مجله تایم لیست 100 بازی برتر دنیا را منتشر کرد

doflamingo

کاربر سایت
Jun 21, 2012
221
نام
کامیار
موضوع "برترین بازی کامپیوتری" همیشه نُقل محافل گیمر ها بوده، بحث و جدالی که به نظر میرسد هیچ پایانی نمی توان برایش در نظر گرفت، حالا مجله معروف و پر تیراژ تایم نیز به زمره منتقدان صنعت گیم پیوسته و لیستی از "100 بازی رایانه ای برتر جهان" را ارائه کرده.

TIME%20Magazine%20Logo.png

از نکات جالب این لیست می توان به حضور فقط دو بازی از دو سال اخیر اشاره کرد. بیشتر بازی های این لیست از دهه 70 هستند، غیر از این بقیه لیست به صورت تقریبا مساوی بین سایر دهه ها تقسیم شده است.
قابل ذکر است که این لیست رده بندی خاصی ندارد، بلکه بازی ها برحسب دهه و زمان انتشارشان در آن دهه اند. (به عبارت دیگر ترتیب آن ها هیچ ملاکی از برتری نیست)

لیست کامل:

​لینک منبع

mrm2020

کاربر سایت
Oct 5, 2011
45
بازهم میگم لیستی که در آن Max Payne و Starcraft 2 نباشد به درد باباشون! میخوره (((((((((((((((((کدوم شیرپاک خورده ای پست من را پاک کرد؟)))))))))))))))))))))))

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,030
نام
مازیار
دوست عزیز همونطور که تو پست خودم هم گفتم اون ها گویا بیشتر بازی رو با زمان خودش مقایسه کردند و به تاثیر بازی در این صنعت اهمیت دادند مگر نه خدا وکیلی بهترین فاینال فانتزی تو زمان خودش هفت بود که اینجا هم هست تهک اند اسلش ها هم که کلا تاثیر رو صنعت نداشتند، و خدایی گاد آو وار و آنچارتد هم هیچ چیزی ندارند که اگر شما 20 سال دیگه هم ببینی میلت بکشه بازیش کنی، هر چند با lbp موافقم البته اون هم زیاد رو صنعت تاثیرگذار نبود

خوب که چی؟
اولا من خودمم گفتم اونها رو بزاریم کنار ... ولی من تعجب میکنم شما انچارتد 2 رو بازی کرده باشید و این حرف رو بزنید ... و از طرفی ps3 رو دارن با انچارتد میشناسن ... (حداقل بین جماعت گیمر ایرانی)

خدای جنگ هم چیزی نداره ؟؟؟ هااهاهاهاهاهاهاهاها .... جدا؟ خیلی جالبه ... دیگه یه بازی باید چی داشته باشی که یه چی داشته باشه .... این بازی کاملا نه تنها این سبک رو مطرح و متحول کرد ... بلکه معیار ها و استاندارد های جدید براش تعریف کرد ...

بازی ماندگار .....؟ دیگه از ff 10 ماندگار تر داریم ... 10 سال داره از عرضه ا میگذره ..... ff12 با یه سرچ تو ویکی میهشه فهمید کدوم فاینال بیشترین توجه رو بین منتقدین داشته و مقدار جوایز دریافتی ...

اینجا گفته 100 بازی برتر ... نگفته تاثیر گذار ترین بازی های تاریخ بر سبک هاشون ....

دیگه بازی مثل mgs3و mgs4 داریم .... ؟

رزیدنت اویل 1و2و3 کجان تو این لیست ... ؟

این لیست رو اصلا یه کسی داده بیرون که مشخصه یه تعداد بازی محدود انجام داده ... کلا هر بازی انجام داده فرستاده تو لیست

habibmp3

کاربر سایت
Dec 5, 2011
1,236
نام
ابوالفضل
به نظر من هم لیست نسبتا خوبیه و بیشتر بازی های تاثیرگذار رو آورده توش ...
مثلا تاثیرگذارترین متالگیر همون قسمت اولش بود بی تردید ... دیگه نیازی نیست که همه قسمت ها رو لیست کنه!
آنچارتد هم با اینکه شاهکاره ولی اصلا انقلاب نبود تو صنعت گیم .. گامی مثبت بود و تو سبک خودش بهترین ...
ولی خدایی ظلمه اسمی از هیوی رین و فارنهایت توی لیست نیست!!!
ولی نکته ای که ارزش لیست رو برام خیلی میبره بالا وجود فوق شاهکاری مثل آرکام سیتی توی لیسته ... >:d

doflamingo

کاربر سایت
Jun 21, 2012
221
نام
کامیار
مازیار جان بهتره اینقدر بحث نکنید یه مجله معتبر با معیار های درست و واقعی این لیست رو منتشر کرده
من هم همه گاد آو وار ها و هر سه آنچارتد رو بازی کردم به علاوه نسخه ویتا
از رو قصد و غرض هم حرف نمیزنم دوست عزیز
به هر صورت دیدید که مسئولین گفتند اگر تنشی ایجاد بشه برخورد میشه
بهتره اگر مسئله ای هست خودمون بین خودمون تو پروفایل شخصی حلش کنیم ^_^

keivan lambert

کاربر سایت
Nov 15, 2012
27
نام
starlight
سونیک ومورتال کمبت عجب بازی هایی بودندنا مخصوصا نسخیه سگاشون:x

خودشم عجیبه تو این لیست خبری از بازیه رزیدنت اویل 4 که تو زمان خودش یعنی سال 2005 صنعت گیم رو ترکونده بود نیست!!:-o

از اون عجیبترم حضور نداشتنه بازیه خدای جنگ تویه این لیسته:-o:-o

آخرین ویرایش:

Boss

ناظم انجمن
Jul 7, 2006
3,646
خوبه باز نسخه 1 متال گیر پرچمشو بالا نگه داشته
اما در کل نبود Assassin ، ضایع نیست ؟ :| ( نِور هوود هم استعداد بودن در این لیست رو داشت )

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر