خبر رسمی مایکروسافت شرکت اکتیویژن را به مبلغ ۶۸ میلیارد دلار خرید | آپدیت : اکتیویژن بیلیزارد به صورت رسمی به خانواده Xbox ملحق شد

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,401
نام
سید محمد حسین
1642512253475.png
به گزارش منابع داخلی وال استریت ژورنال، گویا مایکروسافت توانسته به عقد قرارداد برای خرید اکتیویژن نزدیک شود.
اطلاعات بیشتری فعلا در دسترس نیست و علی رغم منبع معتبر، هنوز نمی توان صحت کامل این قرارداد را تایید کرد

به گفته Dina Bass خبرنگار وبگاه بلومبرگ، ارزش این قرارداد قریب به هفتاد میلیارد دلار تخمین زده شده

ادیت: رسمی شد. مایکروسافت، شرکت اکتیویژن بیلزارد +کینگ رو به زیر مجموعه های خودش اضافه کرد

1642512789894.png

اطلاعات تکمیلی

طبق گفته فیل اسپنسر، از زمان عقد رسمی قرارداد، مدیران اکتیویژن مستقیم گزارشات شون رو به فیل اسپنسر باید ارائه بدن
و این جور که مشخصه حداقل تا زمان عقد رسمی قرارداد، بابی کاتیک کماکان رییس اکتیویژن بلیزارد باقی خواهد ماند

به گفته بابی کاتیک، تاریخ عقد رسمی این قرارداد تو سال مالی 2023 (از جولای 2022 تا ژوئن 2023) تخمین زده میشه
تا اون زمان، اکتیویژن کماکان به فعالیت مستقل خودش زیر نظر بابی کاتیک ادامه میده

آپدیت [20 بهمن]: طبق بیانیه مایکروسافت، کمپانی نه تنها به قراردادهای قبلی پیرامون عرضه فرنچایز Call of Duty روی کنسول های پلی استیشن وفادار میمونه، بلکه بعد از اتمام این قراردادها به عرضه عناوین COD و دیگر بازی های محبوب اکتیویژن روی پلی استیشن ادامه داده و علاقمنده که این رویه رو برای کنسول های نینتندو هم پیش بگیره

بالاخره نبردهای حقوقی مایکروسافت با آمریکا و FTC به انتهای خود رسید

بعد از یک سال و هفت ماه از اعلان خبر ادغام بخش گیمینگ مایکروسافت، ایکس باکس، با مجموعه اکتیویژن بلیزارد و گرفتن تاییدیه های متعدد از کشورهای مختلف و علی رغم مخالفت بریتانیا
نهایتا بعد از یک نبرد حقوقی طولانی با کمیسیون تجارت آمریکا (FTC) بر سر قانونی بودن و عادلانه بودن این ادغام، در تاریخ 11 جولای 2023، با رای مثبت قاضی دادگاه به نفع مایکروسافت، بالاخره این قرارداد یک قدم دیگر به عملی شدن نزدیک تر شد.
حال تنها مانع بین مایکروسافت و این قرارداد، مخالفت CMA و بریتانیا است که گویا قرار است دوباره به مرحله مذاکره کشیده شود.

در نهایت در تاریخ اکتبر 2023 اکتیویژن بلیزارد به ایکس باکس ملحق شد

بعد از یک سال و ده ماه از اعلان خبر ادغام بخش گیمینگ مایکروسافت، ایکس باکس با مجموعه اکتیویژن بلیزارد تنها مانعی که بر سر راه هر دو کمپانی بود، تاییدیه CMA بریتانیا بود.
این امر نیز بعد از تعهد مایکروسافت در زمینه بخش کلاود و انعقاد قرارداد و دادن حق امتیاز به یوبیسافت برای انتشار بازی های کلاود در اروپا، در نهایت مایکروسافت موفق شد تاییدیه بریتانیا را نیز از آن خود کند
و بالاخره با دادن تریلری از طرفی مایکروسافت خبر ملحق شدن اکتیویژن به مایکروسافت به صورت رسمی تایید شد.

آخرین ویرایش:

Kourosh

مدیر انجمن
Sep 25, 2005
4,592
نام
کورش
بنظر من مقایسه کاملا بی ربطیه
بنظرم شما پست من رو درست نخوندید.
من بیزینس پلن شرکتها رو مقایسه نکردم. من تناقض رفتار طرفدارها در مقابل شرکتها رو یاداوری کردم وگرنه از سونی انحصار طلبتر نینتندوست که کاری بهش نداشتم. الانم سونی حق داره هرطوری که به بیزیزنسش میخوره اقدام کنه بنگاه خیریه که نیست. مشکل دوگانگی رفتار طرفدارهاست و الم شنگه ای که سر انتشار با تاخیر زیاد بازیهای سونی برای PC به پا کرده بودن.
سلام. شما که مدیری و خودتم داری کامنتها رو می‌خونی نمیشه جلو دروغ گویی و سفسطه گری یه بنده خدایی رو بگیری؟ دستمون به دامنت یه کاری بکن. اون یکی مدیر که عین خیالش نیست که هیچ ، حمایت هم می‌کنه:|
درد ماجرا اینجاست که با خون پاک آریایی دروغ میگه:|
من در جریان بحث های VS نیستم. حقیقتش پستهای دوستمون رو اعصاب من هم هست ولی چون توهینی توش ندیدم بهتره اجازه بدیم طرف مقابل هم بتونه پست بده و بقیه هم محترمانه جواب بدن.

Sepi_60

کاربر سایت
Nov 25, 2009
2,302
بنظرم شما پست من رو درست نخوندید.
من بیزینس پلن شرکتها رو مقایسه نکردم. من تناقض رفتار طرفدارها در مقابل شرکتها رو یاداوری کردم وگرنه از سونی انحصار طلبتر نینتندوست که کاری بهش نداشتم. الانم سونی حق داره هرطوری که به بیزیزنسش میخوره اقدام کنه بنگاه خیریه که نیست. مشکل دوگانگی رفتار طرفدارهاست و الم شنگه ای که سر انتشار با تاخیر زیاد بازیهای سونی برای PC به پا کرده بودن.

من در جریان بحث های VS نیستم. حیقتش پستهای دوستمون رو اعصاب من هم هست ولی چون توهینی توش ندیدم بهتره اجازه بدیم طرف مقابل هم بتونه پست بده و بقیه هم محترمانه جواب بدن.
من خودم چنین رفتارهایی رو تایید نمیکنم ولی میخوام بگم این دوگانگی که میگید مختص سونی فن ها نیست و همونطور که دیدیم بسیاری از مایکروفن ها از نیومدن استارفیلد برای PS5 استقبال کردن و خوشحال شدن. رفتار تاکسیک هر سمتی که باشه مشکل داره.

• Like
Reactions: Nameless King

ma_fa198

کاربر سایت
Jun 18, 2010
998
نام
محمد
یعنی این حرف اسپنسر که گفته دلیل خرید بتسدا جلوگیری کردن از انحصاری شدن استارفیلد برای PS5 بوده واقعا پشم آدمو میریزه ! :D این جماعت فکرده بودن می تونن اون بلایی رو که سر سگا و آتاری آورده بودن سر مایکرو هم بیارن! واقعا مغزشون اونقدر کوچیکه که مایکرو رو همتراز سگا و آتاری دیدن! :D حالا نتیجه اینکه الان اون بلا داره سر خودشون میاد! بچشین از آشی که خودتون پختین! :D

Need-More-Speed

Gold User
Jul 1, 2007
4,321
نام
یونس
سلام. شما که مدیری و خودتم داری کامنتها رو می‌خونی نمیشه جلو دروغ گویی و سفسطه گری یه بنده خدایی رو بگیری؟ دستمون به دامنت یه کاری بکن. اون یکی مدیر که عین خیالش نیست که هیچ ، حمایت هم می‌کنه:|
درد ماجرا اینجاست که با خون پاک آریایی دروغ میگه:|
سخت نگیر داداش به چشم جاذبه گردشگری نگاه کن :D
--------------------------------------------------------------

مباحث دیشب واقعا نشون داد که FTC واقعا سردرگمه در مقابل پادشاه انحصار بحث انحصار رو می کشه وسط! نمی دونم وکلای اینا چی کار می کردن این مدت؟ آخه قسم بخور؟ :D دادگاه صحراییه مگه :D
انحصار اگه بده برای همه بده تبصره ماده نداره. بعد میگین دکترین! کمپانی ها فرق داره؟ :D دست بردارید از این تفکرات صدمن یک غاز :D
کی گفته برند ایکس باکس از پلی استیشن قویتره؟ کی گفته فرست پارتی های سونی از مایکرو قوی تر نیست؟ اینارو به عنوان اعترافات فیل! حساب میکنید؟ :D آمار بازار مشخص نیست؟ اعتراف لازم داره؟
کدوم ایکس باکس فنی رو پیدا می کنید که خلاف اینو بگه؟ (البته اگر بیشتر از 15 سالش باشه)

malek911

کاربر سایت
Aug 22, 2007
5,943
نام
malek
واقعیت اینه که اگر دست سونی بود میدونیم چه بالایی سر استارفیلد میومد و اگر سونی خودش هم نمیخواست طرفداران مجبورش میکردن ولی خوشبختانه الان سمت مایکرو حداقل دو نسله (حالا به هر دلیل شما اصلا بگو کویر) مقاومت قابل توجهی برای اینکه فلان بازی چرا روی PC اومده نداشتیم.
خیلی واضحه،چون pc هم مال خود ماکرو هستش و ویندوز سیستم عامل بی رقیب مال خودشه.این استدلالتون وقتی صحیح بود که بازی رو برا یه پلتفورمی غیر از پلتفورم خودش منتشر میکرد.یه کینه عجیبی از سمت بعضیا نسبت به سونی ایجاد شده که بدیهیات رو نادیده میگیرن

malek911

کاربر سایت
Aug 22, 2007
5,943
نام
malek
یه نکته هم در مورد انحصار بگم.حق مالکیت رو با انحصار و پول پاشی اشتباه نگیرید.حق مالکیت یکی از مشخصات یه جامعه با اقتصاد آزاد هستش برا همینه که n ساله هیچ بنی بشری برا بازیهای انحصاری سونی و ماکرو گیر ندادن و پرونده درست نکردن.
تو این بحث اخیر هم، دادگاهِ سونی و انحصارگری سونی نیست،بلکه دادگاه ماکروسافت هستش اونم تو کشوری که همین الان آزادترین اقتصاد رو داره.خواهشا جای متهم رو عوض نکنید.طرف حساب ماکرو هم FTC هستش که فلسفه وجودیش ضد انحصار هستش.چون الان متهمِ ماجرا شرکتیه که دارین پرستشش میکنید برا همونه که FTC رو هم در حد شورای شهر تهران پایین آوردید

Kourosh

مدیر انجمن
Sep 25, 2005
4,592
نام
کورش
خیلی واضحه،چون pc هم مال خود ماکرو هستش و ویندوز سیستم عامل بی رقیب مال خودشه.این استدلالتون وقتی صحیح بود که بازی رو برا یه پلتفورمی غیر از پلتفورم خودش منتشر میکرد.یه کینه عجیبی از سمت بعضیا نسبت به سونی ایجاد شده که بدیهیات رو نادیده میگیرن
کینه نسبت به سونی اخرین تهمتیه که ممکنه برای من مصداق داشته باشه. کسانی که من رو میشناسن میدونن من طرفدار چی هستم و چی نیستم.
در مورد اینکه ویندوز پلتفرم خودشه خیر مایکرو روی ویندوز رویالتی نمیگیره ولی مالکین کنسول چه مایکرو چه سونی و چه نینتندو از انتشار بازیها روی کنسول رویالتی میگیرن.
فروش ویندوز وابسته به اومدن فلان بازی روش نیست چون کاربرد ویندوز فقط بازی نیست ولی کنسول ها فقط برای بازی ساخته میشن و بقیه کارهایی که روشون انجام میشه جانبیه. بنابر این اینکه مایکرو اجازه میده بازی که مالکیتش رو داره روی ویندوز منتشر بشه فقط بخاطر سود حاصل از فروش تعداد بیشتره نه اینکه از کاربر بخاطر اینکه بازی روی ویندوزش اجرا میشه رویالتی بگیره. اون بدیهیاتی که اخر پستتون گفتید نادیده گرفته میشه اینهایی که نوشتم هستن.

kourooshkabir25

کاربر سایت
Apr 4, 2017
5,394
اینکه استدیو اصلا همچین چیزی رو اعلام کرده یا تخیل شماست نمیدونم ممکنه واقعا گفته باشن و من ندیده باشم ولی بله ff16یکی از مهمترین مثالهاست و برای منی که فن سری هستم و الان چون ps5 ندارم نمیتونم دی وان برم سراغش دقیقا انحصارطلبی سونیه و بازی با کلمات فکت رو تغییر نمیده. یا شاید راگناروک رو هم نگه داشتن که بهتر بهینه بشه بعد از 3 سال بدن روی PC یا اهان اون فرست پارتیه و انحصاری کردن فرست پارتی مشکلی نداره و کسی نباید فرست پارتی رو روی PC بازی کنه.

واقعیت اینه که اگر دست سونی بود میدونیم چه بالایی سر استارفیلد میومد و اگر سونی خودش هم نمیخواست طرفداران مجبورش میکردن ولی خوشبختانه الان سمت مایکرو حداقل دو نسله (حالا به هر دلیل شما اصلا بگو کویر) مقاومت قابل توجهی برای اینکه فلان بازی چرا روی PC اومده نداشتیم.

در مورد دث لوپ و گوست وایر که قضیه کاملا مشخصه اینها به هیچ وجه در حد ای پی های بزرگ سونی نبودن و نیستن بنابر این مقاومتی هم نشده ولی وقتی صحبت بر سر یک سیستم سلر و ای پی عظیم که پتانسیل اینکه تبدیل بشه به یک ای پی بزرگتر از تمامی ای پی های سونی ( یه چیزی مثل TES مثلا) رو داره اونوقت رفتار سونی دیگه مثل دث لوپ و گوست وایر نخواهد بود و وقتی برای ای پی کوچیکتری مثل فاینل این کار رو میکنه ببینید برای یه عنوان اصلی بتزدا چه کاری میکرد.
GOWR بازی فرست پارتی
یکروز قبل از لانچ FFXVI مشخص شد انحصاری PS5؟ 3 سال پیش مشخص نشد؟
به عنوان فن سری FF تازه خبر دار شدین؟
(با توجه به فریم و رزولوشن PS5) برای تجربه 1080 60 فریم حداقل RTX 3080 نیاز دارین
اگه 3080 داشته باشین خرید PS5 کار سختی نیست

چه بالایی سر استارفیلد میومد؟
استارفیلد با کمک سونی به بهینه ترین و کم باگ ترین بازی تاریخ بتزدا تبدیل می شد
همزمان روی PC عرضه می شد / بدون قفل

اگه سونی این هیولای انحصار طلبی که شما ادعا می کنی، چرا نسخه PC دث لوپ و گوست وایر حذف نکرد؟
حذف اون نسخه عملا رایگان بود
بعد نسخه PC استارفیلد حذف کنه؟ حداقل 400 تا 500 میلیون هزینه داره؟

چرا بازی های بانجی انحصاری نمی کنه؟

سونی بر اساس منافع اش تصمیم میگره
سونی دنبال فروش بازی و باندل نه درگیری با فن بیس بتزدا
سونی علاوه بر تایید نسخه PC به بهینه سازی نسخه PC هم کمک می کرد

بازی سیستم سلر برات تعریف نشده ؟! ما رو گرفتی یا واقعی یه سری موارد بدیهی رو متوجه نمیشی؟ کدوم بازی دث لوپ یا گوست وایر سیستم سلرن و در حد استارفیلد؟ یه فف ۱۶ که میتونه همچین نقشی حداقل تو ژاپن بازی کنه سونی از خیرش نگذشت! بعد انتظار داری استارفیلد رو با اون عظمت بذاره روی PC عرضه بشه!
تا به حال تو گوگل سرچ کردی بتزدا چیه؟
سرچ کردی FF چیه؟
نمی دونی 95 درصد فن بیس FF روی کنسول؟
با بازی های بتزدا مقایسه می کنی؟
وقتی یه بازی انحصاری می کنی باید سود پلتفرم حذف شده روی پرداخت کنی
برای حذف نسخه PC سونی مجبور بود حداقل 400 میلیون دلار هزینه کنه

Need-More-Speed

Gold User
Jul 1, 2007
4,321
نام
یونس
پیسی مال مایکروسافته؟ x N :D الان کلی بازی "pc" هست که روی لینوکس و مک هم اجرا میشن در کنار استیم این مورد رو دولوپر باید رغبت داشته باشه اضافه کنه و چون تعداد خیلی کمی استفاده می کنن براشون نمی صرفه، پیسی پتلفرم مایکروسافت نیست، کسی برای ریلیز بازی روی پیسی به مایکروسافت پولی پرداخت نمی کنه
اگه منظورت ویندوزه که مال مایکروسافته که شما حتی می تونی الان ویندوز رو بدون داشتن لایسنس نصب و استفاده کنی صرفا ی لوگو اون پایین نشونت میده که میگه ویندوز رو اکتیو کن

استدلال هایی میارید زبان قاصره

Natural Killer

ناظم انجمن
Jan 10, 2015
2,813
یه نکته هم در مورد انحصار بگم.حق مالکیت رو با انحصار و پول پاشی اشتباه نگیرید.حق مالکیت یکی از مشخصات یه جامعه با اقتصاد آزاد هستش برا همینه که n ساله هیچ بنی بشری برا بازیهای انحصاری سونی و ماکرو گیر ندادن و پرونده درست نکردن.
تو این بحث اخیر هم، دادگاهِ سونی و انحصارگری سونی نیست،بلکه دادگاه ماکروسافت هستش اونم تو کشوری که همین الان آزادترین اقتصاد رو داره.خواهشا جای متهم رو عوض نکنید.طرف حساب ماکرو هم FTC هستش که فلسفه وجودیش ضد انحصار هستش.چون الان متهمِ ماجرا شرکتیه که دارین پرستشش میکنید برا همونه که FTC رو هم در حد شورای شهر تهران پایین آوردید
خب ، الان مایکرو مالک زنیمکس هست و بر تمام ip هاش حق مالکیت داره .
سونی علاوه بر تایید نسخه PC به بهینه سازی نسخه PC هم کمک می کرد
همونقدر که برای بهینه سازی tloup1 کمک کرد برامون بسه

malek911

کاربر سایت
Aug 22, 2007
5,943
نام
malek
پیسی مال مایکروسافته؟ x N :D الان کلی بازی "pc" هست که روی لینوکس و مک هم اجرا میشن در کنار استیم این مورد رو دولوپر باید رغبت داشته باشه اضافه کنه و چون تعداد خیلی کمی استفاده می کنن براشون نمی صرفه، پیسی پتلفرم مایکروسافت نیست، کسی برای ریلیز بازی روی پیسی به مایکروسافت پولی پرداخت نمی کنه
اگه منظورت ویندوزه که مال مایکروسافته که شما حتی می تونی الان ویندوز رو بدون داشتن لایسنس نصب و استفاده کنی صرفا ی لوگو اون پایین نشونت میده که میگه ویندوز رو اکتیو کن

استدلال هایی میارید زبان قاصره
درست بعدش نوشتم ویندوز،اونوقت ازم سوال میپرسی منظورم ویندوزه؟
میخای هر جور شده فقط یه چیزی گفته باشی.توجیحت در مورد لایسنس ویندوز هم خیلی جالبه.میتونم بازیهای کرکی،اکانت هکی،دموی بازی رو مثال بزنم هر چند فکر میکنم هدفت از مباحثه با من یه چیز دیگه هست

malek911

کاربر سایت
Aug 22, 2007
5,943
نام
malek
خب ، الان مایکرو مالک زنیمکس هست و بر تمام ip هاش حق مالکیت داره .
خب مگه من گفتم حق نداره؟اصلا مگه بحث زنیمکس هست؟قضیه اون خرید تموم شده و قانونا ماکروسافت صاحبشه و میتونه redfall رو تا ابد تو انحصار خودش داشته باشه :)

Need-More-Speed

Gold User
Jul 1, 2007
4,321
نام
یونس
درست بعدش نوشتم ویندوز،اونوقت ازم سوال میپرسی منظورم ویندوزه؟
میخای هر جور شده فقط یه چیزی گفته باشی.توجیحت در مورد لایسنس ویندوز هم خیلی جالبه.میتونم بازیهای کرکی،اکانت هکی،دموی بازی رو مثال بزنم هر چند فکر میکنم هدفت از مباحثه با من یه چیز دیگه هست
پیسی و ویندوز 2 تا چیز کاملا مجزا هستن! میگی پیسی پتلفرم مایکروسافته وقتی هم جواب بدم میزنی صحرای کربلا
اشاره ام به لایسنس هم بحث کرک نیست شما همین الان میتونی بری سایت رسمی مایکروسافت iso رسمی دانلود و نصب کنی پروسه کرکش کجاشه؟ اگر هدف انحصار بود که اجازه این کارو نمی داد و مجبورت می کرد حتما اول بخریش
سفسطه نکن فایده نداره.

آخرین ویرایش:

Philip Marlowe

کاربر سایت
Jan 2, 2022
914
خب مگه من گفتم حق نداره؟اصلا مگه بحث زنیمکس هست؟قضیه اون خرید تموم شده و قانونا ماکروسافت صاحبشه و میتونه redfall رو تا ابد تو انحصار خودش داشته باشه :)
رفیق شما رو دعوت می کنم به انجام توصیه سایت GamesRadar.

PlayStation and Xbox fans agree on one thing - it's time to buy a machine that can play Starfield

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر