خبر رسمی مایکروسافت شرکت اکتیویژن را به مبلغ ۶۸ میلیارد دلار خرید | آپدیت : اکتیویژن بیلیزارد به صورت رسمی به خانواده Xbox ملحق شد

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,394
نام
سید محمد حسین
1642512253475.png
به گزارش منابع داخلی وال استریت ژورنال، گویا مایکروسافت توانسته به عقد قرارداد برای خرید اکتیویژن نزدیک شود.
اطلاعات بیشتری فعلا در دسترس نیست و علی رغم منبع معتبر، هنوز نمی توان صحت کامل این قرارداد را تایید کرد

به گفته Dina Bass خبرنگار وبگاه بلومبرگ، ارزش این قرارداد قریب به هفتاد میلیارد دلار تخمین زده شده

ادیت: رسمی شد. مایکروسافت، شرکت اکتیویژن بیلزارد +کینگ رو به زیر مجموعه های خودش اضافه کرد

1642512789894.png

اطلاعات تکمیلی

طبق گفته فیل اسپنسر، از زمان عقد رسمی قرارداد، مدیران اکتیویژن مستقیم گزارشات شون رو به فیل اسپنسر باید ارائه بدن
و این جور که مشخصه حداقل تا زمان عقد رسمی قرارداد، بابی کاتیک کماکان رییس اکتیویژن بلیزارد باقی خواهد ماند

به گفته بابی کاتیک، تاریخ عقد رسمی این قرارداد تو سال مالی 2023 (از جولای 2022 تا ژوئن 2023) تخمین زده میشه
تا اون زمان، اکتیویژن کماکان به فعالیت مستقل خودش زیر نظر بابی کاتیک ادامه میده

آپدیت [20 بهمن]: طبق بیانیه مایکروسافت، کمپانی نه تنها به قراردادهای قبلی پیرامون عرضه فرنچایز Call of Duty روی کنسول های پلی استیشن وفادار میمونه، بلکه بعد از اتمام این قراردادها به عرضه عناوین COD و دیگر بازی های محبوب اکتیویژن روی پلی استیشن ادامه داده و علاقمنده که این رویه رو برای کنسول های نینتندو هم پیش بگیره

بالاخره نبردهای حقوقی مایکروسافت با آمریکا و FTC به انتهای خود رسید

بعد از یک سال و هفت ماه از اعلان خبر ادغام بخش گیمینگ مایکروسافت، ایکس باکس، با مجموعه اکتیویژن بلیزارد و گرفتن تاییدیه های متعدد از کشورهای مختلف و علی رغم مخالفت بریتانیا
نهایتا بعد از یک نبرد حقوقی طولانی با کمیسیون تجارت آمریکا (FTC) بر سر قانونی بودن و عادلانه بودن این ادغام، در تاریخ 11 جولای 2023، با رای مثبت قاضی دادگاه به نفع مایکروسافت، بالاخره این قرارداد یک قدم دیگر به عملی شدن نزدیک تر شد.
حال تنها مانع بین مایکروسافت و این قرارداد، مخالفت CMA و بریتانیا است که گویا قرار است دوباره به مرحله مذاکره کشیده شود.

در نهایت در تاریخ اکتبر 2023 اکتیویژن بلیزارد به ایکس باکس ملحق شد

بعد از یک سال و ده ماه از اعلان خبر ادغام بخش گیمینگ مایکروسافت، ایکس باکس با مجموعه اکتیویژن بلیزارد تنها مانعی که بر سر راه هر دو کمپانی بود، تاییدیه CMA بریتانیا بود.
این امر نیز بعد از تعهد مایکروسافت در زمینه بخش کلاود و انعقاد قرارداد و دادن حق امتیاز به یوبیسافت برای انتشار بازی های کلاود در اروپا، در نهایت مایکروسافت موفق شد تاییدیه بریتانیا را نیز از آن خود کند
و بالاخره با دادن تریلری از طرفی مایکروسافت خبر ملحق شدن اکتیویژن به مایکروسافت به صورت رسمی تایید شد.

آخرین ویرایش:

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
11,009
نام
محمد حسین
اینا همونایین که ژوئن 2022 گفتن استارفیلد رو 12 ماهه میدن بیرون
زر مفت میزنن :D
رو استیم دک با تنظیمات مدیوم pc رو 800p ، 60 فریمو میده .
زدی تو کار ترول تو هم :D
بهت میگم این تاپیکا رو از میزنی برا تحریک و تههییج، میگی، کی بود کی بود من نبودم

Sobhan_23

کاربر سایت
May 31, 2009
4,173
نام
سبحان
رزولوشن خود سوییچ 720p هست و در حالت داک 1080
خیلی راحت میتونن بازی رو به صورت 480p و تنظیمات پایین به ۶۰ فریم هم برسونن
اگر بتونن یه تکنیک upscale هم بهش اضافه کنن که دیگه راحت 720 و یا شاید ۱۰۸۰ رو هم بده

.Amirone

ソニー株式会社
کاربر سایت
Oct 1, 2009
7,631
🟣 پس از تکمیل تصاحب اکتیویژن بلیزارد مایکروسافت در نظر ندارد که قیمت سرویس اشتراکی Game Pass را افزایش دهد

پ.ن: حالا متوجه شدین اگه این معامله انجام بشه به نفع کاربرای سونی هم هست و راحت میتونن از روی پلاس کالاف ها رو بازی کنن؟
حالا متوجه شدین سونی ای که هر روز قربون چشم و ابروش میرین به فکر شما نیست؟ و فقط دنبال پول و تلکه کردن مشتریاش هست؟
دایه مهربان تر از مادر که میگن پس مایکروئه:))

اینا خبرای خیلی وقت پیش نیست

مایکروسافت: ما قیمت ایکس باکس را افزایش نمی‌دهیم​

Sobhan_23

کاربر سایت
May 31, 2009
4,173
نام
سبحان

همزمان اینا هم اومدن استیم

دایه مهربان تر از مادر که میگن پس مایکروئه
:))

اینا خبرای خیلی وقت پیش نیست

مایکروسافت: ما قیمت ایکس باکس را افزایش نمی‌دهیم​

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,394
نام
سید محمد حسین
بهت میگم این تاپیکا رو از میزنی برا تحریک و تههییج، میگی، کی بود کی بود من نبودم

چی وارزون یا MW2؟
وارزون رو بعید نمیدونم بتونن بکشونن اش پایین ولی MW2 و مابقی رو بهش فکر هم نکنید. من با این سیستم 6 ساله دارم کار می کنم. پورت کلی بازی روش نقد کردم میدونم از پس چی برمیاد از پس چی برنمیاد

هنوزم نمیدونم چجوری WB میخواد Hogwarts Legacy رو بیاره روش در کل :D

وقتی غول مرحله آخر doom eternal روی سوییچ پورت شده بقیه ش که چیزی نیست

باو امید. دووم اترنال خیلی بهینه تر بود. کجاش اون غول آخره؟ :D

نسل 7 codها میومدن با توجه به سخت افزار ضعیف wii

البته اگه یادم باشه اون ها این وجه Content Complete ـی که مایکروسافت الان قول شو میده رو نداشته

من که چشمم آب نمیخوره و کل این قرارداد 10 ساله رو بستم برای نسل بعدی
ببینیم چی میشه

kourooshkabir25

کاربر سایت
Apr 4, 2017
5,383
CPU: Zen 2 4c/8t, 2.4-3.5GHz (up to 448 GFlops FP32)
GPU: 8 RDNA 2 CUs, 1.0-1.6GHz (up to 1.6 TFlops FP32)
16GB LPDDR5
در مقابل
CPU ARM 4 Cortex-A57 cores /ARM 4 Cortex-A53 cores 1.02 GHz :)) :))
GPU 0.39 TFlops :)):)):))
4GB DDR4 :))

• Like
Reactions: Natural Killer

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
11,009
نام
محمد حسین
چی وارزون یا MW2؟
وارزون رو بعید نمیدونم بتونن بکشونن اش پایین ولی MW2 و مابقی رو بهش فکر هم نکنید. من با این سیستم 6 ساله دارم کار می کنم. پورت کلی بازی روش نقد کردم میدونم از پس چی برمیاد از پس چی برنمیاد

هنوزم نمیدونم چجوری WB میخواد Hogwarts Legacy رو بیاره روش در کل :D

باو امید. دووم اترنال خیلی بهینه تر بود. کجاش اون غول آخره؟ :D

البته اگه یادم باشه اون ها این وجه Content Complete ـی که مایکروسافت الان قول شو میده رو نداشته

من که چشمم آب نمیخوره و کل این قرارداد 10 ساله رو بستم برای نسل بعدی
ببینیم چی میشه
استیم دک نسخه pc رو داره ران میکنه که توش کلی اسپانسری و ... ریخته، پورت جدا نداره نسخه pc هست.
مگه فیفا بازیشو نمیده، بیراه نیست. همین الانم فورتنایت و دوم و حتی ویچر هم ریلیز گرفتن.
_________
یکسری هم واژه ریپلای نکنید رو بفهمن.

Vice City FM

کاربر سایت
Aug 2, 2021
2,561
‌.
وقتی غول مرحله آخر doom eternal روی سوییچ پورت شده بقیه ش که چیزی نیست
البته 600p~ و 30 فریم و تنظیمات گرافیکی زیر خط فقر
حالا مثلا CODMW2 بخصوص بخش مولتی پلیرش با همچین این کانفیگی دقیقا طرف با چه امیدی بازی کنه؟ (:

Sobhan_23

کاربر سایت
May 31, 2009
4,173
نام
سبحان
‌.
البته 600p~ و 30 فریم و تنظیمات گرافیکی زیر خط فقر
حالا مثلا CODMW2 بخصوص بخش مولتی پلیرش با همچین این کانفیگی دقیقا طرف با چه امیدی بازی کنه؟ (:
کسی که کالاف دیوتی رو روی سوییچ میخره خودش میدونه بازی چجوری اجرا میشه و نباید توقع زیادی از پرفورمنس داشته باشه

مایکروسافت و اکتیویژن وظیفشون هست طبق قرارداد بازی رو روی سوییچ تحویل بدن که میدن. کاربر هم یا صلاح میبینه میخره یا نمیخره

Sobhan_23

کاربر سایت
May 31, 2009
4,173
نام
سبحان
🟣 مایکروسافت: بر اساس منطق یافته های CMA قراداد مابین اکتیویژن بلیزارد با سونی ممکن است به بازیکنان Xbox و PC آسیب وارد کند چرا که بخشی از این بازی در انحصار پلی استیشن قرار دارد.

🔶 مایکروسافت در اظهارات خود خطاب به سازمان تعیین رقابت بازار بریتانیا (CMA) گفت که اگر این سازمان همچنان به یافته های اولیه خود مبنی بر اینکه انحصار بخشی از کال او دیوتی در اکس باکس منجر به افزایش قیمت می‌شود، باید در نظر داشته باشد که بخشی از Call of Duty از سال ۲۰۱۵ در انحصار پلی استیشن است.

🔸 یک حق قراداد که باعث می‌شود وضعیت فعلی ( قراداد اکتیویژن با سونی در جهت حق انحصاری بازاریابی) به سود پلی استیشن تمدید شود.

🔸 بر اساس منطق یافته های اولیه CMA این حق واگذاری در مقایسه با پیشنهاد ۱۰ ساله مایکروسافت ممکن است به بازیکنان Xbox و PC آسیب برساند.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر