خبر رسمی مایکروسافت شرکت اکتیویژن را به مبلغ ۶۸ میلیارد دلار خرید | آپدیت : اکتیویژن بیلیزارد به صورت رسمی به خانواده Xbox ملحق شد

• Thread starter Thread starter Z-fan
  • تاریخ آغاز تاریخ آغاز

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
1642512253475.png
به گزارش منابع داخلی وال استریت ژورنال، گویا مایکروسافت توانسته به عقد قرارداد برای خرید اکتیویژن نزدیک شود.
اطلاعات بیشتری فعلا در دسترس نیست و علی رغم منبع معتبر، هنوز نمی توان صحت کامل این قرارداد را تایید کرد

به گفته Dina Bass خبرنگار وبگاه بلومبرگ، ارزش این قرارداد قریب به هفتاد میلیارد دلار تخمین زده شده

ادیت: رسمی شد. مایکروسافت، شرکت اکتیویژن بیلزارد +کینگ رو به زیر مجموعه های خودش اضافه کرد

1642512789894.png

اطلاعات تکمیلی

طبق گفته فیل اسپنسر، از زمان عقد رسمی قرارداد، مدیران اکتیویژن مستقیم گزارشات شون رو به فیل اسپنسر باید ارائه بدن
و این جور که مشخصه حداقل تا زمان عقد رسمی قرارداد، بابی کاتیک کماکان رییس اکتیویژن بلیزارد باقی خواهد ماند

به گفته بابی کاتیک، تاریخ عقد رسمی این قرارداد تو سال مالی 2023 (از جولای 2022 تا ژوئن 2023) تخمین زده میشه
تا اون زمان، اکتیویژن کماکان به فعالیت مستقل خودش زیر نظر بابی کاتیک ادامه میده

آپدیت [20 بهمن]: طبق بیانیه مایکروسافت، کمپانی نه تنها به قراردادهای قبلی پیرامون عرضه فرنچایز Call of Duty روی کنسول های پلی استیشن وفادار میمونه، بلکه بعد از اتمام این قراردادها به عرضه عناوین COD و دیگر بازی های محبوب اکتیویژن روی پلی استیشن ادامه داده و علاقمنده که این رویه رو برای کنسول های نینتندو هم پیش بگیره

بالاخره نبردهای حقوقی مایکروسافت با آمریکا و FTC به انتهای خود رسید

بعد از یک سال و هفت ماه از اعلان خبر ادغام بخش گیمینگ مایکروسافت، ایکس باکس، با مجموعه اکتیویژن بلیزارد و گرفتن تاییدیه های متعدد از کشورهای مختلف و علی رغم مخالفت بریتانیا
نهایتا بعد از یک نبرد حقوقی طولانی با کمیسیون تجارت آمریکا (FTC) بر سر قانونی بودن و عادلانه بودن این ادغام، در تاریخ 11 جولای 2023، با رای مثبت قاضی دادگاه به نفع مایکروسافت، بالاخره این قرارداد یک قدم دیگر به عملی شدن نزدیک تر شد.
حال تنها مانع بین مایکروسافت و این قرارداد، مخالفت CMA و بریتانیا است که گویا قرار است دوباره به مرحله مذاکره کشیده شود.

در نهایت در تاریخ اکتبر 2023 اکتیویژن بلیزارد به ایکس باکس ملحق شد

بعد از یک سال و ده ماه از اعلان خبر ادغام بخش گیمینگ مایکروسافت، ایکس باکس با مجموعه اکتیویژن بلیزارد تنها مانعی که بر سر راه هر دو کمپانی بود، تاییدیه CMA بریتانیا بود.
این امر نیز بعد از تعهد مایکروسافت در زمینه بخش کلاود و انعقاد قرارداد و دادن حق امتیاز به یوبیسافت برای انتشار بازی های کلاود در اروپا، در نهایت مایکروسافت موفق شد تاییدیه بریتانیا را نیز از آن خود کند
و بالاخره با دادن تریلری از طرفی مایکروسافت خبر ملحق شدن اکتیویژن به مایکروسافت به صورت رسمی تایید شد.

آخرین ویرایش:
فقط منتظر تریلر مرج شدن ACTI با XBOX هستم . تریلر بتسدا و ایکس باکس خیلی عالی بود بدجور ادیت کرده بودن :
یکی از بهترین تریلر ها بود دیدم این چند ساله مخصوصا وقتی کورتانا به چیف میگه بیدار شو بعد کات میشه به میم گاری اسکایرم ! HEY WAKE UP

فقط منتظر تریلر مرج شدن ACTI با XBOX هستم . تریلر بتسدا و ایکس باکس خیلی عالی بود بدجور ادیت کرده بودن :
یکی از بهترین تریلر ها بود دیدم این چند ساله مخصوصا وقتی کورتانا به چیف میگه بیدار شو بعد کات میشه به میم گاری اسکایرم ! HEY WAKE UP

zqk6nw89poo51.jpg

عده ای این جا میگن سران مایکروسافت تو خونه شون نشسته بودن گفتن چی کار کنیم سونی نابود بشه نتیجه ش شد خرید اکتیویژن

سران مایکروسافت تو خونه شون نشسته بودن گفتن چی کار کنیم که به سونی ده سال آینده تبدیل نشیم و نتیجه ش شد خرید اکتیویژن
من می‌دونم شما چی میگی شما میگی نتیجه هر دوش یکیه
ولی از روی نتیجه نمیشه به خواسته پی برد که
اگر به دنبال نابود کردن سونی بودن باید توی بقیه کارشون هم نمود پیدا کنه
مایکروسافت استدیوهایی خریده که بازی هایی توسعه میدادن که نسخه ps داشته مگه برای نابود کردن نباید از کوچک ترین فرصت ها استفاده کنن چرا نسخه ps رو لغو نکردن
مایکروسافت صرفا داره کار خودشو می‌کنه ترکشش می خوره به سونی تصادفا
عده ای هم هستن که انحصاری کردن یه مرحله آنلاین توسط سونی رو زشت میدونن ولی انحصاری کردن یه بازی که دهه هاست مولتی پلفترم بوده رو کاری عادی و نرمال میدونن و مایکرو رو هم ناجی استودیوها که نذاشتن این استودیوها و بازی ها دست نا اهلش بیفته

مایکرو هم ننشسته بگه چی کار کنیم سونی نابود بشه ولی نشسته گفته چطور بازار رو از چنگ رقبا از جمله سونی و فیس بوک و .... دربیاریم که نتیجش همون نابود شدن سونی هست( نتیجه یکسانه حالا تو اتاق فکرشون جمله بندی سران مایکروسافت چی بوده خیلی فرق نداره و مهمه نتیجس که می بینیم)

+

اگر به ناشر هم باشه باز هم Bethesda و هم AB هیچ کدوم در زمان خرید تو اوج اوج نبودند. یک سری IP و بازی موفق دارند یک سری عدم مدیریت و IP های در حال از بین رفتن. از سمت اکتی الان فقط ip کال آف و شاید کندی کش تو اوج هست. بقیه ip های این شرکت دوران خوبی را سپری نمیکنن و اتفاقا از این به بعد هنر ماکروسافت نشون داده خواهد شد که چقدر بتونه این ناشر و بازی هاش را به اوج برگردونه.
یعنی چون اینا تو زمان اوجشون نبودن میشه راحت خریدشون و بازیهاشون رو که دهه هاست مولتی پلتفرم بوده انحصاری کرد؟(یا با شرایط خیلی خیلی خفنتر رو پلتفرم گیم پس عرضه کرد)؟
اینطوری باشه که هر کس هر کاری میکنه توجیه میکنه که دیدیم وضعشون خراب بود کمکشون کردیم (با این توجیه اونوقت انحصاری کردن مراحل تو cod توسط سونی هم کار نیکویی میشه چون به اکتی کمک کردن که نجاتشون بدن)

.

عده ای هم هستن که انحصاری کردن یه مرحله آنلاین توسط سونی رو زشت میدونن ولی انحصاری کردن یه بازی که دهه هاست مولتی پلفترم بوده رو کاری عادی و نرمال میدونن و مایکرو رو هم ناجی استودیوها که نذاشتن این استودیوها و بازی ها دست نا اهلش بیفته

مایکرو هم ننشسته بگه چی کار کنیم سونی نابود بشه ولی نشسته گفته چطور بازار رو از چنگ رقبا از جمله سونی و فیس بوک و .... دربیاریم که نتیجش همون نابود شدن سونی هست( نتیجه یکسانه حالا تو اتاق فکرشون جمله بندی سران مایکروسافت چی بوده خیلی فرق نداره و مهمه نتیجس که می بینیم)

+

یعنی چون اینا تو زمان اوجشون نبودن میشه راحت خریدشون و بازیهاشون رو که دهه هاست مولتی پلتفرم بوده انحصاری کرد؟(یا با شرایط خیلی خیلی خفنتر رو پلتفرم گیم پس عرضه کرد)؟
اینطوری باشه که هر کس هر کاری میکنه توجیه میکنه که دیدیم وضعشون خراب بود کمکشون کردیم (با این توجیه اونوقت انحصاری کردن مراحل تو cod توسط سونی هم کار نیکویی میشه چون به اکتی کمک کردن که نجاتشون بدن)

.
نه بریم بایوشاک رو انحصاری کنیم خوبه یا اسپایدرمن با این فن بیس بزرگ .
خدایی هیچ کدوم از شرکت ها طرف خوب داستان نیستن اما سابقه سونی خیلی خراب تره

نه بریم بایوشاک رو انحصاری کنیم خوبه یا اسپایدرمن با این فن بیس بزرگ .
خدایی هیچ کدوم از شرکت ها طرف خوب داستان نیستن اما سابقه سونی خیلی خراب تره
اولا بایوشاک رو که شماره اولش رو خود مایکرو انحصاری کرد و چون شماره اول بود مشکلی نداشت ( مثه cod یا ولف و ..... دهها سال مولتی پلتفرم نبود که )
دوما مگر من گفتم سونی هم خیلی باحاله و ...... ؟ کل حرف من اینه وقتی سونی همچین کاری میکنه زشته وقتی مایکرو میره صدتای اینکارو یه جا میکنه عیبی نداره و خوبه ؟
خریده نوش جونش و اینکه باعث میشه ما هم با قیمت خیلی کم رو گیم پس بازی کنیم دستش درد نکنه ، ولی دیگه نباید تطهیر کرد کارشون رو و گفت خوب کاری کردن و اگر نمی کردن فلان و بهمان میشد
با این نوع توجیه هر کار انحصارگرایانه و چرتی رو میشه توجیه کرد

.

اولا بایوشاک رو که شماره اولش رو خود مایکرو انحصاری کرد و چون شماره اول بود مشکلی نداشت ( مثه cod یا ولف و ..... دهها سال مولتی پلتفرم نبود که )
دوما مگر من گفتم سونی هم خیلی باحاله و ...... ؟ کل حرف من اینه وقتی سونی همچین کاری میکنه زشته وقتی مایکرو میره صدتای اینکارو یه جا میکنه عیبی نداره و خوبه ؟
خریده نوش جونش و اینکه باعث میشه ما هم با قیمت خیلی کم رو گیم پس بازی کنیم دستش درد نکنه ، ولی دیگه نباید تطهیر کرد کارشون رو و گفت خوب کاری کردن و اگر نمی کردن فلان و بهمان میشد
با این نوع توجیه هر کار انحصارگرایانه و چرتی رو میشه توجیه کرد

.
طرف میاد مغازه نمیگه من فن ایکسم یا فن ps.میگه کدومش برام ارزونتر درمیاد.مردم برعکس فضای مجازی به فکر جیبشون هستن نه این کل کل های بچگانه.

طرف میاد مغازه نمیگه من فن ایکسم یا فن ps.میگه کدومش برام ارزونتر درمیاد.مردم برعکس فضای مجازی به فکر جیبشون هستن نه این کل کل های بچگانه.
منم دقیقا دارم حرف شما رو میزنم.
میگم دستش درد نکنه که میشه با قیمت خیلی کمتر بیشتر بازی کرد و خودم هم گیم پس استفاده میکنم.
ولی توجیه دیگه نمیکنم و حرفای عجیب غریب در ستایش اینکارشون نمی گم.

اینم بگم فروم تخصصی بازی یکم با پاساژ و مغازه و .... متفاوته و طبیعیه اینجا بحث شکل بگیره وگرنه بازیسنتر نبود اسمش.

.

کلا مایکروسافت یعنی آینده دور
ماشالا بیلیون بیلیون خرج می‌کنه ، نه تونسته وعده های خودشو عمل کنه ( ۳ ماه یه بار بازی خوب انحصاری ) و نه سهمشو از بازار بیشتر کنه. همه فن هاشم نشستن سال ۲۰۲۴ بیاد بلکه اوضاع درست شده باشه :D
وضعیت ۲۰۲۲ هم که مشخصه از الان.سال دومه نسلشه کلا ۴ تا بازی انحصاری خوب نداده بیرون هنوز ، بعد می‌خوان سونی رو هم بکشن :D
نکشیمون بچه زرنگ :D

من کاربر ایکس باکسم انحصاری زیاد بوده شما در جریان نبودی ولی یک نکته من نمیخوام انحصاری من گیم پس میخوام با ea play و دویست سیصد تا بازی که بشینم و لذت ببرم نه شش سال صبر کنم تا یک بازی بیاد ببرم‌تا اخر بعد باز شش سال دیگه صبر کنم. فلسفه انحصاری و بازی چند سالی یکبار زیاد برای من قابل درک نیست نسل پبش اخر نسل یک پی اس پرو گرفتم چهار تا بازی بود بردم تا اخر دو هفته ای بعدش فروختم .خخخخخخخداستان اینه عزیزم بعد روی سوییچ با دنیای نیننتندو و گیم پس لذت دنیا رو میبرم ‌.نمیشه که همه چیز رو با یک بازی انحصاری مقایسه‌کنی اصلا ایکس داره از دستی مفهوم انحصار طلبی رو از بین میبره با عرضه بازی روی نینتندو و پلی و پی سی . خوب ماری هم میکنه همش به نفع مصرف کننده است هر حرکتی که بزنه به نفع منه کاربر است .

کلا مایکرو فن یا با گذشته خوشه یا با آینده در لحظه هیچوقت هیچی نداره :))
هم گذشته بزرگی داشت هم الان داره با گیم پس و این همه بازی های بزرگ اینده اش هم که با این همه بتسدا و اکتیوویژن و ‌‌‌‌‌عناوین ریز و درشت بسیار جالب که اگر بخواهیم لیست کنیم طویل خواهد بود بسیار درخشان به نظر میرسه . همین چند ماه با کلی بازی خوب ‌‌نسل رو تمام کردیم داستان میگی ها!

منظورت از الان هیچی‌نداره ایناست :
View attachment VID_20220125_164019_1024x576.mp4
😜🤣😂چون اینا خیلی ارزشش از یک بازی که پنج سالی یکبار میاد بهتره تازه این لیست زمانی که انحصاری های اکتی و بتسدا و .... دربیان دیدن داره

به جز این ارشیو عظیم ۳۶۰است که روی خیلی از پلتفرم ها یک سری عناونیش الان رسما دیگه در دسترس نیست کلا در اشتباهید یک چیزی شنیدید .

16431165182591607888225820948770.jpg

آخرین ویرایش:
یعنی شما رفتی مغازه و به مغازه دار گفتی هر کدوم ارزونتره رو کادوپیچ کن ببرم؟!؟!
پس الان که فروش ps5 از بقیه کنسولها بیشتره و قیمتش هم گرونتره،مغازه دار بهشون دروغ گفته و کنسول گرونتره رو بهشون انداخته؟ :)

@rahyarpaul

@vaan 2

نهایتا ۴۵ میشه....اما حرف من این بود که کلا این حرکت خرید واسه چیز دیگه ای هست که توضبح دادم

حوصله این بحثا رو ندارم , فقط به خاطر اینکه پس فردا همین حرفا فکت نشه😂،

فقط یه حساب ۴=۲+۲

یه نگاه به خروجی پلی استیشن و اکتیویوژن تو سال مالی ۲۰۲۰ بندازیم

PlayStation

revenue : 25.04 B
net income : 3.2 B

https://www.google.com/amp/s/www.gameinformer.com/2021/04/28/playstation-shatters-industry-sale-records-for-fy2020-over-78-million-ps5-consoles-sold?amp

Activision

revenue : 8.086 B
net income : 2.197 B

Activision Blizzard Net Income 2006-2021 | ATVI

حالا بریم سراغ دارایی ها و ویژگی هاشون

اکتی این استودیو ها رو داره که حداقل بخش بیلزاردش تو chaos به سر میبره
  • Beenox
  • Blizzard Entertainment
  • Digital Legends Entertainment
  • High Moon Studios
  • Infinity Ward
  • King
  • Raven Software
  • Sledgehammer Games
  • Solid State
  • Toys for Bob
  • Treyarch
  • Vicarious Visions

سونی هم اینا رو

ip ها هم واردش نمیشم چون باید تا صبح ip های ps رو کپی پیست میکردم که کلی ip مرده داره و نمیدونم ip مرده چطور ارزش گذاری میکنن 😂

علاوه بر همه موارد بالا پلی استیشن پلتفرم هولدره ، با حدود ۱۱۰ میلیون کنسول فعال. بازار سخت افزار , اکسسوری و vr داره ، ۴۷ میلیون کاربر فعال پلاس داره که سالی۶۰ دلار میدن ،

من قیمت صادر نمیکنم چون مثل دوستان کارشناس نیستم ، فقط یه سری فاکتور رو بهشون اشاره کردم حالا با همون فرمول ۴=۲+۲ خودتون به یه عدد برسید 😏

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or