خبر رسمی مایکروسافت شرکت اکتیویژن را به مبلغ ۶۸ میلیارد دلار خرید | آپدیت : اکتیویژن بیلیزارد به صورت رسمی به خانواده Xbox ملحق شد

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,419
نام
سید محمد حسین
1642512253475.png
به گزارش منابع داخلی وال استریت ژورنال، گویا مایکروسافت توانسته به عقد قرارداد برای خرید اکتیویژن نزدیک شود.
اطلاعات بیشتری فعلا در دسترس نیست و علی رغم منبع معتبر، هنوز نمی توان صحت کامل این قرارداد را تایید کرد

به گفته Dina Bass خبرنگار وبگاه بلومبرگ، ارزش این قرارداد قریب به هفتاد میلیارد دلار تخمین زده شده

ادیت: رسمی شد. مایکروسافت، شرکت اکتیویژن بیلزارد +کینگ رو به زیر مجموعه های خودش اضافه کرد

1642512789894.png

اطلاعات تکمیلی

طبق گفته فیل اسپنسر، از زمان عقد رسمی قرارداد، مدیران اکتیویژن مستقیم گزارشات شون رو به فیل اسپنسر باید ارائه بدن
و این جور که مشخصه حداقل تا زمان عقد رسمی قرارداد، بابی کاتیک کماکان رییس اکتیویژن بلیزارد باقی خواهد ماند

به گفته بابی کاتیک، تاریخ عقد رسمی این قرارداد تو سال مالی 2023 (از جولای 2022 تا ژوئن 2023) تخمین زده میشه
تا اون زمان، اکتیویژن کماکان به فعالیت مستقل خودش زیر نظر بابی کاتیک ادامه میده

آپدیت [20 بهمن]: طبق بیانیه مایکروسافت، کمپانی نه تنها به قراردادهای قبلی پیرامون عرضه فرنچایز Call of Duty روی کنسول های پلی استیشن وفادار میمونه، بلکه بعد از اتمام این قراردادها به عرضه عناوین COD و دیگر بازی های محبوب اکتیویژن روی پلی استیشن ادامه داده و علاقمنده که این رویه رو برای کنسول های نینتندو هم پیش بگیره

بالاخره نبردهای حقوقی مایکروسافت با آمریکا و FTC به انتهای خود رسید

بعد از یک سال و هفت ماه از اعلان خبر ادغام بخش گیمینگ مایکروسافت، ایکس باکس، با مجموعه اکتیویژن بلیزارد و گرفتن تاییدیه های متعدد از کشورهای مختلف و علی رغم مخالفت بریتانیا
نهایتا بعد از یک نبرد حقوقی طولانی با کمیسیون تجارت آمریکا (FTC) بر سر قانونی بودن و عادلانه بودن این ادغام، در تاریخ 11 جولای 2023، با رای مثبت قاضی دادگاه به نفع مایکروسافت، بالاخره این قرارداد یک قدم دیگر به عملی شدن نزدیک تر شد.
حال تنها مانع بین مایکروسافت و این قرارداد، مخالفت CMA و بریتانیا است که گویا قرار است دوباره به مرحله مذاکره کشیده شود.

در نهایت در تاریخ اکتبر 2023 اکتیویژن بلیزارد به ایکس باکس ملحق شد

بعد از یک سال و ده ماه از اعلان خبر ادغام بخش گیمینگ مایکروسافت، ایکس باکس با مجموعه اکتیویژن بلیزارد تنها مانعی که بر سر راه هر دو کمپانی بود، تاییدیه CMA بریتانیا بود.
این امر نیز بعد از تعهد مایکروسافت در زمینه بخش کلاود و انعقاد قرارداد و دادن حق امتیاز به یوبیسافت برای انتشار بازی های کلاود در اروپا، در نهایت مایکروسافت موفق شد تاییدیه بریتانیا را نیز از آن خود کند
و بالاخره با دادن تریلری از طرفی مایکروسافت خبر ملحق شدن اکتیویژن به مایکروسافت به صورت رسمی تایید شد.

آخرین ویرایش:

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,261
نام
∂αнмα
اون زمانی که نتفلیکس اومد و سرویس استریمینگ راه انداخت هیچ کدوم از این سازمان ها صداشون در نیومد که ای داد ای هوار چرا نتفلیکس داره یکه تازی میکنه . با این حال دور و بر 120 میلیون کاربر داشت نتفلیکس که یهو سر کله بقیه شرکتا پیدا شد و نتیجش چی شد ؟ افزایش شدید کانتنت و دادن حق انتخاب به مشتری ها . حالا CMA میاد جلو گنده شدن ماکروسافت که در به در میخواد این بازار رو بزرگ و بزرگ تر کنه اونم با وجود رقیبای گنده به نام Nvidia و Amazon میگره . یکی مثل سونی هم پاش رو انداخته رو هم و هیچ حرکتی که نمیزنه هیچ قابلیت استریم کردن بازیزاش رو لاک میکنه پشت گرون ترین سرویش !!! این وسط ماکرو باید نقره داغ بشه :| اگه ماکرو بیاد و با این سرمایه گذاری بیشتر بازار رو بزرگ تر کنه سونی با کله میوفته تو بازار و شروع میکنه روش سرمایه گذاری کردن تهش به نفع همه مشتری هاش میشه .

چه میشه کرد پرونده دست یـ عده افتاد که به خیال خودشون دارن با استکبار جهانی مبارزه میکنن LOL ماکروسافت جهان خار قرار بیوفته به جون مشتری ها و ازشون پول زور بگیره :)) مایکرو به فرض مثال اگه میخواست پول زور بگیره پتانسل بازار رو میگرفت واسه همین باید صبر میکرد تا بازار به شدت گنده بشه اون وقت منطقی ـه زمانی که بازار گنده شده بقیه دست رو دست بزارن ؟ خوب اونا هم میومدن وسط و شروع میکردن آفر بهتری بدن . الان نه مارکت اونقدر گندست که ماکرو تبدیل به خدا مطلقش بشه نه بازی کننده های بازار اینقدر کوچیکن که نتوننن با مایکرو رقابت کنن .

earendilist

کاربر سایت
Feb 12, 2023
820
اون زمانی که نتفلیکس اومد و سرویس استریمینگ راه انداخت هیچ کدوم از این سازمان ها صداشون در نیومد که ای داد ای هوار چرا نتفلیکس داره یکه تازی میکنه . با این حال دور و بر 120 میلیون کاربر داشت نتفلیکس که یهو سر کله بقیه شرکتا پیدا شد و نتیجش چی شد ؟ افزایش شدید کانتنت و دادن حق انتخاب به مشتری ها . حالا CMA میاد جلو گنده شدن ماکروسافت که در به در میخواد این بازار رو بزرگ و بزرگ تر کنه اونم با وجود رقیبای گنده به نام Nvidia و Amazon میگره . یکی مثل سونی هم پاش رو انداخته رو هم و هیچ حرکتی که نمیزنه هیچ قابلیت استریم کردن بازیزاش رو لاک میکنه پشت گرون ترین سرویش !!! این وسط ماکرو باید نقره داغ بشه :| اگه ماکرو بیاد و با این سرمایه گذاری بیشتر بازار رو بزرگ تر کنه سونی با کله میوفته تو بازار و شروع میکنه روش سرمایه گذاری کردن تهش به نفع همه مشتری هاش میشه .

چه میشه کرد پرونده دست یـ عده افتاد که به خیال خودشون دارن با استکبار جهانی مبارزه میکنن LOL ماکروسافت جهان خار قرار بیوفته به جون مشتری ها و ازشون پول زور بگیره :)) مایکرو به فرض مثال اگه میخواست پول زور بگیره پتانسل بازار رو میگرفت واسه همین باید صبر میکرد تا بازار به شدت گنده بشه اون وقت منطقی ـه زمانی که بازار گنده شده بقیه دست رو دست بزارن ؟ خوب اونا هم میومدن وسط و شروع میکردن آفر بهتری بدن . الان نه مارکت اونقدر گندست که ماکرو تبدیل به خدا مطلقش بشه نه بازی کننده های بازار اینقدر کوچیکن که نتوننن با مایکرو رقابت کنن .
البته یک مشکلی اینجا وجود دارد اینا ادعا میکنند اگر شرکت ارگانیک رشد کنه مشکلی نداره اگر با خرید و اینا بزرگ بشه مشکل داره
حالا باگش کجاست که اگر مایکروسافت بره الان با ABK یک قرارداد انحصاری n دهه ببنده که که بازی هایت فقط روی سرویس ابری من بیاد که چیز غیر معقولی هم نیست با توجه به یک تازی سهم کلود این سازمان های هیچی نمیتونن بگن ولی اگر بیاید بگه من کل ABK را میخرم و تضمین میدم روی سایر سرویس های ابری هم عرضه بشود مشکل دارند باگ منطقی قضیه بسیار زیاد است من درکل متوجه نگرانی این سازمان ها هستم ولی اینجوری زارت بگن نه نمیشه به نظرم اصلا منطقی نیست نگرانی داری برو بشین مذاکره کنید انگار مایکروسافت زده یکی را کشته بعدش با تاس انداختن نتیجه ی بررسی را اعلام کردند(از این رو گفتم تاس انداختن اگر واقعا مشکلی وجود داشت اعلام میکردند و از طرف برای رفع این مشکلات راه حل میخواستند نه اینکه مشکل را نگن و نگن و بعدش اینجوری اعلام کنند انگار میخواستند مچش را بگیرن)

u.s.a

کاربر سایت
May 19, 2009
15,168
نام
حسین
با خودمون روراست باشیم :-"

قدیمی ها میدونن که من نسل هفت ۳۶۰ خودم رو کپی خور نکردم که با خیال راحت برم لایو. به شدت هم ایکس باکس رو دوست داشتم چون کلی انحصاری بزرگ داشت. گیرز، هیلو، فورزا، آلن ویک، پی جی آر و ... از اونور لذت بازیهای آنلاین رو ۳۶۰ واقعا بیشتر بود. هم بخاطر لایو و هم بخاطر دسته عالی. نسل هشت هم اول ایکس باکس خریدم بعد پلی ۴. ولی یه مدت که گذشت دیدم بازی نداره. سال ۹۶ هم فروختمش و چسبیدم پلی ۴. این نسل هم باز اول ایکس باکس خریدم و بعد جارو کردن گیم پس، فروختمش و پلی ۵ خریدم.

واقعا دارین لقمه رو دور سرتون میچرخونین. این طرف سه تا انحصاری بدرد بخور داریم. فورزا، هیلو، گیرز. که تازه فقط فورزا هنوز کیفیتش رو حفظ کرده و گیرز و هیلو دیگه اون بازیهای نسل هفت نیستن. اما اونطرف کلی انحصاری درجه یک داریم که واقعا بهت حق انتخاب بالایی میده. اکشن ادونچر دوست داری، آنچارتد. ریسینگ، گرن توریزمو. سروایول هارور، لست آف آس. هک اند اسلش، گاد آف وار. سبک های دیگه، ریترنال، گوست آف سوشیما، اسپایدرمن، راچت، هورایزن و ...
ببینید چقدر حق انتخاب دارید. تازه چند آی پی گردن کلفت مثل کیلزون هم هستن که خود سونی بیخیالش شده.

خداوکیلی واسه بازی انتخاب عاقلانه پلی استیشنه.

Need-More-Speed

Gold User
Jul 1, 2007
4,369
نام
یونس
با خودمون روراست باشیم :-"

قدیمی ها میدونن که من نسل هفت ۳۶۰ خودم رو کپی خور نکردم که با خیال راحت برم لایو. به شدت هم ایکس باکس رو دوست داشتم چون کلی انحصاری بزرگ داشت. گیرز، هیلو، فورزا، آلن ویک، پی جی آر و ... از اونور لذت بازیهای آنلاین رو ۳۶۰ واقعا بیشتر بود. هم بخاطر لایو و هم بخاطر دسته عالی. نسل هشت هم اول ایکس باکس خریدم بعد پلی ۴. ولی یه مدت که گذشت دیدم بازی نداره. سال ۹۶ هم فروختمش و چسبیدم پلی ۴. این نسل هم باز اول ایکس باکس خریدم و بعد جارو کردن گیم پس، فروختمش و پلی ۵ خریدم.

واقعا دارین لقمه رو دور سرتون میچرخونین. این طرف سه تا انحصاری بدرد بخور داریم. فورزا، هیلو، گیرز. که تازه فقط فورزا هنوز کیفیتش رو حفظ کرده و گیرز و هیلو دیگه اون بازیهای نسل هفت نیستن. اما اونطرف کلی انحصاری درجه یک داریم که واقعا بهت حق انتخاب بالایی میده. اکشن ادونچر دوست داری، آنچارتد. ریسینگ، گرن توریزمو. سروایول هارور، لست آف آس. هک اند اسلش، گاد آف وار. سبک های دیگه، ریترنال، گوست آف سوشیما، اسپایدرمن، راچت، هورایزن و ...
ببینید چقدر حق انتخاب دارید. تازه چند آی پی گردن کلفت مثل کیلزون هم هستن که خود سونی بیخیالش شده.

خداوکیلی واسه بازی انتخاب عاقلانه پلی استیشنه.
ببین چرا صفر و صد میبینی ماجرا رو؟ چرا نمیشه از هر پلتفرمی چیزی که دوست داریم رو بازی کنیم؟
من قبلا گفته بودم علت اینکه دوست دارم این معامله انجام بشه گرم شدن رقابت هست اگه سونی احساس خطر کنه مثل اتفاقی که برای پلاس افتاد گیمر سود میکنه
مونوپولی از طرف هرکسی در نهایت به ضرر مصرف کننده میشه
من به عنوان ی گیمر از ای پی های سونی که اسم بردی لذت بردم همیشه ولی دلیل نمیشه دلم بخواد سونی یکه تاز بشه چون اون موقع گیمر ضرر میکنه
این تغییرات پلاس اگه گیمپس نبود هرگز اتفاق نمی افتادن قبول نداری؟

kourooshkabir25

کاربر سایت
Apr 4, 2017
5,411

شوخی می کنی ؟
نتفلیکس کدوم IP و شرکت خرید ؟ سهم کدوم شرکت تصاحب کرد ؟ جلوی رشد کدوم کمپانی گرفت ؟
خبر نداری مایکروسافت دومین قدرت ابری دنیاست ؟
خبر نداری مایکروسافت همین 3 ماه گذشه 22.1 میلیارد دلار از سرور های ابری درامد داشته ؟
مایکروسافت با قدرت AI احتمالا جای امازون هم میگیره بعد رقابت ؟؟ :-?? :-?? :-??
اکتی 389 میلیون پلیر داره
389 میلیون پلیر
کنسول های مایکروسافت حدود 50 پلیر ماهانه داره / کل XBOX / موبایل / PC /کلاد گیمینگ مایکروسافت 120 میلیون پلیر داره

اکتی 7.7 برابر XBOX و 3.2 برابر کل گیمینگ مایکروسافت پلیر داره

ابر دیوی مثل مایکروسافت ( که فعلا دومین و در اینده اولین قدرت ابری دنیاست ) اکتی بخره ( که بیشترین پلیر بین تمام ناشر ها داره ) اسمش می شه رقابت :-??:-??
شوخیه ؟
سونی با کدوم توان مالی با شرکت 2 تریلیون دلاری که بهترین سرور ها و 500 میلیون پلیر داره رقابت کنه ؟؟؟

انویدیا استودیو بازی سازی داره ؟
امازون بعد از 12 سال هزینه در صنعت گیم توان رقابت داره ؟

شوخی نکنید که خنده دار نیست

اگه همچین تبانی ای اثبات بشه جفت رگولاتور ها رو زیرسوال می بره

CMA بعد از 9 ماه 400 صفحه گزارش نوشته 400 صفحه
3 میلیون سند بررسی کرده

بعد شما بعد از اینکه حتی یک کلمه از گزارش نخوندی :-?? نتیجه گرفتی که تبانی شده ؟
اگه میخوندی تو خود گزارش گفته شده که با FTC/EU همکاری و مشورت کردن

آخرین ویرایش:

u.s.a

کاربر سایت
May 19, 2009
15,168
نام
حسین
ببین چرا صفر و صد میبینی ماجرا رو؟ چرا نمیشه از هر پلتفرمی چیزی که دوست داریم رو بازی کنیم؟
من قبلا گفته بودم علت اینکه دوست دارم این معامله انجام بشه گرم شدن رقابت هست اگه سونی احساس خطر کنه مثل اتفاقی که برای پلاس افتاد گیمر سود میکنه
مونوپولی از طرف هرکسی در نهایت به ضرر مصرف کننده میشه
من به عنوان ی گیمر از ای پی های سونی که اسم بردی لذت بردم همیشه ولی دلیل نمیشه دلم بخواد سونی یکه تاز بشه چون اون موقع گیمر ضرر میکنه
این تغییرات پلاس اگه گیمپس نبود هرگز اتفاق نمی افتادن قبول نداری؟
پستم در جواب اون دوستی بود که گفت "شاید کسی با انحصاریهای سونی حال نکنه" :-"
اتفاقا اینجوری رقابت گرم نمیشه. رقابت وقتی گرم میشه که انحصاری ها باهم رقابت کنن. نه اینکه چون مایکرو به گنج قارون وصله، راه بیوفته هی استدیو و شرکت بخره.

Vice City FM

کاربر سایت
Aug 2, 2021
2,607

Need-More-Speed

Gold User
Jul 1, 2007
4,369
نام
یونس
پستم در جواب اون دوستی بود که گفت "شاید کسی با انحصاریهای سونی حال نکنه" :-"
اتفاقا اینجوری رقابت گرم نمیشه. رقابت وقتی گرم میشه که انحصاری ها باهم رقابت کنن. نه اینکه چون مایکرو به گنج قارون وصله، راه بیوفته هی استدیو و شرکت بخره.
استودیو نمیخره چال کنه که :D بلاخره باید بازی بسازن این استودیوها و هرچی اینور پربارتر و بهتر بشه اونورم میشه
مونوپولی از هر طرف ضررش به من و توعه گیمر میرسه چه سونی چه مایکرو مارو چیزی جز منبع درامد نمی بینن
سونی هیچوقت پلاس رو اینقدر خوب ساپورت نمی کرد اگر گیمپس وجود نداشت دلیلی نمیدید هزینه اضافی کنه

m.a.t

کاربر سایت
Dec 31, 2005
3,162
نام
محمد علی
در شرایط فعلی باید این معامله رو تموم شده دونست.
احتمالا اروپا و FTC هم معامله رو رد می‌کنن. ورود به فرآیند دادگاه هم به نظر نمیاد برای کسی نون و آب بشه. با کل دنیا که نمیشه جنگید.
هیج کدوم از موارد متا و ... انقدر بزرگ نبودن.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر