خبر رسمی مایکروسافت شرکت اکتیویژن را به مبلغ ۶۸ میلیارد دلار خرید | آپدیت : اکتیویژن بیلیزارد به صورت رسمی به خانواده Xbox ملحق شد

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,394
نام
سید محمد حسین
1642512253475.png
به گزارش منابع داخلی وال استریت ژورنال، گویا مایکروسافت توانسته به عقد قرارداد برای خرید اکتیویژن نزدیک شود.
اطلاعات بیشتری فعلا در دسترس نیست و علی رغم منبع معتبر، هنوز نمی توان صحت کامل این قرارداد را تایید کرد

به گفته Dina Bass خبرنگار وبگاه بلومبرگ، ارزش این قرارداد قریب به هفتاد میلیارد دلار تخمین زده شده

ادیت: رسمی شد. مایکروسافت، شرکت اکتیویژن بیلزارد +کینگ رو به زیر مجموعه های خودش اضافه کرد

1642512789894.png

اطلاعات تکمیلی

طبق گفته فیل اسپنسر، از زمان عقد رسمی قرارداد، مدیران اکتیویژن مستقیم گزارشات شون رو به فیل اسپنسر باید ارائه بدن
و این جور که مشخصه حداقل تا زمان عقد رسمی قرارداد، بابی کاتیک کماکان رییس اکتیویژن بلیزارد باقی خواهد ماند

به گفته بابی کاتیک، تاریخ عقد رسمی این قرارداد تو سال مالی 2023 (از جولای 2022 تا ژوئن 2023) تخمین زده میشه
تا اون زمان، اکتیویژن کماکان به فعالیت مستقل خودش زیر نظر بابی کاتیک ادامه میده

آپدیت [20 بهمن]: طبق بیانیه مایکروسافت، کمپانی نه تنها به قراردادهای قبلی پیرامون عرضه فرنچایز Call of Duty روی کنسول های پلی استیشن وفادار میمونه، بلکه بعد از اتمام این قراردادها به عرضه عناوین COD و دیگر بازی های محبوب اکتیویژن روی پلی استیشن ادامه داده و علاقمنده که این رویه رو برای کنسول های نینتندو هم پیش بگیره

بالاخره نبردهای حقوقی مایکروسافت با آمریکا و FTC به انتهای خود رسید

بعد از یک سال و هفت ماه از اعلان خبر ادغام بخش گیمینگ مایکروسافت، ایکس باکس، با مجموعه اکتیویژن بلیزارد و گرفتن تاییدیه های متعدد از کشورهای مختلف و علی رغم مخالفت بریتانیا
نهایتا بعد از یک نبرد حقوقی طولانی با کمیسیون تجارت آمریکا (FTC) بر سر قانونی بودن و عادلانه بودن این ادغام، در تاریخ 11 جولای 2023، با رای مثبت قاضی دادگاه به نفع مایکروسافت، بالاخره این قرارداد یک قدم دیگر به عملی شدن نزدیک تر شد.
حال تنها مانع بین مایکروسافت و این قرارداد، مخالفت CMA و بریتانیا است که گویا قرار است دوباره به مرحله مذاکره کشیده شود.

در نهایت در تاریخ اکتبر 2023 اکتیویژن بلیزارد به ایکس باکس ملحق شد

بعد از یک سال و ده ماه از اعلان خبر ادغام بخش گیمینگ مایکروسافت، ایکس باکس با مجموعه اکتیویژن بلیزارد تنها مانعی که بر سر راه هر دو کمپانی بود، تاییدیه CMA بریتانیا بود.
این امر نیز بعد از تعهد مایکروسافت در زمینه بخش کلاود و انعقاد قرارداد و دادن حق امتیاز به یوبیسافت برای انتشار بازی های کلاود در اروپا، در نهایت مایکروسافت موفق شد تاییدیه بریتانیا را نیز از آن خود کند
و بالاخره با دادن تریلری از طرفی مایکروسافت خبر ملحق شدن اکتیویژن به مایکروسافت به صورت رسمی تایید شد.

آخرین ویرایش:

Roozbeh7

کاربر سایت
Mar 20, 2019
2,022
نام
روزبه
Sony’s Chief Executive Officer Kenichiro Yoshida has said the business should be judged by the number of active users, not the number of hardware units sold.

Sony CEO Yoshida says PlayStation Platform Should be Judged by User Count, not Hardware Units Sold
به به اقا بابک کم پیدا

مشتی منظورش تعداد کاربر های فعال هست

نه تعداد تیر های شلیک شده 😂😂که فیل اعلام می کرد

در ضمن هرچی تعداد فروش محصول بیشتز باشه مشخصا تعداد کاربر ها بیشتر میشه

Wolff

کاربر سایت
May 24, 2023
634
جدی دنیا موازی خوش می گذره 😂؟
همین الان حساب کنی تا اینجا نسل تعذاذ بازی های تاپ و انحصاری Psاز جمع نسل ۸و ۹ باکس بیشتر بوده 😂😂😂

در ضمن استارفیلد بازی خیلی خوبی میزنه

و در مورد زمین بازی امار فروش تعداد بازی انحصاری و فناوری کلاس توجیحی برای عمو فیل بزازیم😂
فرست پارتي نسل نه
ديمون سولز ريميك
رگناروك
هورايزن
گرن توريسمو
رچت
اسپايدي مورالسو اسپايدي ٢

فورزا
فلايت سيم
هيلو اينفينيت
استارفيلد
موتوراسپورت
ردفال
پنتيمنت

نكنه دث لوپ و گوست واير و فاينال و استري رو هم انحصاري حساب كردي؟

الان نپري دايركتورز كات سوشيما و. ريميك لست يك رو بياري وسط

Maniac Gamer

کاربر سایت
Oct 21, 2008
2,771
نام
مارشال
اگه درست متوجه شده باشم مایکروسافت پارسال میخواست یه قرارداد 5 ساله ببنده که همه بازی های اکتیویژن فعلی (به استثنای آیپی های جدید) روی پلی استیشن بیان
این رو قبول نکرده جیمی
بعد الان یه قرارداد بستن که ده سال ولی فقط COD میدیم و این بار جیمی قبول کرده

درسته؟

F1MKe6tWwAQA9d3.jpg

rpg321

کاربر سایت
May 27, 2021
1,031
خوب که همه چیز رسما منتشر شده :)) باز هم دنیای موازی رها نمی کنید =))
View attachment 301299
نسخه بعدی دیابلو 2030
اورواچ بعدی هم نسل بعد
اکتی تا 2027 بازی خاصی نداره ( شاید 2026/2027 یه متای 60/ 70 سری Crash عرضه کنه )
کوروش جان آدم بعضی موقع ها می بره و بعضی موقع ها می بازه . هیچ کس حتی سونی همیشه برنده نیست این حقیقت زندگیه . باید شکست رو بپذیری حتی اگه پذیرفتنش سخت باشه دیگه این قدر حرص نخور و قبولش کن.

Wolff

کاربر سایت
May 24, 2023
634
کوروش جان آدم بعضی موقع ها می بره و بعضی موقع ها می بازه . هیچ کس حتی سونی همیشه برنده نیست این حقیقت زندگیه . باید شکست رو بپذیری حتی اگه پذیرفتنش سخت باشه دیگه این قدر حرص نخور و قبولش کن.

كوروش جان لطف كنه بازيهاي مورد علاقش از سوني رو بگه
و ايدي استيمشو بذاره ببينيم چي بازي مي كنه

بحث دفاع از سوني نيست

تو تاپيكهاي سوني دراكمنو ترول مي كنه
تو تاپيك ماكرو هم خود ماكرو رو

تفريحش اينه جلوي خوشحالي يه عده رو بگيره و پيش خودش ذوق كنه

earendilist

کاربر سایت
Feb 12, 2023
820
1. اصلا باختی برای سونی نیست بله زیان خواهد دید ولی نه کاربر سونی بلکه سهامدارانش، که اونم با درایت جیم رایان بهترین مدیر تاریخ PS برطرف خواهد شد
2. کوروش چنان این نبرد حقوقی را حیثیتی کرد که نمیتواند بپذیرد که در ادعاهایش پیروز نشده

اینجا اینقدر برخی نگران سهام سونی تعداد پلیرهای که در اینده به سمت پتلفرم رقیب کوچ میکنند هستند که خود جیم رایان نیست بعدش به ما میگن فرومر
این درگیری حقوقی مانند هر درگیری دیگر(مثل جنگ اوکراین) برای من جذاب تر از انچه بود که در زندگی عادی تجربه میکردم بابت همین مشتاق بودم خبرها را دست اول پیگری کنم

Wolff

کاربر سایت
May 24, 2023
634
1. اصلا باختی برای سونی نیست بله زیان خواهد دید ولی نه کاربر سونی بلکه سهامدارانش، که اونم با درایت جیم رایان بهترین مدیر تاریخ PS برطرف خواهد شد
2. کوروش چنان این نبرد حقوقی را حیثیتی کرد که نمیتواند بپذیرد که در ادعاهایش پیروز نشده

اینجا اینقدر برخی نگران سهام سونی تعداد پلیرهای که در اینده به سمت پتلفرم رقیب کوچ میکنند هستند که خود جیم رایان نیست بعدش به ما میگن فرومر
این درگیری حقوقی مانند هر درگیری دیگر(مثل جنگ اوکراین) برای من جذاب تر از انچه بود که در زندگی عادی تجربه میکردم بابت همین مشتاق بودم خبرها را دست اول پیگری کنم

نه نيست اينجوري
با فاطعيت ميگم از روز اول هيچ اهميتي براش نداشت اين قرارداد تا همين الان

ترول يه تعريف مشخص داره

من عمدا يه پست از توييتر گذاشتم تو تاپيك فاينال كه راجع به اين بود كه فايتش فقط با يه دكمه هست
پستم پاك شد
امتياز منفي گرفتم
دسترسيم هم به تاپيك بازي و امتيازات قطع شد

ديگه ترول شاخو دم نداره
سر هر موضوعي انقدر محتوا تو نت هست كه فقط براي خورد كردن اعصاب بقيه كاربرد داره

جواب خاصيم نداره چون دروغه محضه

منتهي مصونيتش از قطع دسترسي اين امكانو ميده روزي ٧-٨ تا پست بده تو تاپيكها ماكرو

earendilist

کاربر سایت
Feb 12, 2023
820
نه نيست اينجوري
با فاطعيت ميگم از روز اول هيچ اهميتي براش نداشت اين قرارداد تا همين الان

ترول يه تعريف مشخص داره

من عمدا يه پست از توييتر گذاشتم تو تاپيك فاينال كه راجع به اين بود كه فايتش فقط با يه دكمه هست
پستم پاك شد
امتياز منفي گرفتم
دسترسيم هم به تاپيك بازي و امتيازات قطع شد

ديگه ترول شاخو دم نداره
سر هر موضوعي انقدر محتوا تو نت هست كه فقط براي خورد كردن اعصاب بقيه كاربرد داره

جواب خاصيم نداره چون دروغه محضه

منتهي مصونيتش از قطع دسترسي اين امكانو ميده روزي ٧-٨ تا پست بده تو تاپيكها ماكرو
وقتی میگم با یک کالت طرفیم داستان همینه عده ای با زد و بند سعی در حذف کاربران دارد
درکل از دیدگاه من قطع دسترسی یک کاربر به یک تاپیک کار منزجر کننده ای هست اونم بابت یک پستی که گذاشتی
من حقیقت با بن شدن کوروش از این تاپیک و هر تاپیک دیگر مشکل دارم و امیدوارم این اتفاق هیچ وقت نیافتد (حرف هایش هرچقدر مهمل باشد ولی مودبانه صحبت میکند همین کفاف میکند)
یک چیز دیگر هم بگم من با این موضوع که فلان تاپیک برای فلانی هاست مخالفم چون اینهم بازنمایی رفتار کالتی هست و دستکم نباید مانند انان باشیم من یک بار تاپیک پورت لست 1 را دیدم چه فاجعه ای بود طرف گفته بود چرا تاپیک را جدا کردید که مثلا غیر سونی ها هم بیان راجع به بازی صحبت کنند از این ناراحت بود مغزم سوت کشید خوشبحتانه طرف ایکس باکس فن ها از این جور خبرها نیست ادم احساس امنیت بیشتری میکند

• Like
Reactions: rpg321 and Wolff

Roozbeh7

کاربر سایت
Mar 20, 2019
2,022
نام
روزبه
فرست پارتي نسل نه
ديمون سولز ريميك
رگناروك
هورايزن
گرن توريسمو
رچت
اسپايدي مورالسو اسپايدي ٢

فورزا
فلايت سيم
هيلو اينفينيت
استارفيلد
موتوراسپورت
ردفال
پنتيمنت

نكنه دث لوپ و گوست واير و فاينال و استري رو هم انحصاري حساب كردي؟

الان نپري دايركتورز كات سوشيما و. ريميك لست يك رو بياري وسط
ولف عژیز هنوز استار فیلد و فورزا هرضه نشده چطور حساب کردی

بعدش چطور سک بوی این طرف حساب نکردی بعدا ردفال حساب شد
فاینال ۱۶فعلا تنها روی فایو میشه حساب کرد
ولف عزیز جان

• Like
Reactions: ps3_360_wii

Roozbeh7

کاربر سایت
Mar 20, 2019
2,022
نام
روزبه
و
فقط تعداد تیرهای شلیک شده بده؟:( چه مدت پشت اسب نشستی یا چند تا روباه رو نوازش کردی اوکیه؟😻

View attachment 301314
این طرف حداقل امار فروش رو میکه فقط به تیر و مسافت کشتی اکتفا نمی کنه 😂😂

• Like
Reactions: ps3_360_wii

Need-More-Speed

Gold User
Jul 1, 2007
4,280
نام
یونس
دوستان واقعا این بحث "اسباب بازی های من از اسباب بازی ها تو بیشتره" در شان شما و این سایت و کلا این سن و سال نیست :D این حرفارو من مهد کودک می رفتم میزدم ی زبونک هم حواله طرف مقابل میکردم کارشو میساخت :D
به نظر من حتی سونی فن هام باید از این خرید خوشحال باشن چون از الان سونی هم سعی می کنه بازی های بهتر و بیشتری از قبل بسازه، شما از این اقدام سونی ناراحت میشید؟ :D
از اونور ایکس باکس هم قرار هست همین کارو کنه به عنوان گیمر چطوری می تونید از اینکه قراره بازی های بهتر و بیشتری ببینید ناراحت باشید؟ :D

Natural Killer

ناظم انجمن
Jan 10, 2015
2,792
دوستان واقعا این بحث "اسباب بازی های من از اسباب بازی ها تو بیشتره" در شان شما و این سایت و کلا این سن و سال نیست :D این حرفارو من مهد کودک می رفتم میزدم ی زبونک هم حواله طرف مقابل میکردم کارشو میساخت :D
به نظر من حتی سونی فن هام باید از این خرید خوشحال باشن چون از الان سونی هم سعی می کنه بازی های بهتر و بیشتری از قبل بسازه، شما از این اقدام سونی ناراحت میشید؟ :D
از اونور ایکس باکس هم قرار هست همین کارو کنه به عنوان گیمر چطوری می تونید از اینکه قراره بازی های بهتر و بیشتری ببینید ناراحت باشید؟ :D
دیدی دیدی ،پس معلوم شد حسودیت میشه که بازیهای اونا از تو بیشتره :D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر