چون دنیاهامون با هم فرق میکنه و هرکس یه سلیقه ای داره و سلیقه ی همه هم محترم. یه چیز دیگه در این لیست سعی شده بجز چند عنوان از هر عنوان یه مورد ذکر کنه که بازم بنظر من خوبه. در آخر بازم میگم از ژانر HnS میتونست NG یا GOW توی لست باشه. ممنون.
The Legend of Zelda و :|:|:|:|:|:|:|:|:|:|:|:|:|

Dr.Trax

کاربر سایت
Jul 12, 2008
2,054
حتی یک عنوان از سری بازی های Crash Bandicoot و شرکت بازی سازی technos ( برای میکرو ) نیست! :)
اینقدر این بازی ها در زمان خودشون بزرگ بودن که ملت با این بازی ها کلی خاطره دارن . . . !
آدم این لیست ها رو میبینه به حافظه خیلی ها شک میکنه!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر