شایعه مایکروسافت و نینتندو درفکر نسل بعد؟

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

Reza Razor

کاربر سایت
Jul 25, 2007
1,487
طبق گفته های تقریبا تایید شده; مایکروسافت به دنبال برنامه ریزی برای کنسول XBOX دیگری است.
همانند مایکروسافت نینتندو هم کم کم به این فکر افتاده اما برای کنسول دستیه موفقش یعنی DS!
گفته میشود انویدیا طی قراردادی با نینتندو وظیفه ی طراحی چیپست گرافیکی این کنسول دستی جدید را برعهده دارد.
بر طبق منابع و اخبار موصغ ما نام این چیپ ست انویدیا برای DS جدید TEGRA است. چیپ ستی که هم اکنون برای دستگاههای همراه مولتی مدیایی همچون ZUNE HD مورد استفاده قرار میگیرد. دستگاهی که قرار است تا اواخر امسال بازیهای 3 بعدی ای هم برایش ریلیز شوند.
این چیپ ست بر خلاف مدلهای کنونی DS وظیفه ی پردازشی و گرافیکی کنسول را بطور همزمان انجام میدهد!

NVIDIA_Tegra_39651_640screen.jpg

گفته شده در TGS 2010 همزمان با ارائه ی Project Nathan مایکروسافت از این مدل جدید از DS پرده برداری میشود.

همچنین مایکروسافت نیز طبق گفته هایی در فکر پردازنده ی گرافیکی جدید برای XBOX جدیدش است و اینبار نیز به سراغ ATI رفته است. ATI ای با حضور پررنگش در بازار کنسولهای فعلی همچنون Xbox 360 , Nintendo Wii جای پررنگی از بازار در مقابل حریفش nVidia و کنسول Playstation 3 اشغال کرده.

ati_logo_03349_embed.jpg

طبق برنامه های مایکروسافت و سونی قرار بود این شرکتها در سال 2010 خودشان را برای ارائه ی کنسولهای جدید آماده کنند که رکود اقتصادی این اتفاق را تا سال 2012 به تعبیق انداخته پس نمیتوان زمان نزدیکی را برای ارائه ی آن در نظر داشت.
البته مایکروسافت ; نینتندو و سونی رسمن از صحبت در این موارد خودداری میکنند.
از ظواهر اینطور بنظر میرسد که اینبار نینتندو به سمت گرافیک نظر بیشتری دارد و استفاده از چیپ ست ZUNE HD موعد این موضوع است.
مایکروسافت هم از انتخاب ATI در این نسل خود پشیمان نبوده و قصد ادامه ی سیاست های قبلی خود را دارد×

منبع

آخرین ویرایش:

Silent Death

کاربر سایت
Aug 21, 2009
1,158
نام
احمدرضا
به نظر من که Nvidia بهتر هست تا ATI و این رو از روی تجربه میگم!!! چون من همین دو هفته پیش یک گرافیک 1024 مگابایت Point of View با چیپست انویدیا گرفتم (متاسفانه دیشب به دلیل گیر کردن یک کابل لعنتی تو فنش سوخت!!! و باید ببرم گارانتی سنتر!!!:biggrin1:) کیفیت تصویر روی مانیتور CRT عهد بوقی من عالی بود ولی الآن که یه ATI 512 دارم کار میکنم خیلی تصویر بده! یعنی بد نیست ها!! نسبت به اون انویدیاهه بده!!!

راستی به نظر من کنسول های نسل هشتم تا سال 2012 نمیان!!!:biggrin1: اگه هم بیان سود خالصی نسیب سونی میشه!!! یعنی کلا سونی رقابت رو میبره!!! چرا؟؟!! الان میگم:

صاحب امتیاز اصلی تکنولوژی بلو-ری همین سونی جون من هست و اون طور که من شنیدم هر شرکتی که بخواد از بلو-ری استفاده کنه باید رو هر عدد بلو-ری 30 (شایدم کمتر:biggrin1:) دلار به سونی باج بده!!! توی نسل بعد هم دیگه MS نمیتونه بیاد بازی هاش رو روی DVD 9 بزنه!!! میتونه؟؟؟! "نه"
در نتیجه مجبوره از بلو-ری استفاده کنه و روی هر بازی 30 دلار (بازم شاید کمتر!! نمیدونم!!:biggrin1:) به سونی باج بده!!! در نتیجه نون سونی تو روغنه!!! :laughing: :laughing: :laughing:

خیلی ممنون!

vivanred

کاربر سایت
Oct 26, 2008
7,163
نام
Alireza
اگه راستش رو بخواین همیشه ATI بهتر از NVIDIA بوده اما چون مدل های تقلبیش تو ایران زیاده بوده نمیشه فهمید کدوم اصله دقیقا من قدیم یکی داشتم واقعا راضی بودم البته این مال قدیم هستش .

الان که NVIDIA رو هر کسی نگاه کنه میفهمه بهترین کارت گرافیک های حال حاظر مال NVIDIAهستش .

Mamad Ripper

کاربر سایت
Aug 19, 2008
2,368
نام
محمد
اگه راستش رو بخواین همیشه ATI بهتر از NVIDIA بوده اما چون مدل های تقلبیش تو ایران زیاده بوده نمیشه فهمید کدوم اصله دقیقا من قدیم یکی داشتم واقعا راضی بودم البته این مال قدیم هستش .
کاملاً موافقم...
صاحب امتیاز اصلی تکنولوژی بلو-ری همین سونی جون من هست و اون طور که من شنیدم هر شرکتی که بخواد از بلو-ری استفاده کنه باید رو هر عدد بلو-ری 30 (شایدم کمتر:biggrin1:) دلار به سونی باج بده!!! توی نسل بعد هم دیگه MS نمیتونه بیاد بازی هاش رو روی DVD 9 بزنه!!! میتونه؟؟؟! "نه"
در نتیجه مجبوره از بلو-ری استفاده کنه و روی هر بازی 30 دلار (بازم شاید کمتر!! نمیدونم!!:biggrin1:) به سونی باج بده!!! در نتیجه نون سونی تو روغنه!!!
من در این زمینه که شرکت های دیگه باید به Sony طبق گفته ی شما باج بدن ندارم ولی اینو میدونم که هر شرکت که بخواد از یه تکنولوژی استفاده کنه باید به دارنده ی حق امتیاز تکنولوژی هزینه پرداخت کنه البته نه اینطور که شما میگی من نمی دونم این قضیه 30 دلار رو شما از کجا آوردی!!
استفاده از تکنولوژی های نو اینطور نیست که برادر من،مگه تاکسی سرویسه که پورسانت بگیره؟شرکت ها(مثل Samsung و LG که در حال حاضر اینکارو کردن)مجوز(لیسانس)استفاده رو از Sony میخرن و محصولات مختلف تولید میکنن،اگه اینطوری که شما میگی باشه که تمام شرکت های فیلم سازی هالیوودی تا الآن نابود میشدن!!چون مثلاً Best Buy یا Target فیلم های جدید بلوری رو زیر 17 دلار میفروشن حالا توجه داشته باشین که از شرکت ها چقدر میخرن،بعد مگه چقدر درآمد رو فیلم های DVD یا Blu-ray هست که هرچقدرش رو پورسانت بدن؟؟؟
از تمام این حرفها گذشته،شما از کجا مطمئنی که Microsoft از Blu-ray استفاده میکنه؟شاید Toshiba-Samsung موفق به عرضه ی Media جدید شدن(کمااینکه شایعاتی هم وجود داره).
Ages...

only_crysis

کاربر سایت
Apr 21, 2009
1,693
نام
مازیار
البت یه چیزی من بگم.درستش اینه که بگیم کدوم پلتفرم به عنوان دومین پلتفرم نسل بعد رو شروع میکنه چون PC همین الان هم خیلی خیلی از نظر گرافیک(دقت کنید گفتم گرافیک نه چیز دیگه ای) جلوتر از کنسولاست و یه خیز بلندی واسه نسل بعد برداشته و تقریبا میشه گفت مراحل اولیه نسل بعد رو داره طی میکنه

MohsenV

کاربر سایت
Aug 25, 2009
387
نام
محسن
ماکروسافت که گفت Xbox360 + Natal خودش یه نسل دیگه ست !
امیدوارم نسل بعدی چند سال بعد از Natal ایجاد بشه...

vivanred

کاربر سایت
Oct 26, 2008
7,163
نام
Alireza
اما شما سونی رو دست کم گرفتین الان .

شک نکنید سونی از وقتی که کنسول PS3ش طراحی ش تموم شده تا الان دیگه مشخص کرده برای نسل بعد چی میخواد بده بیرون .

اگه به زمان قبل از عرضه PS3 یک نگاه کلی کنید میفهمید که خود شرکت سونی از زمان صرف شده بین عرضه PS2 تا قبل از ساخت PS3 در حال تحقیق بود .

اما الان دیگه تحقیق هاش بیشترش تموم شده و دیگه معلومه چی میخواد برای نسل بعدش بده بیرون .

فقط موندم از چه CPU میخواد استفاده کنه از CELL دوتای یا از یک مدل بهینه شده CELL استفاره میکنه .

راجب نسل بعد هم به نظرم ماکروسافت حق استفاده رو از سونی میگیره و اون ها هم نسل بعد از BD استفاده میکنن .

چون الان دیگه قضیه DVD به صورت کلی داره به فنا میره و داره جاش رو به BD میده وقتی BD میتونه تا 100 گیگ حتی 500 گیگ BD داشته باشه هیچ شرکتی حالا حالا ها فکر نمیکنم به فکر ساخت مدل جدیدی از حافظه های این جوری بیفته مگر این که فکر من درست باشه و یک مدل هارد های جدید با ظرفیت بالا بسازن و بسیار ارزان که بشه بجای BD از اون ها استفاده کرد.

Silent Death

کاربر سایت
Aug 21, 2009
1,158
نام
احمدرضا
من در این زمینه که شرکت های دیگه باید به Sony طبق گفته ی شما باج بدن ندارم ولی اینو میدونم که هر شرکت که بخواد از یه تکنولوژی استفاده کنه باید به دارنده ی حق امتیاز تکنولوژی هزینه پرداخت کنه البته نه اینطور که شما میگی من نمی دونم این قضیه 30 دلار رو شما از کجا آوردی!!
استفاده از تکنولوژی های نو اینطور نیست که برادر من،مگه تاکسی سرویسه که پورسانت بگیره؟شرکت ها(مثل Samsung و LG که در حال حاضر اینکارو کردن)مجوز(لیسانس)استفاده رو از Sony میخرن و محصولات مختلف تولید میکنن،اگه اینطوری که شما میگی باشه که تمام شرکت های فیلم سازی هالیوودی تا الآن نابود میشدن!!چون مثلاً Best Buy یا Target فیلم های جدید بلوری رو زیر 17 دلار میفروشن حالا توجه داشته باشین که از شرکت ها چقدر میخرن،بعد مگه چقدر درآمد رو فیلم های DVD یا Blu-ray هست که هرچقدرش رو پورسانت بدن؟؟؟
از تمام این حرفها گذشته،شما از کجا مطمئنی که Microsoft از Blu-ray استفاده میکنه؟شاید Toshiba-Samsung موفق به عرضه ی Media جدید شدن(کمااینکه شایعاتی هم وجود داره).
Ages...

منم که گفتم شایدم کمتر:biggrin1:!!! یه جا بود نوشته بود که "مایکروسافت داره یه بلو-ری درایو اکسترنال برای 360 میسازه" (سایت معتبری هم بود) و یکی تکذیب کرده بود و گفته بود که اگه اینطور باشه مایکروسافت باید روی هر بازی که میفروشه 30 دلار به سونی باج بده!!! :laughing: :laughing: :laughing: و مایکروسافت زیر بار چنین ننگی نمیره :biggrin1: که بخواد به رقیبش روی فروش هر بازی باج بده!!!:biggrin1:

اگه هم کسی سونی رو دسته کم بگیره باید دیگه مایکروسافت رو اصلا نبینه!!! :biggrin1:

maapor

کاربر سایت
May 16, 2009
1,502
ati یکی از ارزانترین و بهترین کارتهای موجود است من 4870 را دارم ماشالله کرایسیس را 1200 * 1920 با antialiasing 2x با تنضیمات very high با 30 فریم اجرا میشه قیمتش هم مفت است حالا بگذریم .
Nintendo باید wii را عوض کند چون نه کیفیت بالایی دارد و نه بازی هاش برای گیمهای حرفه ای طرفدار دارد;)

semejpc

کاربر سایت
Dec 26, 2008
1,605
نام
سهیل
ati یکی از ارزانترین و بهترین کارتهای موجود است من 4870 را دارم ماشالله کرایسیس را 1200 * 1920 با antialiasing 2x با تنضیمات very high با 30 فریم اجرا میشه قیمتش هم مفت است حالا بگذریم .
Nintendo باید wii را عوض کند چون نه کیفیت بالایی دارد و نه بازی هاش برای گیمهای حرفه ای طرفدار دارد;)
خود نینتندو هم میگه ما گیمران غیر حرفه ای را هدف گرفته ایم

r0ss0neri

کاربر سایت
Jun 2, 2009
2,301
نام
MaHDi
به نظر من که Nvidia بهتر هست تا ATI و این رو از روی تجربه میگم!!! چون من همین دو هفته پیش یک گرافیک 1024 مگابایت Point of View با چیپست انویدیا گرفتم (متاسفانه دیشب به دلیل گیر کردن یک کابل لعنتی تو فنش سوخت!!! و باید ببرم گارانتی سنتر!!!:biggrin1:) کیفیت تصویر روی مانیتور CRT عهد بوقی من عالی بود ولی الآن که یه ATI 512 دارم کار میکنم خیلی تصویر بده! یعنی بد نیست ها!! نسبت به اون انویدیاهه بده!!!

راستی به نظر من کنسول های نسل هشتم تا سال 2012 نمیان!!!:biggrin1: اگه هم بیان سود خالصی نسیب سونی میشه!!! یعنی کلا سونی رقابت رو میبره!!! چرا؟؟!! الان میگم:

در نتیجه مجبوره از بلو-ری استفاده کنه و روی هر بازی 30 دلار (بازم شاید کمتر!! نمیدونم!!:biggrin1:) به سونی باج بده!!! در نتیجه نون سونی تو روغنه!!! :laughing: :laughing: :laughing:

خیلی ممنون!
شما که اینجوری کارت گرافیک را مقایسه میکنی بهتره که مقایسه نکنی.توهین نیست ولی قدرت یک کارت گرافیک به رمش نیست به gpu ه ...

S1NA

کاربر سایت
Mar 7, 2009
937
نام
سينا
قدرت یک کارت گرافیک به رمش نیست به gpu ه .....
قدرت کارت گرافيک !
عذر ميخوام مثل اينکه اشتباه نوشتيد .

Silent Death

کاربر سایت
Aug 21, 2009
1,158
نام
احمدرضا
شما که اینجوری کارت گرافیک را مقایسه میکنی بهتره که مقایسه نکنی.توهین نیست ولی قدرت یک کارت گرافیک به رمش نیست به gpu ه ...
شما هم بهتره اول بری حرف زدن و فرق GPU و رم رو بفهمی بعد بیای اشکال ما رو بگیری!!!

اگه هم توهین شده ببخشید :biggrin1:!!! جسارت نکردم:biggrin1:!!! می دونم که توهین شد ولی در جواب توهینی که بهم شد بود!!

sharoshor

کاربر سایت
Mar 6, 2007
1,165
نام
شهاب
شما هم بهتره اول بری حرف زدن و فرق GPU و رم رو بفهمی بعد بیای اشکال ما رو بگیری!!!

اگه هم توهین شده ببخشید :biggrin1:!!! جسارت نکردم:biggrin1:!!! می دونم که توهین شد ولی در جواب توهینی که بهم شد بود!!
فکر کنم شما باید اول ........

عزیز شما اومدی 2 تا مدلو تنها بر اساس مقدار حافظه کارت گرافیک مقایسه کردی که کاری بس اشتباهه.
مثلا کارت 4850 از Ati رو با مقدار حافظه 512 مگابایت داریم.مثل این میمونه که شما بگی 9500 از Nvidia با 1 گیگابایت حافظه از این کارت بهتره.
دیگه از این ساده تر نمیشد بگم.

در ضمن شما بهتره لحن حرف زدنتو عوض کنی اینجا ...... نیست که هرچی بخوای بگی.

Farh@d

کاربر سایت
Jun 5, 2007
8,953
نام
فرهاد
ماکروسافت برای نسل جدید کنسولش باز هم از AMD/ATI بهر میبره و الان هم از پردازنده گرافیکی xeons استفاده میکنه البته هنوز از چه موتوری میخوان استفاده کنن معلوم نیست فقط این بحث هست که بازهم amd/ati استفاده بشه و بله با nintendo خم گویا قرارداد بستند و گویا xeons 360 از Hollywood GPU کنسول wii از معماری بهتری بهره میبره

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر