مایکل پچتر: احتمال معرفی PS4 در E3 2012 صفر است..!

زمان معرفی نسل بعد کنسولها از نظر شما..؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    132

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
12,955
نام
محمد امین
78080483199673938745.jpeg

بعد از یک سال فوقالعاده با عناوین زیاد و عالی که قدرت این نسل را به طور کامل به نمایش گذاشت شاید اکثر گیمرها به نوعی از این نسل اشباح شده باشند و بیشتر از هر زمانی انتظار معرفی کنسولهای جدید با قدرت و نوآوری بیشتری را میکشند و سال 2012 را زمان معرفی کنسولهای نسل بعد توسط سونی و ماکروسافت اعلام میکنند. اما مایکل پچتر تحلیل گر و پیش گوی معروف صنعت گیم نظر دیگری را دارد..

پچتر اعتقاد دارد که احتمال معرفی PS4 در سال 2012 چیزی نزدیک به صفر است و فقط 20 درصد احتمال برای ماکروسافت قائل است که XBOX بعدی خود را در این سال معرفی کند او هنوز این نسل را برای کنسولها تمام شده نمیداند و اعتقاد دارد برنامه های که سونی و ماکروسافت برای این کنسولها ترتیب داده اند هنوز به بازده کامل نرسیده و همچنان میتواندد روی آنها مانور بدهند سونی به تازگی PSVITA را روانه بازار کرده است و رابطه ان را با PS3 به طور کامل معرفی کرده و این انتظار میرود که حداقل دو سال ادامه داشته باشد که شانس معرفی کنسول بعدی سونی را در این سال بسیار پایین میاورد. ماکروسافت نیز آمادگی کافی برای معرفی کنسول بعد خود در E3 ندارد و نمیتواند بازی های زیادی را در این زمان معرفی و عرضه کند و از سوی دیگر MS همچنان از بازار 360 و کینکت سود میبرد و به نظر این شرکت برنامه ریزی خود را تا 2014 ادامه دهد..

Romell

عضو تحریریه
Sep 21, 2007
4,765
نام
امین
انقدر شایعات زیاد شده که واقعا نمیشه قضاوت درستی انجام داد ولی هر چی که هست خیلی از کارشناسان و سایت ها بیشتر گفتن که نمایشگاه e3 امسال رو نمایی خواهد شد البته تا خود مایکرو وسونی تا به چشم خودمون نبینیم همه این صحبت ها شایعه هستش ولی اگه به 2013 معرفی کنسول جدید موکول بشه اخبار نسل بعد خیلی زود تبلیغاتش به بیرون درز پیدا کرده که به نظر من کمی عجیبه

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
16,959
نام
آریا
من نمیتونم درک کنم چرا ملت دارن خودشون رو به معنای واقعی جِر میدن که نسل بعد رو ببینند؟ الان در بالاترین سطح آشنایی بازیساز ها با کنسول ها هستیم، موتور ها به حداکثر بهینه سازی شده برای کنسول ها رسیدن، بهترین زمان برای خلق بازی هایی هست که صرفا گرافیک نیستند.
الان میتونیم یه KZ ببینیم که داستان داره، گیم پلی داره، یه Gears Of War ببینیم که فقط گرافیک نباشه. الان میشه شاهکار هایی مثل RE4 یا MGS3 دید . . .
ولی خب یه عده نشستن خودشون رو میکشن نسل بعد بیاد و سازنده ها باز مانور بدن روی گرافیک و همه چیز رو فراموش کنند :|.
میثم اتفاقآ توی این مدت چیزی که من توی بازیسنتر دیدم اینه که اکثرآ دوست دارن نسل بعد دیرتر شروع بشه ! :D دلیلش هم مشخصه ! قیمت کنسول ها اول هر نسل توی ایران خیلی بیشتر از قیمت واقعی هست و مسائل کپی خورینگ و اینا هم که دیگه کلی معضلات ایجاد میکنه ! :D وگرنه یه خارجی که برای هر بازی 60 دلار میده فکر کنم خیلی از نسل بعد استقبال کنه. چون فقط باید اولش یه کنسول بخره (به قیمت 6،7 تا بازی اوریجینال) و بعدش دیگه میتونه با همون پولی که برای بازی های این نسل میده ، بازی هایی با کیفیت بیشتر رو تجربه کنه.

یه نگاه به بهترین IP های هر نسل بنداز ! اکثرآ (نه همه) توی سال های اول عرضه کنسول ها منتشر شدن. همین نسل بازی های Mass Effect , Gears of War , Uncharted , Assassin`s Creed , Portal , Modern Warfare , BioShock , Rock Band , LittleBigPlanet و ... همشون توی 2 سال اول عرضه کنسول ها اومدن ! البته بازی های بزرگ دیگه ای هم هستن که دیرتر اومدن ولی شاید بشه گفت 80،90% بازی هایی که این روزا محبوب هستن تا 2007 (دومین سال 360) یا 2008 (دومین سال PS3) عرضه شدن.
کلآ بازیسازها اوایل نسل بیشتر ریسک میکنن برعکس اون اواخر که این ریسک کردن ته میکشه و بازی های جدید کمتری رو شاهد هستیم ! :D
اون RE4 و MGS3 که گفتی هم هر دو 4 سال و نیم بعد از اومدن GC و PS2 منتشر شدن ! :D الآن دیگه 6 سال از شروع این نسل میگذره و داره از مرحله پوسیدگی هم رد میشه ! :D

Miesam

کاربر سایت
Sep 23, 2005
6,142
نام
Miesam Sh
میثم اتفاقآ توی این مدت چیزی که من توی بازیسنتر دیدم اینه که اکثرآ دوست دارن نسل بعد دیرتر شروع بشه ! :D دلیلش هم مشخصه ! قیمت کنسول ها اول هر نسل توی ایران خیلی بیشتر از قیمت واقعی هست و مسائل کپی خورینگ و اینا هم که دیگه کلی معضلات ایجاد میکنه ! :D وگرنه یه خارجی که برای هر بازی 60 دلار میده فکر کنم خیلی از نسل بعد استقبال کنه. چون فقط باید اولش یه کنسول بخره (به قیمت 6،7 تا بازی اوریجینال) و بعدش دیگه میتونه با همون پولی که برای بازی های این نسل میده ، بازی هایی با کیفیت بیشتر رو تجربه کنه.

یه نگاه به بهترین IP های هر نسل بنداز ! اکثرآ (نه همه) توی سال های اول عرضه کنسول ها منتشر شدن. همین نسل بازی های Mass Effect , Gears of War , Uncharted , Assassin`s Creed , Portal , Modern Warfare , BioShock , Rock Band , LittleBigPlanet و ... همشون توی 2 سال اول عرضه کنسول ها اومدن ! البته بازی های بزرگ دیگه ای هم هستن که دیرتر اومدن ولی شاید بشه گفت 80،90% بازی هایی که این روزا محبوب هستن تا 2007 (دومین سال 360) یا 2008 (دومین سال PS3) عرضه شدن.
کلآ بازیسازها اوایل نسل بیشتر ریسک میکنن برعکس اون اواخر که این ریسک کردن ته میکشه و بازی های جدید کمتری رو شاهد هستیم ! :D
اون RE4 و MGS3 که گفتی هم هر دو 4 سال و نیم بعد از اومدن GC و PS2 منتشر شدن ! :D الآن دیگه 6 سال از شروع این نسل میگذره و داره از مرحله پوسیدگی هم رد میشه ! :D
اتفاقا منظورم از ملت همین خارجکیا بود که هی خبر نسل بعد میدن :D.

خب همین بازی هایی که میگی اومدن همشون اول نسل اومدن، بعد شروع کردن دور در جا زدن و هی برای خودشون شروع کردن گشتن :D.
الان تازه آخرای نسل داریم بازی های قشنگی میبینیم، مثلا Deus Ex رو ببین، یا همین Hitman جدید یا تام رایدر یا بازی هایی مثل این ها، الان دیگه سازنده ها وقت میکنن بچسبن به چیز های جدید تر، نگاه کن مثلا بازی های مختلف رو بسنج با هم ببین این اواخر نسلی چقدر گیم پلیشون داره متنوع تر میشه. کلا شروع یک نسل اوایلش خیلی عالیه، مثلا یک سال اولش! یا شایدم دو سال اولش ولی بعدش میوفتن تو یه کورس گرافیک که کی بهتر گرافیک میسازه و گیم پلی و داستان به خصوص اصلا فراموش میشه . . .
همین بازی هایی که گفتی رو نگاه کنی به حرفم میرسی MW یا AC یا U یا G.O.W یا حتی ME همشون شدن فقط ارتقاء گرافیک . . .

MGS3 و RE4 پایان نسل قبل اومدن دیگه :D، وقتی که تقریبا PS2 و GC از رده خارج شدن :D.

کلا مخالف شروع یک نسل جدید هستم هرچند مثلا الان Batman AC روی PC قابل مقایسه با کنسول ها نیست یا Saints row وقتی روی PC میری قشنگ حس میکنی یک نسل جلو ترن :| اما با این حال شروع یک نسل خرید یک کنسول جدید، بدست آوردن فن بیس، تبلیغات و... باز باعث میشه خلاقیت ها کاهش پیدا کنه مخصوصا که با شروع نسل جدید و افزایش سخت افزار و افزایش هزینه های ساخت بازی میزان ریسک پذیری از اینی که هست هم پائین تر میاد :D.

در مورد سخت افزار توصیه میکنم اول صبر کن تا به صورت قطعی و رسمی مشخص بشه که سخت افزار wii u در چه سطح و level ـی قرار داره بعد رای صادر کن !
یعنی شما فکر میکنی، نینتندو میاد یک وسیله میده سه برابر قدرت مثلا یک 360؟ خودت داری میگی Wii رو با یه قدرت از رده خارج شده عرضه کرد. حالا Wii U رو . . .

آخرین ویرایش:

789

کاربر سایت
Oct 17, 2005
846
نام
رامتین
به نظر من توی E3 امسال هر دو شرکت به معرفی مختصر کنسول های نسل بعدشون بپردازن و یک دورنمایی رو برای علاقه مندان و طرفداران این صنعت توصیف کنند. اما معرفی نهایی میره برای 2013 و عرضه هم اواخر 2013 یا 2014. نینتندو یا سونی و مایکروسافت که تنها نیستند بلکه چندین شرکت هستند که ذینفع هستند در این زمینه و بعد از اون هم استودیو های بازیسازی. یه مورد دیگه یه سری از بازی ها مثل GTA V یا Halo 4 The last of us و The last guardian و سایر بازی هایی که دارن میان به نحوی تکلیف این نسل رو مشخص میکنند.دوستان به فروش کنسول ها توجه کنند و میزان فروش امسال رو با فروش سال قبل در همون سه ماهه مقایسه کنند.

bahramffx

دو حلقه
کاربر سایت
Nov 11, 2006
540
نام
bahram
سلام من 10 ماه پیش تو این تایپیک گفتم :
forum.bazicenter.com/thread40205/#post1338685
و باز هم اینو میگم
2011 صحبتها و شایعات نسل بعد
2012 پیشنمایش نسل بعد
2013 نمایش نسل بعد
2014 شروع نسل بعد
( این بید نظر من );)

البته امکان داره به خاطر رسیدن به تعطیلات کریسمس تا پایان سال 2013 کنسولها رو عرضه کنن واسه همین تو نظر سنجی زدم 2013

Corrinne Yu

کاربر سایت
Aug 11, 2008
676
نام
Mahdi
یه سری از این تحلیل گرا رو انگار دنبالشون کردن که نظر بدن
همه میدونن همچین احتمالی وجود نداره بعد این اومده واسه ما گفته احتمالش صفره !

یکی نیست بگه آخه مگه مجبوری نظر میدی ؟
خب منم از الان میگم دوربین Kinect 2 هم سال 2012 عرضه نمیشه !

عجب بابا :|

*Mohamad*

کاربر سایت
Aug 5, 2011
321
نام
Mohamad
این پچتر آخه چکارست؟رئیس سونیه؟رئیس ماکرو؟؟؟رئیس راک استاره؟؟ که میاد میگه پی اس 4 امسال نداریم..... جی تی ای انقدر فروش میکنه و....

hmd2009

کاربر سایت
Oct 3, 2008
4,585
نام
حمید
نتندو با یه سینی و کنسولی که حد توانش یک چیزی مابین X360 و PS3 هست، میخواد بازار رو به دست بگیره ؟ :|.
نسل بعدی هم در کار نیست. اگر خیلی هم Wii U سیستم آنچنانی داشته باشه که نداره. بازی های مولتی به دلیل وجود قوانین مخصوص روی همه پلتفورم ها یکسان خواهند بود.
فعلا میشه قربانی رو Wii U دونست.

تو E3 اWii U رو معرفی کردن یه بازیشم نشون دادن یه انیمیشن بود بازی بود نمیدونم خلاصه نشون دادن یه پرنده بود پرواز میکرد گرافیک خوبی داشت اما نه خیلی خفن. ولی خداییش Nintendo 3DS ترکوند با فروشش .:)

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر