مجله بازیباز (شماره سوم بزودی...)

Panther_X

کاربر سایت
May 31, 2011
1,204
خوب همینطوری چند صفحه خوندم، باید بگم که طراحی صفحات خیلی‌ جالب شده.:d

البته از نظر کیفیت نوشتاری یک کمی‌ کار میبره که با مجله‌های دیگه رقابت کنه. ولی‌ در کلّ واسه شماره اول خوبه.

ممنون.

ممنون حتما سعی میکنیم با جذب تحریریه قویتر در شماره های آینده کیفیت و سطح مطالبو بالا ببریم...;)

.::XIII::.

کاربر سایت
Oct 30, 2008
549
نام
مهدی
مجله خیلی خوب کار شده.فعلا که مقاله Battlefield 3 رو خوندم واقعا عالی بود.اطلاعاتی خوبی دستگیرمون شد.
با ارزوی موفقیت روزافزون برای شما و همکارانتون.

Panther_X

کاربر سایت
May 31, 2011
1,204
ممنون دوست عزیز

دوستان لطفا هر کی دانلود میکنه نظرشو بگه.

امیدوارم همکاری کاربران این دوسایت در اینده گسترش پیدا کنه.

---------- نوشته در 12:37 AM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 12:21 AM ارسال شده بود ----------

دوستان همینجا جا داره از دوست عزیزم میثم شایسته واقعا عذرخواهی کنم که اسمشون محسن نوشتیم همینجا جا داره رسما از ایشون عذرخواهی کنم

jimrako1

کاربر سایت
Apr 13, 2011
662
نام
مهرداد
به مدت 15 دقیقه هست که دارم مجله رو میخونم البته هنوز چیز زیادی نخوندم چون مطالب زیاد و متنوع هست ولی تا اینجا جا دارد از تمام گرافیستهای صفحات تشکر کنم واقعا از نظر گرافیکی و رنگ بندی صفحات عالی کار شدن !!!
تنوع مطالب و حجم مطالب هم خوب و کافی هست ولی مشکلی که این ما بین وجود داره غلطهای املایی هست که در جای جای متن من تا اینجا شاهدش بودم از متصل شدن دو واژه مجزا گرفته تا ..... البته چون شماه اول مجله هست و کار هم به سرعت باید آماده میشد و همه ی دوستان فشرده کار کردند این اتفاق چیز عجیبی هم نیست ولی از شماره های بعدی مطمئنا شرایط بهتر میشه !!!
من شخصا خیلی از مجله خوشم اومده از همه مهمتر این هست که حتی جای قرار گرفتن متنها و نوشته ها با محیط و پس زمینه هماهنگ هست یعنی از همه چیز استفاده هنری شده توی مجله که کار کوچیکی هم نیست. از همین جا به همه ی دوستان که برای مجله بازیباز زحمت کشیدن یه خسته نباشید جانانه میگم و همانطور که قبلا هم گفتم چون همه ی دوستان با جون و دل کار کردن نتیجش رو هم میگیرن که به نظر من نتیجه ی کار خیلی خوب از آب در اومده بچه ها خسته نباشید !!!

kayne

کاربر سایت
Jan 13, 2009
3,098
نام
مصطفی
خو تا اینجا که خوندم و دیدم (البته فعلا فقط پیش نمایش گیرز 3 خوندم )به نظرم خوب کار شده ولی چند نکته به نظرم رسید که دوست دارم بگم و امیدواردم دوستان به چشم عیب ایراد گرفتن و تخریب کردن نگاه نکن چون بشخصه دوست دارم مجلتون پیشرفت کنه و مسلماً پیشرفت مستلزم کیفیت و بهبوده روز افزونه ...

به خاطر همین چند مورد رو لازم میدونم بیان کنم امیدوارم دوستان ناراحت نشون و رو حساب دلسوزی بزارن :d

اولاً طراحی صفات به هیچ هنوان دلچسب نیست ، چه از لحاظ چیدمان عکس ها و چه از لحاظ انتخاب فونت ها......!!! ، دوستان عزیز همون طوری که وجود ایده و ابتکار لازمه و باعث تنوع و جذابیت میشه؛ رعایت یسری اصول اولیه و قواعد کلی طراحی و صفه آرایی هم ضروری و واجب ـه!! این فونت ها به هیچ عنوان مناسب نیست چه خود فونت چه سایزش ....!!! تو بعضی صفحه ها به قدری انداره قونت بزرگ بود که من در نگاه اول احساس کردم سرتیتر هست !!! چیمدمان فونت و عکس ها هم جالب نیست مخصوصا قسمت هایی که به صورت مایل گذاشته شده بود !!
در ضمن همون قدر که شلوغی تو بعضی صفحات نیازه سادگی و خلوت بودن هم به همون اندازه نیازه ...

نکته بعدی اینکه تو پیشنمایش بهتره مطالبی گذاشته بشه که حداقل به طور 80 الی 90 % از صحت و سقم اون مطمئن باشید به عنوان مثال مطالبی که در باب گرافیک گیرز نوشتید خیلی هاش بیشتر حدسیات من و یسری دوستان بوده و به هیچ عنوان تایید نشده و تکنیکی مثل tesslation به احتمال 90% تو بازی استفاده نشده ...!!!
نکته دیگه اینکه بعضی عکس ها با مواردی که نوشته شده همخونی نداره !!!!

فعلاً همین نکات به ذهنم رسید امیدوترم دوستان به دل نگیرن :d

Panther_X

کاربر سایت
May 31, 2011
1,204
خو تا اینجا که خوندم و دیدم (البته فعلا فقط پیش نمایش گیرز 3 خوندم )به نظرم خوب کار شده ولی چند نکته به نظرم رسید که دوست دارم بگم و امیدواردم دوستان به چشم عیب ایراد گرفتن و تخریب کردن نگاه نکن چون بشخصه دوست دارم مجلتون پیشرفت کنه و مسلماً پیشرفت مستلزم کیفیت و بهبوده روز افزونه ...

به خاطر همین چند مورد رو لازم میدونم بیان کنم امیدوارم دوستان ناراحت نشون و رو حساب دلسوزی بزارن :d

اولاً طراحی صفات به هیچ هنوان دلچسب نیست ، چه از لحاظ چیدمان عکس ها و چه از لحاظ انتخاب فونت ها......!!! ، دوستان عزیز همون طوری که وجود ایده و ابتکار لازمه و باعث تنوع و جذابیت میشه؛ رعایت یسری اصول اولیه و قواعد کلی طراحی و صفه آرایی هم ضروری و واجب ـه!! این فونت ها به هیچ عنوان مناسب نیست چه خود فونت چه سایزش ....!!! تو بعضی صفحه ها به قدری انداره قونت بزرگ بود که من در نگاه اول احساس کردم سرتیتر هست !!! چیمدمان فونت و عکس ها هم جالب نیست مخصوصا قسمت هایی که به صورت مایل گذاشته شده بود !!
در ضمن همون قدر که شلوغی تو بعضی صفحات نیازه سادگی و خلوت بودن هم به همون اندازه نیازه ...

نکته بعدی اینکه تو پیشنمایش بهتره مطالبی گذاشته بشه که حداقل به طور 80 الی 90 % از صحت و سقم اون مطمئن باشید به عنوان مثال مطالبی که در باب گرافیک گیرز نوشتید خیلی هاش بیشتر حدسیات من و یسری دوستان بوده و به هیچ عنوان تایید نشده و تکنیکی مثل tesslation به احتمال 90% تو بازی استفاده نشده ...!!!
نکته دیگه اینکه بعضی عکس ها با مواردی که نوشته شده همخونی نداره !!!!

فعلاً همین نکات به ذهنم رسید امیدوترم دوستان به دل نگیرن :d

شما حرفت سنده چرا به دل بگیریم :D

راجب فونت هل خودمم قبول دارم خیلی جالب نیست و سعی میکنیم در شماره های بعد عوض کنیم فونتمون رو راجب مطلب گیرز میتونستیم گسترده ترش کنیم ولی توجه کنی 17--18 صفحست کل مجله رو گرفته:D و محدودیت اجازه نمیداد بیشترش کنیم اون مورد من عذر میخوام فقط احتمال دادم که باشه البته عکسم بغلش گذاشتم طراحی صفحات حقیقتش گرافیستا خیلی زحمت کشیدن ولی نکته ی خاصی هست و ایده ای واسه بهتر شدنش دارید به کمال میل مپذیریم

در کل واقعا ممنون از نکته سنجیتون:x

اقا ببخشید این جمله اخرین اشتباه نوشتم!!!ویرایش

آخرین ویرایش:

Miesam

کاربر سایت
Sep 23, 2005
6,142
نام
Miesam Sh
من واقعا جلوی میثم جان شرمندم و از ایشون عذر خواهی میکنم
خواهش میکنم.

من یه نگاه کلی کردم نظرم رو میگم انشاالله به کسی بر نخوره مجله قسمت اولش بود و همه ایراد هایی که داشت خب به جا بودن و انشاالله حل میشه.

اولین نکته منفی مجله فونت بود یک این که Bold بودن در حالی که برای یک مجله چندان جالب نیست چنین حالتی دوم این که از فونت های مختلف استفاده شده بود نمونش همین نوشته Batman Arkham City فونت شدیدا بزرگ و Bold هست و اصلا از فونت خوبی هم استفاده نشده و چیدمان هم اصلا خوب نیست.

یک توضیح کلی باید درباره بازی داده بشه که بابا این بازی اومده؟ نیمده ؟ پیش نمایشه؟ نقده چیه؟ سازنده اش کیه؟ ناشرش کیه؟ نویسنده اش کیه؟ این طوری که مثل مهر گذاشتین نویسنده رو گنده بعد یه جا کوچیک اصلا جالب نیست.

یه نوشته ی BF3 رو خوندم این ایراد هارو میگیرم، امیدوارم نویسنده عزیز ناراحت نشند. انشاالله بقیه رو هم میخونم نظرم رو میدم :

تمام اطلاعات منتشر شده از مولتی پلیر BF3 خب اصلا تیتر جالبی نیست، تیتر میتونست اینجوری باشه : هر آنچه باید درباره بخش چند نفره BF3 بدانید. قراره مقاله بنویسید نه گردآوری بعد مولتی پلیر ؟ یه مجله فارسی زبان باید تا جایی که میشه از زبان فارسی درش استفاده کرد.

مقدمه اصلا خوب نیست ویراستار اصلا وقت گذاشته این رو ویرایش کنه؟
سری بازی های میدان نبرد را حتما خیلی ها باهاش آشنا هستن و اولین نسخه بازی سال 2002 منتشر شد و شماره سوم بازی هم ماه اکتبر امسال عرضه خواهد شد.

شما متن رو ببینید اصلا خوب نیست برای یک شروع؟ خیلی محاوره ای هست. اولین نسخه بازی عرضه شد یکهو پرید به سومین نسخه؟ این ایراد بیشتر به ویراستار باید گرفت به نظرم.

حتما نام سری بازی های میدان نبرد (BattleField) را شنیده اید، این سری برای اولین بار در سال 2002 به دنیای بازی های رایانه ای قدم گذاشت و پس از فراز و نشیب های فراوان حال سومین نسخه از BF قرار است در ماه اکتبر (مهر ماه) مهمان خانه های شما باشد. شهرت این سری را می توان وابسته به بخش چند نفره قدرتمند آن دانست که با وجود بخش نقشه های بزرگ و...

نمیگم چیزی که نوشتم خوبه ولی مطمئنا بهتر چیزی هست که نوشته شده.

بعد میرسیم به بخش مشخصات کلی بازی خب شما اینجا ذکر کردید مشخصات کلی بازی دیگه چرا نوشتید سازنده بازی؟ ناشر بازی؟ وقتی نوشتید مشخصات کلی بازی دیگه نیازی نیست هی بازی رو تکرار کنید، ناشر، سازنده و...

بعدشم مجله قرار فارسی باشه Possibly On Wii U یعنی چی خب؟
ژانر - سبک ؟ ژانر = سبک در اصل نوشتید : سبک - سبک یا ژانر - ژانر ...
که اونم بهتر بود می نوشتید سبک : اول شخص تیر اندازی (First-person shooter )

===================
خداوکیلی ویراستار کاری کرده؟ :D چون من متن خودم رو خوندم دیدم یه سری اشتباهات تایپی و شاید غلط املایی :-" توش هست اصلاح نشده مثلا یه جا نوشتم کهبار که خب باید جدا می شد که بار باید می شد یا یه جا دیگه نوشتم ادامه ی که باید ادامه ای باشه :D سوتی های خودم هستن البته :-".

happypooya

کاربر سایت
Jun 27, 2011
754
نام
پویا
که اونم بهتر بود می نوشتید سبک : اول شخص تیر اندازی (First-person shooter )

تیراندازی اول شخص از همه ش بهتره!

یه مجله فارسی زبان باید تا جایی که میشه از زبان فارسی درش استفاده کرد.

کاملا موافقم. هر چند در همین جمله واژه ی "درش" نابه جاست و باید بگیم "در یه مجله..." :d

من هنوز فرصت نکردم بخونم. ولی اعتقاد شخصیم بر اینه که در متونی این چنین، باید کاملا فارسی معیار رعایت بشه و در صورت لزوم متون توسط یک ویراستار ویرایش بشه. غلط املایی، خوب به هیچ وجه پذیرفته نیست. به دو دلیل: یکی واقعا این اشتباهات حتی اگه تایپی باشند، از کیفیت زحماتی که کشیده شده کم می کنند. دوم اینکه این کار به زبان فارسی لطمه می زنه. هنوز که هنوزه خیلی ها می نویسند "سپاسگذارم" یا "می گزارم". رعایت این مسئله ی ساده اما پر اهمیت خیلی به ارج و قرب مجله کمک می کنه.

Panther_X

کاربر سایت
May 31, 2011
1,204
ممنون از انتقادات و پیشنهاداتتو متاسفانه ویراستار ما واقعل ضعیف عمل کرد و برای خود من جای شرمندگی داره شماره اول چون وقت تست و... نداشتیم یسری اعضا رو انتخاب کردیم همینجوری البته از کار همشون تا حدی راضی هستیم...

احتمالا مجله رو به ماهنامه تبدیل میکنیم و گرافیستان و تحریریه نیز جذب میکنیم بزودی فراخوانی برای همکاری خواهیم داد ...

دوستان حتما هر ایرادی داره بیان کنید ...تو سایت پردیس همه ایرادها رو گفتن حتی قسمتی از فامیل من اشتباه نوشته شده!!!در کل کار ویراستار اصلا خوب نبود بعضی مطالب ناقص بودن متاسفانه بخاطر محدودیت بعضی جاهاشونو حذف کردین اما از شماره بعد سعی میکنیم همه چیز طبق برنامه ریزی باشه...

Nilooofar

کاربر سایت
Apr 15, 2011
417
نام
Niloofar
سلام من گرافیسته این مجلم. من و مهدی واقعا کار کردیم روش واقعا اگه اشکالی داره به بزرگی خودتون ببخشید 80 صفحه خیلی زیاد بود حتما در شماره بعدی جبران میکنیم.
البته اگه من رو نندازن بیرون :-s:-s:d

• Like
Reactions: Panther_X

Panther_X

کاربر سایت
May 31, 2011
1,204
دوستانی از طریق P.M ترجیح دادن انتقادهاشونو بگن و بیشتر مربوط به طراحی صفحات و ویراستاری بود ...شماره اول بود و واقعا ایراداتی زیادی داشت طراحی صفحات دوستان درست میگن نیاز نیست اینقدر شلوغ یا بعضی جاها خیلی بد باشه ما از شماره های بعد سعی خواهیم کرد مجله های الکترونیکی دیگر رو الگوی کار خودمون قرار بدیم مثلا PC Game طراحی صفحاتش از ما سادع تر اما زیبا تره ما سعی میکنیم همه جوانب رو در نظر بگیریم ویراستارها هم حتما عوض خواهند شد

بزودی یک فراخوانی برای همکاری در تاپیک اعلام میشه...

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر